|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:38:20   
NANA123
Imam 4 leta starega fantka in v vrtcu morajo  povedati kjnigico obnovo pa me zanima katero knjigico ste izbrali vi , da ne bi bila pretežka za 4 letnika hvala za odgovore lp. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:41:06   
ona
Jaz bi kakšno enostavno,npr. Volk in 7 kozličkov,Rdeča kapica...tako,da jo že malo poznajo.

Se mi zdi pa malo prezgodaj pri 4 letih,da s tem otroke obremenjujejo,ker imam punčko,ki gre drugo leto v šolo in bodo letos začeli z tem,pa ima skoraj 6 letuser posted image

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:41:54   
špelin@
Vsak otrok ima svoje preference user posted image Ti sama najbolje veš, katera knjiga je tvojemu otroku najbolj všeč. In tisto bo tudi z veseljem obnovil oz. po svoje predstavil zgodbo. Če nimaš idej, pojdita v knjižnico in naj sine izbere nekaj knjig, potem pa mu jih preberi, mgooče ga kakšna fino pritegne.

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:46:09   
Anonimen
tudi naši so imeli v vrtcu bralno značko. zgodbica naj bo kratka, na parih straneh. naj bo taka, da se kaj (kakšen dogodek, stavek) ponavlja v zgodbi. ker mora povedat s svojimi besedami, bo zelo težko, če bo zgodba predolga in prekomleksna. otroci se namreč te zgodbice hočejo naučiti praktično do vejice na pamet, kar pa ni namem bralne značke.

(odgovor članu ona)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:48:03   
uškinamama
Meni je zanimiv ta otroški spomin... ko malega vprašam kaj sem mu prebrala, mi začne citirat knjigo in ne obnavljat user posted image . Kaj bi dala za pol njihovega spomina. user posted image
Pri nas so pri 4 ih  bile zanimive : Kje je zmaj? ( zelo lepa knjiga o tem, da stvari včasih zgledajo drugače kot v resnici so) Lonček na pike - pesmice, Kekec (in pehta/ in bedanec)...

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:51:48   
mamamajča
Čisto nič ni prezgodaj, ker so naši otroci večji čudeži, kot si mi sami predstavljamo.
Včasih kako pravljico potem ponazarjajo skozi igro in te lahko prav preseneti, koliko je uspešen.

Zelo priljubljena zgodbica je o piščančku, ki izgubi mamico. Je čisto enostavna, si jo lahko izjemno zapomni,pa zagotovo mu bo všeč.
Moj je čisto nor nanjo in mi jo vsak dan pripoveduje :)

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:52:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Meni je zanimiv ta otroški spomin... ko malega vprašam kaj sem mu prebrala, mi začne citirat knjigo in ne obnavljat user posted image . Kaj bi dala za pol njihovega spomina. user posted image


user posted image  tudi jaz bi njihov spomin.
aaaampak, ko pa mu poveš z drugimi besedami, brez premega govora, se pa izgubi. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:54:25   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Meni je zanimiv ta otroški spomin... ko malega vprašam kaj sem mu prebrala, mi začne citirat knjigo in ne obnavljat user posted image . Kaj bi dala za pol njihovega spomina. user posted image


user posted image  tudi jaz bi njihov spomin.
aaaampak, ko pa mu poveš z drugimi besedami, brez premega govora, se pa izgubi. user posted image

Aha user posted image

Naša srednja je ravno pred ta teden povedala knjigo za bralno miško. In je prvih nekaj strani povedala dobesedno, potem pa jo je ena slikica tako notri potegnila, da je začela po svoje user posted image Ampak končala je pa spet dobesedno user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:54:35   
zvesta
pri nas imajo to v vrtcu že triletniki....


pojdi v knjižnico, pa ti naj dajo knjigobube.... te s primerne... knjižničarka bo najlažje svetovala...

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 8:54:57   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Meni je zanimiv ta otroški spomin... ko malega vprašam kaj sem mu prebrala, mi začne citirat knjigo in ne obnavljat user posted image . Kaj bi dala za pol njihovega spomina. user posted image


user posted image  tudi jaz bi njihov spomin.
aaaampak, ko pa mu poveš z drugimi besedami, brez premega govora, se pa izgubi. user posted image


Bog ne daj kaj drugače prebrat ali skrajšat  - a -a, takoj vskoči vmes in me popravlja...user posted image . Me zanima kam se potem ta spomin izgubi?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 9:08:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Meni je zanimiv ta otroški spomin... ko malega vprašam kaj sem mu prebrala, mi začne citirat knjigo in ne obnavljat user posted image . Kaj bi dala za pol njihovega spomina. user posted image


user posted image  tudi jaz bi njihov spomin.
aaaampak, ko pa mu poveš z drugimi besedami, brez premega govora, se pa izgubi. user posted image


Bog ne daj kaj drugače prebrat ali skrajšat  - a -a, takoj vskoči vmes in me popravlja...user posted image . Me zanima kam se potem ta spomin izgubi?


no, saj bistvo teh bralnih značk je, da se naučijo povedat s svojimi besedami. ker le tako se lahko preveri, če so res dojeli tisto, kar so prebrali. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 9:09:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Meni je zanimiv ta otroški spomin... ko malega vprašam kaj sem mu prebrala, mi začne citirat knjigo in ne obnavljat user posted image . Kaj bi dala za pol njihovega spomina. user posted image


user posted image  tudi jaz bi njihov spomin.
aaaampak, ko pa mu poveš z drugimi besedami, brez premega govora, se pa izgubi. user posted image

Aha user posted image

Naša srednja je ravno pred ta teden povedala knjigo za bralno miško. In je prvih nekaj strani povedala dobesedno, potem pa jo je ena slikica tako notri potegnila, da je začela po svoje user posted image Ampak končala je pa spet dobesedno user posted image




naš je ta prvo zgodbico tako predstavil in smo bili takoj "kregani", da tako ne gre user posted image

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 9:10:13   
uškinamama
ja, vsekakor, sicer mi še nimamo izkušenj z bralnimi značkami user posted image , samo z zastašujočim spominom user posted image .

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 9:11:36   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: mizantrop

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Meni je zanimiv ta otroški spomin... ko malega vprašam kaj sem mu prebrala, mi začne citirat knjigo in ne obnavljat user posted image . Kaj bi dala za pol njihovega spomina. user posted image


user posted image  tudi jaz bi njihov spomin.
aaaampak, ko pa mu poveš z drugimi besedami, brez premega govora, se pa izgubi. user posted image

Aha user posted image

Naša srednja je ravno pred ta teden povedala knjigo za bralno miško. In je prvih nekaj strani povedala dobesedno, potem pa jo je ena slikica tako notri potegnila, da je začela po svoje user posted image Ampak končala je pa spet dobesedno user posted image




naš je ta prvo zgodbico tako predstavil in smo bili takoj "kregani", da tako ne gre user posted image

Naša vzgojiteljica pravi, da je za to starost popolnoma normalno, da otrok hoče dobesedno, ampak je fino, če vmes vseeno malo po svoje pove. Itak jih tam trenirajo, ko jim dajo v roke sliko in otrok potem sam naplete zgodbo na osnovi tega, kar vidi na sliki.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 9:19:43   
kalbo
Nič ni prezgodaj in nič jih ne matrajo, če seveda ne bodo starši zahtevali jedrske fizike zraven. Važno je, da zgodbo pozna in da pizkusi kaj povedat ob slikah, če pa ne, pa tud OK.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 9:54:10   
pikica*
Mi imamo letos v vrtcu tudi bralno značko. AMpak mene skrbi predvsem to, da hčerka ne mara poslušat pravljic. Na hitro že, potem pa jo mineuser posted image . Pa ponavadi po vsakem stavku vskoči v besedo in začne spraševat kaj v zvezi s kakšno od slik ipd. Še nikoli se ni zgodilo, da bi lahko v miru prebrali par stavkov zapored. Zato izkušenj s poznavanjem pravljic na pamet nimamo, zato pa imamo toliko večje skrbi s tem, kako jo pripravit do tega, da bo pravljico res poslušala in to do konca. Zdaj je pa to še toliko težje, ker želi knjige brati sama (pozna vse črke, prebere pa samo krajše besede). In tako je zame postala tale bralna značka čista nočna morauser posted image .

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 10:04:14   
evelinka
haj!
mi smo dobili zbirko, katere pravljice naj si izberejo in predstavijo. Ni bilo nobenega problema

drugače pa mi je moj sin ravno včeraj povedal pravljico za lahko noč user posted image  ( ja on meni user posted image ) Lepotica in zver - povedal je originalno, star pa je 5 let. pa že kr nekaj časa je ko sem mu jo brala user posted image  user posted image . Tak da nobenega strahu

lp

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 10:57:17   
simonas
Naši otroci so lani začeli z obnovami knjig. Jaz sem Alini pustila, da si sama izbere knjigico, ki jo je nato vzela v vrtec in "pripovedovala" prijateljem. Je čisto različno izbirala in je bila nad tem zelo navdušena. Povedali pa so menda obnove 4 knjig čez celo leto (kdor ni želel pa ni rabil).



_____________________________

Iz pleničk se ti smehlja, nekaj čisto majhnega. Nedolžno ti zre v oči, k mamici v naročje si želi.


(odgovor članu evelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 11:16:28   
mišk
Pri nas imajo domače branje (bralni palček) že dveletniki. Oni si sami v vrtcu izberejo knjigico, jo odnesejo domov (za največ 14 dni), doma skupaj naredimo izdelek na temo knjigice (risba, iz gline, krpanka,...), ko jo prinese nazaj, pa pove njeno obnovo pred vsemi sošolci.
Vem, da je lani nosila domov neke knjigice od snežnega medveda, pa medo Jaka,... Ne vem točnih naslovov. So ble pa to kar konkretne, seveda bolj kratke zgodbice.

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 11:17:53   
koala
Pri 4 je prezgodaj za obnovouser posted image user posted image user posted image .
Moj sin je sodeloval že lani pri projektu palček bralček, pa je star 2,5. Itak da so lani nekateri bolj kazali slikice, tisti malo bolj zgovorni pa so pač pripovedovali o knjigici ob slikicah.

pikica, saj če noče poslušati pravljic, pač razvijata zgodbo ob ilustracijah, jaz ne vidim problema.

Mi je pa prav prisrčno opazovati sina ko "bere" knjigo, po možnosti obrnjeno narobe. In to počene tako zavzeto da se sploh ne pusti motiti.

Jaz bi se na tvojem mestu posvetovala z vzgojiteljico, sinova je rekla da bo obesila seznam knjigic ki jih priporoča.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu simonas)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 14:36:15   
atea
namen tako zgodnje bralne značke ni tekmovanje, pomembno je da si vsaj nekaj zapomni
na začetku pove dobesedno, pri tretji ali četrti knjigici bo pa že delala domišljija
pri nas smo pa imeli dogodek:
punčka sploh ni rada govorila, toda rada je poslušala, zato je vzgojiteljica rekla naj nariše obnovo zgodbice
zgodbico je narisala večkrat -kot risanko, kasneje se ji je pa tudi jezik razvezal
sedaj pa govori in riše da jo ni mogoče ustavit-ko se je naučila pisat pa piše zgodbe in kat tako samo da piše
sedaj morajo že zgodaj brat pri pouku , da lahko sledijo
pri matematiki je treba prebrat navodila-ter izračunat /če ne gre branje ne ve kaj mora izračunat in kako,..../
jaz ne berem rada, toda pravim da sem zelo bogata ker otroci radi - zelo radi berejo
mogoče za prvič pove obnovo knjigice ki jo že pozna- v vrtcu morajo biti zadovoljni, kajti vsak trud šteje
lp veliko veselja pri branju

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 17:32:29   
Splišni
Potem sem pa edina, ki se ji to zdi čisto brez veze. V vrtcu se morajo otroci IGRAT. To je vedno govorila naša vzgojiteljica in še kako rav je imela. Vedno je tarnala, da jim zmanjkuje časa za igranje in da to ni prav. V tem obdobju se otroci učijo z igro, skozi gibanje. Čimveč morajo prijemat in se čimveč gibat.

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 18:13:44   
nacirema
Otrokom je tudi poslušanje pravljic igra, saj medtem, ko jim beremo, se igrajo s svojimi mislimi: po svoje preurejajo zgodbico, jo doživljajo, se istovetijo z junaki. Hkrati pa razvijajo koncentracijo, ki kot vemo, je še kako pomembna! Poleg tega si pa še širijo besedni zaklad!user posted image
Starši, ki smo imeli slabe izkušnje v otroštvu, vidimo branje svojim otrokom, kot nekaj kar jim "škodi", kot neka muka. Resnica pa je daleč od tega. Ne mislim nate (Splišni), ampak govorim iz svojih izkušenj.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 19:47:02   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Potem sem pa edina, ki se ji to zdi čisto brez veze. V vrtcu se morajo otroci IGRAT. To je vedno govorila naša vzgojiteljica in še kako rav je imela. Vedno je tarnala, da jim zmanjkuje časa za igranje in da to ni prav. V tem obdobju se otroci učijo z igro, skozi gibanje. Čimveč morajo prijemat in se čimveč gibat.


Seveda mora bit to skozi igro in čisto neobvezno. Naša vzgojiteljica je ekstra povdarila, da ne silit, naj bo skozi igro.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 4 letnik obnova knjige v vrtcu
21.9.2010 19:48:37   
liliana
Se strinjam s Splišni......otroci se morajo vsaj pri enem, dveh, treh, štirih letih igrati.....

In ja, poslušanje pravljic pri treh ali štirih letih je igra.....kot igra pa mi več ne izgleda to, da dobi otrok v tej dobi za "domačo nalogo", da mora pri treh ali štirih letih povedati obnovo neke pravljice.....

(odgovor članu nacirema)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?