|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 urni delovnik za mamice
30.1.2007 8:54:55   
Meggi
Papir vse prenese- to mi je jasno. A naj mi katera pove, da je to v praksi dejansko izvedljivo oz . se izvaja in koristi.

Seveda ni treba izgubljat besed, da je to več kot dobrodošlo za mamice z malimi otroci, ki jim ni vseeno kako dneve preživljajo otroci. Pardon, vsaka ima svojo odločitev. Jaz osebno sem mnenja, da ne morem časa nazaj zavrtet potem čez petnajst let, ... Ne bom mogla po narejeni karieri preklopit, zdaj pa otroci- ne gre. Kariero še vedno lahko izvajvam, pred mano je še tak 25 let del. dobe za razno čaranje.

Ker pa želim bit delovno aktivna bi mi ta varianta bila super za vsa področja razen denarja- to pa itak.

          A je katera našla tako zaposlitev, na novo al v stari se je dal dogovortm,...? Me res zanima.


_____________________________

malo igrivosti in veliko barv nam polepša dan... pa tudi če je samo firtuh... prijetno poletje


http://taja-tekstilneustvarjalnice.blogspot.com/


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 urni delovnik za mamice
30.1.2007 9:05:09   
Anonimen
Moja hči je delala po 4 ure do tretjega leta otrokove starosti.Oziroma izbrala si je 6 urni delavnik,tudi to je možno seveda s pogojem,da dela samo v dopoldanskem času.Delodajalec ji je to omogočil.Prej pa je papirje uredila na
socijalni.Če se ne motim,pa je stvar sledeča,da je vse odvisno od delodajalca,če je pripravljen na tak kompromis,čeprav je ta pravica mamice zapisana v zakonu.Kakšen karierizem neki,najprej otrok,nato pa služba.

(odgovor članu Meggi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 urni delovnik za mamice
30.1.2007 9:19:44   
Lunca1
Seveda se to izvaja tudi v praksi, samo upoštevat moraš, da boš imela potem tudi polovično plačo. Pri nas imamo 2 taka primera, ena dela polovično do 3 let, druga pa do 6. leta najmlajšega otroka (pogoj vsaj 2 otroka). Oddati moraš prošnjo v službi, kjer ti morajo dati aneks k pogodbi, da delaš za krajši delovni čas in greš potem s tem na CSD oddat vlogo za krajši delovni čas.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 urni delovnik za mamice
30.1.2007 9:20:21   
Meggi
he, no pa mi tale ata z otročkom končno mal dviguje razpoloženje. Me ni dolgo hotel- beri RR neki ni delal,..

Jaz sem res tak žalostna. Redke so izjeme delodajalci sa posluhom za družino in mamice


_____________________________

malo igrivosti in veliko barv nam polepša dan... pa tudi če je samo firtuh... prijetno poletje


http://taja-tekstilneustvarjalnice.blogspot.com/



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 urni delovnik za mamice
30.1.2007 9:40:02   
Udb
Jaz delam po 5 ur. Se je dalo zmeniti, čeprav so na začetku nekaj komplicirali.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 urni delovnik za mamice
30.1.2007 9:41:02   
via_2
živjo,
jaz delam 6-urni delavnik in je suuuuper! veliko časa imam za svojo pikico, pa še zase mi ostane nekaj časa.  

delodajalecu ni potrebno ničesar odobriti, pravica ti po zakonu pripada, tako, da samo napišeš dopis in ga pošlješ na kadrovsko ter v vednost delodajalcu. fino je, če delodajalcu prej poveš, kaj nameravaš (samo obvestiš ga) ter se poskušaš dogovoriti glede delvnika (da ti kasneje ne bi nagajal).

ko dobiš aneks h pogodbi in sklep, greš na CSD in izpolneš še en papir za plačilo prispevkov (obrazec si lahko sprintaš). in to je to.

jaz nisem imela nobenih debat s svojim šefom, samo obvestila sem ga. seveda mu ni bilo prav (saj kateremu šefu pa je). če me bo nujno potreboval, sem mu na razpolago. to sem mu dala vedeti.

vse se da, samo če se odločiš za to. pa malo debelejšo kožo moraš imeti, pa prioritete razjasnjene. jaz imam tudi še čas za kariero. pikica je pa samo enkrat stara 1 leto.

(odgovor članu Meggi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 urni delovnik za mamice
1.2.2007 13:47:02   
Minka Pobalinka




Tudi jaz delam po 4 ure in moram reči, da je super. Edino ko dobim plačo.. no takrat ni več tako super, ker se kar pozna... user posted image
Ampak, kot so že predhodnice povedale, otrok je na 1 mestu in le enkrat majhen, tako, da je treba ta čas maksimalno izkoristiti.



 

(odgovor članu via_2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?