|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 10:21:05   
Volga
Prosim za pomoč. Zadnje čase sem precej v gneči (faks, otrokove dejavnosti, itd...) tako da imam vačsih vmes samo 40 minut za in skuhat in pojest in biti na faksu) user posted image  tako bo recimo danes. Pa vas prosim, da mi svetujete, predlagate hrano, ki jo ali popolnoma ali na pol lahko pripravim že dan prej. S tem da izvzamemo pasulj, joto, ričet in ostale stvari, ki napenjajo, ker kuham za bolnika. Je sploh kaj takega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 10:26:36   
OliveOyl
Lahko pripraviš golaž,paprikaš ga daš v posodice in v skrinjo,ko rabiš sam odtajaš.al pa kakšne filane paprike,mleto meso za makarone.
ajmoht-joj,obara to lahko tud en dan prej narediš,rižota je na hitro skuhana,enolončnica,sarme...

< Sporočilo je popravil OliveOyl -- 18.12.2008 10:32:13 >

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 10:35:57   
muška
zrezki v omaki in kruhovi cmoki recimo, ali omaka bologneze in njoki .Jaz včasih dan prej naredim lasagno in jo potem samo še spečem.  Koliko je pa to dietno pa ne vem user posted image  , obare so lahke (piščančje ali zajčje)zraven pa daš jabolčni zavitek , upam, da ti morda pride kaj prav.

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 10:56:53   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: muška

zrezki v omaki in kruhovi cmoki recimo, ali omaka bologneze in njoki .Jaz včasih dan prej naredim lasagno in jo potem samo še spečem.  Koliko je pa to dietno pa ne vem user posted image  , obare so lahke (piščančje ali zajčje)zraven pa daš jabolčni zavitek , upam, da ti morda pride kaj prav.


Hm, no ja, obara niti ne vem, kako bi mu šla po grlu,d a o štrudlu ne izgubljam vesed user posted image  Zrezki v omaki, to ja, lasagnje pa nisem še nikoli delala.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 11:01:53   
anckabancka
Mesne kroglice v paradajz omaki (čufti). Pol pa sam še pire zraven skuhaš ali pa kako drugo prilogo. Po moje bi tudi kus kus šel zraven. user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 11:31:55   
muška
lasagno je čisto enostavno naredit!
Jaz naredim bolj sočno bologneze omako in pa bešamel - recept za bešamel je na škatli od lasagna testenin. Torej potrebuješ samo en višji pleh v katerem boš to pekla. Najprej dno premažeš z bešamelom, naložiš plast testenin, ponovno premažeš z bešamelom in daš plast bologneze omake, prekriješ z testeninami, premažeš z bešamelom.... na koncu posuješ še z sirom - če želiš lahko daš sir že med vmesne plasti.

Jaz potem to pečem na najvišji temperaturi pb 20 min.

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 12:42:35   
dana
muška a mesa pa ne daš nič vmes?

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 13:09:50   
muška
a bologneze omaka nima mesa? user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 13:18:21   
kjava
http://www.ringaraja.net/forum/Kaj_skuhate_da_%22po%C4%8Daka%22/m_3164687/tm.htm

Mogoče tu dobiš kakšno idejo.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 20:44:15   
nadya
Jaz si naprimer nakuham tudi sataraš (paradižnik, paprika, čebula) in ga zmrznem. Kadar nimam časa kuhat, ga odtajam in ga pripravim z jajci, al kot rižoto, omako...

V bistvu si lahko kakršnokoli omako v naprej pripraviš (maš v hladilniku ali skrinji) in potem skuhaš samo še testenine, riž, krompir, spečeš zrezke...

Pol je varianta tudi kakšen burek ali pita. Glede na to da si rekla, da kuhaš za bolnika, lahko narediš npr. burek iz pora in skute ali pa pito iz bučk, paradižnika in mocarele. Pač daš notri kakršnokoli zelenjavo, sadje, skuto, pusti sir... Narežeš na porcije in zmrzneš, pa tudi v hladilniku je dva, tri dni še čisto ok.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 20:57:04   
nanč
lasagnje pa nisem še nikoli delala.

Ne veš kaj zamujašuser posted image sicer pa stvar okusa


_____________________________

kaj vse me dandanes čudi...

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 21:05:07   
brkn83
lahko pripraviš tudi kakšne zrezke, panirane (dunajski zrezek), pa potem sam spečeš. Al pa jih narediš v kakšni omaki, in potem daš tudi zamrznit, pa drugič narediš le kakšno prilogo.

Potem tudi juho lahko skuhaš v naprej in jo daš v skrinjo.

Predvsem pa je tudi praktično narediti kakšno enolončnico in jo zamrzniš, oz. lahko ješ tudi naslednji dan. Pa kakšne cmoke narediš - al slivove, jabolčne, ............ dobri so tudi skutini, ki jih tudi lahko zamrzniš, in potem zamrznjene skuhaš.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu nanč)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hrana za dan vnaprej
18.12.2008 21:09:06   
Gina
Zmeniš se, da v šoli ali vrtcu vzameš kosilo za domov. šole pogosto prodajajo te reči, ni pa to kosilo za 4 ljudi. če imaš pa samo 2 za nafutrat za na hitro, maš pa južno prec fertik.

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hrana za dan vnaprej
19.12.2008 8:03:38   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Zmeniš se, da v šoli ali vrtcu vzameš kosilo za domov. šole pogosto prodajajo te reči, ni pa to kosilo za 4 ljudi. če imaš pa samo 2 za nafutrat za na hitro, maš pa južno prec fertik.


ideja je dobra, sploh zato, ker tudi v šolah večinoma kuhajo dietno hrano! Porcije so vsaj v naši šoli gromozanske, tako da če se grem to varianto vzamem 2 kosila, je nas pa najmanj 6 (se pravi moja družina in še moja starša zraven) , ker nam res ogromno nabašejo.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hrana za dan vnaprej
19.12.2008 8:35:38   
dana
IZVIRNO SPOROČILO: muška

a bologneze omaka nima mesa? user posted image user posted image user posted image  


sem spregledala user posted image   pa sem 2x brala

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hrana za dan vnaprej
19.12.2008 9:25:34   
kalbo
Piščančji file zrežeš na trakove, posoliš, popopraš, pokapaš z olivnim oljem in na hitro spečeš, zraven pa kuhan riž. Pripravljeno v 15 minutah.

Podobno pripravljen piščančji file vržeš v vok, mu dodaš vso možno zelenjavo narezano na kocke in na koncu dodaš kuhan riž (to obožuje moja žena, za moj okus je preveč zelenjave)

Prešano slanino nasekljano  prepražiš na malo olivnega olja, dodaš česen in zaliješ z zmiksanimi pelati. Dodaš sol, malo popra, baziliko in origano. To preliješ čez kuhane špagete, al pa bilo kere testenine.

Če narediš omako boloneze (če rabiš moj recept povej) recimo v nedeljo, ko maš več časa, ostanek daš v hladilnik in naslednji dan samo dodaš v slani vodi skuhan stročji fižol (kar unega zmrznjenega) in skuhaš pire in maš odlično boranjo.

Špinača s pire krompirjem (če rabiš recept povej) zraven jemo pečene hrenovke, ali pa pečeno jajce na oko položeno čez krompir

Pol pa še hitre juhice:

Porova: Na olivnem olju prepražiš nasekljano prešano slanino, dodaš narezan por in na kocke narezan krompir, soliš in nekaj časa dušiš, zaliješ z vodo in ko je krompir kuhan pretlačiš s tistim za pire (krompir se pretlači, por pa ostane okusno cel), dodaš sladko smetano, še malo pokuhaš in po potrebi dosoliš



< Sporočilo je popravil kalbo -- 19.12.2008 9:33:15 >

(odgovor članu dana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hrana za dan vnaprej
19.12.2008 9:29:56   
kalbo
Cvetačna:

Na maslu zelo na hitro prepražiš česen (lahko je nasekljan na večje koščke) samo da zadiši, dodaš na kocke narezan krompir in na cvetove narezano cvetačo, malo soliš in zaliješ z vodo. Kuhaš, dokler cvetača in krompir nista kuhana, pol cvetače pobereš ven, ostalo zmiksaš s paličnim mešalnikom in vrneš cvetačo nazaj v lonec. Še malo kuhaš, dosoliš in dodaš peteršilj.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 19.12.2008 9:30:47 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hrana za dan vnaprej
19.12.2008 12:44:12   
jakaracman
Recimo govejo juho zamrzni, pa palačinke kupiš zamrznjene.Bolonjeze omaka zamrznjena, pa narvni zrezki , rižoto tudi jaz kuham za 2x.Pa v bistvu kuhaj z ekonom loncem, v tem imaš vse pripravljeno v 10 min.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hrana za dan vnaprej
19.12.2008 13:28:22   
marelicaa
Nekaj idej, lahko najdeš tukaj.

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=14022&offset=

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?