|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 10:06:52   
Poka
Doma trenutno živim s tremi kadilci, jaz pa nisem nikoli kadila. Dva od njiju sta sebična idijota, ki kadita v prisotnosti nekadilcev v zaprtih prostorih, pa se lahko zraven zaradi njiju zadušiš. Ne vem, kako so lahko nekateri do skrajnosti primitivni...

Nimam nič proti, če nekdo kadi, pa tudi če sem zraven, zunaj - ampak če pa vidi, da mi ni všeč, a ne more lepo it ven na tist smrdljiv čik? Trenutno sem še bolana in že tako imam alergije, pa to seveda ni pomembno...

A obstaja sploh kak način, da nekdo, ki se celo življenje ignorantsko obnaša, začne malo bolj gledat tudi na ljudi okrog sebe? Npr. pri 50 letih in več?

V bistvu sem se zgorzila, ko sem začela razmišljat, da že celo življenje, razen 5 let, ko sem živela drugje, vdihavam to svinjarijo. Kot otrok si ne moreš pomagat, zdaj pa pač vem, da bom mogla potrpet še teh 6 mesecev do selitve - ampak mi je ful nerodno, ker opravljam službo, kjer sem zelo na očeh javnosti in moram biti zgled, jaz pa vsak dan prismrdim po čikih...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 10:20:35   
~Biba~
starega konja je težko naučit jahat pravijouser posted image

potrpi še teh 6 mesecev..če že tak dolgo v službo prismrdiš po čikih, še te teh 6 mesecev ne bo pobralo. vem pa, da zna to bit zelo moteče in smrdeče.

verjetno si že veliko krat prosila, naj prenehajo s tem...tudi jaz se večkrat skregam zarad tega..pa čeprav sem samo na obisku pri starših, ki so kadilci...a če je njun dom, njuna egoistična naravnanost,...se jima lahko na trepalnice postavim, ali pa nikoli več ne pridem na obisk...spremeniti ju ne moremuser posted image

poskusi se pred služba, čim manj zadrževati v prostorih, kjer kadijo. ali pa si vsaj 1 prostor priborit za tvoj, nekadilski.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 10:21:12   
a@n@
Nekulturni kadilciuser posted image Sama kadim, vendar nikoli v zaprtem prostoru med nekadilci. Tudi če grem kam na obisk, kjer vedo, da kadim, rečejo, da naj kar prižgem, vendar komot zdržim, da jih ne zastrupljam, ali pa grem nekam ven kjer ni nobenega, ki ne kadi.
Ti jim kar korajžno reci, da ne prenašaš dima in zato od njih pričakuješ, da to spoštujejo. Ne se pustit.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 10:22:46   
Anonimen
V tvojem stanovanju kadijo? Pokaži jim pot ven.
Kadijo v svojem? Potem ne moreš nič.

(odgovor članu Poka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 11:32:42   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

V tvojem stanovanju kadijo? Pokaži jim pot ven.
Kadijo v svojem? Potem ne moreš nič.



e, točno to. če so na svojem ti ostane edino, da se ti odstraniš.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 12:19:36   
Sanjela
Strinjam se z Milijonarko in Felicito,če si na obisku pol ne moreš nič zato.V tvojem stanovanju pa če ne kadite pol tud kadilci naj ne kadijo to jim jasno povej.Jaz sem sama kadilka in moj ravnotako tak da pri nas se kadi v stanovanju,če pa grem k mojim ali bilo kterem na obisk,ki so nekadilci pol pa se jaz tud vzdržim


_____________________________

Sanjela
Dokler imamo spomine, obstaja preteklost.

Dokler imamo upanje, nas čaka prihodnost.

Dokler imamo prijatelje, je lepa SEDANJOST!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 13:29:02   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Doma trenutno živim s tremi kadilci, jaz pa nisem nikoli kadila. Dva od njiju sta sebična idijota, ki kadita v prisotnosti nekadilcev v zaprtih prostorih, pa se lahko zraven zaradi njiju zadušiš. Ne vem, kako so lahko nekateri do skrajnosti primitivni...

Nimam nič proti, če nekdo kadi, pa tudi če sem zraven, zunaj - ampak če pa vidi, da mi ni všeč, a ne more lepo it ven na tist smrdljiv čik? Trenutno sem še bolana in že tako imam alergije, pa to seveda ni pomembno...


Tudi po vseh demokraticnih nacelih (3 : 1) si pogorela.  Z druge strani gledano si ti sebicni idiot, ki ne prenese, da ni v vecini in ni po njeno. Smrdljiv cik te ne bo motil, ko bos na svojem.
BTW: nekadilstvo ne daje pravico, da dolocas kaj kdo v lastnem stanovanju sme in ne sme. In glede na to, da so ti ocitno to ozji sorodniki (tista dva sebicna idiota) morda imate vec skupnega kot si mislis.

BTW: zivite vsi v eni sobi??

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 5.9.2010 13:30:01 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 13:29:30   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Sanjela

Strinjam se z Milijonarko in Felicito,če si na obisku pol ne moreš nič zato.V tvojem stanovanju pa če ne kadite pol tud kadilci naj ne kadijo to jim jasno povej.Jaz sem sama kadilka in moj ravnotako tak da pri nas se kadi v stanovanju,če pa grem k mojim ali bilo kterem na obisk,ki so nekadilci pol pa se jaz tud vzdržim



Sopodpisem.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Sanjela)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 13:44:56   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Doma trenutno živim s tremi kadilci, jaz pa nisem nikoli kadila. Dva od njiju sta sebična idijota, ki kadita v prisotnosti nekadilcev v zaprtih prostorih, pa se lahko zraven zaradi njiju zadušiš. Ne vem, kako so lahko nekateri do skrajnosti primitivni...

Nimam nič proti, če nekdo kadi, pa tudi če sem zraven, zunaj - ampak če pa vidi, da mi ni všeč, a ne more lepo it ven na tist smrdljiv čik? Trenutno sem še bolana in že tako imam alergije, pa to seveda ni pomembno...


Tudi po vseh demokraticnih nacelih (3 : 1) si pogorela.  Z druge strani gledano si ti sebicni idiot, ki ne prenese, da ni v vecini in ni po njeno. Smrdljiv cik te ne bo motil, ko bos na svojem.
BTW: nekadilstvo ne daje pravico, da dolocas kaj kdo v lastnem stanovanju sme in ne sme. In glede na to, da so ti ocitno to ozji sorodniki (tista dva sebicna idiota) morda imate vec skupnega kot si mislis.

BTW: zivite vsi v eni sobi??


Starši, ki kadijo v pričo otrok v zaprtem prostoru so sebični idioti in to velja tudi za ta dva.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 13:49:28   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Doma trenutno živim s tremi kadilci, jaz pa nisem nikoli kadila. Dva od njiju sta sebična idijota, ki kadita v prisotnosti nekadilcev v zaprtih prostorih, pa se lahko zraven zaradi njiju zadušiš. Ne vem, kako so lahko nekateri do skrajnosti primitivni...

Nimam nič proti, če nekdo kadi, pa tudi če sem zraven, zunaj - ampak če pa vidi, da mi ni všeč, a ne more lepo it ven na tist smrdljiv čik? Trenutno sem še bolana in že tako imam alergije, pa to seveda ni pomembno...


Tudi po vseh demokraticnih nacelih (3 : 1) si pogorela.  Z druge strani gledano si ti sebicni idiot, ki ne prenese, da ni v vecini in ni po njeno. Smrdljiv cik te ne bo motil, ko bos na svojem.
BTW: nekadilstvo ne daje pravico, da dolocas kaj kdo v lastnem stanovanju sme in ne sme. In glede na to, da so ti ocitno to ozji sorodniki (tista dva sebicna idiota) morda imate vec skupnega kot si mislis.

BTW: zivite vsi v eni sobi??


Starši, ki kadijo v pričo otrok v zaprtem prostoru so sebični idioti in to velja tudi za ta dva.


kakšnih otrok user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 13:53:21   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Poka

V bistvu sem se zgorzila, ko sem začela razmišljat, da že celo življenje, razen 5 let, ko sem živela drugje, vdihavam to svinjarijo. Kot otrok si ne moreš pomagat, zdaj pa pač vem, da bom mogla potrpet še teh 6 mesecev do selitve - ampak mi je ful nerodno, ker opravljam službo, kjer sem zelo na očeh javnosti in moram biti zgled, jaz pa vsak dan prismrdim po čikih...



Po tem sklepam, da gre za njena starša.

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 15:17:16   
blazka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Poka

Doma trenutno živim s tremi kadilci, jaz pa nisem nikoli kadila. Dva od njiju sta sebična idijota, ki kadita v prisotnosti nekadilcev v zaprtih prostorih, pa se lahko zraven zaradi njiju zadušiš. Ne vem, kako so lahko nekateri do skrajnosti primitivni...

Nimam nič proti, če nekdo kadi, pa tudi če sem zraven, zunaj - ampak če pa vidi, da mi ni všeč, a ne more lepo it ven na tist smrdljiv čik? Trenutno sem še bolana in že tako imam alergije, pa to seveda ni pomembno...


Tudi po vseh demokraticnih nacelih (3 : 1) si pogorela.  Z druge strani gledano si ti sebicni idiot, ki ne prenese, da ni v vecini in ni po njeno. Smrdljiv cik te ne bo motil, ko bos na svojem.
BTW: nekadilstvo ne daje pravico, da dolocas kaj kdo v lastnem stanovanju sme in ne sme. In glede na to, da so ti ocitno to ozji sorodniki (tista dva sebicna idiota) morda imate vec skupnega kot si mislis.

BTW: zivite vsi v eni sobi??


Kdor hoče živet v zdravem okolju ne more biti sebični idiot. Sebični idioti, pa še kaj zraven, so tista teleta, k kadijo zraven nekadilcev, sploh pa če so to otroci. Tukaj nima veze 3:1, al pa 15:1. To je po moje jasno vsakemu vsaj toliko inteligentnemu človeku. Iz zgornjega posta pa je očitno, da je avtorica kadilka, pa se sploh ne ozira na ostale, ki mogoče ne kadijo.  Če gre v primeru Poke za to, da so kadili njeni starši, pa to že celo njeno življenje, to nima nobene zveze s tem, da je stanovanje njihovo, da so na svojem itd.  Primerjati Poko z njimi, češ da je tudi ona sebična, to je pa bolano.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 15:26:59   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW: nekadilstvo ne daje pravico, da dolocas kaj kdo v lastnem stanovanju sme in ne sme. In glede na to, da so ti ocitno to ozji sorodniki (tista dva sebicna idiota) morda imate vec skupnega kot si mislis.

Kot kadilka seveda ne morem drugega, kot da se pod tole podpišem. user posted image

Torej... podpis: sebična idiotka. user posted image

V našem stanovanju se kadi. Kadiva midva z g. Možem in kadi lahko vsak kadilec, ki pride na obisk. Nekadilcem, ki jih spustim v svoje stanovanje, je jasno, da bodo morali preživeti kajenje. Takih, ki bi pi*dili, ne spuščam k sebi. Sem pa toliko tolerantna, da če imam na obisku nekoga, ki ima za moje pojme konkreten razlog proti dimu, ne kadim, čeprav bi lahko.
Ko grem na obisk, preverim, če bom tam lahko kadila (predvsem pozimi user posted image ). Če ne smem, to ni razlog, da na obisk ne bi šla, saj mi je do ljudi večinoma več, kakor do cigaret.
Tam, kjer se ne kadi (zaradi zakona), pa pač ne kadim. Pri dohtarju grem pred zdravstveni dom, v lokalu sedim zunaj, v kino grem pa tako ali tako samo, če vem, da bo film dovolj zanimiv, da bom za 2 uri pozabila na čik user posted image . Povsod, kjer lahko uidem na čik-pauzo, pa pač grem. Če sem z nekadilci, poskušam, da se jim dim ne bi valil direkt v ksiht, niso pa nekadilci v moji družbi razlog, da jaz ne bi prižgala. Vsi, ki me poznajo, pač vedo, da sva jaz in čik v kompletu user posted image .

Nasvet avtorici teme... V tujem stanovanju glede tega (žal zate) ne moreš odločati. Tudi kot solastnica ne (razen, če je v ZK določeno, katera soba je od koga). Rešitev? Selitev ali pa čudež (beri: da nehajo kadit').

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 15:35:29   
Anonimen
A je recesije konec, da tako razmetavate z "lepimi" besedami?

Frodo, najbrž si že pokadila svoj čik (ali dva) in umirila konje. Niso ti v ponos.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 15:39:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

V tvojem stanovanju kadijo? Pokaži jim pot ven.
Kadijo v svojem? Potem ne moreš nič.



se strinjam.

sem pa doma že zelo zgodaj spravila tastara kadit na balkon. še bolj so se mi zamerile zavese, ki so obupno smrdele in bile rjave, namesto bele barve. sicer sama občasno kakšnega prižgem, a doma se kadi izključno na balkonu. tudi v avtu se ne kadi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 15:48:08   
Felicita
men pa ne pride na pamet da bi v naši hiši (živim s starši, oče kadi, mami občasno) komurkoli karkoli rečem glede kajenja. a) hiša ni moja in b) so v poziciji ko mi lahko rečejo 'če ti kej ni všeč pa pejt' (bodisi od doma, bodisi pač iz sobe). enako je pri fantu, kjer kadita starša in podnajemnica - kdo sem jim jest, da bi jim 'težila' kaj lahko počnejo in kaj ne. konc koncev me gledajo v svoji hiši, mi nudijo gostoljubje, hrano in še kej. enako bi blo če bi rekla da ne smejo kuhat pohanih zrezkov, ker so škodljivi za zdravje, obenem bi pa jest jedla (preostanek) kosila. ko bom pa mela svoje stanovanje, bom pa tako svoje kot fantove starše (in ostale kadilce) brez slabe vesti postavila na balkon.
mislm da prihajamo spet v sfero tiste teme o zasebnosti, ko se zadeva na koncu ne bo več vrtela okoli kajenja, ampak o tem kdo ma kje kakšno pravico bit in kaj rečt.

aja, pa še to, poka, povej jim tole kar si tuki povedala, ampak z istimi besedami (vključno idioti) pa se zna zgodit, da boš v manj kot pol leta preseljena. če bi meni to rekel (odrasel) otrok, ki živi pri meni že vem da bi ga po hitrem postopku našutirala (ja, bi bla zelo neRRjevska mama).


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 15:48:21   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
BTW: nekadilstvo ne daje pravico, da dolocas kaj kdo v lastnem stanovanju sme in ne sme. In glede na to, da so ti ocitno to ozji sorodniki (tista dva sebicna idiota) morda imate vec skupnega kot si mislis.

Kot kadilka seveda ne morem drugega, kot da se pod tole podpišem. user posted image

Torej... podpis: sebična idiotka. user posted image

V našem stanovanju se kadi. Kadiva midva z g. Možem in kadi lahko vsak kadilec, ki pride na obisk. Nekadilcem, ki jih spustim v svoje stanovanje, je jasno, da bodo morali preživeti kajenje. Takih, ki bi pi*dili, ne spuščam k sebi. Sem pa toliko tolerantna, da če imam na obisku nekoga, ki ima za moje pojme konkreten razlog proti dimu, ne kadim, čeprav bi lahko.
Ko grem na obisk, preverim, če bom tam lahko kadila (predvsem pozimi user posted image ). Če ne smem, to ni razlog, da na obisk ne bi šla, saj mi je do ljudi večinoma več, kakor do cigaret.
Tam, kjer se ne kadi (zaradi zakona), pa pač ne kadim. Pri dohtarju grem pred zdravstveni dom, v lokalu sedim zunaj, v kino grem pa tako ali tako samo, če vem, da bo film dovolj zanimiv, da bom za 2 uri pozabila na čik user posted image . Povsod, kjer lahko uidem na čik-pauzo, pa pač grem. Če sem z nekadilci, poskušam, da se jim dim ne bi valil direkt v ksiht, niso pa nekadilci v moji družbi razlog, da jaz ne bi prižgala. Vsi, ki me poznajo, pač vedo, da sva jaz in čik v kompletu user posted image .

Nasvet avtorici teme... V tujem stanovanju glede tega (žal zate) ne moreš odločati. Tudi kot solastnica ne (razen, če je v ZK določeno, katera soba je od koga). Rešitev? Selitev ali pa čudež (beri: da nehajo kadit').


Kaj pa dva nekadilca, ki živita pod tvojo streho?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 15:53:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Kaj pa dva nekadilca, ki živita pod tvojo streho?

Zaenkrat sta zdrava. No, se pa v njuni sobi ne kadi, v ostalih prostorih jima pa ne držim čika pod nosom.

Full izgovor, ja, vem. user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 16:01:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

men pa ne pride na pamet da bi v naši hiši (živim s starši, oče kadi, mami občasno) komurkoli karkoli rečem glede kajenja. a) hiša ni moja in b) so v poziciji ko mi lahko rečejo 'če ti kej ni všeč pa pejt' (bodisi od doma, bodisi pač iz sobe).


jaz sem pa v svojih najstniških letih stanovanje tretirala kot moje. saj je bila to moja (primarna) družina, kjer sem bila mnenja, da imam pravico soodločat, kako bomo živeli. user posted image  ko sem se odselila, mi je pa resnično bilo vseeno, kako je doma. v svojem stanovanju pa, kot rečeno, se kadi izklučno na balkonu.user posted image

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 16:47:30   
blazka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Kaj pa dva nekadilca, ki živita pod tvojo streho?

Zaenkrat sta zdrava. No, se pa v njuni sobi ne kadi, v ostalih prostorih jima pa ne držim čika pod nosom.

Full izgovor, ja, vem. user posted image


Tole je za zjokat se, ne pa smejat. Sploh ne dojamem, da berem vse tele poste leta 2010, ko se toliko ve o škodljivosti kajenja in o škodljivosti pasivnega kajenja. Da mame tako izjavo dajo za svoje otroke, mislim katastrofa.
Kerensa, sej če jima pa ne držiš čika pod nosom, pol je pa to čist ok. Sploh ne pride do njih. user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 17:42:39   
Kerensa*
Ne pričakujem, da bi nekadilci razumeli kadilce (kar se kajenja tiče), da ne bo pomote, niti ne iščem izgovorov za svoje početje, ker se mi zdi, da jih ne potrebujem. Razlaga za vse to pa je čisto preprosta (vsaj zame).

Kajenje ni nezakonito, torej smem kaditi. Da postanem kadilka, je bila moja lastna odločitev in to ne v nevednosti, temveč z znanjem, da se odločam za nekaj škodljivega (torej vključno z morebitnimi posledicami). Da kadim v svojem stanovanju, je moja pravica, tako, kot je moja pravica tudi to, da s svojim telesom počnem takorekoč vse, kar želim. Da mi v mojem stanovanju nihče ne more predpisovati, kaj počnem, je pa tudi jasno. In tukaj se zame zadeva v bistvu zaključi. Za marsikoga je to sebično (predvsem zaradi otrok, ki naj se ne bi mogli sami odločati o tem) - zame pač ni. O tem bi se sicer dalo debatirati, vendar se mi nič kaj pretirano ne da.

Ker pa vem, da marsikoga zbode kajenje vpričo otrok (lastnik ali tujih), pa še en komentar. Jaz kadim vpričo svojih otrok (vpričo tujih ne, če njihovi starši tega ne želijo oz. dovolijo) in se mi to ne zdi sporno (moralno-etična načela tukaj pri meni pač odpovedo). Tako, kakor nekateri rečejo je*iga, ko je v igri vprašanje, zakaj otroke hranijo z nezdravo hrano, zakaj vpričo njih pijejo alkohol (ali celo otrokom to dovolijo), jih s prekoračeno hitrostjo in neprivezane vozijo v vrtec in podobno, tako pač jaz rečem je*iga, ko prižgem čik.

Na supeRRmame se ne oziram, ker sem imela priložnost spoznati kar nekaj supeRRmam, ki so na RR res supeRR, v RResničnem življenju pa še zdaleč niso tako popolne, kakor se prikazujejo tukaj. Da bi dejansko obstajala mati, ki v celem življenju ne bi zavestno naredila nečesa, za kar ve, da za otroka ni prav ali zdravo, pač ne verjamem. Sem preveč realna.

Kakor ponavadi pa... naj prvi vrže kamen tisti, ki je brez greha.

P.S. Oprostite - pozabljam, da je na RR takšnih malo morje. user posted image

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 17:55:46   
Anonimen



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ne pričakujem, da bi nekadilci razumeli kadilce (kar se kajenja tiče), da ne bo pomote, niti ne iščem izgovorov za svoje početje, ker se mi zdi, da jih ne potrebujem. Razlaga za vse to pa je čisto preprosta (vsaj zame).

Kajenje ni nezakonito, torej smem kaditi. Da postanem kadilka, je bila moja lastna odločitev in to ne v nevednosti, temveč z znanjem, da se odločam za nekaj škodljivega (torej vključno z morebitnimi posledicami). Da kadim v svojem stanovanju, je moja pravica, tako, kot je moja pravica tudi to, da s svojim telesom počnem takorekoč vse, kar želim. Da mi v mojem stanovanju nihče ne more predpisovati, kaj počnem, je pa tudi jasno. In tukaj se zame zadeva v bistvu zaključi. Za marsikoga je to sebično (predvsem zaradi otrok, ki naj se ne bi mogli sami odločati o tem) - zame pač ni. O tem bi se sicer dalo debatirati, vendar se mi nič kaj pretirano ne da.

Ker pa vem, da marsikoga zbode kajenje vpričo otrok (lastnik ali tujih), pa še en komentar. Jaz kadim vpričo svojih otrok (vpričo tujih ne, če njihovi starši tega ne želijo oz. dovolijo) in se mi to ne zdi sporno (moralno-etična načela tukaj pri meni pač odpovedo). Tako, kakor nekateri rečejo je*iga, ko je v igri vprašanje, zakaj otroke hranijo z nezdravo hrano, zakaj vpričo njih pijejo alkohol (ali celo otrokom to dovolijo), jih s prekoračeno hitrostjo in neprivezane vozijo v vrtec in podobno, tako pač jaz rečem je*iga, ko prižgem čik.

Na supeRRmame se ne oziram, ker sem imela priložnost spoznati kar nekaj supeRRmam, ki so na RR res supeRR, v RResničnem življenju pa še zdaleč niso tako popolne, kakor se prikazujejo tukaj. Da bi dejansko obstajala mati, ki v celem življenju ne bi zavestno naredila nečesa, za kar ve, da za otroka ni prav ali zdravo, pač ne verjamem. Sem preveč realna.

Kakor ponavadi pa... naj prvi vrže kamen tisti, ki je brez greha.

P.S. Oprostite - pozabljam, da je na RR takšnih malo morje. user posted image
  

Bom komentirala tisti del o kajenju vpričo otrok.

Sorodstvo, po moški strani, je vedno kadilo vpričo mene, sicer nikoli ne v stanovanju, zunaj, v lokalih in na obiskih, kjer je bilo dovoljeno kaditi v zaprtem prostoru, pa ja. Nikoli mi nihčne ni pridigal o škodljivosti kajenja (niti tisti ne, ki niso kadili , oz. tiste, ki niso, ker so bile to predvsem ženske v sorodstvu, ne o tem, koliko so nekadilci bolj ozaveščeni in zdravi), niti mi nihče nikoli ni prepovedal kajenja.

Rezultat: moški pušački del živi že 90+, jaz sem zdrava kot dren (kljub pasivnemu kajenju user posted image ), nikoli mi cigareta ni zadišala - pa niti sovražim jih ne. Otroku pravim, da bo komot kadil, če bo želel. In zaenkrat pravi, da ne bo. To je to.

ps. nisem supeRR mama, čepRRav imam potencial user posted image


< Sporočilo je popravil milijonarka -- 5.9.2010 17:57:30 >

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 17:58:23   
PeggyBundy
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ker pa vem, da marsikoga zbode kajenje vpričo otrok (lastnik ali tujih), pa še en komentar. Jaz kadim vpričo svojih otrok (vpričo tujih ne, če njihovi starši tega ne želijo oz. dovolijo) in se mi to ne zdi sporno (moralno-etična načela tukaj pri meni pač odpovedo). Tako, kakor nekateri rečejo je*iga, ko je v igri vprašanje, zakaj otroke hranijo z nezdravo hrano, zakaj vpričo njih pijejo alkohol (ali celo otrokom to dovolijo), jih s prekoračeno hitrostjo in neprivezane vozijo v vrtec in podobno, tako pač jaz rečem je*iga, ko prižgem čik.

Na supeRRmame se ne oziram, ker sem imela priložnost spoznati kar nekaj supeRRmam, ki so na RR res supeRR, v RResničnem življenju pa še zdaleč niso tako popolne, kakor se prikazujejo tukaj. Da bi dejansko obstajala mati, ki v celem življenju ne bi zavestno naredila nečesa, za kar ve, da za otroka ni prav ali zdravo, pač ne verjamem. Sem preveč realna.

Kakor ponavadi pa... naj prvi vrže kamen tisti, ki je brez greha.

P.S. Oprostite - pozabljam, da je na RR takšnih malo morje. user posted image


Kar sem na ringaraji, me vedno znova fascinira tvoj egoizem. Mogoče, da pride v življenju kdaj prav, da ti egoist ampak je lepo pomisliti tudi na tiste, ki v tem trenutku nimajo pravice do svojih pravic. Tvoje otroke.
Tudi oni imajo pravico, da ne vdihujejo vajinega dima. Imajo pravico živeti v nesmrdečem stanovanju. In ravno tukaj prihaja do kolizije vaših pravic. Ker pa tvoji otroci ne morejo živeti na dvorišču ali balkonu, bi bilo nekako logično, da ti kadiš tam. Volk sit in koza cela.

Omenjaš tudi nezdravo hrano in alkohol. Kolikor je razbrati iz tvojih postov, tudi pri tem ravno ne skopariš.

Sem daleč od popolne matere, vendar če imam možnost, kar jo ti imaš, izberem tisto, ki je težja zame a boljša za otroke.

Glede odebeljenega tiska: ločiti moraš, da nekatere to storijo občasno. Ti pa delaš to vsak dan. Zavestno in kar je najhuje, nimaš ob tem niti najmanjšega moralnega zadržka.

Ne misli si, da te kakorkoli ne maram, ker mi je po pravici povedano vseeno za polnoletne ljudi. Ni pa mi vseeno za otroke, ki hočeš nočeš morajo živeti takšno življenje.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 17:59:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
Otroku pravim, da bo komot kadil, če bo želel. In zaenkrat pravi, da ne bo. To je to.

Tudi pri nas, ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kajenje v prisotnosti nekadilcev...
5.9.2010 18:04:22   
Anonimen
Seveda imajo pravico do svežega zraka.
Ampak tudi starši imamo nekaj pravice do osebne svobode, ki se ne konča takrat, ko se rodi otrok. Takrat se začne odgovornost za njega, ne neha pa se naša pravica, da delamo v življenju še kaj drugega kot tisto "v dobro otroka".


(odgovor članu PeggyBundy)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?