|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Antibiotik in dojenje
14.5.2007 14:38:51   
zoom zoom
TRenutno sem zaradi mastitisa na antibiotiku (Amoksiklav 1000 na 12 ur) in sta mi oba, ginekolog in os. zdravnik povedala, da lahko normalno dojim naprej, v navodilih pa piše naj v času jemanja antibiotika ne bi dojili, sedaj pa sem v dilemi.
Kaj ste pa ve naredile oz. bi naredile. Zlivale izčrpano mleko stran (to trenutno delam) ali bi vseeno dojile?

LEp pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Antibiotik in dojenje
14.5.2007 15:01:17   
Mehičanka
Odkar dojim, sem bila že 2-krat na amoksiklavu: prvič takoj po porodu zaradi vnetja maternice, drugič pa pred tremi tedni. Obakrat sem normalno dojila.

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Antibiotik in dojenje
14.5.2007 15:46:14   
Shorty_
Jz sem bila sicer že dvakrat na ospenu in sem normalno dojila. A piše da se posvetuj z zdravnikom al da 100% ne smeš dojit? k zdravnik že ve kaj dela odločitev pa je samo tvoja.

(odgovor članu Mehičanka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Antibiotik in dojenje
14.5.2007 17:39:49   
Seven*
100% lahko dojis!! Vem iz preverjenih krogov.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Antibiotik in dojenje
15.5.2007 6:49:40   
Dashenka
Jaz pa zagotovoo ne bi dojila.
VSI antibiotiki prehajajo v mleko in res vem zakaj bi zavestno in popolnoma nepotrebno ustvarjala baketrijsko rezistenco.

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Antibiotik in dojenje
15.5.2007 8:21:18   
moci
tudi jaz sem dojila. ampak v urinu user posted image se je vonjalo zdravilo. 

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Antibiotik in dojenje
15.5.2007 9:23:49   
tinaaja
amoksiklav je dovoljen tudi med nosecnosstjo in ob dojenju. je manj skode, da malo antibiotika preide na otroka kot pa, da ga ne dojis. ves kok zensk fase mastitis, pa lepo naprej doji, pa je vse ok z user posted image . poleg tega marsikatera poroca o manjsi kolicini mleka po mastitisu, ki se v kratkem sicer spet vzpostavi, ampak kako bi bilo sele, ce ne bi dojile in samo crpale.

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Antibiotik in dojenje
15.5.2007 12:31:24   
solatja
doji še naprej brez skrbi!!!!sem bila v času dojenja že 2x na antibiotikih, vsega skupaj na štirih različnih (!!!) pa je vse ok. mislim, da je večji šok za otroka, če ga naenkrat nehaš dojit kot pa da ga dojiš z antibiotiki. itak da antibiotik prehaja in da to ni ravno super, ampak če bi pa imel vneto uho, bi pa sam dobil antibiotik.
pa res ne nehat dojit, ker ti lahko presahne mleko, kar bi pa bilo še najslabše. je pa res, da se količina mleka po mastitisu malo zmanjša, ampak če otrok normalno vleče, se količina v roku parih dni nazaj prilagodi povpraševanju in je vse kot prej.

itak, da ti ne bi dali antibiotika, ki bi lahko škodoval otroku!!!!


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Antibiotik in dojenje
15.5.2007 13:44:07   
alja01
Sem ravno pred enim tednom končala s kuro antibiotikov zaradi mestitisa, pa mi je zdravnica rekla da ne smem pranehat dojit in da to nič ne škodi otroku, kajti če bi bil user posted image  bolan bi tud dobil to zdravilo. Enako so mi potrdili tudi v lekarni. Baje pa se skozi mleko izloča le en del teh zdravil, reakcija je lahko pa le pri user posted image  če je alergičen na penicilin (piše v navodilih).
Lp

_____________________________

26.11. 2006 je v najino življenje posijal sonček z imenom Alina.

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Antibiotik in dojenje
16.5.2007 18:04:29   
smotka lonib
jest sem pri prvem in drugem otroku jemala antibiotike zaradi mastitisa ( in to večkrat pri enem otroku ) , zdej v tretje, ko si mi je pojavil, pa sem težavo preprečila z masažo dojke. dojko sem si masirala z vročo vodo, pa je bil problem rešen. sem pa v porodnišnici dobila po porodu antibiotike zaradi vnetja maternice. mleka sem imela vedno dovolj, čeprav sem prebolela mastitis.

lep pozdrav

(odgovor članu alja01)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?