|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jabolčna pita
23.10.2011 20:00:00   
StrawberrY
V eni knjigi (v eni knjigarni, pa se niti slučajno ne spomnim naslova knjige) sem zasledila recept jabolčne pite.
Narejena je bila pa tako, da so bila v namaščen pekač položena jabolka, narezana na krhlje, potresena s sladkorjem in cimetom. Čez pa krhko testo. Postreženo z vanilijevo kremo. Zgledalo je vse skupaj bolj tekoče in zelo slastno.
A ima katera slučajno ta recept? Hvala.

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 23.10.2011 20:11:12 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jabolčna pita
23.10.2011 20:39:21   
mateyka
spominja me na smulpaj ali crumble pie, samo da ima drugo testo..
http://www.smulpaj.se/

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jabolčna pita
23.10.2011 20:48:16   
StrawberrY
To je to k si ti zadnjič na hujšaricah prlepla. Jebela cesta, da mi je bilo še od nekje znano. Tenkju. Če ne bom tistega recepta našla, bom pa tole mal priredila.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jabolčna pita
23.10.2011 21:03:29   
mateyka
ja, s tem da ma una verzija na hujšanju instant kosmiče not.

evo, povezava na post: http://www.ringaraja.net/forum/fb.asp?m=5810250

< Sporočilo je popravil mateyka -- 23.10.2011 21:06:08 >

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
23.10.2011 21:15:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jabolčna pita
23.10.2011 21:20:30   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

a ni to tarte tatin ?

Mateyka - kaj pa ti delas med hujsaricami? user posted image



tud tale tarte tatin ni. Daš čist surova jabolka, pa čez testo pa pečeš. Pa ko daš na krožnik so jabolka spodaj, testo pa zgoraj. Nič bom šla jutri v knjigarne pa iskala. Saj če me spomin ne vara je v eni otroški kuharici.

A lohka jaz namest mateyke odgovorim. "Rajca" nas. Dela nore skomine. Ampak smo jo vseeno vesele, ker daje res dobre recepte.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jabolčna pita
23.10.2011 21:22:55   
PinaNina
Kaj pa taka ? Deluje okusna.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jabolčna pita
23.10.2011 21:30:23   
StrawberrY

IZVIRNO SPOROČILO: PinaNina

Kaj pa taka ? Deluje okusna.


Na žalost tud tale ni.

(odgovor članu PinaNina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jabolčna pita
23.10.2011 21:31:21   
StrawberrY
Nisem si mislila, da mi bodo ena navadna jabolka delala toliko problemovuser posted image
Ko najdem recept ga napišem tukaj.

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jabolčna pita
23.10.2011 22:01:01   
StrawberrY
http://www.youtube.com/watch?v=YQF38qysPiE

user posted image user posted image user posted image
Čeprav me tale testo, ki se ga da spodaj malo bega. V tistem receptu ga ni, al pa sem jaz kaj spregledala. Ker se mi je zdelo, da so bila samo jabolka položena na pekač, čez pa testo.
No saj ni važno, bom kar takole nardila. Pa vanilijevo kremo čez.

Hvala vsem, ki ste se z mano vred trudile user posted image

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 7:03:31   
Hope2
Tale ta zadnja je čist obična pita, ki jo delajo po svetu- razen slovenciuser posted image . Resno, pač pita amerikancev. Jaz sem tudi mislila, da imaš v glavi narobe obrnjeno pito- neki podobnega kot na enem linku zgoraj-ravbarji in žandarji. V bistvu v pekač nadeva krhlje jabolk (enako kot na tem linku), lep krogec, pol testo čez in zapečeš (pečeš, da j etesto na vrhu)- ko jo spečeš obrneš, da je testo na tlehin na vrh daš vanilijevo kremo ali sladoled.

Se pa jaz tudi že dolgo spravljam pečt tole ameriško pito, ap nekak mi še ni zneslo.

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.10.2011 7:10:52 >

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 7:23:15   
Hope2
meni kaj takega slastno zgleda http://www.myrecipes.com/recipe/apple-upside-down-pie-10000001918538/

No tole j epa tisto kar sem zgoraj pisala- v bistvu se reče tart, ne pie http://www.myrecipes.com/recipe/upside-down-apple-tart-50400000107564/
Teh receptov in izgledov je več, če je to to, probaj mal pobsrkat za upside down apple tart


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.10.2011 7:28:43 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 8:29:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Tale ta zadnja je čist obična pita, ki jo delajo po svetu- razen slovenciuser posted image .


user posted image user posted image user posted image user posted image joooj, moj mož je tud rekel da je to ena "so simple pie, it`s almost painful" user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 8:35:55   
mateyka
hope, sej pravim, je več verzij - to kar strawberry omenja (da ima zgoraj testo IN se ne obrne), to je verjetno crumble pie ali smulpaj. ta pita je taka, da je pocasta in ni preveč kompaktna. in klasično se postreže z vanilijevo kremo ali vanilijevim sladoledom.
podobno temu:
user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 9:01:56   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
Tale ta zadnja je čist obična pita, ki jo delajo po svetu- razen slovenciuser posted image .


user posted image user posted image user posted image user posted image joooj, moj mož je tud rekel da je to ena "so simple pie, it`s almost painful" user posted image user posted image user posted image


Če je pa resuser posted image , sam mi nismo vajeni in nam je pol to sedmo čudouser posted image

Aja, no viš tole pa sem spregledala, da se ne obrneuser posted image . Pol ap zna bit kaj takega kot si zalepla.  testo pa tudi lahko krhko narediš, sam men pol ni jasno kak to ven vzameš iz pekačauser posted image , razen da je tak razmetano kot na tvoji sliki- kar me čisto nič en moti, obožujem take pockarijeuser posted image



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 9:26:12   
Anonimen
Lih jem jabolčno pito, pa se mi sanja ne, kakšna je, sem mislila, da je pita pač pita. Zdaj vidim, da je to cela znanost user posted image . Spodaj krhko testo (iz ajdove moke, gre fajn skupaj z jabčki), čez naribana jabolka s cimetom in sladkorjem, čez trakovi krhkega testa. No, na eni strani so izrezani medvedki, rožice in lunce, otroci na delu user posted image .

< Sporočilo je popravil Ankica. -- 24.10.2011 9:27:33 >

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 10:07:12   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2
sam men pol ni jasno kak to ven vzameš iz pekačauser posted image , razen da je tak razmetano kot na tvoji sliki- kar me čisto nič en moti, obožujem take pockarijeuser posted image


ja, točno to - packarija je ko ven vzameš user posted image
ok, lahko narediš malo bolj gosto s tem, da dodaš koruzni škrob v sadje, da bi preveč tekoče..

moja malinina (hallonpaj)
user posted image

pa še z neta npr. (švedske malinine pite)

user posted image
user posted image
user posted image
http://static.hittarecept.se/image.php?https://lh6.googleusercontent.com/-https://lh6.googleusercontent.com/-user posted image
user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 24.10.2011 10:08:16 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 11:04:38   
Hope2
A veš, da sem enkrat samkrat tale crumble naredila in to borovničev, pa me je en obisk rekel: tole ti pa ni glih uspelo, s eje mal ponesrečilo a ne?user posted image , je bil kar mal skeptičen ali bi sploh jedel ali ne, je iz vljudnosti začel jest, pol pa je na vljudnost pozabil, ko je začel 3 krožnik lizatuser posted image user posted image

Malininega še nisem probala, me pa bolj mikajo kake jagode in pol vanilijauser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 24.10.2011 11:05:39 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 11:28:58   
mateyka
moram pa rečt da brez vanilijeve kreme ali sladoleda ni tok za dol past - v kombinaciji je pa zakon! user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 11:35:54   
ronja
a ni to tarte tatin ?

Tarte tatin ima listnato testo - je pa njaaaamiiii!!!

em mislila, da je pita pač pita. Zdaj vidim, da je to cela znanost

Pita je že pita, ampak zakaj ne bi zakomplicirali, če lahko?user posted image Tista, o kateri govori jagoda, je pa narobe obrnjena pita - da je fila spodaj, nadev zgoraj, potem ap vse skup obrneš če prav razumem - enako kot pri tarte tatin, samo da je testo drugo.

Strawberry, poglej pod upside down apple pie, bi ti moralo kaj takega ven vršt.

Crumbli so pa fajn, ja. niso glih za hujšat sicer... Ampak saj kremšnite tudi nisouser posted image .


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 12:50:04   
mateyka
tale obrnjena - zgleda sumljivo.. sem pripravljena probat, samo če ima pekane spodaj (ok, na koncu jih ma zgoraj user posted image )
user posted image

drugače pa, glede pit - men je crostata s kremo "mmmm"..
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

tale zadnja je z mandarinami - me ful mika.. nasploh so mi teli recepti s kremo in sadjem zanimivi..


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 13:17:29   
PinaNina
Evo če imaš še kaj jabolk odveč še ena taka pita......user posted image


Glede kompliciranja, kaj čmo taki smo user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 13:19:20   
Hope2
tole s pekani sem gor zalepla link, me kar fejst mika. zDAJ PA NEHAJ LIMAT, ker so mi še te slastne s kremouser posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 14:08:32   
StrawberrY
Ok, zdaj pa nehajte popat slikce user posted image , ker je laptop že slinast.

Bom pa tekom tega tedna naredila tole ameriško pitouser posted image . Hvala pa vsem, ki ste prilepile recepte, vse pride enkrat na vrsto user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jabolčna pita
24.10.2011 21:33:59   
StrawberrY
Samo povem, da sem naredila to pito. Kaj naj rečem. Z eno besedo božanska user posted image . Še dobro da so prišli obiski, da je ni več, ker se ji enostavno nisem mogla upreti.
Zdaj bo pa najprej na vrsti mateykin smulpaj. Da vidim to švedsko čudo.user posted image

< Sporočilo je popravil StrawberrY -- 24.10.2011 21:34:59 >

(odgovor članu StrawberrY)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?