|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HANDLING - ali ga redno izvajate ?
23.1.2018 19:13:30   
kokos4 RR
Pozdravljene mamice. user posted image

Zanima me, ali pri svojih dojenčkih redno izvajate handling? Ali ga izvajate tudi tiste, katerih otročki niso imeli nobenih težav?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HANDLING - ali ga redno izvajate ?
24.1.2018 18:23:54   
Jetkarmak00
Ti bom jaz odgovorila kako je bilo pri nas, pri mojem bratcu. Ko sem bila stara 20+ sem dobila bratca, in ker je bila mami že krepko čez 40, se ve da to niso ravno nsjlepša leta za nosečnost. Skratka, bil je tamali nedonošenček. Rojen v 32t. Ko je prišel iz porodnišnice po nekje 3 tednih, smo itak "morali" vsi izvajati handling, ampak ga nismo. Oziroma smo ga bolj poredko, kakor se je kdo spomnil. Čeprav ga naj ne bi do nevem katerega meseca dvigovali v pokončni položaj smo ga vseeno tako nosili. Ker je hodil tudi na fizio kot nedonošenček, so nas še bolj spraševali če delamo z njim tako doma, no pa nismo ravno. Zanimivo pa je bilo, da so nam tam dajali razne vaje dodatne!, ki pa jih nikoli nismo izvajali. Ko pa smo prišli naslednjič na pregled, pa so nas pohvalili, da nam gre super :) zanimivo ane? :)
Shodil normalno, razvoj bil normalen in tudi zdaj nima čisto nobenih težav.
Je pa mami rekla, da jo takrat, pred 25timi leti ko je imela prvo nosečnost, rekla da jo ni o handlingu noben poučeval. Tako da je ta handling bolj na novo..
Če pa ima otroček res kakšne težave, pa bolje da upoštevaš navodila vaj, ki ti jih dajo.

(odgovor članu kokos4 RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HANDLING - ali ga redno izvajate ?
24.1.2018 21:10:16   
kokos4 RR
Uf, ja, zelo zanimiv odgovor :) res je, da se včasih o handlingu ni govorilo pa vendar s(m)o vsi nekak zrastli.. Bolj me skrbi za kasnejše življenjsko obdobje, ko bi se morda posledice lahko pričele kazati. Pri nas je zdaj tako, da se sin, star 3m, želi samo nositi in to izključno samo pokončno. Najraje se nosi v 'sedečem' položaju obrnjen s hrbtom proti meni. Se mi zdi da je morda še malo premajhen za tak položaj a to je edino, kar pride v poštev. user posted image

Kar se tiče handlinga - sem ga probavala pa se je zelo bunil zraven. Pa niti ni tak problem z moje strani, kot pa to učit vsakega, ki dojenčka dvigne in nosi. Učit to naše starše, babice, sestre, tete,.. je pa verjetno kar problem.

Sicer ni bilo rečeno, s strani pediatrinje, da bi se handling moral izvajati, vendar sem sama opazila, da se je na začetku zelo iztegoval nazaj.. Zdaj je tega sicer manj. Upam, da je to to user posted image user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HANDLING - ali ga redno izvajate ?
28.1.2018 19:21:29   
Jetkarmak00
Mi smo ga že pri dveh mesecih nosili v sedečem položaju, pokončnem karkoli in ni imel nobenih težav. Res da je shodil kasneje pri letu in pol. Ampak moraš vedet da je bil tudo 31, skoraj 32 tedenski. :) vse je bilo vredu. Mami so v porodnišnici tako natempirali na tem handlingu da je kar joj. Je imela cele dneve prakso pa tako pa tako pa nedonošenček pa vse.. :) skratka, babic, dedkov, sorojenci... Nihče ga ni nosil po handlingu niti nič. Pa je bil vedno pohvaljen na fozioterapiji user posted image user posted image tudi na nogice smo ga že postavljali preden je shodil pa roke gor.. Čeprav "je to smrtni greh'" pa ni bilo nič. Ko so naše babice gor rastle, tega ni bilo.. =) nevem.. Meni osebno je to preveč in kaj vse se spomnijo.... Je pa res, da smo mi kot družina zelo proti sodobni medicini.. Tudi cepljeni nismo bili otroci nikoli itd. Tako da mogoče jaz nisem ravno pravi naslov, ki zagovarja handling. Je super reč drgač, celo lažje se mi zdi za previjanje pa se ga držiš kar se ga lahko.. Če bi mi pa pasalo da dojenčka kako drugače primem pa se ne bi ozirala "joooj nesmem ga tako prijeti" škodovat pa definitivno nima kaj :) če te karkoli zanima, kar vprašaj :)

(odgovor članu kokos4 RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HANDLING - ali ga redno izvajate ?
28.1.2018 19:24:46   
Jetkarmak00
Meni se ne zdi čudno da je iztegovanje nazaj kaj narobe.. Se je pri nas tudi iztegoval nazaj, dvigoval glavico in gledal nazaj.. Pa je potem nehal.. To so taka obdobja boš videla ko bo vsak mesec nekaj novega.. Še zdaj ga dva meseca interesirajo knjige, potem po dveh mesecih pa samo še risanje.. Zeloo so otroci polni sprememb, hitrih nihanj.. Enkrat to.. Drugič to..

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HANDLING - ali ga redno izvajate ?
30.1.2018 16:43:06   
kokos4 RR
Ja, sej najbrž bo pri nas tudi tak, saj kakšen drugačen položaj..-bog ne daj user posted image Sem malo prebirala po internetu in fb-ju, da se ogromno otrok izteguje sploh v teh začetnih mesecih ampak je spet tak.. nekateri pediatri pošiljajo v razvojno, nekateri ne.

Koristi handlinga sigurno so- koliko je pa 'škode' če se ga ne izvaja je pa spet drugo.. in odvisno od vsakega posameznega otroka, po mojem mnenju :) upajmo na najboljše user posted image

(odgovor članu Jetkarmak00)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HANDLING - ali ga redno izvajate ?
30.1.2018 17:28:09   
madjanca
Jaz nisem izvajala nobenega handlinga. Vecinoma je lezal na tleh, v polsedec polozaj sem ga dajala samo pri jedi in bila do 5m kar sitna, da ga niso posedali in drzali pokonci in so podpirali glavico. Tudi posedali ga nismo nic. Vse polozaje in gibe je odkril sam pri lezanju pod igralnim lokom. Star je 11m in ze 2 meseca in pol hodi ob opori, ceprav se je prvic samostojno usedel pri 8m.Glede na to, da sem ga res pustila samega raziskovat, ne zaostaja za nikomer in tudi pravilno je razvit (vsaj do sedaj).

(odgovor članu kokos4 RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HANDLING - ali ga redno izvajate ?
30.1.2018 19:48:55   
kokos4 RR
Pri nas je za večinoma ležanje že prepozno user posted image smo ga očitno razvadili in so roke itak zakon user posted image drugače pa ja, mislim, da so se sposobni dojenčki sami razvijat, tudi če mu s kakšnimi gibi 'ne pomagamo'. Tudi če z njim ogromno delamo in spodbujamo gibalne vzorce ni nujno, da bo določene gibe osvojil prej kot nekateri, s katerimi tega ne počnejo. Tako, da ja, še en dokaz, da so si dojenčki različni user posted image

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?