|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 1:43:23   
pikica_30
Naš user posted image  je star 6 mesecev in kakšne 3 tedne pooočasi uvajamo GH. Sadje ima zelo rad, zelenjave pa zaenkrat še ne mara. Zvečer je žitno-mlečno kašico. Sama sem si zamislila, da bi bilo ok priti do 5 obrokov na dan, od tega 2 mlečna, 1 sadni, 1 zelenjavni in zadnji večerni mlečno žitna kašica. Pa me zanima, koliko naj bi bil en sadni obrok za 6 mesecev starega? Je to npr. 120 gramski frutek, več, manj? Pri nas v času, ko bi moral jesti mleko, dam en 120g frutek (ta mali lonček), ampak user posted image  je po njem čez 1 uro že lačen...Koliko naj bi bil zelenjavni obrok? In koliko večerna kašica? 200ml?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 9:03:05   
ninini
Če primerjam z frutki potem toliko kot je ta velik frutek,vsaj pri nas poje toliko pa jogurt poje cel -malo za primerjavo,če je pa kakšana juhica ali recimo krompirček pa mogoče malo manj ,ker je bolj nasitno.Mi imamo en obrok dost za tri ure.  user posted image

(odgovor članu pikica_30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 9:52:31   
kajajaka
mi uvajamo po 1 obrok sadja/zelenjave na dan in riž+mleko zvečer, ker ima šele 4,5m...

Ima 5 obrokov ob 6h, 10h, 14h - sadje/zelenjava, 17h, 20h - mlečno riževa kašica

Nikoli je nisem hranila na uro. Sama si je ritem ustvarila in ravno tako količino... GH poje recimo 1/2 do celega jogurtovega lončka (če je banana vmes bi pojedla pa menda 2...)user posted image

Ko sama obrne glavico in noče več, poskusim s še eno žličko, potem odneham...

Mislim, da je najbolje, da pustiš otroku, da si določi ure in količine (razen seveda,če jé občutno premalo ali preveč in je lačen na 2 uri...)

(odgovor članu ninini)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 10:43:20   
Anonimen
Naredim GH tko na uč, cca 140 g, potem pa dam še cca 30-60 mm AM čez. Včasih zadostuje za 3 ure, včasih za 4 ure. Nazadnje je zdržala cele 2 uri, potem pa spila še 180 ml.user posted image  

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 11:30:40   
špelin@
Naš 6-mesečnik poje nekje od 100 - 180 g GH na obrok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 12:13:04   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Naš 6-mesečnik poje nekje od 100 - 180 g GH na obrok.


Koliko časa pa kaj traja, da mu nafutrate tako količino GH? Mi smo šele začeli in sedaj poje šele par žličk korenčka ali banane. Si niti ne mislim, koliko je to ml, verjetno kakih 5ml. user posted image Stara je pa 5 mes. Ste ve tudi tako začele, ali so vam že od začetka ful mljaskali?


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 12:43:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Naš 6-mesečnik poje nekje od 100 - 180 g GH na obrok.


Koliko časa pa kaj traja, da mu nafutrate tako količino GH? Mi smo šele začeli in sedaj poje šele par žličk korenčka ali banane. Si niti ne mislim, koliko je to ml, verjetno kakih 5ml. user posted image Stara je pa 5 mes. Ste ve tudi tako začele, ali so vam že od začetka ful mljaskali?



Pri nas je od vsega začetka zelo rada jedla,zato smo hitro prišli na polni obrok GH brez mleka. Recimo da sm ji ene 10 dni še dajala mleko čez potem pa nič več. Poje mi pa od 150 do 220 g na obrok . Smo pa že na dveh polnih obrokih GH,kakšen dan ima tud 3. Je pa na 3-4 ure,tako da ima 5-6 obrokov na dan.

(odgovor članu slovenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 14:51:52   
Soncnica Sandra ***
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Naš 6-mesečnik poje nekje od 100 - 180 g GH na obrok.


enako

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 18:49:55   
Leiah
Nas 6,5 mesecnik poje na dan 120-200 g goste hrane na obrok. Ima pa zjutraj dojenje, cez kako uro sadje - tega poje zelo malo. Potem cez kake 2-3 ure zelenjavni obrok + malo vode da poplakne usta. Potem pa cez kaki 2 urci 90 ml mleka, ko se zbudi cca. 2 ure poje obrok sadja ali pa mlecno kasico. Pred spanjem pa popije se cca. 90 ml mleka.
Koliko pa naj bi tvoj pojedel pa bos sama videla, saj sam zacne odklanjati hrano, ko je sit oz. mu ni dobro. Ce ti npr. zelenjave noce jesti dodaj eno merico AM, da malo izboljsas okus. Mi smo tako zaceli sedaj pa poje samo zelenjavo, mi ni potrebno vec dodajati mleka.

_____________________________

Lp

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:01:34   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: slovenka

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Naš 6-mesečnik poje nekje od 100 - 180 g GH na obrok.


Koliko časa pa kaj traja, da mu nafutrate tako količino GH? Mi smo šele začeli in sedaj poje šele par žličk korenčka ali banane. Si niti ne mislim, koliko je to ml, verjetno kakih 5ml. user posted image Stara je pa 5 mes. Ste ve tudi tako začele, ali so vam že od začetka ful mljaskali?

Če mu je všeč, poje v 15 minutah, če gre bolj počasi, pa traja pol ure user posted image  Jaz sem kar počasi začela, ampak je začel kmalu zahtevati več GH, ker je začel odklanjati mleko...

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:07:01   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: nina7



Pri nas je od vsega začetka zelo rada jedla,zato smo hitro prišli na polni obrok GH brez mleka. Recimo da sm ji ene 10 dni še dajala mleko čez potem pa nič več. Poje mi pa od 150 do 220 g na obrok . Smo pa že na dveh polnih obrokih GH,kakšen dan ima tud 3. Je pa na 3-4 ure,tako da ima 5-6 obrokov na dan.


A toliko že? Kaj pol celi dan samo za štedilnikom stojite pa kuhate user posted image user posted image user posted image


_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:10:35   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara
A toliko že? Kaj pol celi dan samo za štedilnikom stojite pa kuhate user posted image user posted image user posted image

OOOOOOO, StBarbara, pa kje si ti??????????? user posted image user posted image  Kako kaj podmladek?

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:12:06   
Kaja08
Mene pa zanima, če vaši user posted image  kaj popijejo po GH? Mi sedaj damo dopoldne sadje, popoldne zelenjavo in zvečer proseno kašico. Ampak noče in noče popit kaj vode ali čaja...niti po žlički.... Kako otroku dat vodo? Seveda imamo zato tudi težave s kakanjem, ker se mali ful napenja in matra, pa en bobek ven pade user posted image

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:13:05   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Mene pa zanima, če vaši user posted image  kaj popijejo po GH? Mi sedaj damo dopoldne sadje, popoldne zelenjavo in zvečer proseno kašico. Ampak noče in noče popit kaj vode ali čaja...niti po žlički.... Kako otroku dat vodo? Seveda imamo zato tudi težave s kakanjem, ker se mali ful napenja in matra, pa en bobek ven pade user posted image

Naš ne mara ne vode, ne čaja. Obožuje pa razredčen sok user posted image

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:13:29   
StBarbara
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara
A toliko že? Kaj pol celi dan samo za štedilnikom stojite pa kuhate user posted image user posted image user posted image

OOOOOOO, StBarbara, pa kje si ti??????????? user posted image user posted image  Kako kaj podmladek?



user posted image

rastemo, rastemo user posted image . Pa vi?




_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:13:55   
Kaja08
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Mene pa zanima, če vaši user posted image  kaj popijejo po GH? Mi sedaj damo dopoldne sadje, popoldne zelenjavo in zvečer proseno kašico. Ampak noče in noče popit kaj vode ali čaja...niti po žlički.... Kako otroku dat vodo? Seveda imamo zato tudi težave s kakanjem, ker se mali ful napenja in matra, pa en bobek ven pade user posted image

Naš ne mara ne vode, ne čaja. Obožuje pa razredčen sok user posted image


A to Frutkov sok??

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:22:21   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Mene pa zanima, če vaši user posted image  kaj popijejo po GH? Mi sedaj damo dopoldne sadje, popoldne zelenjavo in zvečer proseno kašico. Ampak noče in noče popit kaj vode ali čaja...niti po žlički.... Kako otroku dat vodo? Seveda imamo zato tudi težave s kakanjem, ker se mali ful napenja in matra, pa en bobek ven pade user posted image

Naš ne mara ne vode, ne čaja. Obožuje pa razredčen sok user posted image


A to Frutkov sok??

Jaz kupim v Müllerju blagi jabolčni sok za user posted image  katerekoli firme, tega ima najraje user posted image

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:44:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: StBarbara

IZVIRNO SPOROČILO: nina7



Pri nas je od vsega začetka zelo rada jedla,zato smo hitro prišli na polni obrok GH brez mleka. Recimo da sm ji ene 10 dni še dajala mleko čez potem pa nič več. Poje mi pa od 150 do 220 g na obrok . Smo pa že na dveh polnih obrokih GH,kakšen dan ima tud 3. Je pa na 3-4 ure,tako da ima 5-6 obrokov na dan.


A toliko že? Kaj pol celi dan samo za štedilnikom stojite pa kuhate user posted image user posted image user posted image



Ja rada je user posted image . Ma ne,sej ni velik dela,daš v lonc in skuhaš. Če se pa potepava pa vzamem s sabo banano in jo tm kjer sm pretlačim.

(odgovor članu StBarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
28.11.2008 19:45:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Mene pa zanima, če vaši user posted image  kaj popijejo po GH? Mi sedaj damo dopoldne sadje, popoldne zelenjavo in zvečer proseno kašico. Ampak noče in noče popit kaj vode ali čaja...niti po žlički.... Kako otroku dat vodo? Seveda imamo zato tudi težave s kakanjem, ker se mali ful napenja in matra, pa en bobek ven pade user posted image


Ja pri nas kr velik popije. Probi mu dat razredčen sok,tako kot je napisala Špelin@. Drugače pa probi dajat take stvari ki ne zapirajo preveč. Kakšne slive. Kuhan korenček naj bi pa zapiral

(odgovor članu Kaja08)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
29.11.2008 18:35:02   
Leiah
probaj v vodo stisniti mandarino, jabolko ali pa kako drugo sadje. Nas tudi same vode skoraj da ne pije, s sadjem pa mu je vsec.

_____________________________

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
29.11.2008 19:32:21   
Kaja08
Sprobali smo čaj (janež, kumina in komarček ter sadni čaj), samo vodo in Frutkove sokove - razredčene in nerazredčene. NIČESAR ne pije... Sploh ne vem več, kaj naj naredimo user posted image

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Leiah)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
29.11.2008 21:42:28   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Sprobali smo čaj (janež, kumina in komarček ter sadni čaj), samo vodo in Frutkove sokove - razredčene in nerazredčene. NIČESAR ne pije... Sploh ne vem več, kaj naj naredimo user posted image


Najin tudi pije samo vodo in čisto nič drugega ampak se ne sekiram, boljši voda kot sok ali čaj.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
30.11.2008 0:07:57   
Anonimen
Naša pa hoče pit samo iz kozarca, maminega seveda.user posted image

(odgovor članu botrca)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
30.11.2008 10:39:53   
Kaja08
IZVIRNO SPOROČILO: botrca

IZVIRNO SPOROČILO: Kaja08

Sprobali smo čaj (janež, kumina in komarček ter sadni čaj), samo vodo in Frutkove sokove - razredčene in nerazredčene. NIČESAR ne pije... Sploh ne vem več, kaj naj naredimo user posted image


Najin tudi pije samo vodo in čisto nič drugega ampak se ne sekiram, boljši voda kot sok ali čaj.


ma naš niti vode noče user posted image

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko je to 1 obrok za 6 mesecev starega?
1.12.2008 0:38:27   
pikica_30
Hvala vsem za odgovore! Se bomo verjetno še malo lovili pri tem uvajanju GH. On bi jedel še in še, v nedogled, potem pa bruha 3 ure...user posted image  zato moramo še ugotoviti "idealne" merice.

Kaja, pri nas tudi nič ne pije, sem pa ugotovila, da če kakšen dan ali dva ne kaka, mu dam hruškov frutek in čez kako urco plenica že smrdi! user posted image  Samo ne vem, če deluje pri vseh enako!

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?