|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali solite zelenjavne kašice?
28.10.2007 22:38:26   
Mesečnica
Pri mojem user posted image že en mesec uvajam gosto hrano, in sicer zaenkrat le sadje. Od zelenjave je jedel le korenček - Frutek. Zdaj imam namen začeti še z zelenjavo, pa me zanima, ali ste ve že na začetku kaj solile (z nekaj zrnci soli) zelenjavne kašice? Zdi se mi namreč, da ima zelenjava brez soli včasih obupen okus. Seveda je to lahko le moj problem, ker že več kot 30 let jem soljeno hrano user posted image . Torej: soliti da ali ne?

Aja, pa še to. Začeti sem nameravala s kakšnim brokolijem ali bučkami. Kako pa je s krompirjem? Je bolje počakati, ali ga lahko dam že 5-mesečniku?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
28.10.2007 22:40:54   
Marogica
Jaz sem mojima dvema solila zelenjavne kašice od začetka. Malo, pa vendar...Če se meni nekaj ne zdi okusno, zakaj bi to moral jesti moj otrokuser posted image . TOrej JA.

Krompir pa tudi v tej starosti ni problem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
28.10.2007 22:41:41   
Anonimen
Ja.

(odgovor članu Mesečnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
28.10.2007 22:57:52   
Rubin.
Jaz sem začela z uvajanjem GH pri 6m in po posvetu z pediatrom nisem hrane ne solila ne sladkala do enega leta. Pri enem letu sem začela res z zrnci, tja do drugega leta, tako da sedaj je z nama vse in nič več posebej.
Zakaj pa ni sol dobra? Zaradi ledvičk. Otroku delaš več škode, kot koristi, če mu hrano soliš. Glede tega, da tebi nesoljena hrana ni dobra: otrok ne ve kaj je sol, dokler mu je ne ponudiš in poje tudi neslano z užitkom, saj pri nas je bilo tako (sedaj je že bolj izbirčna user posted image ) Sicer pa si mu že dala sol - poglej kaj vse vsebujejo Frutki in podobne zadevščine.
Jaz ji pripravljene hrane nisem dajala, prav iz tega razloga, ker čeprav je narejena za otroke, ni bila po mojem okusu.
Kar se pa tiče sladkorja pa ga je je prvič (takšnega predelanega, ne tistega ki je že v sadju in zelenjavi) poskusila za prvi roj. dan, ko je poskusila tortico user posted image .

Torej, zakaj navajat na nekaj, kar itak ni najbolj zdravo. Mi smo se vsi navadili na manj slano hrano, z možem vred, ki je bil prej prav obseden s soljo. No vidiš, še nekaj dobrega. Pa tudi bolj zdravo se prehranjujeva odkar imava user posted image , sej veš kako je, zgledi vlečejo.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
28.10.2007 23:02:21   
Marogica
Rubin. počakaj še kakšno leto ali dve. Pa bo tvoj post o prehrani malo drugačen. Lep pozdrav od McDonaldsauser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
29.10.2007 7:38:18   
blue sky
Že od samega začetka uvajanja GH vso zelenjavo solim, razen korenčka in koruze, ki sta sladkega okusa.

Tudi krompir že lahko ponudiš user posted image .

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
29.10.2007 8:09:43   
tinaaja
Zakaj pa ni sol dobra? Zaradi ledvičk. Otroku delaš več škode, kot koristi, če mu hrano soliš.


to je problem le pri tistih, ki imajo ze v osnovi problem z ledvicami. pri ostalih pa jod koristi in ga telo potrebuje. nase-slo soli naj ne bi bile dovolj jodirane, zato je nasa P priporocala italijanske oz avstrijske... jaz zaenkrat kar z nasimi solim, seveda malo.


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
29.10.2007 8:11:17   
Anonimen
Seveda da solim, kaj naj je brez okusa al kaj?

(odgovor članu tinaaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
29.10.2007 8:14:31   
arielca
Jaz sem minimalno solila zelenjavo. Sadja pa nisem nikoli sladkala.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
29.10.2007 12:31:05   
kaya2007
meni je patronažna rekla da je ok, če se malo soli, je dobro za otroka...probala pa še nisem, bom delala po okusu, če se mi bo zdelo kaj čisto zanič, bom verjetno malo posolila (če tamali ne bo všeč). sem pa ravno dons probala korenje-frutek in hipp, potem sem ga pa še skuhala v parnem kuhalniku in zmiksala...nisem ne vem kakšen zagovornik domače prehrane, ampak to je bilo pa kot dan in noč! domače korenje je neprimerljivo boljše!

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
29.10.2007 14:15:32   
Kati81
Prejšnji teden sem imela na obisku patronažno sestro in mi je rekla naj zelenjavo ki jo kuham tudi malo posolim, in od takrat to tudi tako delam, prej je pa nisem, sadja pa nikoli ne sladkam.
Sicer je sol res zdrava ampak v primernih količinah.

Naša je danes prvič jedla kupljen frutek(sicer ji vedno kuham in sem zagovornik doma pripravljene hrane), ampak ga je pojedla le tako da sem dodala nekaj prekuhane vode in rižolino.
Drugače ga ne mara.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
29.10.2007 16:38:50   
Naja30
Na začetku nisem zelenjave solila, ker sem si mislila, da je tako bolje za začetek. Naj spozna naraven okus hrane user posted image  Pa je jedla in to pridno. Soliti sem začela okoli 8m. Sadja pa ne sladkam user posted image  Zakaj pa bi? Če je kakšno sadje kislo, ga zmešam s kakšnim, ki je sladko ali dam kakšen piškot noter. Sladkorja se res bolj izogibam.

(odgovor članu Kati81)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
29.10.2007 20:21:24   
zrak
absolutno NE..tudi jaz sem zdaj začela uvajat GH, prvo sem en teden dajala banane in jabolko (izmenično en dan eno  , drugi dan drugo.) Danes pa sem začela z zelenjavo. Kuhani brokolo in korenček in kanček olivnega olja.
Mani je pediatrinja rekla naj ne solim, raje naj naribam malček sirčka.. Od zelenjave pa mi je svetovala: korenček, bučke, kolerabo, krompir, špinača, blitva, ... potem še polento in riž za user posted image ..

Glede soli pa sama presodi koliko je zdravo in koliko ni. Zelenjava že sama po sebi vsebuje sol in mi jo veliko pojemo, še posebno kuhano in ti moram povedati, da je sploh ne solim.. da je korenček sladek ne boš nikoli ugotovila, če ga boš solila..


(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
29.10.2007 20:40:18   
Liona
Mi smo začeli z zelenjavo in jo solimo. Ne preveč, ampak mu solim. Tudi ko sva bila v pediatrični in so mu iz kuhinje prinesli zelenjavno kašico, je bila solena in še malo olivnega olja je bilo not (sem vprašala v dietetični kuhinji).

Srečno

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!

(odgovor članu zrak)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
1.11.2007 19:01:17   
lysa
Pred 6. mesecem se hrane ne sme soliti, ker dojenčki niso sposobni 'prebaviti' soli oziroma njihove ledvičke tega niso sposobne narediti. Ne gre za to, da njihove ledvičke s soljeno hrano obremenimo, ampak soli sploh ne morejo prenesti.

Jaz sem zelenjavo sprva solila, potem sem pa nehala, ker sem jo večkrat preveč solila in sem morala kašico ponovno narediti. Ker vsako kašico prej poskusim, sem se že čisto navadila na okus zelenjave brez soli. Celo krompir se mi ne zdi več brezokusen. Mali pa je vse, razen cvetače nima preveč rad.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
1.11.2007 19:17:13   
Anonimen
Ja, jaz sem malo solila.

(odgovor članu lysa)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
2.11.2007 8:49:35   
lilka
Jaz ne solim, pa meni je takšna zelenjava dobra, jaz pojem vse kar ji ostne, včasih namenoma več skuham, jaz sem se navadila, ker sem v nosečnosti morla neslano jest, meni ima zelenjava še bolj močćen okus če ni slana.....

_____________________________

Atijeva gosenica in mamin sonček je naša Tinka, zdej pa imava še malega princa Ožbeja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
2.11.2007 8:58:12   
tančica
Jaz solim po malem, drugače je tako brez okusa...no vsaj meni.

(odgovor članu lilka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
2.11.2007 9:02:19   
Anonimen
Ne, še vedno ji ne solim. Če otroku neslana hrana ugaja, je super, če pa ne, pa lahko dodaš minimalno soli. Ji pa dam notri namesto soli, žličko kisle smetance, pa je učinek isti.

(odgovor članu tančica)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
3.11.2007 17:10:59   
mateyka
tuki berem kislo smetano in sirček namesto soli - a je to res ok, a niso mlečni izdelki bolj za kasneje (za kako leto dni stare otroke, za 5 mesečnika pa mal prezgodi, še posebej, ko šele uvajaš posamezno zelenjavo/sadje)?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
3.11.2007 20:42:36   
Mesečnica
No, uspešno sva prestala uvajanje prve zelenjave - zdaj jeva že bučke in brokoli, zraven dodam še malo koruze in je njami user posted image . Soli sem dala nekaj zrnc, ker se mi je brez zdelo res obupno.

Se pa tudi jaz pridružujem mateyki in se sprašujem, kaj je s tem dodajenjem sira ali kisle smetane? A to je pa boljše kot sol? Meni se ne zdi logično, če res velja, da se moramo zdaj (pri 5-ih mesecih) še izogibati mlečnim izdelkom. Pa sir je tudi lahko slan, a ne user posted image ??? Jaz mojemu user posted image res ne bi dala nič a la sir, kisla smetana ipd., še posebej zato, ker sem imela v otroštvu sama hudo alergijo na kravje mleko user posted image .

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
3.11.2007 20:55:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

tuki berem kislo smetano in sirček namesto soli - a je to res ok, a niso mlečni izdelki bolj za kasneje (za kako leto dni stare otroke, za 5 mesečnika pa mal prezgodi, še posebej, ko šele uvajaš posamezno zelenjavo/sadje)?


Po 6. mesecu se lahko da mal kisle smetane, prej pa tko ni dobro uvajati. Vsaj po mojem mnenju je pr 4ih recimo čist prekmalu.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
3.11.2007 20:57:44   
BAMBINA_
Jaz nisem zelenjave niti 1x solila, pa jo mali poje z velikim veseljem. Ne oziram se na to, kakšnega okusa je meni, važno, da je njemu všeč. Kot je ena predhodnica omenila, dojenčki soli ne potrebujejo in glede na to, da lahko s tem škodiš njegovim ledvičkam... Itaq pa naj vsaka mamica presodi sama.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
3.11.2007 20:59:15   
Anonimen
Se strinjam z BAMBINO, otrok itak ne ve, da je slano bolj dobro dokler ne proba in če jé brez soli, toliko bolje.

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ali solite zelenjavne kašice?
3.11.2007 21:04:33   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Rubin. počakaj še kakšno leto ali dve. Pa bo tvoj post o prehrani malo drugačen. Lep pozdrav od McDonaldsauser posted image



Hehe, se kr strinjam user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?