|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fiksni zobni aparat
1.1.2010 21:44:12   
Mici7
Zdravo!
Pred dobrima dvema letoma sem se odločila, da naredim nekaj glede svojih zob. Naročila sem se k ortodontu, dobila snemljiv aparat za spodaj in zgoraj in se veselila dne, ko bi mi rekel, da ga lahko neham nosit. Pa sem vmes zanosila in sem si celo nosečnost tudi zobe komaj umivala (slabost zaradi "tujka" v ustih, nosečniške slabosti nisem imela). Zdaj pa moram spet k orotodontu in me zanima kaj mi svetujete glede fiksnega zobnega aparata? Odločila sem se namreč, da bi si raje dala "namontirat" fiksnega, saj se mi zdi, da bo učinek večji in hitrejši kot pa s snemljivim.

Kakšne so kaj cene?
Kakšne imate izkušnje "uporabnice"?
Katerega orotodnta priporočate?
Koliko časa ste ga nosile?


Hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Fiksni zobni aparat
1.1.2010 22:05:14   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Mici7


Kakšne so kaj cene?
Kakšne imate izkušnje "uporabnice"?
Katerega orotodnta priporočate?
Koliko časa ste ga nosile?


Hvala in lp



1200 - 1500 brez DDV na vrstico
izkušnje - na začetku ZELO boleče, v splošnem pa kot da ga ne bi imela
Dr. Lazar Kleindinst Alenka ZD Radovljica
čez 14 dni bo 2 leti nošenja na obeh straneh in ga grem končno dol snet, komaj čakam, da s z jezikom podrgnem po zobeh in grem z nitko med zobe...user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Fiksni zobni aparat
1.1.2010 22:13:36   
nynna
Oj. Jaz sem imela tudi dr Lazar zelo zadovoljna z njo. Najcenejša daleč naokoli, zelo prijazna rezultati na zobeh pa tudi super. Nosila sem ga 20 mesecev. Ni bilo prijetno je pa za zdržat sploh če pomisliš na končni rezultat. Zato kar pogumno. user posted image

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fiksni zobni aparat
1.1.2010 22:20:01   
poli*
Sem videla, da imajo nekateri tudi prozorne ploščice in vse pripadajoče, tako da se res vidi minimalno. Je to mogoče, da sam izbiraš, ali je odvisno od napake?

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fiksni zobni aparat
1.1.2010 22:34:22   
barika
TT kok se pa zobje čistijo? a so kakšne posebne zobne krtačke al kok??
jaz sem  nosila snemljivega, pa me jeful motilo, nisem mogla govorit user posted image , dihat, ko mi je zobe vleklo na svoj prostor me je ful glava bolela ...
če bi mi nekdo rekel, da ne bo glavobolov (glava me boli za vsak drek) si bi ga tudi sama umislala (ampak verjetno po laserski  operaciji oči -dioptrija).
imam skromne želje, ni kej user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 0:38:23   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: barika

TT kok se pa zobje čistijo? a so kakšne posebne zobne krtačke al kok??
jaz sem  nosila snemljivega, pa me jeful motilo, nisem mogla govorit user posted image , dihat, ko mi je zobe vleklo na svoj prostor me je ful glava bolela ...
če bi mi nekdo rekel, da ne bo glavobolov (glava me boli za vsak drek) si bi ga tudi sama umislala (ampak verjetno po laserski  operaciji oči -dioptrija).
imam skromne želje, ni kej user posted image


ja, dobiš 3 posebne krtačke: 1 z nekim utorom, 1 mehka za masažo dlesni in 1 taka kljukasta okrogla za med zobmi, nekaj časa sem jih še kupovala, nato pa sem začela uporabljat kar obično zobno krtačko, le da sem namesto trde kupovala mehke + kljukasto (Mueller cca. 3 evre), pa občasno še zobne nitke prirejene posebej za zobne aparate (tudi Mueller).

Sem pa tudi jz še za zraven poleg fiksnega morala nositi še snemljivega za ponoči (še dodatnih 500 evrov). Vmes ko sem bila noseča ga nisem mogla imeti v ustih celo nosečnost ne, ker me je sililo na bruhanje. Po nosečnosti mi pa nikakor več ni pasal v usta, ko sem ga prvič po mesecih neuporabe dala v usta, sem mislila, da mi bo celo glavo razneslo od pritiska v ustih. Ja, glava me je bolela ful, ful, medtem ko me pa na začetku sploh niuser posted image Pa čeljust in zobje...ni bilo šanse, da ga še kdaj v usta dam user posted image ...zobje so šli kljub temu OK v položaje očitnouser posted image , sem pa potemtakem tistih 500 evrov stran vrgglauser posted image
Ma snemljivi zobni aparat je jajc od jajca - ker ga enostavno ne nosiš redno, ker te moti:
- da te tišči,
- da tudi boli vsakič ko si ga naviješ na nov položaj
-ne moreš normalno govoriti,
- ne moreš jesti ob nošenju
- ne moreš piti niti sline normalno požirat
- ne moreš dihat
- slina teče iz ust kot stelemu psu, mater vsi povštri mokriuser posted image
- niti ust ne moreš normalno zapret itak
- občasno sili na bruhanje...

in ga enostavno ne nosiš redno, ker ga ne moreš, ker ti gre na jetra, ker te moti,...in tako traja 2x dalj, da gredo zobje na položaje.
Fiksnega imaš pa gor in se lahko na trepalnice postavljaš, gor je in fertik. Čeprav poznam 2 primera, ko sta šla fiksnega po 1 mesecu dol dat, ker nista zdržali. Je pa prve 1-3 mesece ornk kriza. Bi bila tut jz na temu, da ga grem snet, če ne bi bla ravno Gorenjka in blazna škoda tistih par tisoč evrov...

Poli*: Brackete lahko izbiraš sam med kovinskimi, v barvi zoba ali prozornimi, za doplačilo, se razume. Za "zdravljenje" samo nima nobene veze katerega vzameš. Možnost izbire je bolj zaradi estetskih razlogov.
Jz sem imela v barvi zoba in npr. na slikah se skoraj ne opazi če nisi ravno pozoren na zobe...Kvaliteta le teh OK, v celih 2 letih, sta se mi odlimala 2 bracketa. Kolegica je pa imela prozorne in je morala že v pol leta zamenjat popolnoma vse brackete, sicer brezplačno, ampak ni pa fajn, da moraš glih vsak teden hodit k ortodontu zaradi tega.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 10:42:04   
Mici7
Upam, da mi uspe čimprej nabrat denarce in se potem hitro prijavit na pregled, da vidmo, kaj bodo djali.
Ali pa se mogoče že kar čimprej prijaviti na pregled, saj bomo mogoče ugotovili, da sta snemljiva še čisto ok.
Čeprav bi jaz raje fiksnega točno zaradi razlogov, ki jih je navedla TT.
Če bo še katera s kakšno izkušnjo, pa kar z besedo na plan.

Lp

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 10:51:14   
karamela
Punce lepo prosim podatek kako se naročit k ortodontu. A ti to da napotnico izbrani zobozdravnik, ali kako to gre, pa mogoče koliko so oz ste čakale?

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 11:15:00   
TomTaylor
 Če si po 21. letu, ne rabiš več imet nobene napotnice, ker si itak samoplačnik.
Pokličeš izbranega ortodonta, poveš kaj želiš, se zmeniš za termin, za vse ostalo ti pa itak ortodont pove (rabiš sliko zobovja prinest na 1. pregled). Moraš si pa zobe v nulo poštimat pri svojem zobozdravniku. Jz sem najprej 1 leto štimala zobe šele potem sem šla k ortodontu...
Aja, in kot samoplačnik si precej hitro na vrsti, jz sem bila v 1 mesecu.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu karamela)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 16:56:09   
J.L.
tiste z fiksnim aparatom, ali so vam odstranili 8ice zgoraj in spodaj? jaz sem v dvomih glih zaradi puljenja teh, baje da hudo boli:(

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 17:12:46   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

tiste z fiksnim aparatom, ali so vam odstranili 8ice zgoraj in spodaj? jaz sem v dvomih glih zaradi puljenja teh, baje da hudo boli:(


meni jih niso pa imam zelo ozko čeljust.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 20:59:56   
mayci
Jaz sem nosila aparat od 21 do 23 leta, imela sem kar tistega navadnega (kovinske barve). Moj ortodont je bil dr. Vidoševič, ki ima ordinacijo v Murglah v Ljubljani.
Za čiščenje sem imela navadno ščetko in tiste majhne, ki se jih kupi več skupaj v vrečki za čiščenje majhnih prostorčkov.
Bolelo je vedno nekaj dni po tem, ko sem šla zategnit aparat k ortodontu (zelo boli, ampak, če veš, da boš imel potem super lepe zobe, se splača potrpeti user posted image ).
Ob koncu zdravljenja mi je dal še snemljivi aparat, ki naj bi ga nosila ponoči, vendar ga zaradi vzrokov, ki so jih punce že prej napisale (siljenje na bruhanje...), nisem skoraj nikoli imela v ustih več kot nekaj minut...user posted image
Še odgovor glede puljenja: jaz sem imela tesno stanje, pa mi niso pulili osmic, ampak štirice (vse štiri).



< Sporočilo je popravil mayci -- 2.1.2010 21:01:14 >


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 21:47:46   
poli*
Jaz sem kar jezna, ker mi je po 8 letih nošenja snemljivega aparata rekel, da se bo popravilo edino s stalnim. Kaj mi ni znal tega narediti že v oš?
Pa še to: ali so vam zobje po odvzetju stalnega aparata ostali v lepi legi, ali so šli nazaj?

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 22:34:03   
mayci
poli*, res škoda, da ti niso takoj dali fiksnega aparata user posted image .... Ampak boš videla, kako boš zadovoljna po koncu zdravljenja.user posted image
Moji zobki so ostali na pravih mestih, se niso nič premaknili po odstranitvi aparata.user posted image


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 22:46:22   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: mayci

Jaz sem nosila aparat od 21 do 23 leta, imela sem kar tistega navadnega (kovinske barve). Moj ortodont je bil dr. Vidoševič, ki ima ordinacijo v Murglah v Ljubljani.
Za čiščenje sem imela navadno ščetko in tiste majhne, ki se jih kupi več skupaj v vrečki za čiščenje majhnih prostorčkov.
Bolelo je vedno nekaj dni po tem, ko sem šla zategnit aparat k ortodontu (zelo boli, ampak, če veš, da boš imel potem super lepe zobe, se splača potrpeti user posted image ).
Ob koncu zdravljenja mi je dal še snemljivi aparat, ki naj bi ga nosila ponoči, vendar ga zaradi vzrokov, ki so jih punce že prej napisale (siljenje na bruhanje...), nisem skoraj nikoli imela v ustih več kot nekaj minut...user posted image
Še odgovor glede puljenja: jaz sem imela tesno stanje, pa mi niso pulili osmic, ampak štirice (vse štiri).



Na koliko časa te pa naroča za zategovanje?
pa bolečina? koliko časa traja? kaj 4ke so ti spulili vse naenkrat ali z razmakom? ker jaz sem tud na tesnem, pa je zobozdravnica povedala, da bi mogli ta zadnji it ven, kar vsi 4je. user posted image se da da maš aparat samo za ali zg. ali sp zobovje?

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 22:47:04   
J.L.
kakšna je stopnja bolečine?

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 23:02:23   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

kakšna je stopnja bolečine?


V bistvu imaš par dni občutek zategovanja bolečina je bolj prisotna ob grizenju in je tolikšna, da ne moreš npr. skorjico od kruha jest ene 2-3 dniuser posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 23:05:27   
mayci
J.L., zobe so mi pulili po enega naenkrat, je že to dovolj... Seveda imaš lahko aparat samo za spodnje ali zgornje zobe, jaz sem imela oba loka.user posted image
Ker je minilo že sedem let od odstranitve, se ne spomnim točno, na koliko časa me je naročal za zategovanje, je pa to kar pogosto...na mesec, največ dva. Boli pa kar, no. Res je verjetno odvisno od posameznika, ampak jaz nisem občutljive sorte, pa sem imela občutek, da mi bodo kar zobje ven padli..user posted image To traja pribl. dva do tri dni po tistem, ko ti zategne, potem je ok.
Sama sem situacijo reševala tako, da hrane (kruh..) nisem grizla s sprednjimi zobmi (ki so bili najbolj občutljivi), ampak sem si jo trgala na koščke z rokami in potem nosila v usta..
Ampak, se splača potrpeti, jaz sem še vedno vesela, da sem se odločila za aparat, saj še zdaj občasno dobim komplimente, da imam lepe zobke.user posted image


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Fiksni zobni aparat
2.1.2010 23:06:09   
mayci
Hihi, vidim, da je že TomTaylor zelo podobno odgovorila. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Fiksni zobni aparat
3.1.2010 10:53:57   
Mici7
Tudi meni so postopoma že pred dvema oz. tremi leti populiti vse osmice. Spodnje so bile izraščene in mi jih je normalno izpulil, zgornje pa sem šla odstranit kirurško. Kakšnih hudih bolečin nisem imela. Pri spodnjih sploh nobene bolečine, pri zgornjih pa ene tri do štiri dni zatečeno in rahle bolečine, potem pa nič več. Mislim, da sem šla po enem tednu pobrati tudi šive, nič bolelo. Sem bila izredno zadovoljna s kirurgovim delom. Je res odlično opravil svoje delo.
Zdaj pa upam, da mi ne bo nova ortodontkinja (vsako leto pride v ZD drug ortodont) rekla, da bi morala izpuliti še kakšnega. Ne dam nobenega več. Že tako se mi je zdelo, da sem jih preveč dala ven (poleg vseh osmic, še obe spodnji štiriciuser posted image ).
Bom ta teden malo poklicala naokrog, da vidim kakšne so kaj čakalne dobe in malo povprašam koliko bi me aparat prišel (za obe čeljusti). Najbrž bo kar velik finančni zalogaj. Upam, da se bo vsaj dalo dogovoriti za kakšno obročno odplačevanje.

Tiste, ki ste imele fiksni aparat med nosečnostjo: vas je kaj motilo?

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Fiksni zobni aparat
4.1.2010 18:53:25   
Mici7
Evo, danes bila pri ortodontu. S snemljivim aparatom se ne da več popraviti. Edino kar lahko naredim s snemljivim je ta trenutek to, da ga vseeno nosim, da vsaj obržim zobe tam kjer so in se ne bi več pomikali nikamor. Skratka, da se obdrži na tem, kjer je zdej. Spodnjega tako ali tako ne morem več dat niti "na zobe".

Cena celotnega zdravljenja z aparatom vred cca. 3000-5000 €. Kar orng finančni zalogaj. Odvisno, koliko bi bilo dela, koliko časa bi ga morala nositi itn....Skratka, zdaj je na meni, da si v nulo poštimam zobe, potem pa pač pokličem, če se bom odločila za fiksni aparat in naslednji dan ga že lahko dobim oz. se začnemo bolj v detajle pogovarjati o vseh postopkih, ki jih je treba prej opraviti. Najprej naredi diagnostiko, potem pa lahko naredi predračun.

Sem pa pozabila vprašat, koliko približno stane ta diagnostikauser posted image Mogoče katera ve?

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Fiksni zobni aparat
4.1.2010 21:05:28   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Mici7


Tiste, ki ste imele fiksni aparat med nosečnostjo: vas je kaj motilo?



ne.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Fiksni zobni aparat
4.1.2010 21:10:08   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Mici7


Cena celotnega zdravljenja z aparatom vred cca. 3000-5000 €.


o ti mater! kaj a to za zlate žičke in diamantne brackete??? Ti svetujem da greš še malo okoli vprašat.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Fiksni zobni aparat
5.1.2010 10:37:58   
Mici7
Sej bom šla. Sam najbrž je tudi tako, da moraš pri vsakem ortodontu plačat tudi prvi pregled. Pa tudi to potem hitro nanese. Bom videla. Definitivno bom klicala to, ki si jo ti predlagala v Radovljici. Imaš mogoče še kje njeno tel. številko, da ne iščem?
Drugače je pa za to ceno najbrž čist navaden aparat brez kakršnihkoli posebnosti. Pa tudi moji zobje niso tako zelo krivi, da bi bilo potrebno dolgotrajno zdravljenje. Tja do dveh let je rekla, da bi trajalo. Max. dve leti in pol, če seveda ne bo treba vmes kaj dosti popravljati zob.
Imam pa zelo vnete dlesni. Najbrž še iz časa nosečnosti, pa sem očitno premalo skrbela zanje. Ima katera kakšen dober nasvet?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Fiksni zobni aparat
5.1.2010 11:45:50   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Mici7

Definitivno bom klicala to, ki si jo ti predlagala v Radovljici. Imaš mogoče še kje njeno tel. številko, da ne iščem?



Dr. Lazar Klingenstein Alenka, tel.: 045 312 252


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Mici7)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?