|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Biološki odpadki
4.7.2011 7:37:13   
Ayolinca
Še en nov zakon ...
Kako tisti, ki ste v blokih, shranjujete biološke odpadke? Namreč, ne morem za vsak obrok to odnašat v kanto spodaj, po drugi strani pa skladiščenje v stanovanju ali na balkonu ne pride v poštev, ker je sončna stran in se vse segreje - zlasti pozimi.

Kako vi ravnate? Imate kakšno dobro idejo???

Hvala!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 7:48:53   
Lunca1
Jaz stanujem v večstanovanjski hiši. Za embalažo in bioodpadke imamv kuhinji koš z dvema kantama. Odpadke mečemo v koš, ko se napolni ga nesemo spraznit v kanto izven hiše. Tudi pod razno ne letamo za vsak olupek posebej iz hiše

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 7:51:39   
mateyka
daš eno kantico in biološko razgradljivo vrečo v en kot v hladilniku?

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 8:08:19   
Najaa
Mi smo v bloku in imam biološke odpadke v eni vrečki na tleh v kuhinji in vsak dan nesem dol. Sej grem itak vsak dan mimo zabojnikov.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 8:10:27   
Ayolinca
A to nima nič neprijetnega vonja?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 8:25:22   
Najaa
Ja glej, ne puščam cel dan v stanovanju. Jaz grem vsak dan mimo kontejnerja in sproti odnesem. Če pa dve uri stoji pa tudi takoj ne zasmrdi.
Ali pa si nabavi tiste vrečke za biološke odpadke, pa je stvar rešena. Malo so drage, meni se zdi brezveze to kupovat, ampak če te tako skrbi vonj si jih pa nabavi.

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 8:27:17   
Lunca1
neprijeten vonj ne nastane takoj, je pa tudi koš zaprt

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 8:33:07   
arabela*
mi smo tudi v bloku in tud sedaj ko se ni ločevalo, sem čist vsak dan nosila smeti v keson(ne prenesem tega v stanovanju)..

Zdaj pa če bo potrebno bomo na enak način pač še ločevali in odnesli(pač vsako vrečko posebej)user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 8:33:55   
Ekaz
V našem naselju zabojnikov za biološke odpadke sploh niso še postavili. Kako pa vržeš v ta zabojnik biološke odpadke? Berem, da lahko kupiš dokaj drage posebne vrečke. Če ne kupuješ teh vrečke - kar vržeš notri ali kako?

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 8:55:00   
Najaa
Vržeš notri iz vrečke, vrečko pa v navadne smeti. Tistih vrečk pa jaz tudi ne bom kupovala. Naj se grejo fučkat! V drugih državah jih dajejo zastonj. user posted image

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 9:02:58   
pety78
Jaz jih imam kar v eni plastični posodi in jih potem seveda stresem iz posode. 

_____________________________



(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 9:13:09   
Lara28
Mi imamo zdaj na terasi že 3 koše...user posted image V enega mečemo embalaže, v drugega papir, zdaj pa v 3. še bio odpadke... nosimo pa kr sproti v kanto, ki je v kleti.. me pa bolj skrbi, da ne bi kake živali zraven prišle. Tudi če za 2 uri vržem not, so hitro kake ose zraven. V kuhinji nimam prostora, edino, da reskiram prostor v hladilniku, kot je ena napisala. Ni nora ideja....

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 9:17:17   
lukec
Naša komunala je pa zastonj podelila takšne prbl. 10 litrske kantice za bio odpadke, jaz jo imam kar v kuhinji pod koritom, odnesem jo vsak drug dan oziroma po potrebi. Se strinjam z ostalimi - ne zasmrdi tako hitro.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Lara28)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 9:20:27   
Najaa
Jaz sem tudi že razmišljala, da si bom za v kuhinjo nabavla eno malo kantico, pa da jo imam kar na pultu in stresam notri. Sem pa teh odpadkov niti ni toliko. 

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 9:23:06   
Saša27
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Naša komunala je pa zastonj podelila takšne prbl. 10 litrske kantice za bio odpadke, jaz jo imam kar v kuhinji pod koritom, odnesem jo vsak drug dan oziroma po potrebi. Se strinjam z ostalimi - ne zasmrdi tako hitro.


Naša nam še kant ni dostavila, da o kakšnih vrečkah ali pa kanticah lahko samo sanjamo - so preveč škrti. No ja, danes že od 8.00 kličem vsake 10 minut na našo komunalo (dodatno naročilo za starše) pa je ali zasedeno ali pa se nihče ne javi user posted image  Pa bi rekel naš vrli predsednik vlade "So what!" user posted image

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 9:32:50   
Doll
Saša kumunalno podjetje lahko prijaviš inšpektoratu,ker je to njihova dolžnost,saj so imeli 1 leto časa da nabavijo kante.če niso in se jih prijavi je za njih zagrožena kazen 10.000 e

Ti pa če boš metala bio odpadke skupaj z drugimi pa lahko tudi pokasiraš kazen

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 9:54:18   
Saša27
Doll, saj tega se zavedam, da lahko kazujejo mene, ampak javna podjetja pa res ne verjamem, da bodo kaznovali. Drugače pa se še vedno ne javljajo.
Sama sem sicer začela (v petek) z ločenim zbiranjem, vendar sem danes, ko pobirajo "zelene" kante še vedno oddala neločeno. V bodoče bom pa v eno vrečko dala biološke in jih postavila zraven kante, pa naj naredijo kar hočejo, moj del je opravljen. Rumene kante (emabalaža,...) pa že imamo kar nekaj časa.

< Sporočilo je popravil Saša27 -- 4.7.2011 9:55:32 >


_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 10:02:18   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: Ayolinca

Še en nov zakon ...
Kako tisti, ki ste v blokih, shranjujete biološke odpadke? Namreč, ne morem za vsak obrok to odnašat v kanto spodaj, po drugi strani pa skladiščenje v stanovanju ali na balkonu ne pride v poštev, ker je sončna stran in se vse segreje - zlasti pozimi.

Kako vi ravnate? Imate kakšno dobro idejo???

Hvala!!!


Mi imamo na pultu eno vrečko in mečemo not, ko gre kdo ven (sigurno je to vsaj 1x dnevno) pa jo odnese v smeti. Tako hitro se pa vse skupaj tudi ne usmradiuser posted image . Poleg tega pa je teh odpadkov v bistvu res zelo malo. Šele, ko začneš ločevat odpadke ugotoviš, da je največji del "pobere" embalaža. Tega je res neverjetno veliko in te kar malo stisne, ko to dojameš.

(odgovor članu Ayolinca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 10:06:17   
malibauc
Ko ste ravno pri tej eko temi.......
Kolikokrat pa vam odvažajo ostale odpadke?
Pri nas se nabere 'tona' plenic in ostalega materiala za user posted image  (vatice,...), pa nam to odvažajo na 14 dni!!!!
V tej vročini user posted image user posted image ?!?!
Meni se zdi to malo mimo,no......

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 10:10:34   
Doll
Če jih prijaviš jim da inšpektorat kazen 10.000 e kazni. saj ne rabiš verjet,če nočeš user posted image

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 11:12:36   
Najaa
Pri nas odvažajo 2x tedensko, sam smo v bloku.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 11:37:26   
m_o_i
pri nas se smeti locujejo ze vec kot leto dni. pod pomivalnim koritom je 10 l kosek, noter vrecka za bioloske odpadke, odnasa se na nekje dva dni...
kontejnerje praznijo enkrat tedensko.

drugace pa obstajajo tudi kante za kompostiranje v blokih-tisto pa ziher ne zasmrdiuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 13:25:10   
ajataja
Mi še tudi nimamo novih zabojnikov pred blokom,oziroma jih v našem mestu še sploh nisem zasledila kje.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 16:10:00   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: Saša27

Doll, saj tega se zavedam, da lahko kazujejo mene, ampak javna podjetja pa res ne verjamem, da bodo kaznovali. Drugače pa se še vedno ne javljajo.
Sama sem sicer začela (v petek) z ločenim zbiranjem, vendar sem danes, ko pobirajo "zelene" kante še vedno oddala neločeno. V bodoče bom pa v eno vrečko dala biološke in jih postavila zraven kante, pa naj naredijo kar hočejo, moj del je opravljen. Rumene kante (emabalaža,...) pa že imamo kar nekaj časa.


u bistvu, če ti komunalno podjetje ni priskrbelo smetnjaka, ne morejo/smejo kaznovat tebe, kaznujejo pa lahko komunalno podjetje. kako bo sicer to potekalo ne vem, ker npr v naši vasi, kjer je tko od oka 1000 gospodinjstev nima nobeno rjave kante.
tko da pri nas še ne ločujemo, ker pač nimamo kaj in kam. pa sam nej proba mi kak inšpektor zatežit, bo pojedu vse odpadke, ne sam bioloških.

p.s.: če boš dala odpadke zraven kante jih ne bodo odpeljal. če so zraven, morejo bit v kupljeni vreči komunalnega podjetja oz. morajo bit pod pokrovom smetnjaka. Vsaj Snaga tko dela, iz lastnih izkušenj.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Biološki odpadki
4.7.2011 17:32:05   
Doll
In ker so za kršitelje zagrožene kazni astronomske visoke, tudi do 400 evrov, so tisti občani, ki so jih občine pustile na cedilu, razumljivo zaskrbljeni. A na ministrstvu mirijo. Če zabojnika niste dobili, prijavite komunalno podjetje, inšpektor pa bo z 10.000 evri globe kaznoval njih. In inšpektorji bodo, zatrjujejo, neusmiljeni

Kopirano z

http://24ur.com/novice/slovenija/bioloski-odpadki-v-navadnih-smeteh-nimajo-kaj-iskati_comment_p9_a130.html?&page=9&p_all_items=130

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?