|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   8. teden in trebušček?
13.5.2008 8:33:53   
Anonimen
Sem v 8. tednu in se mi že pozna trebušček, sicer malo, zvečer je bolj viden in napet. Enih bolj ozkih kavbojk ne morem več zapet. Je to normalno? Kdaj se je vam začel poznati trebušček?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 8:43:54   
Anonimen
Pri 8 tednih trebuha ni. Je samo napetost.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 8:48:51   
2 Sraki
Nič panike, kot je rekla anonimnica, to je napetost, kot pri M. Sicer pa se bo stanje umirilo in boš zelo verjetno še kdaj jih lahko gor dala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 9:05:28   
Anonimen
Kdaj se potem pa začne poznati trebušček?

(odgovor članu 2 Sraki)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 9:11:56   
Anonimen
Trebuh se začne poznati šele okrog polovice user posted image . Okrog 13. tedna je user posted image  namreč velik le okrog 6 cm, torej se še niti takrat ne more prav poznati trebuh, kajne?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 10:14:50   
srki
Uh, hoti, ko bi le bilo tako. Mogoče v prvi nosečnosti ja, sedaj pa, čim sem zanosila, sem bila skozi napeta. Sem komaj na polovici, moj trebuh pa je že viden nekaj časa, pa ne od napetosti, ampak prav trebušček. Nosečničke hlače sem morala začet kar zgodaj nosit, v primerjavi s prvo, ko je bilo res šele na polovici kaj videti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 10:34:02   
_sanja_*
Tudi moj trebuh je zelo zelo opazen, pa sem noseča samo 8t. Je pa res, da mogoče nosim user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 10:52:06   
Ancy
Trebuhi se pač razlikujejo, tudi proti koncu nosečnosti so eni trebuhi veliki, drugi zelo majhni..... Možno je, da se ti v 8.tednu že kar precej pozna - da opazijo tudi drugi, je pa res da ima tudi napetost pšrste vmes.
Tudi če je pikica še tako majhna to ne pomeni, da mora biti trebuh majhen, poveča se maternica, notri se stvarja en kup stvari in ni nič narobe, če katera že takoj opazi povečan trebuh.
Je pa tudi res, da nenoseče ženske trebuh notri vlečemo, da lahko rečemo kok mamo suhega, noseče ga pa še mal ven porinejo, da lahko rečejo kok majo že velik trebušček user posted image user posted image

(odgovor članu _sanja_*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 11:11:33   
AnciM
Meni se je tudi že v 8  tednu videl. Me je sodelovka vprašala, če sem noseča. Pa takrat še nisem hotela nič povedat, saj sem čakala na NS. Sem pa običajne hlače nosila tja do 16 tedna. Takrat sem se pa še zvečer hvalila, kako so mi prav, zjutraj jih pa zapeti nisem mogla. Se mi je pa obseg do sedaj povečal že za 25 cm, pa se nisem tako zelo zredila; cca 8 kg.

Vse je odvisno, kje nosiš otroka.

(odgovor članu Ancy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 13:07:27   
Anonimen
Nosečnica sama najhitreje opazi spremembe. Na hlačah se pa itak vidi še najhitreje. Na začetku je res povečanje trebuha vzrok napihnjenost, pa tudi prebava se spremeni in upočasni.
Meni se je trebušček videl pozno, šele po 20 tednu so me spraševali, če sem slučajno noseča (tisti, ki niso vedeli). Je pa res, da sem imela bolj majhen trebušček do konca (ene so v 6. mesecu imele večjega kakor jaz, ko sem šla rodit), kar pa ni pogojeno z velikostjo otroka (sin je imel 53cm in 3490g).

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 13:26:16   
frutka_
Podobno kot jjasnauser posted image . Niti prvič, niti zdaj drugič nisem imela,nimam, velikega trebuha. Prvi je bil 3750g/53cm, obseg trebuha pa sem imela 95cm.user posted image  Zdaj pri drugi user posted image  je slika podobna.
Po mojem je normalno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 13:41:20   
Mandek
Sprva sem tudi sama mislila, da gre res za trebuhuser posted image dokler si nisem malo bolj podrobno prebrala stvari (in imam prijateljico, ki je to dala skozi malo pred manouser posted image ), kjer sem prišla do ugotovitve, da gre za napihnjenost. Ta je bila pri meni ogromna, počutila sem se kot balon. Svoje so seveda dodali še domači, ki so trdili, da koliko se mi že pozna. Yaeh, right:)
Potem pa se je zadeva umirila, prebavo mam odlično,a mapk zdaj, ko sem v 18.tednu, se mi pa že res poznauser posted image
kavbojk ne morem več nositi, ker so mi bile že prej tesne, tako da počasi menjam gardeobo. HB za poletje in tople dni

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 14:11:11   
polma
Mah... ta napihnjenost je pri meni kar ostala. Sem šla takoj po novo garderobo- krila pa oblekce pa pajkice nosim že 8 mesecev user posted image ..Ampak še vedno iste kot  na začetku user posted image ! Imam neke nosečniške hlače, ki so mi še zdaj prevelike user posted image . Sem mislila, da bom kot ladja, pa imam zdaj, v 37t lep špičast trebušček. Zredila sem se 12 kg, ozirima jaz dodam še 2kg zraven za tistih 8t do prvega pregleda, ker sem res TAKOJ zgledala noseča. Men je to res hecno. Tko da..-ja, možno je, da se ti že poznauser posted image !

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 14:56:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Uh, hoti, ko bi le bilo tako. Mogoče v prvi nosečnosti ja, sedaj pa, čim sem zanosila, sem bila skozi napeta. Sem komaj na polovici, moj trebuh pa je že viden nekaj časa, pa ne od napetosti, ampak prav trebušček. Nosečničke hlače sem morala začet kar zgodaj nosit, v primerjavi s prvo, ko je bilo res šele na polovici kaj videti.


Ja no, saj se spomnim Rahojinega trebuha v drugo, ampak je razlagala, da je neki z mišicami trebušnimi "narobe". Hočem povedat, da se pač v 8. tednu ne more poznati trebuh kot tak, ker je otrok velik komaj kak cm. Lahko gre za napetost zaradi prebave ali pač ohlapne mišice, vendar če poješ recimo en smoki, se ne more poznati prav trebuh, ne? user posted image

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 15:27:55   
Mandek
Uf, zdej bi pa smoki jedla...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 15:41:17   
AnciM
Samo če poješ smoki v pomaranči se ti pa lahko. user posted image Tako nekako pa delujemo user posted image v maternici v 8 tednu.

(odgovor članu Mandek)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 19:47:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Samo če poješ smoki v pomaranči se ti pa lahko. user posted image Tako nekako pa delujemo user posted image v maternici v 8 tednu.


user posted image  Ne razumem čisto kaj si hotla povedat. Maternica je v času "mirovanja" velika za eno pest in se do 8. tedna tud ne raztegne tok, da bi lahko mela že orenk trebuh.
Sej pravim, možno da se pozna, venaar ne od user posted image , temveč od zaprtja oz. počasnejše prebave.

(odgovor članu AnciM)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 8. teden in trebušček?
13.5.2008 20:41:29   
AnciM
Saj nobena ne govori o orenk trebuhu. Vprašanje je bilo, če se ti lahko pozna trebuh. In odgovor je DA. user posted image Pozna pa se zaradi nosečnosti. Če ne bi bila noseča, ne bi bila napihnjena. Maternica pa zraste ravno toliko, da je spodnji konec v pasu nizkih kavboj malo napet in če nosiš oprijete kavbojke, so tako preozke zaradi nosečnosti.user posted image Imam pa prijateljico, ki je imela pri 8 tednih trebušček, ki so ga že vsi videli. Celo moj mož, ki sicer nič ne vidi. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 8. teden in trebušček?
14.5.2008 7:46:06   
srki
Ja, pri meni je bila verjetno kakšna napetost, prebava ni tako slaba, ni pa tista redna, kot bi morala biti. Pa že tako ali tako imam bolj viden trebušček, če sem noseča al pa neuser posted image .

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 8. teden in trebušček?
14.5.2008 7:59:20   
Hope2
Ravno danes sem stopila v 13 teden. V 4 in 5 tednu sem imela večji trebušček kot zdaj. Predvsem zaradi hiperstimulacije. POtem mi je v 6 tednu uplahnu in sem bila do 8 tedna čist ploh, ravna dila. Po 8 tednu, pa se mi je spet pojavil, ampak samo po kosilu in do večera, zjutraj še vedno raven, da bolj ne bi mogel bit. Popoldan pa je iz dneva v dan postajal večji balon in sem bila prav vesela, da se lahko považim s trebuščkom. No pred 3 dnevi sem dobila prebavne motnje in sem 3-4x na dan šla na veliko potrebo (prej vsak dan 1-2x, nikoli zaprta) in zdaj spet ni mojega nosečniškega bušija. Tako, da po mojih izkušnjah je vse skupaj napihnjenost in polno črevesje. Oblečem si pa še vedno vse cunje, ki sem jih imela od prej, tudi stisnjene kavbojke (res pa je, da imam pri vseh hlačah precej nizek pas). 

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 8. teden in trebušček?
16.5.2008 9:32:47   
Maja T.
Meni se je trebušček hitro poznal cca 11 t. nisem nosila več starih kavbojk res pa, da je takrat bil december in sem se zredila od nažiranja user posted image .

V bistvu sem zelo zgodaj začela nositi nosečniške hlače, ki so mi pa bile v začetku malo prevelike


_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 8. teden in trebušček?
16.5.2008 12:44:22   
Naja30
Na začetku je trebuh večji zarad napetosti. Notri se ful dogaja, črevesje se poleni...

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?