|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 11:29:34   
nastasja
Mam  vprašanje: ste imele kak vaginalni pregled pred rokom. meni so ga opravili in sicer ful grobo tako, da zdaj kravavim. Je možno da so mi odluščili čep? Koliko dolgo naj počakam s to krvavitvijo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 11:38:16   
danijela in taja
samo v osmem tednu...pol nobenega več...pokliči nazaj in povej


_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu nastasja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 11:38:28   
mala maja
ja pri drugem otroku sem imela isti problem. pridem v porodnišnico zaradi visokega pritiska in me vaginalno pregleda. Ugotovi da gre mali z ritko in nogico naprej, čeprav mi je ginekologinja dve uri nazaj zatrjevala da je lepo obrnjen.user posted image   Začela sem močno krvaveti in sem naslednji dan ob 11h pristala v porodni ob 13h pa že držala malega pikica v narčju.

Saj boš videla če boš proti večeru še krvavela se pojdi pokazat, če pa te močno skrbi pa pokliči v porodnišnico. Verjetno je res čep. Včasih če se ti odlušči čep lahko še kakšen dan ali dva traja predno se začnejo pravi popadki.

(odgovor članu nastasja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 11:48:09   
Tida
Ojla

Jaz sem pri prvi po takčnem pregledu in krvavitvi ki do drugega dneva zjutraj ni ponehala odšla v porodnišnico in so mi sprožili porod.

Verjetno boš res kmalu v naročju držala tvojega otročka.

LP

Tina

(odgovor članu nastasja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 12:01:23   
zmajaz
Jaz bi na tvojem mestu takoj vsaj poklicala G, če ne kar šla tja, da vidi, kaj se dogaja.

(odgovor članu Tida)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 12:12:53   
nastasja
Hvala punce.
Sicer je pa ravno g. kriv da krvavim. Me je tako nežno pregledal:(user posted image  

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 12:23:15   
teta tulpa
Jaz sem  imela pregled pri prejšni nosečnosti v 39. tednu. Tudi meni se je zdelo, da me je ful grobo pregledal. Ampak krvavela pa nisem. Svakinja mi je pa rekla, da ima ona vedno vaginalni pregled, ker naj bi otročka nosila ful spodaj. Mislim, da je najbolje, da se posvetuješ z ginekologom, kajti lahko se je že začel porod.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 12:30:04   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: nastasja

Mam  vprašanje: ste imele kak vaginalni pregled pred rokom. meni so ga opravili in sicer ful grobo tako, da zdaj kravavim. Je možno da so mi odluščili čep? Koliko dolgo naj počakam s to krvavitvijo?


Ja, tudi mene so precej "nežno" obdelali tam spodaj ja. Samo, da je bilo pri meni tako, da je bilo ustje že zrelo (kao se to čuti kot omehčan MV), utripi otročka so se umirjali in vse je kazalo, da se več ne počuti dobro, porod pa se sam od sebe še ni začel, zato so me zadržali, da so mi sprožili porod. Tudi jaz sem tisti dan še celo dopoldne, dokler me niso pripravili za porod,  imela krvav izcedek (svetlo rdeč s temno rdečimi nitkami).

Pomojem, ti čepa niso mogli odluščiti, možno pa je, da se ti bo zaradi grobega pregleda prej odluščil. Najbolje pa narediš, če pokličeš g. in vprašaš.

(odgovor članu nastasja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 12:57:40   
april09
Hja, pri meni je bilo isto, samo nisem ful krvavela, imela sem pac rjavo-rdec izcedek. Verjetno te je G se malo rocno probal odpret, da se zadeva cim prej sprozi. Meni je G to naredila, pa ni nic pomagalo, bolelo pa je ko 100 user posted image  Se mi je tud cep pol naslednji dan al neki tazga odluscil...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 13:18:19   
Mišni
Mene so do konca pregledovali, ker sme bila čez rok in mi je poči mehur, tudi zelo pogosto, pa nisme nokoli krvavela.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu april09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 13:30:26   
end1
ob prvi nosečnosti so me, ker sem šla čez rok petkrat pregledali, bolelo me je ful in tudi krvavela sem, ne dosti malo, če se ne vstavi podji k G. Ko so mi pa plodovnico preverjali, če mi svakinja ne bi povedala da boli, bi imela občutek da so me na pol dali.
v drugo, pa pri pregledu babce kolko sem odprta skoraj nisem pustila, da me tika, me je že misel bolela. Mislim, da smo pred porodom bolj občutljive. Srečno!

(odgovor članu nastasja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 14:39:17   
detelja
jaz sem v 32t6d in vedno, ko imam pregled me gin. pregleda vaginalno-kako bi pa naj drugače vedeli, če je z mat.vratom vse ok in če sem zaprta...edino, če dela prej uz pa je vse ok me več ponovno ne tipa, naredi pa tudi vedno vaginalni uz, da vidi dolžino MV...

_____________________________

Najprej si bila pod mojim srcem, sedaj si v mojem srcu. Za vedno moja mala Pikica!!!!

15.4.2009 ob 13:22 je na Svet pokukala najina prečudovita hčerkica Maja!

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 15:33:09   
nastasja
No...krvavitev se ustavlja....mislim pa da mi je čep odpadel ker je nekaj cmoknilo po stranišču:)
Bom vidla, če se bo kaj začelo..Je pa moje ustej (hehe) tut mehko, odprta za dva prsta (praktično nič), rok je sicer 16. ( so mi prestavili , po menstri je bil 9.).
Me pa boli ko strela pri teh vag. pregledih.
hvala za vaše odgovore, me bolj pomirijo, kot pa da kličem tja, ko ti skoraj vedno rečejo da se pridi pokazat.

Srečno punce!

(odgovor članu detelja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 15:50:20   
nastasja
Detelja...maš srečo!

Mene moja g. ni vaginalno pogledala niti enkrat. (razen ko je morala vzet bris zaradi vnetij ) In ko sem se odločila rodit drugje....je kar zakuhala v faco. Mi niti ni CTGja dala delat tistidan pa nič....čeprav sem imela po urniku posvetovalnico...pa v 39. tednu sm....tako da me pač zdaj "obdeluje" drug g. in mi je zato mal čudno. Je pa super ko mi sedaj naredijo UZ vsakič ko pridem. Prej sm imela samo tiste 3 pa če sm šla sama na samoplačniško.
Prvič pa sem rodila itak 1 mesec prezgodaj. z umetnimi ker mi je voda odtekala pa vročino naj bi mi namerili..tako da so mi ti zadnji tedni čist tuji in sm  vesela vseh vaših mnenj in komentarjev.

Hvala!
Pa srečno vsem skupaj.

(odgovor članu nastasja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 16:11:47   
hubi
Danes sem s pregleda, tudi v 39. tednu in imam kar konkreten rjav izcedek po vaginalnem pregledu. Sem šla malo Pušenjaka prebirati, pa naj bi bilo to normalno, sploh če vrat še ni zrel. Samo otroka moraš čutiti. Ne mislim pa seveda čakat cel teden, če se zadeva ne bo normalizirala.

(odgovor članu nastasja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 16:24:47   
zmajaz
Mene je G v 1., pa tudi zdaj v 2. nosečnosti G vsakič vaginalno pregledal - razen na tistih 3 pregledih, ko so redni UZ - pa niti enkrat samkrat ni bil pregled niti malo boleč, tudi proti koncu nosečnosti ne, tako da ne vem, kaj to delajo z vami. user posted image

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 16:35:23   
anchy82
Nastasja, js pa mislim, da se ti je začel dan Duser posted image Mene sicer G ni nč vaginalno na koncu nosečnosti pregledoval. Sem pa na dan PDP tud začela zvečer krvaveti, pa nisem nč klicala v porodnišnico, ker sem imela zjutri pregled! Pa sem kr v P ostala - pregled je fuuul dolgo trajal, tak da sem ob tam tud popadke začela dobivat - in isti dan popoldne tudi rodila! Tako da... pripravi se, kmalu boš spoznala svoje čudovito bitje, ki ga že 9 mesecev nosiš pod svojim srčkom!user posted image user posted image user posted image Pa čim hitrejši in čim lažji porod ti želim!!!!! SREČNOuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 17:03:40   
Anonimen
Jaz sem celo nosečnost imela samo vaginalne preglede.V 8 in 9 mesecu sem bila vedno opozorjena, da krvavitev po pregledu je normalna, zakrvavela sem samo na zadnjem pregledu, v 41 tednu. Pa na amnioskopiji. Ta je bla pa hudičevo boleča.user posted image user posted image  

(odgovor članu anchy82)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 17:17:14   
Hope2
v 34 tednu sem na pregledu tako hudo zakrvavela, da je lilo iz mene huj kot najhujša menstruacija. Sprejeta sem bila v P, pa drug dan šla domov, ker se je krvavitev ustavila inje bila iz MV. Pri 37 tednu se ponovi ista zgodba,le da sem bila že 3 cm odprta in sem šla direkt rodit.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 18:26:31   
akin
Mene moja ginekologinja prej ni pregledovala vaginalno, v zadnjih tednih pa vsakič, da vidi koliko sem odprta. Je zelo zelo nežna in največ kar čutim, je rahla neprijetnost, pa sem vseeno enkrat krvavela. Me je pa že pred pregledom sama opozorila na to. Baje je maternični vrat pred porodom zelo občutljiv in hitro zakrvavi. Rekla mi je, da ni nobene panike in da je to normalno, da pa mora nehat najkasneje v 2 dneh po pregledu.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ginekološki pregled v 39. tednu - NUJNO!!!
12.2.2009 19:05:03   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


Pomojem, ti čepa niso mogli odluščiti, možno pa je, da se ti bo zaradi grobega pregleda prej odluščil. Najbolje pa narediš, če pokličeš g. in vprašaš.



lahko ga s pregčedom oduščijo... meni so ga. Sem bila v P, sprožili so mi porod in, ko so čez par ur preverjali ali se odpiram, so mi čep "spulili" in tako se je začelo.

In tudi boleč je bil pregled, ampak na koncu, ko je vse že zatečeno, drugače sploh ni možno... No, ampak v primerjavi s popadki, ki so sledili, je bil pregled čisto ok user posted image

Ne skrbi, kmalu boš zibala - na pregled pa le pojdi - lahko tudi v P, če se ti zdi, da se začenja...

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?