|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bezgov sok
30.5.2011 9:28:13   
Freya88
Recept prosim?:)

Vem vse kaj gre notri, samo kolicine ne:D Aham... pa (vsaj jaz) nimam rada prevec sladkih sokov...:)
Pa ce ve katera recept za sirup, mi lahko se tega napisete in dopisete, v kaksnem razmerju se potem mesa:)

Hvala:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bezgov sok
30.5.2011 9:54:45   
ksenija12
Smo ga naredili ravno včeraj:), zdaj se 'paca' in čaka finalizacijo. Ideje sem jemala od tukaj: http://www.kulinarika.net/recepti/2674/napitki/bezgov-sok/

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bezgov sok
30.5.2011 10:02:10   
Anonimen
Jaz vzamem za razmerje 1l vode, 1kg sladkorja, 1 limono, 1 citr. kislino, 15 cvetov (imam rada bolj aromatično). Zavrem vodo in sladkor, počakam, da se ohladi in dam notri cvetove ter na kose narezane in olupljene limone (če so špricane). Pomešam 2x dnevno, pustim 24 ur pokrito, nalijem v steklenice in to je to. 
Letos sem sicer dala več limon in brez citronke, bomo videli, če se bo obdržalo.

(odgovor članu ksenija12)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bezgov sok
30.5.2011 10:04:07   
Urshy78
jaz sem ga ravno včeraj naredila. mi je pa zmanjkalo cukra, drugače bi ga naredila več.

1l liter vode
1 kg sladkorja
15 bezgovih cvetov
1 limona

vodo sem prekuhala in zraven dala sladkor da se je stopil. ko se je voda ohladila, sem dala noter cvetove in jih pustila namočene 24 ur. nato sem vse skupaj precedila in dodala še limonin sok.


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bezgov sok
30.5.2011 11:05:13   
Freya88
Pa mora dejansko it 1kg sladkorja na liter vode?:)

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bezgov sok
30.5.2011 16:03:00   
suzolinka
Ne, jaz dam 1 kg sladkorja in 2l vode pa je čist ok
In v zgornjem linku je tudi skoraj pol manj sladkorja.


< Sporočilo je popravil suzolinka -- 30.5.2011 16:04:14 >

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bezgov sok
30.5.2011 20:41:55   
Urshy78
IZVIRNO SPOROČILO: Freya88

Pa mora dejansko it 1kg sladkorja na liter vode?:)


ma ni nujno user posted image
jaz ga potem razredčim z več vode, ker mi je tudi drugače presladek


_____________________________

TIAN 05.11.2010

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bezgov sok
9.6.2011 21:37:06   
Peppa
Za moj okus je 1 kila cukra na liter vode absolutno preveč.
Moj recept je sledeč:
-40 cvetov bezga (jaz sem jih letos dala 80 in je tako vonj kot okus zelo izrazit-a ne preveč)
-5 l vode
-2 kg cukra
2 veliki žlici citronke


Cvetove namakam en dan, potem vodo precedim, dodam sladkor, zavrem, dodam citronko in v flaše.
Sok je obstojen, saj smo letos spili zadnjo flašo, ki sem jo delala leta 2005!

_____________________________

Kdor vpraša, je neumen tisti trenutek, kdor ne vpraša, je neumen celo življenje.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


"Bolje je vladati v peklu kot služiti v nebesih. "


(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bezgov sok
11.6.2011 22:12:24   
akola
IZVIRNO SPOROČILO: Urshy78

jaz sem ga ravno včeraj naredila. mi je pa zmanjkalo cukra, drugače bi ga naredila več.

1l liter vode
1 kg sladkorja
15 bezgovih cvetov
1 limona

vodo sem prekuhala in zraven dala sladkor da se je stopil. ko se je voda ohladila, sem dala noter cvetove in jih pustila namočene 24 ur. nato sem vse skupaj precedila in dodala še limonin sok.



takole sem tudi jaz naredila. imam v hladilniku 4 litre, me jestrah, da bi na sobni temperaturi zavrel. kje imate ve shranjene sirupe in kako dolgo obstanejo?

(odgovor članu Urshy78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Priredite otroško koktejl zabavo
Brezalkoholna koktejl zabava bo najbolj navdušila starejše otroke in najstnike, pa tudi najmlajši se bodo razveselili sr...
Ideje za piknik
photo
Kako si olajšati priprave na družinski piknik? Kaj pripraviti in kako? Preverite nekaj idej, ki so vam lahko v pomoč za ...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?