|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 13:37:56   
Sandra*
Kdaj začnete zbijat vročino? Našega najprej ful trese in mu raste, a daste svečko ko pride čez 38,5, al počakat da otroka neha trest in takrat dat svečko, čeprav ima takrat npr že 40,5?

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 14:00:11   
aprilčica07
Jst jo dam takoj, ko vročina naraste preko 38,5 stopinj, ne čakam več.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 14:01:53   
Maxica
Jaz dam vedno nad 38,5. Ampak naša dva imata vedno kar naenkrat tja proti 40, tako da, ko začutim, da imata vročino, pa jo izmerim, jo imata vedno že tako zelo visoko, da je svečka potrebna.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 14:02:26   
oka
Jaz dam naši madam svečko, ko ji temperatura naraste čez 38,5 včasih celo prej, ker zelo slabo prenaša vročino. Tudi našo vedno hudo trese med naraščanjem temperature, včasih bruha in postane marogasta, zato ponavadi ne čakam.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 14:07:37   
sazi
Otroci res zelo različno prenašajo visoko vročino. Naš mali je sicer dokaj pogosto bolan, ampak tja do 39 stopinj se obnaša kot da ni nič narobe, zato mu svečke pri 38,5 še ne dam. Bi mu jo pa, če bi bil res bogi. Pri 39 mu jo dam pa že zato, ker me je strah, kam in koliko lahko še naraste.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 14:08:04   
*piškotek*
IZVIRNO SPOROČILO: aprilčica07

Jst jo dam takoj, ko vročina naraste preko 38,5 stopinj, ne čakam več.



Enako naredim tudi jaz. Edino če ima vročino že zvečer ko gre spat pa da se mu vedno bolj viša in leze že proti 38 mu jo pa kar dam pred spanjem.

_____________________________

------------------------------------
Če sončka ni, sonček bodi ti!
------------------------------------

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 14:16:34   
honey
Jaz pa poskusim najprej s Calpolom, če pa vročina še vedno rase in pride čez 38,5 oz. 39, mu dam pa svečko. K sreči je bilo to potrebno samo 1x.

(odgovor članu *piškotek*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 14:41:02   
glen
ko ima 38,5 ali več ji takoj dam svečko,če jo že trese ali še ne

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 18:22:09   
Shorty_
med 38,5 in 39,00 ponavadi čakam do 38,8 samo res dobro prenaša vročinouser posted image

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 18:28:11   
lana38
Jaz pa zbijam že pri 38,0 s svečko, ker je moj user posted image  imel vročinski krč. Zanima pe me, v kolikem času pade TT, ko daste Calpol? Danes se namreč spet boriva z vročino.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 18:42:18   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: lana38

Jaz pa zbijam že pri 38,0 s svečko, ker je moj user posted image  imel vročinski krč. Zanima pe me, v kolikem času pade TT, ko daste Calpol? Danes se namreč spet boriva z vročino.
LP


calpol okoli 30 minut zato ji dajem svečko paracetamol ki prime v max 10 min,

naj se malček čimprej pozdravi

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 18:58:22   
lana38
Hvala!
Jaz tudi najraje dam svečko, samo sem jo dala danes že ob 9h in ob 15h. Ob 18h pa je bila TT spet 38,1 in imam še sirup Calpol in navodilo, da ga dam, če od zadnje svečke še ni minilo 6 ur. Imam pa tudi svečke Voltaren, ampak te uporabilm, če TT ne morem zbiti z ničemer in še ta naprej narašča.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 19:32:03   
Sandra*
Jaz mu dajem paracetamol svečke, pa mu vročina še vedno poskakuje tam do 40.1, potem pa po dobrih dveh urah pade na 38.7 in potem je kakšnu uro ok, potem pa spet hop na 40. Danes sem mu sedaj zvečer ko sem ga dala spat dala kar Voltaren, ampak ravno zdajle po pol ure ima še vedno 39.7joj!

Sem ga imela v ponedeljek pri zdravnici, pa je rekla da še ni nič videti, da če bo imel v čertek še vročino naj pa prideva nazaj. Je pa ves smrkav in kašlja, ne vem če ga ne bi kar jutri že peljala?

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 19:51:12   
Anonimen
Mi imamo tudi vročino; čakamo s svečko, da pride ušesna temperatura na
39 do 39,5, pol pa paracetamol svečko; voltaren še nismo uporabil.

A ve merite vročino pod pazduho?

(odgovor članu Sandra*)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 19:54:19   
Shorty_
IZVIRNO SPOROČILO: mina07

Mi imamo tudi vročino; čakamo s svečko, da pride ušesna temperatura na
39 do 39,5, pol pa paracetamol svečko; voltaren še nismo uporabil.

A ve merite vročino pod pazduho?


a pod pazduho merimuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 19:54:48   
Sandra*
Jaz mu merim v ušesu, vedno.

Po 45 min. po voltarenu ima še vedno 39 vročine. Pomoje je tole kaj hujšega kot virus?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 19:57:32   
Anonimen
Pravijo, da v ušesu je odstopanje za 0,3-0,5, zato jaz čakam nekje do 39 oz. malo več, odvisno od počutja ta male.
Sam v bolnici jim je pa vedno izhodišče ušesna temperatura, tako da user posted image

(odgovor članu Sandra*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 20:44:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mina07

Pravijo, da v ušesu je odstopanje za 0,3-0,5, zato jaz čakam nekje do 39 oz. malo več, odvisno od počutja ta male.



Aja?! Tega nisem vedela user posted image .

No, mi se danes 1. borimo z vročino user posted image . Popoldne jo je imel 38.7 in sem mu dala Paracetamol svečko; kmalu je bil ok. Zdaj sem ga podojila in je zaspal. Mu izmerim T in zopet 38.5. user posted image
Kaj zdaj? Naj ga pustim spati? Ob 17h je dobil svečko, naj bi delovala 6 ur.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 22:09:47   
dream3
Kadar vročina naraste na 38,5 jo je potrebno zbijati, ker lahko pride do vročinskih krčev. Ko naši svečka ni prijela, so mi v zdravstvenem domu svetovali, naj jo namakam v banji. Voda je imela 37,5, potem pa sem postopoma dolivala mlačno do 37. Upam, da se vaši otročki čimprej pozdravijo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
23.9.2008 22:14:07   
Doll
dream takoj je treba zbijat,če je otrok nagnjen k vročinskim krčem,drugače pa,če je otrok dobrovoljen ni treba se držati načela da takoj zbijaš,ga pustiš

(odgovor članu dream3)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
24.9.2008 8:47:02   
lana38
Moj user posted image  je imel 39,7 TT, pa je bil dobrovoljen in nasmejan. Celo jedel je normalno, pa ga je zgrabil vročinski krč. Kar zbijajte pri 38,5. TT mu takrat  nisem uspela z ničemer zbiti, pa sem ga kopala, ovijala... Še v bolnici so mu dajali injekcije, ker mu niti Voltaren ni zbil vročina.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
24.9.2008 10:30:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lana38

Moj user posted image  je imel 39,7 TT, pa je bil dobrovoljen in nasmejan. Celo jedel je normalno, pa ga je zgrabil vročinski krč. Kar zbijajte pri 38,5. TT mu takrat  nisem uspela z ničemer zbiti, pa sem ga kopala, ovijala... Še v bolnici so mu dajali injekcije, ker mu niti Voltaren ni zbil vročina.
LP


Ojoj.. user posted image
Tega se najbolj bojim user posted image .
Zopet ima TT user posted image , spančka..

Kako se ukrepa ob vročinskem krču?

(odgovor članu lana38)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
24.9.2008 11:17:57   
lana38
Otroka damo na desni bok, da mu jezik ne zdrsne in ne zapre dihalnih poti, potem ga z mlačno krpo obrišemo. Če krč ne popusti po 5 minutah, gremo čimprej do najbližje zdravstvene ustanove. Tudi ko krč popusti, moramo z otrokom k zrdavniku. Krč ne sme trajati več kot 30 minut, ker lahko pusti posledice.
Mi imamo bolnico HB čez cesto in smo bili tam v 5 minutah. Zdaj imamo pa doma zdravlio Stesolid, ki ga damo v ritko ob morebitnem ponovnem krču.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
24.9.2008 11:38:14   
Taddy78
Čakam med 38.5-39...

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj dat svečko proti vročini?
24.9.2008 13:14:36   
soncnica07
Upam, da me ne boste napadle, ampak ni se treba tko bat vročine. Bom pretipkala iz ene knjižice, ki sem jo dobila pri pediatru:

Vročina je pomemben obrambni odziv organizma in otrokov zaveznik v boju z bolezenskimi povzročitelji. Ob zvišani TT se namreč močno zavre razmnoževanje bolezenskih klic, zmanjša se njihova dejavnost , pa tudi strupenost. Vročina hkrati okrepi funkcijo imunskega, to je obrambnega sistema, poveča se dejavnost tistih celic, ki se borijo z bolezenskimi povzročitelji, kar je še posebej pomemnbo pri virusnih okužbah. Poveča tudi učinkovitost antibiotikov, kar vse kaže na to, da je vročina za človeka prej koristna kot škodljiva. Res pa je to težko verjeti in tudi ni prijetno tistim staršem, katerih otroci imajo vročinske krče...


Knjižica ima naslov MOJ OTROK IMA VROČINO, prim. Rasta Rakar Radešček in skor bi jo morali dobiti pri vsakem pediatru..
no, pa lp

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?