|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dviganje dojenčka
4.7.2008 16:27:22   
matic0105
Kako ve dvigate in spuščate svoje štručke? Ali jh prevalite na bok in nato dvignete, spustite postrani?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 16:30:27   
Paštetka
Tako je pravilno, ja? user posted image

1. sem - se začel zelo hitro obračati
Pri 2. se mi ni zdelo pomembno. Rezultat: RA

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 16:36:28   
katy82
Ja jst tud našo večinoma tko dvigujem pa tud nosim jo velik v položaju lupince k se je tko stegvala nazaj ampak je  minil jst sem se pa že tko lepo privadla,da kr tko prakticiramo.Jo pa čedalje več nosiva tud čez rame k je en tak babji firbec naša dama,a katera ve kako je s tem?
Paštetka kaj je to RA?



_____________________________

10.5. smo končno dočakali našo prelepo mačkico Laro
12.5. pa sem postala teta malemu lumpu Anžetu
Le kaj nam bo prinesel 16. december

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 16:37:59   
Paštetka
RA - razvojna ambulanta user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 16:38:28   
Naja30
RA je razvojna ambulanta, kamor pošljejo otroka, ki kaže znake, da razvoj ne gre v pravo smer.

Mojo sem dvigovala tako, ja. Je tudi najlažje, ko se nekrat navadiš.

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 16:38:50   
Anonimen
TUKAJ

(odgovor članu katy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 16:41:52   
špelin@
Prve pike nisem, ker pred 9-imi leti še nisem imela interneta, da bi tam našla kaj o t.i. handlingu, mi pa niti patronažna, niti pediatrinja nista nič namignili o tem. Bilo vse b.p. user posted image
 
Pri drugi piki sem že malo vedela o tem z neta in sem se včasih potrudila, da sem delala "pravilno" - rezultat: vse b.p.
 
Pri našem malem princu to sicer približno prakticiram (odlaganje na bok, dviganje z boka), nisem pa 100% dosledna. Kakšen bo rezultat, bomo videli čez čas.
 
katy82, RA je razvojna ambulanta.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 17:29:51   
mateyka
mi nismo. smo pa strikno dali roko (do komolca) pod cel hrbet in glavo. sej po moje je to najbolj pomembno, da povsod podložiš/pridržiš, da nič hrbtišča in glave ni prepuščeno visenju in bingljanju.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 4.7.2008 17:37:19 >

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 17:36:48   
mateyka
Jo pa čedalje več nosiva tud čez rame k je en tak babji firbec naša dama,a katera ve kako je s tem?


mi smo jo tudi. je hotela vse videt user posted image ma ne vem, meni se zdi ok. mi nismo meli nobenih problemov. saj sloni, ko/če ne more in se sama dvigne (glavico in nato torzo), ko lahko.

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 17:54:37   
matic0105
Koliko stare pa nosite tko čez rame? Jaz našega user posted image  ne upam tko nosit- je pa star 2 meseca.
Se kaj spomnite, kdaj naj bi pa glavico že sam vsaj približno držal pokonci?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 18:14:27   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: matic0105
Koliko stare pa nosite tko čez rame? Jaz našega user posted image  ne upam tko nosit- je pa star 2 meseca.
Se kaj spomnite, kdaj naj bi pa glavico že sam vsaj približno držal pokonci?


Naš ima mesec in pol - na rami ga nosim v položaju podiranja kupčka, z eno roko ga držim pod ritko, z drugo pa mu podpiram vrat in glavico.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 18:32:54   
Anonimen


Naš ima mesec in pol - na rami ga nosim v položaju podiranja kupčka, z eno roko ga držim pod ritko, z drugo pa mu podpiram vrat in glavico.


jz sem jo ko sva bili pri 3m na kontroli pri p.. tako prijela in držala da se je mal potolažla k je mal jokat začela pa me je sestra takoj da tko je pa ne smem da nima še hrbtenice pa tak dalje sva imela pol pol ure predavanja o tem kak jo lahk in kak ne. pol k je pa to predavala je bla pa skoz v takih položajih ki jih kao ne smeš.

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 19:52:07   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: vandame
Naš ima mesec in pol - na rami ga nosim v položaju podiranja kupčka, z eno roko ga držim pod ritko, z drugo pa mu podpiram vrat in glavico.


jz sem jo ko sva bili pri 3m na kontroli pri p.. tako prijela in držala da se je mal potolažla k je mal jokat začela pa me je sestra takoj da tko je pa ne smem da nima še hrbtenice pa tak dalje sva imela pol pol ure predavanja o tem kak jo lahk in kak ne. pol k je pa to predavala je bla pa skoz v takih položajih ki jih kao ne smeš.


Jaz sem našega imela v takem položaju (na rami) praktično ves čas na 1. pregledu (pri 1 mesecu) in mi ni nihče nič rekel, da bi bilo kaj narobe.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 20:02:29   
Anonimen
mene je pa takoj da tko ne smem da mu škodjem zaradi hrbtenice pa tko dalje pa ta sestra je tko neki posebnega
to je k frtavka sam leta gor pa dol po ordenaciji, mi reče da nej tamalo slečem da jo bo zvagala pa zmerla pol pa ko jo slečem spiči vn iz ambulante midve pa čakale tm v bom. plenico zaviti 15 min. da je tamalo začel zebst in se mi je lepo polulala name pa je blo narjen

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 20:27:01   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: vandame
mene je pa takoj da tko ne smem da mu škodjem zaradi hrbtenice pa tko dalje pa ta sestra je tko neki posebnega
to je k frtavka sam leta gor pa dol po ordenaciji, mi reče da nej tamalo slečem da jo bo zvagala pa zmerla pol pa ko jo slečem spiči vn iz ambulante midve pa čakale tm v bom. plenico zaviti 15 min. da je tamalo začel zebst in se mi je lepo polulala name pa je blo narjen


Evo, vidiš, potem pa vedi, kajne? user posted image  Meni je pediatrinja še rekla, kako je mali močan in kako uživa, ko gleda naokrog, ko sem ga imela na rami...

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 20:29:34   
Janey
mi ga iz boka sicer nismo dvigkovali, ker je tako brcal da ni bilo mogoče...je bil namreč živec že od rojstva dalje, smo ga pa vedno tako celega podlagali...zaenkrat ni nič narobe, upam da tudi nebo.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 20:38:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

TUKAJ


vedno sem jo tko dvigovala, ja.

kar se pa nošenja na rami tiče, pa to močno odsvetujejo, kupček podereš v parih minutah in to je to, dalj časa pa otroku škoduje. pa noben izgovor ni, da otroku paše in kok uživa, pasalo mu bo tud( pa blazno bo užival)  recimo brez avtosedeža se v avtu vozit, pa boste to počeli? starši smo zato, da vemo kaj je dobro za otroka, oz. če že ne vemo kaj je dobro zanj, pa vsaj to, kaj mu škoduje in nikakor ne more otrok diktirat teh stvari.

tko da noste otroke, kot je primerno njihovi starosti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 20:42:03   
mehurčica
Starejšega sem malo pozneje začela tako dvigovat in polagat, ker so mi handling pokazali šele po par mesecih. Pri hčerki pa sem od rojstva upoštevala handling in se je ekspresno hitro naučila veščin do samostojnega postavljanja na nogice. Sploh pri samostojnem posedanju sem videla, da je verjetno handling še kako pomagal.

Se pa zelo hitro navadiš in je tako rokovati z dojenčkom še lažje.user posted image


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 21:06:18   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: hothien

TUKAJ


vedno sem jo tko dvigovala, ja.

kar se pa nošenja na rami tiče, pa to močno odsvetujejo, kupček podereš v parih minutah in to je to, dalj časa pa otroku škoduje. pa noben izgovor ni, da otroku paše in kok uživa, pasalo mu bo tud( pa blazno bo užival)  recimo brez avtosedeža se v avtu vozit, pa boste to počeli? starši smo zato, da vemo kaj je dobro za otroka, oz. če že ne vemo kaj je dobro zanj, pa vsaj to, kaj mu škoduje in nikakor ne more otrok diktirat teh stvari.

tko da noste otroke, kot je primerno njihovi starosti.


Ne seri s takimi (glej podčrtano) primerjavami user posted image  Pa brez zamere, ker me taka hruške-jabolka primerjava res "v srce dira".

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 21:31:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@



Ne seri s takimi (glej podčrtano) primerjavami user posted image  Pa brez zamere, ker me taka hruške-jabolka primerjava res "v srce dira".


po pravic povedano mi čist dol visi kaj si ti misliš o tem, škoda le, ker teb dol visi kako se bo razvijal tvoj otrok in če mu mogoče škodo delaš....mogoče te bo pa uničena hrbtenica al pa kej podobnega "dirala" nekam...

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 21:34:43   
Anonimen
pa še odgovor pediatrinje na podobno vprašanje o nošenju pokonci:


Napisal: Tanč user posted image Datum: 17.06.2008 21:30
Kupček podremo v minuti ali dveh preko ramena tako, da je otrok z zgornjim delom preko ramena in se ne dviguje, medtem pa ga trepljamo po hrbtu. Po kupčku pa gre takoj nazaj v primeren položaj.
[www.mameibebe.net]
Mnogočesa v obdobju vaših in naših staršev nis(m)o vedeli in smo delali kar nekaj. Preberite knjigo Alenke Puhar Prvotno besedilo življenja.
Če gre naše znanje naprej,potem mora iti tudi naše ravnanje. In če ugotovimo, da je nečemu vzrok neprimerno ravnanje, potem tako ravnanje skušamo popraviti. Sicer bi bili še sedaj v votlinah in bi kurili z ognjem.
Glede na to, da se znanost običajno ne ravna po enemu otroku (enemu paše tako, drugemu pa ne), pač pa so zadeve preverjeno ugotovljene na tolišknem številu otrok, da to lahko posplošimo, vam zagotavljam, da prezgodnje iztegovanje vpliva na otrokov gibalni razvoj negativno. Otrok ne bo znal dobro sedeti, ne bo imel pravih prestreznih reakcij, pozno bo začel prijemati, na hrbtu bo ležal kot ploh, na trebuhu pa sploh ne, ne bo znal plaziti in bo padal kot snop na obraz ali vznak. Bo eden od takoimenovanih nerodnih otrok.

< Sporočilo je popravil ulla80 -- 4.7.2008 21:35:19 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 22:09:43   
Anonimen
Še glede podiranja kupčka: KLIKNI

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 22:12:34   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
Otrok ne bo znal dobro sedeti, ne bo imel pravih prestreznih reakcij, pozno bo začel prijemati, na hrbtu bo ležal kot ploh, na trebuhu pa sploh ne, ne bo znal plaziti in bo padal kot snop na obraz ali vznak. Bo eden od takoimenovanih nerodnih otrok.


IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
škoda le, ker teb dol visi kako se bo razvijal tvoj otrok in če mu mogoče škodo delaš....mogoče te bo pa uničena hrbtenica al pa kej podobnega "dirala" nekam...


1. Imam dve odlično razviti hčerki - ena ima 9 let in je pri vsakoletnih testiranjih za športni karton ena izmed najboljših med svojimi vrstniki na šoli, da ne govorim o aktivnih treningih baleta, mažoretk in še česa. Druga ima 3 leta in po igralih pleza kot 5-letnik. Obe sem kot user posted image  ogromno prenosila na rami. Starejšo celo v tako (zadnje čase) stigmatiziranem kengurujčku.
 
2. Naša pediatrinja je ženska brez dlake na jeziku in vedno pove, kar jo moti. S tepke pa tudi ni padla.
 
3. Glej moj podpis, nikomur ne vsiljujem svoje "prakse". Bi ti pa položila na srce, da premisliš, če slučajno sama ne delaš kdaj škode svojemu otroku - ko ti to ravno meni tako očitaš...

< Sporočilo je popravil špelin@ -- 4.7.2008 22:13:17 >


_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 22:15:10   
Anonimen
ja superuser posted image kaj naj ti rečem drugeuser posted image
s polaganjem na moje srce se pa nč ne trudiuser posted image maš verjetno kaj pametnejšega za počet....

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dviganje dojenčka
4.7.2008 22:16:19   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80
ja superuser posted image kaj naj ti rečem drugeuser posted image
s polaganjem na moje srce se pa nč ne trudiuser posted image maš verjetno kaj pametnejšega za počet....


user posted image user posted image  Pa le nisva na tako različnih valovnih dolžinah user posted image
 
Nočko user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?