|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 14:01:31   
Sanija13
Pozdrav,

imam skoraj 4,5 mesečno hčerko, drugi teden poskušava GH. Začeli sva za kosilo (zelenjavo, enkrat tudi rižolino), pa nama nekako ne gre. Pije AM (se ne dojima). Gh skoraj nič ne poje, vse potisne z jezičkom ven. Včasih kako žličko poje, to pa je tudi vse.
Po kolikem času so vaši začeli kolikor toliko jesti gh, oz so imeli samostojen obrok gh brez mleka?
Lep deževen dan.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 14:17:50   
deveta
Sanija13: jaz sem ji po malo začela dajat že pri 4m. na začetku je pojedla zelo malo, vendar je nisem silila. Ven meče, ker ima verjetno še zelo močan metalni refleks. Kar je trdega refleksno izpljune. je pa res tudi to, da malčki sprva ne znajo jest in sesajo iz žličke oz. upogibajo jeziček tako kot, da bi cucelj v ustih imeli in tako gre dosti ven. Daj ji čas in bo počasi sprejela. Moja ima zdaj 5 mesecev in 10 dni in komaj zdaj poje največ do 100g veliko porcijo. povprečno pa tam nekje 50-60g. In ne obupaj takoj nad hrano, če misliš da ji ni všeč. Dojenčki spoznavajo okuse. včasih je potreben cel teden, da sprejme nov okus.
Meni je moja mala prav smešna. Ko ji dam poznano hrano začne hitro ustka odpirat, če ji pa dam kaj novega se malo čudi in ni navdušena. Po nekaj dneh pa že veselo papa.

pa veliko sreče in zadovoljstava ob odkrivanju novih okusovuser posted image

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 14:28:50   
bučkabb
na pa mi je napisalo: We are sorry........ bom na hitro napisala še enkrat

če z jezičkom vse potiska ven iz ust, pomeni da na hrano še ni pripravljena, dojenčki sami povedo kdaj so oz. kdaj niso pripravljeni na hranjenje z GH!

naša tudi ni pustila, tak da smo začel z GH šele po 5 m, takrat je že nekak nekaj ostalo v ustah in je šlo v želodček, ni pa bilo dovolj za cel obrok, tako da po 6 m smo šele začeli z enim  polnim obrokom GH na dan, sicer je bila samo zizikauser posted image user posted image

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 14:43:24   
mini86
če poriva z jezičkom ven še ni pripravljena in je nima smisla silt..tako da bi jaz na tvojem mestu še malo počakala..

mi smo začeli uvajat GH pri 6,1 mesecu..sprejel brez težav


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 15:13:14   
anomiska
Mi smo z GH začeli en teden pred 5. mesecem in jo je kar sprejela (ni bljuvala z jezičkom) vendar zelo počasi. Prvič samo 2 žlički in potem vsak dan kakšno več. Tako, da smo komaj tam nekje po 3-4 tednih zamenjali cel obrok z GH.

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 16:54:07   
rogljicek
Mi smo začeli Gh s 6 mesecem (kor 5), par dni je pojedla nekaj žlic, po 1 tedni je pojedla za cel obrok. Najraje ima korenje in riž, novo hrano uvajam zelo počasi.

(odgovor članu anomiska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 19:39:59   
Bonnie_RR
Pri tavečjem sem začela z uvajanjem pri 4m (nisem ga dojila). Že od vsega začetka je kazal navdušenje, veliko pojedel in kmalu nadomestil obrok.
Pri tamali (jo dojim) pa sem začela pri 5m in ni nekega navdušenja. Poje par mini žličk in je to to. Gre bolj počasi.

Pač ravnaš se po otroku... Moja sicer ne potiska hrane ven, samo usta zapre, ko ji je dost.user posted image


< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 9.11.2010 19:41:24 >


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 19:43:55   
lananai
Jst sem začela pri petih mesecih in je kar šlo - počasi in vsak teden malo več. Bi pa najbrž začela z GH kasneje, če bi jo polno dojila.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 20:49:02   
Lantea
Pri prvi sem poskusila pri 5m, pa je bila nekje srednje navdušena, tako da sem počakala do 6m. Zdaj pa je druga pri 4m že tako navdušena nad žličko, da jo je veselje gledat. Pa še nekak ne morem začet. Dam ji že riževo kašico, z ostalim bom pa še najbrž mal počakala.

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 21:08:56   
smokyhawk
sen začela devat tam nekje pri 4 ,mesecih(je tak debelo gledal pa slinu se zram da mi je blo že hudo-sam se itak slini že od drugega meseca,le kdaj bodo zobki????user posted image user posted image )user posted image user posted image

jeziček je porivau ven,vendar je tudi veliko pojedo....neki je steklo ven,veliko ostalo notri,po ene parih dneh je skapiro da je to žlica in ne cucelj....drgače pa dojenčki dolgo porivajo jeziček ven,tko da to nima nekega pomena,moj je star 7,5 mesecev pa še zdaj mu kdaj uide ven....user posted image user posted image

pač poskušaj kake 2-3 dni,če ne bo,poskusi kasneje,mogoč naslednji teden,sej boš vidla.....če boš mu kako žlico hrane dala,da okusi da je na svetu še kej druzga ko mlekuser posted image mu nebo nič škodlo....po občutku ravnaj in bo vse najlepše......ti pa svetujem da kar se tiče uvajanja in kakšne druge podobne teme(mi ne pride napamet katera)ne poslušaš preveč drugih ljudi ker ima vsakdo svoje mnenje,pač delaj po svoji presoji in svojem materinskem čutu,ti svojega otroka najbolje poznaš in noben druguser posted image user posted image


želim vama vse najlepše in čim manj napacanih slinčkov.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
9.11.2010 22:29:54   
Biba Buba



IZVIRNO SPOROČILO: lananai

Jst sem začela pri petih mesecih in je kar šlo - počasi in vsak teden malo več. Bi pa najbrž začela z GH kasneje, če bi jo polno dojila.
  Enako, ja.


Bi pa svetovala, da zacni najprej z zelenjavo. Nas jo je kasneje zavracal.


< Sporočilo je popravil Biba Buba -- 9.11.2010 22:30:17 >

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
10.11.2010 8:45:08   
becky27
Jst sm začela uvajat GH okrog 5 meseca,najprej sem mu začela zvečer dajati mlečno kašico od Milupe in okrog 6 meseca zelenjavo in šele potem sadje.Je vse lepo sprejel in zdaj ima 10.5 mesecev in pridno vse papa pa tud če je še tko zanič okus,...mislim, da otrok sam pokaže kdaj je pripravljen 

_____________________________

Moj sonček Taj 27.12.2009

(odgovor članu Biba Buba)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
10.11.2010 14:21:35   
kristinaj
jaz sem začela pri taprvi pri 4m a ker je metala vse ven sem to uvajanje prestavila do 6m in potem je šlo... prvi samostojen obrok brz mleka je bil tam nekje pri 8m.. se mi zdi...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
15.11.2010 17:17:27   
anajan
Ne vem zakaj nekatere tako hitite z GH. Če je otrok polno dojen, potem ni potrebe, da bi se začelo uvajati GH pred 6 mesecem. Nekateri priporočaji, da ce otrok pokaže interes, potem se malo poigrajte s hrano. Kakšna žlička hrane in malo pockanja.

Če pa otrok hrano potiska ven iz ust, potem je za GH prezgodaj saj še ni dobro razvitega refleksa za požiranje.

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
16.11.2010 21:45:49   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: anajan

Ne vem zakaj nekatere tako hitite z GH. Če je otrok polno dojen, potem ni potrebe, da bi se začelo uvajati GH pred 6 mesecem. Nekateri priporočaji, da ce otrok pokaže interes, potem se malo poigrajte s hrano. Kakšna žlička hrane in malo pockanja.

Če pa otrok hrano potiska ven iz ust, potem je za GH prezgodaj saj še ni dobro razvitega refleksa za požiranje.

A ne veš, da je nova moda čim hitrejše uvajanje GH? Takoj po 4. mesecu. Baje. Tko ena piše. Še bolje, čim prej, ko pride iz porodnišnice user posted image user posted image user posted image
Sicer pa se povsem strinjam s teboj in ostalimi, ki zagovarjate kmečko logiko in občutek.
Jaz sem poskusila pri 4,5 mes. in je samo čukasto gledala in z jezičkom ven bezala hrano. Ni bila še pripravljena, zato sem takoj nehala in spet probala čez dober mesec, ko je sama začela kazati očiten interes.
Samo otročka je treba opazovati in mu prisluhniti, pa bo.user posted image

(odgovor članu anajan)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
16.11.2010 22:23:31   
alja83
tole z novo modo mi je malo sumljivo. Jaz se bom držala tega, da prvih 6 mesecev nič, potem pa počasi dobi kaj drugega user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
16.11.2010 22:42:30   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: smokyhawk

sen začela devat tam nekje pri 4 ,mesecih(je tak debelo gledal pa slinu se zram da mi je blo že hudo-sam se itak slini že od drugega meseca,le kdaj bodo zobki????user posted image user posted image )user posted image user posted image

jeziček je porivau ven,vendar je tudi veliko pojedo....neki je steklo ven,veliko ostalo notri,po ene parih dneh je skapiro da je to žlica in ne cucelj....drgače pa dojenčki dolgo porivajo jeziček ven,tko da to nima nekega pomena,moj je star 7,5 mesecev pa še zdaj mu kdaj uide ven....user posted image user posted image

pač poskušaj kake 2-3 dni,če ne bo,poskusi kasneje,mogoč naslednji teden,sej boš vidla.....če boš mu kako žlico hrane dala,da okusi da je na svetu še kej druzga ko mlekuser posted image mu nebo nič škodlo....po občutku ravnaj in bo vse najlepše......ti pa svetujem da kar se tiče uvajanja in kakšne druge podobne teme(mi ne pride napamet katera)ne poslušaš preveč drugih ljudi ker ima vsakdo svoje mnenje,pač delaj po svoji presoji in svojem materinskem čutu,ti svojega otroka najbolje poznaš in noben druguser posted image user posted image


želim vama vse najlepše in čim manj napacanih slinčkov.....user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smokyhawk)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
16.11.2010 22:46:40   
*miska.mcc*
nekje med 7im in 8im mesecem je pojedla prvi cel obrok.



_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
16.11.2010 23:06:49   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

nekje med 7im in 8im mesecem je pojedla prvi cel obrok.




a bejž. kaj si ji pa dala? pire krompir in kotlet?

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
18.11.2010 15:58:51   
divans1
Pri 4 mesecih in pol.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
18.11.2010 21:13:54   
sanelaa
Uvajat sva začela po petem mesecu in je ful lakotnik. Ne sme nas videt da kaj jemo ali pijemo, ker bi on tudi. Ravno danes sem v času kosila skuhala krompir in korenček in je jedel kot velik. Brez špukanja, potiskanja ven. IN ker sem jaz naredila čisto malo, kao za pokušino, je bil cel jokast žur ko je ugotovil da je hrane zmanjkalo. 

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
18.11.2010 21:43:24   
anajan
Najboljša izjava, ki sem jo pred dnevi nekje slišala o uvajanju GH: Na kozarčku otroške hrane piše, da je hrana primerna za dojenčke po 4. mesecu, zato je nujno, da dojenčka začnemo hraniti pri 4 mesecih.

Ne vem ali naj se smejem ali jokam takim izjavam.

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
19.11.2010 18:24:19   
*miska.mcc*



IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

nekje med 7im in 8im mesecem je pojedla prvi cel obrok.


 

a bejž. kaj si ji pa dala? pire krompir in kotlet?


pišuka, ves da ne vem al so bli kalamari al dunajc.

hotla sem rect, da je nadomestil ta OBROK flašo AM. pa sj stekas,a?


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
20.11.2010 18:01:54   
Aninchy
Naš ima pri polnih 5ih mesecih starosti 3 obroke goste hrane. Način "po žličkah" za probo mu sploh ni ležal, je hotu celo porcijo ali pa ničuser posted image user posted image , tak da smo kr na hitrico uvajali, potem je pa kr začel zavračat mleko... samo zjutraj, ponoči pa zvečer ga dobi, pa zvečer ga že morem skor silit, zato mu dam notr mal keksolinota za boljši okususer posted image torej recimo, da ima 3 in pol obroke GH user posted image
Smo pa tud mi začel s tremi mesci, ker je na pakungah tak pisal....user posted image user posted image user posted image (nism se mogla upretuser posted image )


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj so začeli jesti GH???
22.11.2010 11:46:38   
karmchy
Pozdravljene!

No to tudi mene zanima. Smo namreč stari 5 mesecev in se polno dojiva. Zadnji teden pa opažam da mu zlasti ponoči samo mleko verjetno ne zadostuje, saj se dojiva na 2 uriuser posted image .
Ampak pri nas sestre v posvetovalnici priporočajo samo dojenje do 6.meseca. Potem pa začenjajo s sveže stisnjenim jabolčnim sokom.
Me zanima s čim ste ve začele pri vaših malčkih.

Lp

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?