|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   2x ime ali 2x priimek...
9.2.2006 22:33:24   
Anonimen
Š čim bolj otežiš otroku življenje... ?
Sej ne da bi ga hotla otežit...user posted image user posted image user posted image ... sam zanima me, kaj se vam zdi lepše ali bolj fer... jaz osebno si močno želim da ima otrok oba priimka saj je od obeh, samo...katerega si bo potem izbral, če mu to ne bo všeč... user posted image user posted image user posted image
Če ima otrok 2 imeni... ali je potem preveč zmeden... pa ni važno to, da se lepo sliši mamicam pa atijem, ampak kako bo to vplivalo na otroka samega, saj ga bo on nosil celo življenje?
user posted image user posted image user posted image

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
9.2.2006 22:40:52   
Cikica
Glej otroku lahko daš 2,3,5 ali več imen in verjemi vsi ga bodo klicali samo po prvem imenu.Moja sestra ima user posted image ima 2 imeni Matej Pascal in vsi ga kličemo Matej ali Tej.Meni je vseeno če ima 2 imena ali 2 priimka odločitev je tvoja.
Trenutno ima mojuser posted image en priimek njegov,če se pa bova kdaj poročila pa bi jaz rada obdržala svojega tudi,tako da bo verjetno potem imel 2 priimka.Vendar je to še takoooo dalečuser posted image .

lp,cikica

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
9.2.2006 22:57:31   
Wahoo RR




Hmm...glede imen ne vem...klicali bi ga itak samo po prvem, ja...
Jaz se ne bi odločila za dva imena.

Glede priimka pa sem si jaz želela da bi imela Lina oba...pa sva pol kompromis nardila z možem. Priimek ima samo njegov,  ime pa je obveljal moj. In sem zdej čist vesela da je tko...Vidim ko imam jaz dva priimka..groza mi je ko imam papirje za podpisovat...Takrat mi je vedno žal, da imam oba :)) No, mal heca...

Odloči se pa itak sama...kakor ti je ljubše. Ne glede na to ali bo otrok imel dva imena ali dva priimka...boste vsi navajeni na to. Če me razumeš...In ko bo imel enkrat dva imena ti ne bo prav nič čudno.




_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Cikica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
9.2.2006 23:08:45   
Anonimen
Eno ime - en priimek.user posted image user posted image user posted image  

Zakaj bi komplicirala, če pa drugega imena nikoli ne bo uporabljal, le v napoto mu bo. Koliko strank sem obravnavala, ki so imele na osebnem dokumentu dve imeni, pa so vztrajno uporabljale le enega. A žal tako ne gre. Povsod moraš potem uporabljati oba na vseh javnih listinah in enim je bilo to zelo odveč, so rekli, pa saj to je samo na osebni, v resnici me kličejo samo po enem imenu. Žal, zakon govori drugače.

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 0:23:12   
KODA
Midva z mojim user posted image nisva poročena.Tamaledva pa imata njegov priimek.
Tako sva se zmenila,ker se imava namen poročiti.(samo soboto si morava še določiti,ampak,nič se ne ve katero,enkrat žeuser posted image )

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 0:54:18   
Anonimen
Robi ima eno ime (določeno od očeta) in en priimek (po očetu).
Jan ima eno ime (določeno od mene) in trenutno en priimek (po očetu), ampak ob razvezi mu bom dodala še svoj priimek (predvsem zaradi birokracije). Katerega bo pa uporabljal kasneje, se bo pa sam odločil, ko bo dovolj star.
Jaz in moj dragi pa imava tudi vsak po eno ime in en priimek. Jaz imam namen obdržati svojega dekliškega, saj nimava poroke v načrtu, če pa že kdaj bo, bom pa imela oba, svojega in njegovega.

(odgovor članu KODA)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 7:57:11   
lelaval
Se strinjam z večino, da ga bodo klicali le po enem imenu. Sama pa se odloči, kako se ti zdi bolje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 7:57:57   
jasnica
Jaz sem razmišljala da bi imela user posted image , ki se bo v kratkem rodila oba priimka. Ampak se imava namen ENKRAT poročiti, preden bo šla v šolo bo gotovo imela očka in mamico z enakim priimkom, tako da ne bom komplicirala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 8:06:59   
Mateja-15
Jaz sem za eno ime in en priimek. Predvsem lahko pride do problemov kot so ze zgoraj napisali zaradi birokracije in pa pri kakšnih dolgih priimkih in imenihuser posted image
Moje hčere se pišejo po očetu in imajo samo eno ime.

(odgovor članu jasnica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 8:12:44   
Anonimen
Meni se zdi najbolje za otroka, da ima eno ime in en priiimek. Če ima dva priiimka, je sicer res bolje za mamo, da ji ni treba vedno dokazovati, da je to res njen otrok, ampak drugače pa se mi zdi, da o otroku dva priimka povesta le to, da oče in mati nista poročena in da se ne znata zmenit niti o priimku. Vsaj pri nas je tako.

(odgovor članu Mateja-15)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 8:22:57   
matahari
Po razvezi sem vzela nazak svoj dekliški priimek (ker tudi dva dni več nebi imela njegovega) pa se je kasneje izkazalo, da sem si s tem nakopala probleme..Zdaj sem drugič poročena in imam oba priimka - dekliškega in moževega.Posledično zame to pomeni, da moram stalno dokazovati, da sem mati mojih dveh sinov, ki nosita drugačen priimek od mojih dveh priimkov.Ampak nič hudega..kar se mene tiče se pač potrudim in dokažem, samo, da imam svoj priimek nazaj..Sem pa zdaj tretjič user posted image  in se z dragim pogovarjava okrog imen.Seveda spet kompliciram jaz..če bo user posted image  (kar si zelo želim po dveh mojih in enem njegovem) si želim, da bi ji bilo Ema Hana - ker ko dodam še možev priimek zveni to zelo kako bi rekla otmeno user posted image user posted image ..pa mislim, da otroku ne bom nič zagrenila življenja s tem...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 8:31:36   
Dashenka
Po poroki sva z možem ohranila vsak svoj priimek. Takrat nisva razmišljala, o otrocih.

Ko pa se nama je po mnogih letih rodila hči, sva ji dala oba priimka. Iz čisto praktičnih razlogov, da nama ni potrebno vsakič na meji dokazovat starševstva z rojstnim listom.

Zamenjava, dodajanje in brisanje imen in priimkov je popolnoma enostaven postopek. Obisk Mačkove ti vzmane pol ure časa, zato se mi zdi vse to kompliciranje okoli imen in priimkov pretirano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 8:37:15   
MarijaPo
Moja mala Eva bo imela oba priimka, ker mozevega jaz ob poroki nisem prevzela, pa tudi dodala si ga nisem, moz pa nesramnez ni hotel prevzeti mojega. Da bova Evo lahko oba vozila cez mejo, na urgenco,... bo pac imela oba.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
10.2.2006 8:44:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 8:53:54   
Seven*
Moja dva otrocka imata oba dva priimka. In jima super pristoji!! Vecina pohvali!! Glede na to, da z mojim nisva porocena, se mi je to zdela najboljsa izbira. Mi je malo hecno, ce se otrok pise drugace kot njegova mati. Sploh ne ves, da je njegova mati.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 9:01:16   
bskrle
Eno ime in en priimek.
Kot imam izkušnje s šole, otroci negodujejo, posebej tisti z dvema priimkoma, ime pa ponavadi uporabljajo le eno.
Je pa res, da če nisi poročen, da je to praktična in pametna rešitev.
Se je pa to pametno domenti pred porodom, ne morem pozabiti dveh mladih ... vsa ekipa s pediatrične(zdravnica, voznik in še en ...) jih je čakala, onadva pa še vedno nista vedela ali naj ima njun otrok en priimek(čigav) ali oba.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 9:07:24   
Reja
Pri nas bodo otroci predvidoma imeli eno ime in en priimek.

Ampak kaj vem, kaj nas še pred avgustom primeuser posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 9:40:33   
ElaM
Jaz sem za eno ime in priimek.
Imava oba dolge priimke pa bi bilo čudno, da bi otrok imel dva.

_____________________________

:)

(odgovor članu Reja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 9:47:59   
barba
Sem zagovornica enga imena in enga priimka.

Tale dvojan imena so zame prav mal trapasta, npr. Jakob Jernej - pol so pa starši hudo moderni in ga ličejo JJ. Halo??user posted image  Sej ne rečem, da enim pašeta dva imena, sam za moje pojme to ni to.
Pol naj bi imela pa še 2 priimka? Sej bi rabil 2 vrstici v zvezku, da bi se podpisal.user posted image

To je sam moje mnenje! Kakor staršem paše!

_____________________________

LP, barba
9.4.2006 - moja punčka Meta
27.1.2009 - moj fantek Tine

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 9:51:13   
Anonimen
Jaz imam dve imeni in en priimek, tamala bo imela eno ime in en priimek (očetovega), če bi bil fant pa je bila opcija da bi imel dve imeni in en priimek.

Po lastni zkušnji dve imeni nista noben problem res pa je da zaradi praktičnosti uporabljaš bolj prvo še posebej če sta obe dolgi imeni.

No ko govorimo o praktičnosti... user posted image  po poroki bom verjetno imela eno ime in dva priimka ker sem na svoj priimek zelo navezana in se raje odpovem drugemu imenu kot svojemu priimku, oboje dvakrat je pa mal prehuda. user posted image

(odgovor članu Reja)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 9:57:56   
3new!yes!!
Ne eno ne drugo.
1. Kaj mu bosta dva imena? Klicali ga boste po enem oz (ko bo vecji) po tistem, ki bo njemu bolj vsec
2. Kaj mu bosta dva priimka? Ko se poroci - a naj potem se tretjega zraven privlece (ce je puncka) oz da svoji bodoci zeni kar 2 priimka?

Po zakonu (vsaj mislim) imas lahko le dva priimka (ko se porocis ne mores imet kar treh)...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 10:05:53   
pika_b
No mi pa smo brez kompliciranja dali dva priimka, ker ima partner dva priimka od rojstva, tretjega (maminega) pa ne gre več dodat user posted image user posted image user posted image . Smo pa zato izbralo zelo kratko ime, ker sta priimka kar dolga.

Moj partner ima torej dva priimka, ampak sam pravi, da če ne bi bilo tako on nikoli ne bi dajal dveh priimkov svojemu otroku. V šoli in na ulici ga niso nikoli klicali po imenu, ampak samo po prvem priimku. Mama mu je sicer rekla, da lahko da enega vstran, ampak potem pa se komu zameriš.

Največji hec pa je bil ta, ko je naš user posted image   ležal po porodu na intenzivni in sem ga prišla pogledat, so se sestra dodobra nasmejale našim priimkom. Rekle so, zdaj pa je prišla mama k otročku, ki ima dva priimka in nobeden ni od mame user posted image user posted image

Meni pa se zdi, da je to odločitev vsakega posameznika. Meni osebno se ne zdi to kakšno kompliciranje. Kolegica je dala otrokom po dva imena, vendar zahteva, da se striktno kliče otroke po obeh imenih.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 10:11:38   
3new!yes!!








IZVIRNO SPOROČILO: pika_b


Kolegica je dala otrokom po dva imena, vendar zahteva, da se striktno kliče otroke po obeh imenih.


user posted image user posted image

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 10:19:56   
Anka
Ko sem se poročila sem želela vzeti možev priimek, pa ni šlo, ker v Italiji ne moreš vzeti moževega priimka, obdržiš svojega (zaradi zakona o razvezi, kao manj komplikacij). je pa težko, nekdo pozna mojega moža po priimku, jaz se pišem drugače, pa sploh ne ve da sva poročena, najbolj je bilo hecno, ko sem bila v porodnišnici pa so prihajali telegrami, na katerih sem bila napisana z moževim priimkom, pa so rekli da ta oseba ne obstaja, ker so me imeli vodeno z mojim dekliškim, ki je tudi edini uradni za njih. Sin se pa piše po možu...Ma bolj zakompliciranih zakonov kot jih imajo Italjani...jih ni.

(odgovor članu pika_b)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 2x ime ali 2x priimek...
10.2.2006 11:31:14   
puncica
Ker sva se prej poročila ni bilo nobene dileme da bo imela samo en priimek in to očetovski kljub temu da sem sama po poroki obdržala svoj priimek in dodala njegov priimek. To pa zato, da ne prihaja do zmešnjav katera sem bila prej, ko sem imela še dekliški priimek pa da me sošolci za kakšne obletnice lažje najdejo user posted image O dveh imenih pa niti podrazno nisva razmišljala itak je ne bi klicala po dveh imenih, tako da ima eno ime in to ne predolgo in ne prekratko in pri 20 mescih že lepo in razločno pove kako ji je ime in kako se piše. 

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?