|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bolhe.. :(((
1.7.2008 9:08:33   
baguSka
Pliiiiiiiiiiis help!

Prvic se spopadam z bolhami k jih je fasu moj pasji malcek, pa mi prosim povejte najbolj ucinkovite metode!!?? user posted image  Ker se mi kr mesa ko ga gledam kaksen revcek je... user posted image

Tnx!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 9:09:21   
baguSka
Najbolj ucinkovite metode da se jih znebim ofkors..

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 9:29:03   
Tanik
ampula frontline proti bolham (gre pa na kg psa).
jaz dajem to mačkam in psu, preventivno vsak mesec zdaj od pomladi do jeseni, ali po potrebi.
pa prej ga skopaj.



_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 9:42:54   
Hope2
Pa ne pozabi oprat (če gre kar skuhat) vse njegove deke, brisače, igrače, posteljo in povsod, kjer se zadržuje (tudi tepihe). Čaka te tremeljito čiščenje stanovanja oz hišeuser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 1.7.2008 9:44:27 >

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 9:43:41   
baguSka
a pa jih frontline tud unici, al jim samo prepricuje, da se ne primejo nanj!? ker jaz bi jih seveda zelela tud unicit...

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 9:44:47   
baguSka
Čaka te tremeljito čiščenje stanovanja oz hiše


ja to ze vem.. ampak ne vem s cim naj to nardim???

to da dam povstre njegove prat je simpl.. kako pa vse ostalo spucat da se jih znebim??user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 9:51:53   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Čaka te tremeljito čiščenje stanovanja oz hiše


ja to ze vem.. ampak ne vem s cim naj to nardim???

to da dam povstre njegove prat je simpl.. kako pa vse ostalo spucat da se jih znebim??user posted image


Na srečo smo mi opazili, ko je imel le še 5 bolhuser posted image , tak da sem mu jih kar z roko dol pobrala. Skopali smo ga s šamponom proti bolham in stisnili gor frintline ampulo. Na vetrini nam je rekla, da če ima bolhe naj mu na 2 tedne stisnemo ampulo in naj ne čakamo na 1 mesec. Torej 2x na 2 tedna in potem na 1 mesec. Samo ne vem kako je pri mladičku.
Potem sem njegove deke v peč zmetala, nekaj pa skupaj z njegovimi igračami oprala-skuhala. Našo posteljino in deke smo vse preoblekli in oprali (mene je še 1 teden vse srbelouser posted image ). Na srečo smo imeli le 2 tepiha, ki smo ju dali ven in jih je mož zribal s krtačo in šamponom za tepihe in bolhe (mešanca). Če bi imeli itison, pa ne vem kaj bi naredili- najbrž najboljše kak globiski ali vodni sesalc si sposodituser posted image . Ali pa odnesi v čistilnicouser posted image . Jaz ne prenesem misli, da se neki plazi, zato smo malo bolj zakoplicirali kljub 5 bolham
Sam da pišem, me že spet vse srbiuser posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 9:52:51   
Anonimen
Ce se ne motim, obstaja en sampon (samo nisem ziher), frontline je pa en drek za bolhe! Luna jih ima vse glih. Mi ni jasno, kje jih dobi, najbrz tam pri posti, ko je vse prescano in posrano. user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 10:23:40   
baguSka
najbrz tam pri posti, ko je vse prescano in posrano.


a mislis da tam!!??user posted image  no, jaz sicer zlo redko z mojim tja zavijem.. se kr izognemu tistmu koncu.. je pa res bil ene dvakrat tam..

sicer pa bolhe pomoje mimgrede dobi.. se povoha pac s kaksni kuzkom in vojla.. sej je dost da ena samicka gor skoc, pa bo poln bolh..user posted image

no mi tepihov nimamo pa nic tacga.. je pa vseeno parket in se verjetno te vsiljivke glih povsod zazerejo kjer se lahko umaknejo.. ker vceri so kr skakale z njega dol..

baje obstaja nek prasek za te reci, pa ne vem kaksen!?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 10:46:36   
lutka
Tudi pri nas so bolhe na pohodu user posted image  in sem kupila v trgovini puder proti bolham. Se mi zdi da jih ima že manj, ampak teh user posted image  bolh se ne znebiš kar tako.

lp


_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 10:55:43   
baguSka
sem kupila v trgovini puder proti bolham


v trgovini al pr vetu?

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 10:59:42   
Volga
Jaz vem, da ko so bile pri nas enkrat, ker je pač ene parkrat pes prišel v mojo sobo, kjer je bil tepih, da sem tepih ful prešpricala z eno stvarjo proti bolham, zdaj ne vem točno kaj, morda navadnim Pipsom, potem pa sem tepih še s šamponom oprala. pa so šle stran.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 11:05:44   
baguSka
morda navadnim Pipsom


ja tole sem pa tud jst ze slisala ja...

bom sla kr nabavt dons ene 5 komadov..

ker je full sranje, ker se pes seta po treh stanovanjih, pa se po avtu.. in je fuuull tega ze prespricat.. edina pozitivna stvar je ta, da mu ni nikjer dovoljeno it na kavc al pa na pojstlo.. ampak parket je pa povsod, tko da bo treba ornk cistilno akcijo nardit... dve hisi spucat, eno stanovanje, pa se avto.. kriza

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 11:31:46   
lutka
v trgovini za živali ..

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 12:22:14   
Tanik
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Ce se ne motim, obstaja en sampon (samo nisem ziher), frontline je pa en drek za bolhe! Luna jih ima vse glih. Mi ni jasno, kje jih dobi, najbrz tam pri posti, ko je vse prescano in posrano. user posted image


mogoče pri vas ne deluje frontline, ne meči vse v en koš. pri nas deluje.
kupi se pa ga pri veterinarju.


_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 13:07:31   
Anonimen
Po izkusnjah vecih ljudi in nasvetu veterinarja to govorim. Saj so klopi ze imuni na frontline, ker je ze dolgo na trgu. In moj pes ma frontline in ima in klope in bolhe (ampak to mogoce 3 na teden .. ker jih vidimo, ko pleza po njej). Klope ji pa v 95% poberem itak preden se sploh prisesajo, ponavadi ze na sprehodu, ker ima k sreci tako dlako, da se vidi to golazen.

Znana legla bolh in ostalega so tudi razne pasje sole, kjer je pac skoncentrirano vec psov in polulane in pokakane trave.

(odgovor članu Tanik)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Bolhe.. :(((
1.7.2008 13:11:55   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

Po izkusnjah vecih ljudi in nasvetu veterinarja to govorim. Saj so klopi ze imuni na frontline, ker je ze dolgo na trgu. In moj pes ma frontline in ima in klope in bolhe (ampak to mogoce 3 na teden .. ker jih vidimo, ko pleza po njej). Klope ji pa v 95% poberem itak preden se sploh prisesajo, ponavadi ze na sprehodu, ker ima k sreci tako dlako, da se vidi to golazen.

Znana legla bolh in ostalega so tudi razne pasje sole, kjer je pac skoncentrirano vec psov in polulane in pokakane trave.



Ja, tudi pri našem psu frontline ne deluje pri klopih. In tudi veterinarji so nam tako rekli, da pri večini ne deluje. Za bolhe deluje, za klope pa ga pred vsakim sprehodom našpricamo s sprejem forte (zelena piksna za ljudi) in deluje kar fajnuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bolhe.. :(((
2.7.2008 20:18:26   
meeryana
Zdravo,

ravnokar se spopadam z enako težavo. Fedra ima bolhe, kljub ampuli Frontline, ki ji jo redno mesečno dajem. Takoj, ko sem opazila, da so na njej bolhe, sem jo skopala s šamponom proti bolham, pa je bilo bolje za en cel dan. Čez en teden ponovno kopanje in špricanje stanovanja, pranje vsega na čemer je ležala....pa so še kar tukaj. Sicer manj, ampak so. Pri bolhah moramo biti vztrajni. Ker se jih je res težko znebiti! Ne samo na tepihih, svoja jajčeca odlagajo povsod, v najmanjših režah in niso vidna s prostim očesom. Meni je najhujše to, da so potem bube sposobne preživeti več let brez hrane, dokler ne gre mimo kuža....:(.

Sedaj je čas za novo ampulo in ko jo dobi, bomo šli za dva dni iz stanovanja k moji mami, stanovanje pa pošpricali z nekaj piksnami Raida ali Pipsa! Vse preprali, potem pa bomo videli kakšno bo stanje.

Drugače pa je res, da postane ta golazen imuna na ampule and stuff! Čeprav za klope moram rečt, da jih nima, odkar uporabljamo Frontline.

Smrt bolham!

M


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Bolhe.. :(((
11.7.2008 8:35:26   
malania
Pozdravljene,
tudi pri mojem fantu se spopadamo s težavo bolh user posted image
Ko sem bila pri veterinarju, je rekel, da se ta jajčeca al whatever, zadržujejo v temnih delih, da baje ne prenesejo svetlobe. Je pa reku, da je treba vse preprat in prekuhat, tepihe in kavč ter te reči pa s parnim sesalcem user posted image  (če ga maš je že ok). Smo mislni kupit Zizeks al nekaj takega (k pošpricaš na mačke), sicer eni ga hvalijo, ta veterinar pa je rekel, da uničuje samo tiste bolhe na povšini, kolikor sem razumela, da kao jajčec ne uniči, pa tudi bolh v okolici ne. Svetoval nam je ampule (kar je kriza, ker imamo 4 muce, ki pa so sedaj zunaj, ampak je rekel, da se bomo bolh v stanovanju znebili le tako). Nam pa je predlagal ampule za psa, ki naj bi jih z inekcijo razdelili med 4 muce, kar je z ekonomskega vidika ceneje.
No, naj rečem, da imamo pri nas doma tudi muco (v stanovanju), ter ji redno dajemo ampule in res še nisem videla bolh, ter tudi kakic od bolh, (ki so ponavadi tam kjer mačka spi) odkar ji redno dajemo ampule. Dajemo pa ji dveh vrst ampul, ene so kao ''navadne'', pri drugih pa piše, da uničuje tudi bolhe tam, kjer se muca zadržuje, v okolici.
Kaj je res kaj ne, ne vem, je pa res problem se znebit teh bolh. Pri fantu niso bile muce nikoli v spalnici, pa sem tam prav tako dobila nekaj bolhuser posted image . In ko pomislim, tudi mene že use srbi... user posted image

(odgovor članu meeryana)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Bolhe.. :(((
11.7.2008 9:52:10   
Anonimen
Evo, jaz sem predvcerjasnjim spet nasla eno, pa je nisem mogla ulovit in vceraj enako. Frontline sem ji dala pa dva dni nazaj user posted image Tako da grem kupit sampon proti bolham, itak gremo drug teden na morje in se bo veliko kopala, njena blazina je oprana, v posteljah pa ni nic videt. Tacas ko nas ne bo, bo pa mami fajn vse pomila in prespricala z Biokilom.

Groza. Pa se nobenih drugih ampul ji ne upam dat. A stronghold tudi kaj pomaga proti temu? Ga dobi v ponedeljek.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bolhe.. :(((
12.7.2008 23:33:06   
malania
Jaz pa sem čist obupana...
Danes sem cel dan čistila najino sobo (vse deke, blazine itd. luftat...) pa kopalnico, u gornjem štuku (v katero muce nikoli ne zahajajo, a so se tam pojavljale bolhe). In zdaj, ko pridem s pod tuša dobim eno na telesu medtem ko si čistim ušesa user posted image . Mi zbeži, a smo jo dobili. OK, si mislim. Grem na posteljo, sedim, pa zagledam eno na moji nogi!!!user posted image  Jojjjjj, jaz ne vem več kaj narediti user posted image  čist sm jezna, pa sm mislna, da bo zdaj kej bolje...
 
Povejte mi prosim, kako ste se znebili te golazni user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bolhe.. :(((
13.7.2008 0:08:26   
Anonimen
A imas tist nek sprej?

Jaz sem danes sla po sampon proti tej golazni in so mi rekli, da je ne smem oprat z njim, ker sem ji ta teden dala frontline in bi bil ta insekticid premocen (in se rekli so mi, da lahko ampule primerjo sele po treh tednih user posted image ). Da jo lahko pa z navadnim samponom operem.

(odgovor članu malania)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bolhe.. :(((
13.7.2008 0:24:51   
malania
Saj moji mucki doma dajemo ampule in sploh ni problema z bolhami, je pa tudi vedno v stanovanju.
Tukaj je problem, da imamo 2 muci, + 2 sosedovi (se vedno družijo skupaj). Fora pa je ta, da bi morali kupovati ampule za 4 muce oz. kot je rekel veterinar, lahko daš ta veliko pasjo in jo z inekcijo razporediš.
Vem, da bi bila najboljša rešitev ampula, ampak ne vem kaj narediti. Če bi imela lastni dohodek, bi mi ne bi bilo težko kupit tisto ampulo 1x na mesec (mi je pa nekako nerodno rečt, naj jo kdo kupi, pa tudi muce niso vse naše), se bova morala z mojim pogovorit o tem, ker teh bolh ne moremo več prenašat... user posted image  
Prej sva se pogovarjala, da bova šla kupit tisto za špricat (Zizeks al nekaj takega), da jih vsaj nekaj pocrka (I hope)!

Čist sm jezna na to golazen in bolj kot berem kje vse po stanovanju so lahko te bube... me kar mineva user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bolhe.. :(((
13.7.2008 11:31:18   
* Mateja *
Ko vidim  bolhe ga skopam, dam za vrat ampulo in ko ga čoham sem pa tja tudi kakšno dobim in jo ubijem.  Pa je problem rešen.

(odgovor članu malania)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bolhe.. :(((
17.7.2008 21:38:54   
Felicita
mi jih tudi zdaj lovimo... ma jih pa prvič sploh (stara je 3 leta). ker je zunanji pes, smo ji oprali ležišče in pošpricali 'kočo' z biokillom, njo pa skopali. na njej sicer bolh ni videti, samo njihove kakce. je pa čisto boga tale naša kuža user posted image pogrizle so jo predvsem po nogah in trebuhu in se je reva čisto spraskala in pogrizla (do krvi). pa me zanima, a je to normalno al ma naša kako posebno alergijo? 

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?