|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
1.4.2005 13:10:43   
Pika10
Mojga sina bom dala decembra v vrtec nekje na Viču, pa me zanima a je potrebno povsod plačati vrsto? Kdaj jo je potrebno plačati, takoj ob vpisu?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
1.4.2005 13:31:10   
Anonimen
V Kranju je tako, da od aprila, ko je vpis, do septembra, ko začne hoditi v vrtec (ne vem kako je, če začne decembra, najbrž do takrat), plačuješ akontacijo. Vsak mesec npr. 10.000 SIT.
Potem, ko uzačne enkrat hoditi v vrtec, ti to odštejejo od sprotnega plačila. Če pa se premisliš in ga ne daš v vrtec, ti pa denarja ne vrnejo.

(odgovor članu Pika10)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
1.4.2005 14:18:19   
Gina
Ne, seveda ni treba!

(odgovor članu Pika10)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
1.4.2005 19:14:47   
Anonimen
Kako seveda ne, če pa ravno pravim, da je treba.

(odgovor članu Pika10)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
1.4.2005 19:49:28   
Gina
:)-:)- Splišni, jaz sem odgovorila točno na vprašanje.
Ne, seveda povsod ni treba plačati varstva.:)-:)- A je zdaj ok?:)-

(odgovor članu Pika10)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
1.4.2005 20:03:05   
Anonimen
No, ja, če že more bit.

(odgovor članu Pika10)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
2.4.2005 9:05:05   
Anitka
Pri nas za to še nisem slišala in mi ni jasno zakaj, pa tud zakonito ne vem, če je.:zmeden::zmeden2:

(odgovor članu Pika10)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
3.4.2005 20:52:53   
Monika Š.
Pozdravljene!

V Kranju je menda zato treba plačati "varščino", da je zagotovo, da bo otrok potem res prišel v vrtec. Dostikrat se nekateri starši prenaglijo in otroka vpišejo, potem pa ga septembra enostavno ni. Dejansko ne bi bilo problema, gre samo zato, da se potem zavrne dosti tistih, ki bi res prišli, in ki resnično potrebujejo varstvo, ter ga morajo posledično potem poiskati v oddaljenem kraju.

Po mojih informacijah je bilo v enem izmed prejšnjih let tako, da se jih je mnogo "izpisalo" in je bilo septembra preveč skupin (seveda nepopolnih), preveč delavk in zadeve enostavno niso stekle tako kot bi bilo treba.

"Varščina" se odšteje pri prvi mesečni položnici in torej ni nek dodaten strošek. Res pa je, da se je tistim, ki se potem iz neznanega razloga "izpišejo", ne vrne. To naj bi bila pa nekakšna "motivacija" da starši res dobro premislijo o svoji odločitvi.

Mogoče ni prav, mogoče je... mislim pa, da je potrebno na stvar gledati tudi iz drugega zornega kota. Tako pa vodstvo lahko podpiše pogodbo z vzgojiteljico in pomočnico za celo leto, potem pa otrok ni...

To je samo moje mnenje... brez zamere.

(odgovor članu Pika10)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
3.4.2005 21:06:39   
Anonimen
Ja no, saj, Monika Š., saj vse to sem že jaz napisala. Menda pa je vprašanje, če se to sploh sme.

(odgovor članu Pika10)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
4.4.2005 14:11:54   
nejcko

V Andersenu (LJ-Šiška) ni potrebno plačati nič.


(odgovor članu Pika10)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
4.4.2005 23:03:05   
Andra
Da povem še jaz svojo zgodbo.
Minuli teden sem klicala v vrtec in vprašala. če moram že vpisati hčerko v vrtec, ki naj bi ga začela obiskovati konec leta. Odgovor se je glasil;"Če želite mesto, ja, vendar morate do takrat plačevati polno ceno (glede na razred v katerega spadaš), čeprav še otroka ni v vrtcu." Me je skoraj sezulo:hudicek: Kako lahko? V nasprotnem primeru lahkopridem enkrat proti koncu leta, samo mi nihče ne garantira, da bom dobila prosto mesto.
Največji absurd pa je to, da imam v tem vrtcu že sina, kij e že dopolnil tri leta, pa je še vedno v jaslicah, ker so dali septembra naprej samo tiste otroke, ki so do decembra dopolnili tri leta. Bistvo je v tem, da še vedno plačujem jaslično ceno, ki je hudičevo visoka!!!:( (55 000 SIT)
Kaj pa pravite na to???

Pozdravček vsem!

(odgovor članu Pika10)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
5.4.2005 8:32:51   
Anonimen
Jaz pravim: poden.

(odgovor članu Pika10)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Je povsod potrebno plačati vrsto?
5.4.2005 11:30:33   
Andra
Joži, hvala za tvoj odgovor. Veliko si mi pomagala. Odločila sem se, da grem v vrtec in te zadeve nekoliko razčistim.
Če sem te prav razumela, bi mi morali znižati plačilo vrtca, ko je sin dopolnil tri leta, ne glede na to, da ga držijo še v jaslični skupini?

(odgovor članu Pika10)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?