|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšna zaščita je najprimernejša?
27.3.2010 22:12:43   
sonček08
DRAGE MAMICE,ZELO RADA BI VEDELA ZA KAKŠNO ZAŠČITO STE SE ODLOČILE PO PORODIH? KMALU BOM RODILA DRUGEGAuser posted image , KER PA S PARTNERJEM NE ŽELIVA VEČ OTROK SEM SKEPTIČNA GLEDE KONTRACEPCIJE...KAJ JE PO VAŠEM MNENJU NAJBOLJ PRIMERNA ODLOČITEV? SPIRALA,MATERNIČNI VLOŽEK,TABLETKE, KONDOM ,....
PROSIM ZA POMOČ...


_____________________________

razveseljujeta me dva mala nadobudneža,Amadej in Glorija:*
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
27.3.2010 23:50:46   
zmajaz
Jaz sem se po 2. porodu odločila za Mireno. Zdaj jo imam cca. 9 mesecev in sem zelo zadovoljna - nobenih skrbi, da ne bi pozabila vzeti tabletke, menstruacije so tako blage, da mi zadostujejo dnevni vložki, pa tudi manj dni trajajo, nobenih menstrualnih bolečin, zredila se nisem nič zaradi nje ... Edino tiste krvavitve in izcedke na začetku prve mesece moraš pač potrpeti.

(P.S.: Ena čisto mimo teme - drugič piši raje z malimi črkami - velike je težko brati, poleg tega pa velike črke na forumu pomenijo kričanje. user posted image )

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 27.3.2010 23:52:14 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sonček08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
28.3.2010 13:10:53   
miapia
Zaradi hudih zdravstvenih težav po porodu sem bila primorana raziskati tudi prednosti in slabosti kontracepcije. Pred zanositvijo sem jih jemala 9 let in sem bila izredno zadovoljna. Po porodu bi jih sigurno še jemala, a sem sedaj proti, ker je kontracepcija žal škodljiva za organizem in ne prinaša nič dobrega. To velja tudi za mireno. za fizične zadeve nisem ,ker ne bi prenesla tujka v telesu, zato sva z možem trenutno na kondomih. Čeprav to še zdaleč ni to, ampak zanostiti si tudi ne želim. Ko bo čas za to, se bom odločila za sterilizacijo. Do takrat pa se bomo oblačili. user posted image

< Sporočilo je popravil miapia -- 28.3.2010 13:11:39 >


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
28.3.2010 13:39:52   
livia
Če sta ziher, da ne želita več otrok, potem vazektomija.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
28.3.2010 17:32:13   
sonček08
zmajaz hvala za opozorilo-velike črke- sam sm pač hotla da se VIDI;)))) kakšne krvavitve in izcedek to? vmesne med menstruacijama al skoz? pa kk dolg ti je to trajalo?

miapia tud js sm mela pred starejšim dobrih 6 let tabletke, pa nism mela problemov sploh, pol vmes po porodu in pred novo nosečnostjo pa sm pri istih tabletkah mela grozne migrene in zato jih enostavn nočem več... kondom pa ...kaj pa vem...tiste sm uporabljala ko nism mela stalnega partnerja...

livia, mislim da pri letih mojega fanta -letos bo 30- vazektomije še ne opravljajo:Suser posted image

_____________________________

razveseljujeta me dva mala nadobudneža,Amadej in Glorija:*

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
28.3.2010 19:09:22   
zmajaz
No pri meni je zgledalo tako: vstavili so mi jo junija, prvi dan sem krvavela, potem sem imela 5 dni samo krvavkast izcedek - ravno toliko, da sem morala imeti dnevni vložek. Potem sem začela spet krvaveti - če je bila to potem že menstruacija ali ne, nisem prepričana, ker je bilo to kmalu po porodu, pa polno sem dojila. To je bila kar močna krvavitev dober teden, potem sem pa imela še celih 6 tednov krvav izcedek - uporabljati sem morala dnevne vložke. Vse skupaj je torej trajalo nekje 2 meseca. Potem je bil 3 tedne mir, pa spet 5 dni izcedek, pa 1 tedn mir, pa spet 4 dni izcedek, pa spet 3 tedne mir, potem pa menstruacija, po kateri sem imela še par dni izcedek - vse skupaj je trajalo 11 dni. Potem je bil skoraj 4 tedne mir, pa spet M - trajala je 9 dni, s tem, da sem samo 3 dni krvavela, ostalo je bil pa krvav izcedek. Potem je bil kar 6 tednov mir, pa 6 dni M - od tega spet samo 3 dni prav krvavitve. Zdaj imam v bistvu po 3-4 tedne mir, potem pa M traja 4-5 dni, s tem, da bi ji komaj sploh rekli menstruacija, ker mi ves čas "krvavitve" zadošča že samo dnevni vložek, ki ga tudi ne rabim menjavati nič bolj pogosto, kot je sicer treba menjavati dnevne vložke.

No zdaj sem ti prepisala skoraj celi menstrualni koledarček. user posted image

Skratka - najbolj zoprna sta bila torej prva 2 meseca, ker je bil izcedek prisoten praktično ves čas, pa potem je mensturacija prve mesece trajala malo dlje kot sicer, ampak potem so pa bile zadeve iz meseca v mesec boljše. Pa tudi tisti izcedek ni bil tako grozno moteč, no, ker so zadostovali dnevni vložki. Pa še na morju smo bili vmes, pa ni bilo problema no - sem se normalno kopala in vse. Je pa sigurno boljše to vstaviti raje jeseni ali pozimi. Pa ta dva meseca že preživiš - saj potem je pa 5 let mir. Skratka jaz sem zadovoljna. user posted image

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 28.3.2010 19:10:50 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sonček08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
29.3.2010 15:35:04   
sonček08
kaj pa špirala? al je to isto ko mirena?sm skor čist nevena,k je tok tegauser posted image

_____________________________

razveseljujeta me dva mala nadobudneža,Amadej in Glorija:*

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
29.3.2010 21:50:36   
zmajaz
Špirala je tudi maternični vložek, podobno kot mirena, samo da je ta prvi bakren, mirena pa še hormone zraven sprošča. Razlika je tudi v tem, da bakren vložek načeloma povroča še močnejše krvavitve, mirena jih pa precej zmanjša - marsikatera ženska, ki ima mireno sploh nima M oz. jo ima samo dan, dva. Tiste krvavitve in izcedki na začetku so pa potemtakem pri bakrenem vložku verjetno še slabši - to je samo po moji logiki, ne iz izkušenj.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 29.3.2010 21:51:25 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sonček08)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
30.3.2010 3:28:29   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: livia

Če sta ziher, da ne želita več otrok, potem vazektomija.


In sterilizacija.

_____________________________

...

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
30.3.2010 6:36:14   
*miska.mcc*
jaz imam mireno

za kaj vec pa preberi se 1x post od zmajez. do pikice isto je bilo pri meniuser posted image

(odgovor članu Lajči)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
30.3.2010 9:36:38   
noranate
Lajči, sem jaz to predlagala svojemu, pa je bilo: kaj pa če ne bo več stal user posted image . Mislim,da bom kar lepo za sterilizacijo sama pogledala, pa bo.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
30.3.2010 21:43:11   
poli*
Za sterilizacijo moraš imeti najmanj 35 let.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
30.3.2010 22:29:44   
sonček08
uff punce kok ste pridne... ja za sterilizacijo morš bit najmanj 35 stara...js pa še mam kr par let do tja... najbrž bom poskusla z mireno ka pa vem...a ni tam en trakec al kaj? pa neki sm brala da potem naj neb blo priporočljivo uporabljat tamponov...user posted image bolj ko je blližje vse skp bl sm zmedena...ka pa če bi to,ka pa če bi ono...tralali tralali ...user posted image

_____________________________

razveseljujeta me dva mala nadobudneža,Amadej in Glorija:*

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
31.3.2010 21:21:06   
zmajaz
Ja mirena ima vrvico za odstranitev, ampak ta ne visi ven iz nožnice. user posted image Zgodi se sicer, da moti partnerja pri spolnem odnosu, ampak v tem primeru greš pač nazaj, pa jo G malo skrajša. No moj pravi, da nič ne čuti.
Kar se pa tamponov tiče - jaz sem tudi prej porabljala izključno tampone, razen po porodu za čiščo, ko moraš pač tiste vir vložke. Po vstavitvi mirene pa še nisem poskusila uporabljati tampona, ker je, kot sem rekla že zgoraj, potem ko daš tiste krvavitve na začetku skozi, itak M tako blaga, da je povsem dovolj dnevni vložek in s tem je manj komplikacij kot s tamponom - itak se tudi tampona praktično ne splača uporabljati za tako blago krvavitev oz. bolj kot ne izcedek. user posted image Za tiste krvavitve po vstavitvi mirene sem pa tudi raje imela kar vir vložke ali pa senta, ker tistih plastičnih Always ipd. niti pod razno ne prenesem - sem si kupila 1 paket, porabila 1 vložek in enostavno vrgla preostanek paketa stran, ker je bil občutek te plastike naravnost grozen. Ne vem, kako lahko to ženske uporabljajo - oz. tudi kako sem lahko to jaz včasih (sicer zelo dolgo nazaj - še v SŠ) uporabljala.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 31.3.2010 21:24:43 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu sonček08)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
31.3.2010 21:56:34   
pravljica
kaj pa injekcije depo provera npr.? vsake 3 mesece greš za 5 min do G, plačaš okoli 15 eur in je to to user posted image v dveh letih še nisem imela nobene M, nobenih izcedkov, v glavnem, meni je to super iznajdba user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu sonček08)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
31.3.2010 22:10:23   
zmajaz
Hm - meni osebno se ne bi dalo hodit vsake 3 mesece h G, četudi si notri 5 minut, se kaj rado zgodi, da zunaj čakaš kako uro (vsaj pri našem G), pa še v 5 letih, kolikor drži na primer mirena, ki je brezplačna, daš za injekcije 300 eur. Čeprav se pa ta znesek lepo porazdeli in 15 eur na 3 mesece spet ni tako hudo - pa če še nobenih neprijetnih stranskih učinkov ni, je pa to tudi super - vsekakor pa bolj praktično od vsakodnevnega jemanja tabletk. user posted image

Bistvo pri vseh vrstah zaščite je, da ne prenaša vsaka ženska vsake zaščite isto in je pač treba najti nekaj, kar ti odgovarja. Meni mirena HB odgovarja - se pa najdejo tudi take, ki je ne prenašajo dobro.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
31.3.2010 22:13:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
2.4.2010 20:51:14   
krtačka
IZVIRNO SPOROČILO: pravljica

kaj pa injekcije depo provera npr.? vsake 3 mesece greš za 5 min do G, plačaš okoli 15 eur in je to to user posted image v dveh letih še nisem imela nobene M, nobenih izcedkov, v glavnem, meni je to super iznajdba user posted image


Pa se ti zdi to ok, da nimaš M? Meni se ne, ženska ima M z nekim namenom. Te injekcije so še večji "strup" kot tabletke.

Priporočam kar kondom, tega se midva poslužujeva, ker nama drugo ne odgovarja. In nimava problemov.

(odgovor članu pravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
3.4.2010 9:45:55   
muco
Zaščita? Aspirinčka med kolenčka pa bo user posted image

(odgovor članu krtačka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
3.4.2010 11:49:40   
sonček08
no,glede na vse prebrano bomo najprej poskusli kr s kakšnimi drugimi tabletkami,če pa bojo problemi pa naprej na mireno...

_____________________________

razveseljujeta me dva mala nadobudneža,Amadej in Glorija:*

(odgovor članu muco)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
3.4.2010 22:28:26   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Zaradi hudih zdravstvenih težav po porodu sem bila primorana raziskati tudi prednosti in slabosti kontracepcije. Pred zanositvijo sem jih jemala 9 let in sem bila izredno zadovoljna. Po porodu bi jih sigurno še jemala, a sem sedaj proti, ker je kontracepcija žal škodljiva za organizem in ne prinaša nič dobrega. To velja tudi za mireno. za fizične zadeve nisem ,ker ne bi prenesla tujka v telesu, zato sva z možem trenutno na kondomih. Čeprav to še zdaleč ni to, ampak zanostiti si tudi ne želim. Ko bo čas za to, se bom odločila za sterilizacijo. Do takrat pa se bomo oblačili. user posted image


Podpis.
S tem, da sem jaz prav vsake (najbolj blage) kontracepcijske tablete zelo slabo prenašala.


< Sporočilo je popravil TomTaylor -- 3.4.2010 22:30:22 >


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
3.4.2010 22:31:34   
Lajči
IZVIRNO SPOROČILO: noranate

Lajči, sem jaz to predlagala svojemu, pa je bilo: kaj pa če ne bo več stal user posted image . Mislim,da bom kar lepo za sterilizacijo sama pogledala, pa bo.


No, lepo da ga v to smer tudi skrbi. Za sterilizacijo čakaš pol leta, da si lahko premisliš. Če nisi stara več kot 35, ti lahko tudi izredno odobrijo z dobrimi argumenti.
Da potolažim tvojega možeka, od ženske, ki je samo on storil vazektomijo, ni bilo nič narobe, da ne bi stal in je še vedno seksal naprej brez viagre ali pripomočkov. Saj moški imajo tudi svoje strahove, samo ženske večkrat kaj povemo, moški pa tiščijo, pol ni čudn, da se boji, da ne bo več stal, če bo tiščal noter namesto ven. user posted image
Načeloma ni težav, da ne bi stal. Mogoče po posegu res ne, ker si mora tud on odpočit oz. oba, ampak, ni panike, da ne  bi stal, če že ravno res ne bo tiščal noter sam. user posted image

< Sporočilo je popravil Lajči -- 3.4.2010 22:33:13 >


_____________________________

...

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
4.4.2010 7:22:37   
Anonimen
krtačka a sploh veš kaj je M ?zakaj pride do M ? in takšne stvari??

Zakaj misliš da ni ok da ženska nima M????
ja je ok,da ženska nima M če še ne veš
Največji strup je takšen jezik kot je tvoj,ki nima blage veze in govoriš v tri dni
Avtorici tega posta pa: poskusi z cerazettami.Največkrat dela težave en hormon,ki je v drugih tabletkah in ne v teh
je pa res da cca 3-4 mesece na začetku so možni krvavi izcedki.Potem se to lepo umiri

(odgovor članu Lajči)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
4.4.2010 14:06:13   
miapia
Menstruacija je naravni ciklični proces ženskega spola, ki traja v povprečju na 28 dni. Vsaka velika odstopanja od tega pomenijo, da ženski organizem ne funkcionira dobro in da nekaj moti ta naravni proces. Ni v redu, da so M prepogosto in še zdaleč ni v redu, če so preredko.

Meni je vseeno, kaj katerakoli dela s svojim telesom. Je pa vsak poseg v telo s sintetičnimi zadevami (lahko berete farmacevtskimi sredstvi, če želite) umeten poseg v telo, ki na njega ne more narediti nič dobrega. tega ne moreš zanikati tudi ti, ki se podpisal-a pod Anonimen.

Dokler boste zdrave in ne boste imele težav oz. vsaj ne takih, na katerih ne boste imele več odgovorov in vam nihče ne bo mogel pomagati, boste veselo jedle tabletke, uporabljale hormonsko mireno, se injicirale s hormoni. Tudi sama sem jemala 9 let tabletke in bila najsrečnejša spolno dejavna ženska, ki ni imela skrbi s tem, ali bo zanosila ali ne. Po porodu sem se sesula v vseh pomenih besede in dojela tako s pomočjo moje G in ostalih strokovnajkov, da je prva stvar, ki jo moram ukiniti, prenehati jemati kontracepcijo.

tako da odgovor tebi - Anonimnen-na: ne, tudi meni se ne zdi normalno, če nimaš vsak mesec M, razen če ni vzrok nosečnost in poporodno obdobje. Tako da bi jaz tebe vprašala, če ti veš, kaj pomeni menstruacija.



< Sporočilo je popravil miapia -- 4.4.2010 14:07:13 >


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kakšna zaščita je najprimernejša?
4.4.2010 15:26:28   
Anonimen
http://www.ezdravje.com/si/zenska/telo/

Dobro da si prebereš,pa me zanima če ti bo ena besedica padla v okouser posted image   Ampak verjetno ne bo,no,samo upanje še ostaja

ja ,lahko zanikam in tudi zanikamuser posted image

No ti spadaš pod tiste ženske,ki pač menijo da M mora biti vsak mesec,ne daj bog da je ni,potem ni zdravo niti normalno user posted image

In ko je kaj narobe,se krivi zaščito.
Itak no....  nekaj je treba krivit  .
če ženska ni alergična ali karkoli na sestavino ni nobenih posledic.Ti pa kar krivi zaščito,saj drug odg. ne more bituser posted image

kaj je M?? Hmm sem že pozabila,saj je že več let nimamuser posted image user posted image in se 100000000% boljše počutim kot pri  tistih dnevih v mesecu user posted image

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?