|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 10:11:07   
Volga
Dajte mi povedati, vedno mi je bilo zanimivo gledati, kako je moja stara mama pripravljala belo kavo. Imela je Divko pa projo pa mleko, to se spomnim, ampak se mi je to vedno zdela kar neka umetnost, ta bela kava. pa tako dobra je bila. A katera od vas pripravlja velo kavo na tak način, mislim, da meša te tri sestavine? Kako se to naredi?

BTW sem jo zadnjič v nemčiji pila, je bila zelo podobna tej kavi od moje Volge, zato sem se spomnila nanjo, pa bi jo tudi sama rada kdaj pripravila.

user posted image

Joj, a to sploh še prodajajo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 10:21:50   
Anonimen
Še prodajajajo - jaz jo redno kupujem.

Treba je pa dat kavo v mrzlo vodo in skupaj zavret. Potem dodaš mleko in spiješ.

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 10:23:57   
Dream
Kakor se jaz spomnim, smo jo kuhali podobno kot turško kavo, le da smo to precedili, ker je bolj grobo mleta. Vem pa, da sva se s sestro cel dan nalivali z njo, včasih kar mzrlo, ker "ni bilo časa" pogreti ne kave ne mleka user posted image  

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 10:29:32   
catisima
OJ!
MI SMO ZMEŠALI OBE SKUPAJ IN JIH ZAKUHALI V VODI KOT TURŠKO KAVO. MISLM DA JE BIL LITER VODE PA TRI ŽLICE KAVE NOT KO ZAVRE, SEVEDO JO ODSTAVIŠ; NO POL PA NAZAJ NA OGENJ IN MEŠAŠ Z ŽLICO NEKAJ ČASA, BOLJ TISTO ZGORNJO PLAST. PONAVADI SMO TO IMELI ZA KAK TEDEN; POL PA ZMEŠAŠ MLEKO IN KAVO TER JO SEGREJEŠ. ČE ŽELIŠ SE LAHKO POZANIMAM ZA NATANČEN RECEPT...PA PA

_____________________________

enga :), pa pa Simonka

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 10:49:13   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: catisima

OJ!
MI SMO ZMEŠALI OBE SKUPAJ IN JIH ZAKUHALI V VODI KOT TURŠKO KAVO. MISLM DA JE BIL LITER VODE PA TRI ŽLICE KAVE NOT KO ZAVRE, SEVEDO JO ODSTAVIŠ; NO POL PA NAZAJ NA OGENJ IN MEŠAŠ Z ŽLICO NEKAJ ČASA, BOLJ TISTO ZGORNJO PLAST. PONAVADI SMO TO IMELI ZA KAK TEDEN; POL PA ZMEŠAŠ MLEKO IN KAVO TER JO SEGREJEŠ. ČE ŽELIŠ SE LAHKO POZANIMAM ZA NATANČEN RECEPT...PA PA


Se pravi zmešaš Divko pa Projo, samo še vedno ne vem, kaj je Divka, mislim, kaj je noter, dodaš mleko in to je to. AMpak zadnjič v švabiji so imeli tako zelo gosto mleko, kot bi bila smetana, samo ni bila. A obstaja tudi pri nas morda tako gosto mleko?

(odgovor članu catisima)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 10:52:42   
catisima
PROJA IN DIVKA STA DVE RZLIČNI VRSTI KAVE. PROJO IMAMVA NA SLIKI, DIVKA PA MORA BITI PODOBNA. A VEŠ KAJ , NAJBOLJE DA SE TOČNO POZANIMAM ŠE PRI MOJI BABI IN TI POVEM, AMPAK ŠE VEDNO TO UPORABLJA.
MRBIT SO UPORABILI MLEKO ZA KAVO; DA SO TI DALI VEČ KAVE IN NOTRI TISTO NJIHOVO MLEKO ZA KAVO...V KAKEM MULERJU  NAJDEŠ, V STEKLENICI....user posted image

_____________________________

enga :), pa pa Simonka

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 10:53:55   
Volga
V KAKEM MULERJU NAJDEŠ, V STEKLENICI....


A misliš? V mulerju? No, bom šla pogledat.

BTW, daj črke pomanjšaj, ker če pišeš z veliki pomeni, da vpiješ user posted image

(odgovor članu catisima)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 11:03:50   
Putka
Imaš instant Projo v piksni, pa še prav dobra je. Že dolgo nisem pila. Ena je ječmenova, druga pa nekaj drugega (Divka), tudi moja mami je zmešala obe pol-pol.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 11:03:58   
noe
Moj bi za to belo kavo ubijaluser posted image , jo spije na litre. Je pa res najboljša, če mešaš dve vrsti in mleko, ki pa mora biti obvezno 3,5.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 11:10:37   
N _ B
Men je bila v kranjski porodnišnici full všeč. Cel hodnik je dišal, ko je bila za zajtrk.

Doma imam jaz kar instant belo kavo od Francka - BIANCA. Je pa v takšni rjavi škatli pakirana.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 11:17:47   
lelaval
Jaz pa ful sovražim to kavo - ker smo v OŠ imeli 4x na teden belo kavo

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 11:28:11   
Volga
Evo, sem kupila Divko, sem gledala tudi projo, pa ne vem v čem je fora mešanja, ker sta obe skoraj enaki, tako da zaenkrat samo Divka. Pa mleko sem res dobila v Mulerju, 8,0% maščobe user posted image  prav tako kot v Munchnu. zdajle jo grem skuhat, pa poročam, kako zelo dobra je.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 11:43:24   
Volga
mmmmmmmmmmmmmmmmm, dobra, samo še ne tako kot od stare mame. Verjetno je res treba zmešati obe user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
11.4.2008 11:46:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:17:27   
Mišni
Ja, tisto mlek je bilo tudi meni v Nemčiji ful všeč. Ampak se mi poptem nobeno pri nas ni zdelo podobno. No, mislim, da Müllerja takrat še ni bilo, ker tega je že davno.
Bom šla prav v Müllerja enkrat ponj.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:19:48   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ja, tisto mlek je bilo tudi meni v Nemčiji ful všeč. Ampak se mi poptem nobeno pri nas ni zdelo podobno. No, mislim, da Müllerja takrat še ni bilo, ker tega je že davno.
Bom šla prav v Müllerja enkrat ponj.


Ja, v Mulerja, imajo v majhnigh stekleničkah, ne vem, če je dva deci, se mi zdi,d a deci pa pol, je pa drag ko svinja, 0,71 €. meni se to zdi veliko. no, če jo bo hotel mali piti, bom za njega to mleko porabila, jaz bom pa 3,5. Ampak je pa res tole mleko dobro, kar tako gosto pride,.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:22:35   
Mišni
Ja, v Mulerja, imajo v majhnigh stekleničkah, ne vem, če je dva deci, se mi zdi,d a deci pa pol, je pa drag ko svinja, 0,71 €. meni se to zdi veliko. no, če jo bo hotel mali piti, bom za njega to mleko porabila, jaz bom pa 3,5. Ampak je pa res tole mleko dobro, kar tako gosto pride,.


Ja, ja, se spomnim, da je bilo gosto, to je najbrž potem to. Ma moj otrok se bele kave ne bi niti dotaknil. Njemu vonj po kavi tako grozno smrdi, da je joj. Pa ga razumem, ker se spomnim, da je meni tudi.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:26:41   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Ja, v Mulerja, imajo v majhnigh stekleničkah, ne vem, če je dva deci, se mi zdi,d a deci pa pol, je pa drag ko svinja, 0,71 €. meni se to zdi veliko. no, če jo bo hotel mali piti, bom za njega to mleko porabila, jaz bom pa 3,5. Ampak je pa res tole mleko dobro, kar tako gosto pride,.


Ja, ja, se spomnim, da je bilo gosto, to je najbrž potem to. Ma moj otrok se bele kave ne bi niti dotaknil. Njemu vonj po kavi tako grozno smrdi, da je joj. Pa ga razumem, ker se spomnim, da je meni tudi.


naš jo je pa rad pil, še ko je bil majhen, ko se je pri moji mami čuval ene tri mesece. vsako jutro za zajtrk, pa zdaj mu jo kdaj naredi, ko prideva na obisk. zatio bi mu jo rada naredila.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:35:08   
srki
Moja stara mama kupi projo, divko in cikorijo. Kaj je v bistvu cikorija, ne vem, tako se reče, ali je to Knaip, pa ne vem.

Skratka, vse to zmeša na časopisnem papirju in nato vse zmešano da v eno škatlo, ki je že od pamti vekauser posted image , nato v še mrzlo vodo da tri žlice te mešanice, lahko več ali manj, odvisno od količine, vmes malo zmeša, ko zavre, odstavi, premeša in ko se malo ustali, dolijo not malenkost vode, npr. za dva požirka, taka normalna. 

Meni je ta bela kava božanska, pijem jo vsak vikend,  ker mi jo paše pit zjutraj. Sem si jo pa tudi že v termoski v službo prinesla.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:39:50   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Moja stara mama kupi projo, divko in cikorijo. Kaj je v bistvu cikorija, ne vem, tako se reče, ali je to Knaip, pa ne vem.

Skratka, vse to zmeša na časopisnem papirju in nato vse zmešano da v eno škatlo, ki je že od pamti vekauser posted image , nato v še mrzlo vodo da tri žlice te mešanice, lahko več ali manj, odvisno od količine, vmes malo zmeša, ko zavre, odstavi, premeša in ko se malo ustali, dolijo not malenkost vode, npr. za dva požirka, taka normalna. 

Meni je ta bela kava božanska, pijem jo vsak vikend,  ker mi jo paše pit zjutraj. Sem si jo pa tudi že v termoski v službo prinesla.


no, no, nekaj takega ja. A pa mleka pa ne da potem nič zraven? verjetno ja.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:50:35   
Naja30
S tole Projo si me spomnila na moje otroštvo. Na babico, ki je vsak dan naredila za nas tri njene vnuke skodelico bele kave, zraven pa kruh z maslom in marmelado user posted image  Kako je bilo lepo!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:51:47   
srki
Ja, tudi mleko, v poletnih mesecih pa je dobro samo pit, ker je grenko in prežene žejo. Ko jo pijemo z mlekom, pa si jo tudi sladkamo.

Pri nas jo zelo veliko popijemo, ker stara mama in mami jo vsak dan pijeta oz. jesta, tako da kruh namočita v belo kavo.  Saj, meni je to dobro, sem na porodniški tudi skoraj vsak dan to jedla.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:52:24   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3

S tole Projo si me spomnila na moje otroštvo. Na babico, ki je vsak dan naredila za nas tri njene vnuke skodelico bele kave, zraven pa kruh z maslom in marmelado user posted image  Kako je bilo lepo!


Ja, ali pa med, nimaš boljšega. Ali pa zraven koruznih žgancev.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 12:53:27   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Ja, tudi mleko, v poletnih mesecih pa je dobro samo pit, ker je grenko in prežene žejo. Ko jo pijemo z mlekom, pa si jo tudi sladkamo.

Pri nas jo zelo veliko popijemo, ker stara mama in mami jo vsak dan pijeta oz. jesta, tako da kruh namočita v belo kavo.  Saj, meni je to dobro, sem na porodniški tudi skoraj vsak dan to jedla.


No, pa boš spet kmalu lahko user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bela kava kot od moje Volge
11.4.2008 13:38:48   
srki
Ja, res. Da ne bom samo enkrat na teden, bom kar 7 dni.

No, zdaj smo pa že dost pokakale temo, da ne boš hudauser posted image .

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?