|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:08:31   
Tippi
Sem se malo pogovarjala... in sem ugotovila, da veliko ljudi kivi olupi, je z žličko, itd. Zdaj pa me zanima, kako vi jeste kivi? Odkar sem vgriznila v kosmato lupinco, si sploh ne znam več predstavljati, da bi ga olupila. Z lupino je tako dobeeer. Na začetku je bil sicer občutek zoprn, ko pa so me vendar vedno učili, da se kivi olupi, zdaj sem se tega predsodka znebila in ga sploh ne pojem več olupljenega.

Kako je pa s kakijem? Sem se tudi okrog tega pogovarjala user posted image , pa jih večina tudi kaki olupi? jaz vedno pojem lupino.

Kaj pa peške pri lubenici? Jih pljuvate al jih pojeste? Za drek štukat so menda odlične user posted image

Kaj pa japke? Eni jih pojejo s peškami vred, samo pecelj pustijo.

No, pa dobro jutro!

Naj bo lep, zimsko-pravljičen dan user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:27:21   
Paštetka
jao...če ti nisi čudna....user posted image

kivi z lupino...jaz že če samo se dotaknem z ustnicami lupine, me pečejo kot hudič..

Vso eksotiko od sadja olupim. Že zaradi tega, ker rabi en čas, da pride k nam in vmes jo ta čas fajn špricajo...

Pri lubenici me ne motijo pečke, imam pa super moža, ki lubenico nareže na kockice in vsako pečko odstrani. tako, se mi ni treba ubadati s tem, niti mi ne teče po licih dol, kot če jo jem v big krhlju odrezanouser posted image

Se pa spomnim, da sem kot otrok oboževala koščico od marelice. Oz. ne koščico ampak, tisto sredico v koščici.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:31:11   
pomlad08
Kivi obvezno z lupino!

Kakija ne maram, tako da ne vem, kako bi ga jedla, če bi ga jedla, ker ga ne jem.

Lubenica - peške ven.

Ej, Paštetka, a ni ena fora s temi mareličnimi peškami, mislim da jih eni zbirajo kot zdravilo proti ne vem čemu že ...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:37:36   
Paštetka
Ej, Paštetka, a ni ena fora s temi mareličnimi peškami, mislim da jih eni zbirajo kot zdravilo proti ne vem čemu že ...


ne vem. Kolikor se spomnim vsebujejo neki strup user posted image , vem, da je potrebno paziti, da jih mali otroci ne pojejo, da so lahko nevarne. Ok jaz sem jih kot malo večji otrok pojedla ogromno. Mogoče mi nič ni bilo, ker so bile domače user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:38:23   
Tippi
jao...če ti nisi čudna....user posted image


user posted image Pomald je tud čudna, ker je neolupljen kivi user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:39:54   
Tippi
Vso eksotiko od sadja olupim. Že zaradi tega, ker rabi en čas, da pride k nam in vmes jo ta čas fajn špricajo...


To sem tud jaz že pomislila, ampak saj ga opereš, tako kot vsako drugo sadje. Če ni ravno z domačega vrta, potem je praktično vsako sadje špricano. tko da jaz ne vidim več neke razlike med špricanim japkom, ali špricanim kivijem. otrokom bi ga dala verjetno olupljenega. ne vem...

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:44:28   
LuLu
Kivi olupljen, lubenica brez črnih pikic, grozdje, le belo, veliko.... brez rjavih pikic. Najboljše grozdje brez pečk. user posted image
Ja, imam kar veliko dela pri lubenici in grozdju, ampak se splača, taaaak sta dobra.
Še pri ananasu dobro pogledam, da ni kaka  mala koščica ostala. Vse mora stran.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:45:01   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

jao...če ti nisi čudna....user posted image


user posted image Pomald je tud čudna, ker je neolupljen kivi user posted image


obe sta čudni, jauser posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
16.1.2013 8:45:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:46:33   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Kivi olupljen, lubenica brez črnih pikic, grozdje, le belo, veliko.... brez rjavih pikic. Najboljše grozdje brez pečk. user posted image
Ja, imam kar veliko dela pri lubenici in grozdju, ampak se splača, taaaak sta dobra.
Še pri ananasu dobro pogledam, da ni kaka  mala koščica ostala. Vse mora stran.



Ti pa maš dela s sadjem user posted image Jaz ga u bistvu sploh ne bi mogla tolk pojest, kolikor ga, če bi se z vsakim sadežem tok ubadala, kot se ti user posted image Po moje bi cel dan sam pri sadju sedela in ga čedila user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:48:20   
Paštetka
Prvo pravilo pri sadju je, da domačega samo narežem (no, kivi vseeno olupim ) na manjše kose oziroma pojem celega, kupljeno sadje pa vse olupim. Vem, da je največ vitaminov v lupini, a je tam tud največ škropiv in konzervansov.
Drugo pravilo, ki se ga skušam držati pa je, da jemo sezonsko. Zdaj so torej na tapeti jabolka, kivi, kaki ipd., večinoma domače pridelave od mojih staršev, od zelenjave pa kislo zelje, repa, fižol, koleraba, ipd.
Peške jem pri lubenici, pri jabolku jih pustim, kako vplivajo na prebavo, ne bi vedela. Tamali jih pobereta ven, preden se lotita lubenice .


evo, kot bi jaz napisala user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:49:19   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

jao...če ti nisi čudna....user posted image


user posted image Pomald je tud čudna, ker je neolupljen kivi user posted image


obe sta čudni, jauser posted image



user posted image
daj enkrat res probaj neolupljenega. samo probaj. trikrat recimo vgrizni, pa prid povedat kako je šlo user posted image Je fino bit mal čudn user posted image user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:51:00   
Tippi
Drugo pravilo, ki se ga skušam držati pa je, da jemo sezonsko. Zdaj so torej na tapeti jabolka, kivi, kaki ipd.,


Točno to! Podpišem! Jaz sem čist v kivije in kakije notr padla user posted image user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:53:22   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi
Po moje bi cel dan sam pri sadju sedela in ga čedila user posted image
Jooj, kak imaš prav. To je meni tak fajn, vse možne košice ven dajat. Pa, ko sem bila še pri starših, ko je mati kupla oranže ali mandarine, sem jaz za vso familijo lupla. Dobili so jo brez ENE nitke. Vse je šlo dol. Zdaj si pa zamisli.. mati mi da sadje, ker se jim je, jaz pa jim ga postrežem pol ure kasneje user posted image
Pa včasih, ko sem bil otrok sem tudi košice od jabolk jedla. Danes več ne... danes jih lupim, kupljene.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:57:41   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

jao...če ti nisi čudna....user posted image


user posted image Pomald je tud čudna, ker je neolupljen kivi user posted image


obe sta čudni, jauser posted image



user posted image
daj enkrat res probaj neolupljenega. samo probaj. trikrat recimo vgrizni, pa prid povedat kako je šlo user posted image Je fino bit mal čudn user posted image user posted image


saj sem ti že zgoraj napisala, da ni šans, ker mi ustnice samo mm pridejo v stik z lupino in mi otečejo in me pečejo.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 8:58:37   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

Drugo pravilo, ki se ga skušam držati pa je, da jemo sezonsko. Zdaj so torej na tapeti jabolka, kivi, kaki ipd.,


Točno to! Podpišem! Jaz sem čist v kivije in kakije notr padla user posted image user posted image


user posted image  ampak sezona kakijev je oktobra , tam do 15. novembra....kje sedaj zorijo kakiji?

Kivije domače olupim - ne maram da se mi dlake vlačijo po jeziku user posted image . Kakije , ko smo jih imeli ( in smo kao pokrajina kakijev ) sem vanilije pohrustala kar z olupkom, persimone pa v skodelico in žličko, da se ne cedi ko vgriznš fanj vanj .

Kakšne koščice ima ananas, lulu?

Če se grem pastuser posted image  po vasi, jemljem sadje iz dreves in ga jem neolupljnega. Kupljenega olupim.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 9:01:12   
Paštetka

 ampak sezona kakijev je oktobra , tam do 15. novembra....kje sedaj zorijo kakiji?


user posted image user posted image user posted image user posted image

no za rojstni dan mi lahko pošljete kakšno košaro user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 9:02:05   
nyna84
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Se pa spomnim, da sem kot otrok oboževala koščico od marelice. Oz. ne koščico ampak, tisto sredico v koščici.


Iz tega delajo piškote (mislim, da jim pravijo amaretti), jih kupujem v Spinu. Sem nora nanje.user posted image Škoda, ker vedno prehitro zmanjkajo. user posted image

Jaz kivi vedno olupim, ker ... no, ne maram kosmatih stvari v ustih user posted image . Pa eksotiko na splošno tudi.
Peške od lubenice, grozdja in češenj vedno pojem, ker sem prelena ali pa preveč požrešna, ne vem user posted image
Lulu, kakšne peške ima pa ananas? user posted image No, te tudi pojem. user posted image

kaki je pa edino sadje, ki ga ne maram - ali je zdrizasto in presladko ali pa mi vleče usta postrani.

_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 9:02:11   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Kakšne koščice ima ananas, lulu?

Pri lupini se kakšna mala črna pika kdaj najde. Ne vem, če so to glih koščice, pečke, ampak nekaj je.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 9:03:56   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Kakšne koščice ima ananas, lulu?

Pri lupini se kakšna mala črna pika kdaj najde. Ne vem, če so to glih koščice, pečke, ampak nekaj je.


Jao, pa tisto je ostanek olupka, a ne? user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 9:05:30   
uškinamama
"kaki je pa edino sadje, ki ga ne maram - ali je zdrizasto in presladko ali pa mi vleče usta postrani"

Probaj sorto vanilija. So trdi in sladki.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 9:05:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Jao, pa tisto je ostanek olupka, a ne? user posted image
Pojma nimam, možno. Črna pika pač, mora stran... user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 9:06:19   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


ampak sezona kakijev je oktobra , tam do 15. novembra....kje sedaj zorijo kakiji?


user posted image user posted image user posted image user posted image

no za rojstni dan mi lahko pošljete kakšno košaro user posted image


Si ne bi prišla ti lepo nabrat user posted image  , pa še čas obiranja oljk je takrat  user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 9:06:54   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


ampak sezona kakijev je oktobra , tam do 15. novembra....kje sedaj zorijo kakiji?


user posted image user posted image user posted image user posted image

no za rojstni dan mi lahko pošljete kakšno košaro user posted image


Si ne bi prišla ti lepo nabrat user posted image  , pa še čas obiranja oljk je takrat  user posted image


takoj pridem na izlet. Ne reci 2x user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako jeste sadje?
16.1.2013 9:08:37   
Paštetka
jaoooo...zdaj sem se spomnil.a Spet se mi je to zgodilo.....

ok, sicer ni sadje, ampak ima okus kot kostanj, pa vendar ....

dajte me za božjo voljo spomnit, da dam zvečer namočit grah. ŽE mesec dni ga dajem namakat user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?