|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Filane paprike
20.7.2009 13:31:02   
zvesta
So se mi zluštale, pa ne znam skuhat. Na pomoč! user posted image


Aja, pa s čimmanj omake, ta pri nas en gre preveč v promet.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Filane paprike
20.7.2009 13:41:39   
ledenaa
Na pol skuham riž
Počistim znotraj paprike,jih operem.
K pol kile mletemu mesu dodam fant za filane paprike in riž ,ki smo ga na pol skuhali.Z tem nafilaš paprike.Jih potem malo popečeš na olju in zaliješ z vodo da se kuhajo v njej.
nekje na polovici jaz dodam paradižnikovo mezgo in malo posolim

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Filane paprike
20.7.2009 13:53:07   
misa4
Jaz iz popražene čebule, mletega mesa in surovega riža naredim maso, nafilam paprike.Na olju spražim žlico sladkorja, dodam malo moke, zalijem z vodo in paradižnikovo mezgo, počakam, da zavre in dam notri poprike.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Filane paprike
20.7.2009 16:44:22   
kajalin*
Mleto meso+prepraženo čebulo+fant+kuhan riž zmešam v zmes,napolnim očiščene paprike.
Omaka:na dveh žlicah olja prepražim malo sladkoraja,malo čebule,dodam mezgo,zalijem z vodo in mletim(tekočim) pelatim(kupim kar v tetrapaku ali steklenički),dodam lovorjev list,po okusu malenkost vegete.
V tej omaki skuhan napolnjene paprike in je njami:),pa čist enostavno,za omako lahko uporabiš tudi paradižnikovo juho ,jo malo izboljšaš z vegeto in zgostiš z moko.Mi imamo radi dobro omakco.
Včasih dodam v maso tudi kosmiče žitnega krožnika(tista modra škatla za vegi polpete)in je tudi zelo okusno.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Filane paprike
20.7.2009 16:48:49   
krtek 1
Tudi jaz naredim podobno kot Nisa4,samo da riž na pol skuham in mleto meso prepražim,fajn začinim in v hladno maso dam jajce,da vse skupaj veže.Omako pa naredim zelo podobno.

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Filane paprike
20.7.2009 17:08:02   
krtek 1
Zanimivo,da vas večina uporablja te Fant začimbe,ki so že pripravljene za določeno jed.Jaz še ene nisem kdaj kupila,ker mi je pri kuhanju ravno to všeč,da lahko hrano začinim po svojem okusu in občutku.Pa tudi občutek,da moja družina dobi na mizo res nekaj doma pripravljenega mi je v veliko zadovoljstvo.Če bi uporabljala kupljene pripravke za vsak golaž,pečenko,paprikaš,pasulj...pa se mi zdi tako kot bi jedli v restavraciji.Večina hrane iz vrečk in vedno isti okus. user posted image

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Filane paprike
20.7.2009 17:17:39   
tia12
 Jaz pa naredim takole:

Skuham (na pol) 200 g riža, ga ohladim in zmešam z 500g mletega mesa. Potem dodam začimbe (FANT!! Ne priporočam ti KOTANYI, ker niso dobre), ki sem jih pustila deset minut v deci vode, da so se malo razstopile. Vse skupaj zmešam in pustim malo stati.

Med tem si operem in pripravim paprike, ko so očiščene jih napolnim z pripravljeno maso.

Omako pa naredim tako, da na olju spenim žličko sladkorja, nato dodam moko in pustim  na ognju toliko časa, da moka lepo zarumeni, malo zalijem z vodo in dodam paradižnikovo mezgo, premešam in spet dolijem vodo. Nato dodam še napolnjeno papriko in pustim da se kuha malo več kot uro.

Glede količine omake je pa tako, vsaj pri meni manj daš moke in paradižnikove mezge manj moraš dati vode in potem je tudi omake manj.

Glede okusa paprik je pa tako jaz nimam rada da je paprika kiselkasta ampak imam raje, da vleče malo na sladko zato dodam med kuhanjem še žličko sladkorja.

PA DOBER TEK!


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Filane paprike
20.7.2009 17:20:17   
sneguljčica
Za moj okus se paprike brez omake ne da narediti, mogoče že s kuhanim rižem. Paprika se mora namreč kuhati v tekočini, drugače riž ostane trd.

Jaz v surovo meso vmešam surov riž, sesekljano čebulo in malo česna, jajce in eno žlico vegete (ki je sicer nikjer drugje ne uporabljam, v papriki pa mi je dobra). Potem nafilam nekaj paprik.
Sesekljam še malo čebule in popražim na olju, potem položim paprike in kroglice iz ostankov mase. Ko zakrkne, zalijem z vodo in paradižnikom, da so paprike cele v vodi. Če imaš manjšo posodo, ki jo paprike zapolnijo, bo tako potrebno manj vode. Ko je del izhlapi, ti bo pa sploh ostalo manj omakice. Tako pojeste en dan paprike, drug dan pa omako s kroglicami iz ostankov mase.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Filane paprike
20.7.2009 17:26:11   
zvesta
Ko, pišete, zgleda vse tako preprosto. Bom poskusila.

A paprike morajo gledati gor, da ne pada kaj ven, ali jih lahko obrnem kakorkoli. Lahko dam v maso za filo tudi nasekljan petršilj? Koliko časa pa se približno kuha, če delam s surovim rižem?

(odgovor članu sneguljčica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Filane paprike
20.7.2009 19:12:24   
misa4
Nič ne pade ven, ja jajčka moraš še dati, da veže. Lahko daš peteršilj, jaz namečem noter skoraj vseuser posted image razen vegete in že pripravljenih mešanic, mi je zanič. Pa ne jih preveč "zabit" z mešanico, ker se v sredi ne skuhajo.Počasi naj vrejo cca 40min, ali malo več, če je surov riž.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Filane paprike
21.7.2009 0:40:49   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta
So se mi zluštale, pa ne znam skuhat. Na pomoč! user posted image

Vsaka Spar trgovina, konzerva S-budget, cena 2,19€, noter pa 4 že kuhane filane paprike, vključno z omako.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Filane paprike
21.7.2009 7:23:14   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Ko, pišete, zgleda vse tako preprosto. Bom poskusila.

A paprike morajo gledati gor, da ne pada kaj ven, ali jih lahko obrnem kakorkoli. Lahko dam v maso za filo tudi nasekljan petršilj? Koliko časa pa se približno kuha, če delam s surovim rižem?


raje ne z surovim, s kuhanim nimaš kaj zgrešit.

ko takole gledam recepte, jajce,čebula, vegeta, fantuser posted image , nikoli nisem in nikoli niso moje babice tega dajale not. Sploh ne rabiš, vse je kompaktno in okusno brez tega. Čim bolj simpl. Skuhaš riž, dodaš mleto meso, začiniš (sol, poper), nafilaš in to je to. v vodo daš paradižnikovo mezgo, tu še najboljš paše mal paradižnikovega koncentrata in sol. ko so kuhane, narediš prežganje, vsuješ k paprikam, še mal pokuhaš in jed je gotovauser posted image

Če daš vegeto, fant... pol lahko uporabiš tudi nasvet kerense in si jih kupiš v piksni

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Filane paprike
21.7.2009 8:09:58   
ksenjak
Jaz pa omako naredim iz paradižnikove krem juhe iz vrečke. In preverjeno pride na koncu vse skupaj zelo okusno. Je pa res, da filane paprike dobim že pripravljene od mameuser posted image .

lp

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Filane paprike
21.7.2009 8:18:09   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Če daš vegeto, fant... pol lahko uporabiš tudi nasvet kerense in si jih kupiš v piksni



Vegeto uporabljam pri vsaki jedi, Fant pa pri teh jedeh za katere so. Nima veze s hrano kupljeno v piksni. Če vam ni všeč okus, razumem. Ne razumem pa tega, da mešanico začimb enačite z vnaprej pripravljeno hrano.

Sicer  vsak po svoje, sam ne  brit norcev z nas

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Filane paprike
21.7.2009 8:25:47   
Anonimen
Ah, filane paprike, njam, ena najbolj preprostih jedi.

Jaz naredim takole: mleto meso, riž 1 jajček, sol, poper, sesekljana čebula, česen, peteršilj zmešam v maso, če je preveč gosto, dodam še malček vode, ampak res malček, nadevam v očiščene paprike. Če delaš s surovim rižem, je ptorebno paziti, d afila ni natlačena, ker se potem riž ne skuha. Mora biti kar precej prostora vmes.
Omako naredim odvisno od tega, kaj imam na razpolago. Če imam sveže paradižnike, jih nasesekljam, sicer uporabim tiste iz konzerve (1 konzervo pelatov). Na olivnem olju prepražim čebulo in česen, dodam pelate, baziliko, peteršilj, malo pokuham in zalijem z vodo, solim in zgostim (z moko, gustinom,...), v to dam paprike in kuham eno urico. Zraven pa pire krompir in zeleno solato.

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Filane paprike
21.7.2009 9:20:33   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Če daš vegeto, fant... pol lahko uporabiš tudi nasvet kerense in si jih kupiš v piksni



Vegeto uporabljam pri vsaki jedi, Fant pa pri teh jedeh za katere so. Nima veze s hrano kupljeno v piksni. Če vam ni všeč okus, razumem. Ne razumem pa tega, da mešanico začimb enačite z vnaprej pripravljeno hrano.

Sicer  vsak po svoje, sam ne  brit norcev z nas


No, no, kdo brije norce iz vas, pa poglej kaj vse vsebuje vegeta in fant. Nažalost ni naravna zadeva, ima en kup E-jev in žnj-ev.... ful naravnouser posted image , v tisti rumeni ali rjavi  zadevi, sploh ne najdeš kake začimbe ali zelenjave, pa taka mešanica začimbuser posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Filane paprike
21.7.2009 9:52:40   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

No, no, kdo brije norce iz vas, pa poglej kaj vse vsebuje vegeta in fant. Nažalost ni naravna zadeva, ima en kup E-jev in žnj-ev.... ful naravnouser posted image , v tisti rumeni ali rjavi  zadevi, sploh ne najdeš kake začimbe ali zelenjave, pa taka mešanica začimbuser posted image



Ne spremljam ne E-jev ne Žnjev.......a paradižnikovo mezgo imaš samo domačo? Potem sploh ne bi smeli ničesar kupiti v tgovini. In če kupim testenine, ker mi zmanjka domačih, a se potem tudi ne šteje med doma kuhano hrano?

Glej te primerjave so mi čist mimo. Kot sem napisala kuhaj in upororabljaj kar želiš, sam ne mi govorit, da je to isto kot hrana iz piksne.

V nedeljo sem skuhala piščančjo juho iz domačega piščanca (sestrična jih je vzredila) in sem zraven zelenjave dala vegeto. In ta juha se niti malo ne more primerjati z juho iz vrečke, samo zato ker sem uporabila vegeto.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Filane paprike
21.7.2009 12:11:11   
krtek 1
Ja saj,z vegeto in pripravljenimi začimbami je najlažje kuhat.Nič se ti ne more pokeglat.user posted image

Jaz pa tako rada uporabljam začimbe in vedno poskusim kakšno novo.Imam jih polno okensko poličko,veliko suhih od Kotany in kar nekaj na vrtu.Čar kuhanja se mi zdi ravno v začimbah,da najdeš tiste prave,ki se podajo k hrani in s tem izboljšaš okus.Ravno zadnjič sem gledala po TV,ko je imela Vegeta 100 let(al kolikor že) da jo pravi kuharji odsvetujejo ker z njo hrana izgubi svoj prvotni okus.Seveda pa vsak dela tako kot je navajen in samo ve veste kaj je najbolje za vašo družino.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Filane paprike
21.7.2009 12:19:54   
mika
krtek, kakšne začime pa daš v juho, zraven zelenjave seveda, namesto vegete? Men je juha soljena s soljo pusta.

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Filane paprike
21.7.2009 12:23:52   
krtek 1
V juho dam:sol,poper,muškatni orešček,žafraniko in seveda peteršil.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Filane paprike
21.7.2009 12:27:27   
zvesta
Danes sem skuhala mehiške fajitase. Mmmm...

Tudi jaz ne pripravljam jedi ne z vegeto ne z drugimi pripravki. Vegete že od malega ne maram. Od pripravkov pa samo Fant za pasulj.


Jaz pa juho skuham s soljo, korenčkom, petršiljem, zeleno, polovička popečene čebule, košček paprike in pa en majhen paradižnik. Mmmm....

(odgovor članu krtek 1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Filane paprike
21.7.2009 12:32:16   
alička
Filane paprike naredi najboljše moja tašča!!! Zato se sploh ne ubadam z kuhanjem (čeprav mi je zadnjič razkrila vse svoje trike), ampak se pustim razvajati user posted image .

Vegete, začinke, Fanta in podobnih zadev pa tudi jaz nikoli ne uporabljam.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Filane paprike
21.7.2009 12:38:10   
zvesta
Oooo, jaz grem pa danes v nabavo in bom še ta teden kuhala te paprike. Res jih bom...

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Filane paprike
21.7.2009 13:25:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

krtek, kakšne začime pa daš v juho, zraven zelenjave seveda, namesto vegete? Men je juha soljena s soljo pusta.


Od začimb in zelenjave dam: 2 korenčka, polovico pora, polovico kolerabe, polovico manjšega gomolja zelene, 1 čebulo, 1 paradižnik, šop peteršilja, šop drobnjaka, sol, poper, včasih tudi majaron in timjan. Vegete ne uporabljam. 

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Filane paprike
21.7.2009 15:37:23   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: zvesta

Ko, pišete, zgleda vse tako preprosto. Bom poskusila.

A paprike morajo gledati gor, da ne pada kaj ven, ali jih lahko obrnem kakorkoli. Lahko dam v maso za filo tudi nasekljan petršilj? Koliko časa pa se približno kuha, če delam s surovim rižem?


raje ne z surovim, s kuhanim nimaš kaj zgrešit.

ko takole gledam recepte, jajce,čebula, vegeta, fantuser posted image , nikoli nisem in nikoli niso moje babice tega dajale not. Sploh ne rabiš, vse je kompaktno in okusno brez tega. Čim bolj simpl. Skuhaš riž, dodaš mleto meso, začiniš (sol, poper), nafilaš in to je to. v vodo daš paradižnikovo mezgo, tu še najboljš paše mal paradižnikovega koncentrata in sol. ko so kuhane, narediš prežganje, vsuješ k paprikam, še mal pokuhaš in jed je gotovauser posted image

Če daš vegeto, fant... pol lahko uporabiš tudi nasvet kerense in si jih kupiš v piksni


Točno takole delam jaz (no, za okus blazno paše v maso nariban korenček) user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Dobre prehranjevalne navade je treba privz...
Prehrana otrok bi morala biti, v primerjavi s prehrano odraslih, energijsko bolj bogata, saj otroci še rastejo in se raz...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?