|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klicali i...
20.5.2010 11:18:02   
mate0ja
Temo načenjam, ker se mi zdi že absurdno, da me tolikokrat kličejo iz vrtca, da je s tamalo nekaj narobe. Ima dve leti in razen enkrat driske in dveh viroz ni imela nobene bolezni.
Prej ko je bla na privat je blo vse bp, zdej je pa dva meseca v javnem vrtcu, pa so v tem času že trikrat klicali, da je nekaj narobe s tamalo. Prvič kašelj, drugič je bla kao mal slabše volje in ni bla razpoložena za igro, mal se je cmerala, danes pa spet. Naj bi začela nenadoma jokat, naj se ne bi nič zgodilo. Pol je po prigovarjanju (po moje polaganju besed v usta) povedala da jo boli uho. Vročine nima, za uho se ne drži, mal je slabe volje, to je pa tudi vse. Kličem zdravnika, pravi, da bi po vsej verjetnosti mogla met vročino zraven, saj ob vnetju uho začne bolet, ko se nabaše z gnojem, ki pritiska na bobnič. celo noč bp prespala, zjutraj je blo kot običano, nobenih znakov.
Enkrat, ko sem prišla popoldan po tamalo mi je pomočnica rekla, da ma ful rdeča lica, da so merile vročino, jo nima, da se normalno obnaša, da so jo opazovale ... ampak da rdeča lica pa niso normalna.

Zdej se sprašujem; sm res tako slaba mama, da ne opazim, da je otrok bolan? Kaj naj naredim? Naj pustim, da rešijo, naj jo grem spet iskat, da se bom sama prepričala kaj je na stvari? Kako naj ukrepam, če spet ugotovim, da so me brez veze klical?

Kakšne imate ve izkušnje? Vas neprestano kličejo? Vas samo ob odhodu obvestijo o morebitnih težavah?


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 11:24:01   
CUKRČEK
Če res kličejo za redeča lica in nerazpoloženost, potem resnično komaplicirajo. Mene za taveliko niso klicali nikoli. Za mlajša dva pa ene 2x in sicer zarad vročine in driske.
Za slabo voljo niso klicarili nikoli....ene parkrat sta bila "tečna" oz. nerazpoložena, pa so to pač omenili, ko smo prišli ponje. Otroci pač niso vedno dobre volje, kot tudi odrasli ne.

Bi omenila vzgojiteljici, da naj pač zarad takih stvari ne klicarijo, ker ni potrebno.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 11:33:00   
RAKICA2007
mene osebno 2x, pa še to tik pred tem k jo je moj prišel iskat...
okoli 15.00

1. zaradi rahle vročine - pa sploh ne bi bilo potrebno klicati; a jim ne zamerim user posted image
2. zaradi zaleta v vrata direkt z obrazom - no takrat je bilo huje in smo popoldan tudi obiskali urgenco, pa bolniška normalno...

zaradi slabe volje, tečnobe in ostalih vsakodnevnih zadev me ne klicarijo... če pa bi že, me bi jim z lepim glasom in prijetnim tonom obrazložilauser posted image , da resnično preve komplicirajo in naj me za take zadeve ne klicarijo.

Ne vam kaj bi lahko ti naredila user posted image  šla po otroka v vrtec in ga vzela domov, zakaj že user posted image  sorči ampak resnično mi ni jasno...   

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 11:34:25   
ZARA
V treh letih resnično nikoli.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 11:41:05   
josephine27
za enkrat še nikoli. v vrtec hodi eno leto. se je pa dvakrat zgodilo da je rekla vzgojiteljica da ko sem prišla ponj da je bolj slabo rzaploložen, da ni nič jedel in da je malo topel. res je bil potem v obeh primerih potem naslednji dan doma, ker je zbolel. enkrat je imel tud drisko, se je dopoldne fulkrat pokakal, pa niso nič klicai. skratka pri nas kličejo če je res nujno in ne komplicirajo. kašljajo pa kolikor slišim vsi v skupini. no zdaj ko je topleje mal manj.

_____________________________



(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 11:45:00   
Naja31
Samo enkrat. Starejši je pri kosilu bruhal in zakuhal na 39. Je bla škrlatinka. 

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 11:45:57   
Metuljček Cekinček
Podobne izkušnje imamo z vrtcem, ki ga obiskuje mlajša hči. Enkrat je celo zjutraj niso hoteli sprejeti, ker je imela prejšnji dan v vrtcu vročino in še ni minilo 24 ur od vročine. Doma vročine ni imela, tudi nobenih drugih znakov bolezni ni imela, tako da mi ni preostalo drugega kot da jo peljem k zdravniku, kjer so me prav tako čudno gledali.

V glavnem, nas so večkrat poklicali, naj jo pridemo iskat takoj po počitku, ker je kao slabe volje in podobne fore. Potem se je mož pogovoril o tem z vzgojiteljico in zaenkrat so stvari ok.

Se mi zdi, da eni res pretiravajo. V sinovem vrtcu takšnega kompliciranja ni bilo nikoli.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 11:54:12   
mate0ja
A so vzgojiteljice usposobljene za to, da presojajo kaj otroku fali? Skos bl imam občutek, da iščejo dlako v jajcu. Morm ugotovit ali samo pri mojem otroku, ali se ostalim v skupinici isto dogaja. Sej sploh ne morem delat. 

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 11:56:36   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček
V glavnem, nas so večkrat poklicali, naj jo pridemo iskat takoj po počitku, ker je kao slabe volje in podobne fore. Potem se je mož pogovoril o tem z vzgojiteljico in zaenkrat so stvari ok.

Uf, zaradi slabe volje pa res ne pelješ dete k zdravniku. Jst ne bi šla iskat, res ne.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 12:01:13   
Najaa
Za brezveze niso klicali. Mislim, da za tavečjo samo enkrat, ko je bruhala. Za tamalo pa še ne, ker je komaj začela hodit.
Rdeča lica lahko ima otrok, če mu je vroče ali pa po spanju. Naši mata večkrat.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 12:03:19   
mate0ja
IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček
V glavnem, nas so večkrat poklicali, naj jo pridemo iskat takoj po počitku, ker je kao slabe volje in podobne fore. Potem se je mož pogovoril o tem z vzgojiteljico in zaenkrat so stvari ok.

Uf, zaradi slabe volje pa res ne pelješ dete k zdravniku. Jst ne bi šla iskat, res ne.


Jest še vedno sedim v pisarni in sem v dilemi. Klicali še enkrat nismo (smo bli zmenjeni, da če bo stanje slabo pokličejo še enkrat), če pa otroka ne vidim pa težko ocenim koliko je situacija resna. user posted image user posted image user posted image Uf se je težko odločit. Bom šla sigurno prej iz službe.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 12:03:34   
emaa
Se je dogajalo, da so me klicale za BV, ker pa z otrokom nič ni bilo, je bil naslednji dan v vrtcu, pa so potem prenehale, zdaj pa res pokličejo, če kaj je, tako kot je treba. 

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 12:05:49   
MušiM
Nas so poklicali,samo enkrat ko je res zakuhal in enkrat, ko je dobil drisko..pa še to so se opravičevale naj kar počasi pridem, da so ga dale spat itd...

Saj ne moreš kar tako iz službe hodit, kaj se pa grejouser posted image

Dobro se zmeni!

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 12:07:56   
tasa_m
Mene do zdaj še niso klicali, no res da hodi komaj od februarja. Če je kaj narobe povedo, ko pridem ponjo. Je pa res da sem bila jezna na njiju ker me nista poklicali, ko ji je po njune gnoj tekel iz uhice. V bistvu pa je bilo samo ušesno maslo. user posted image

(odgovor članu MušiM)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
20.5.2010 12:17:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tasa_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 12:28:20   
kristinaj
mene so klicali v jeseni skoraj 1x na teden ampak z razlogom, vedno je bila vročina, ki se je nadaljevala v angine in bronhitise tako, da je bila tavelika v 4m 6x na antibiotiku, za malega so me pa ene 2x klicali zaradi vročine....



_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 12:33:16   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: Metuljček Cekinček
V glavnem, nas so večkrat poklicali, naj jo pridemo iskat takoj po počitku, ker je kao slabe volje in podobne fore. Potem se je mož pogovoril o tem z vzgojiteljico in zaenkrat so stvari ok.

Uf, zaradi slabe volje pa res ne pelješ dete k zdravniku. Jst ne bi šla iskat, res ne.



Jaz bi k zdravniku naptila tole vzgojiteljico...tistemu za "dušo".

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 12:34:35   
**Tinkara78**
Zaradi slabe volje, joka, rdečih ličk,.... me še niso nikoli klicali. So mi povedali ko sem prišla po njo, da je npr. več počivala, ker se slabše počuti, da so ji merili vročino,... So pa klicali enkrat v času alergij, da se nekaj dogaja in da bi bilo boljše, da pridem pogledat.

Drugače pa so poklicali parkrat v začetku leta (smo hodili septembra na dopust) ali pa ko smo dolgo manjkali poklicali, da je npr. sestanek, do kdaj rabimo varstvo,....

Mi smo zadovoljni z vzgojnim timom.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 20.5.2010 12:35:04 >

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 12:57:16   
ronja
Ma, jaz kar pridem, kadarkoli pokličejo - do zdaj so 2x, mogoče 3x, ne vem več, ampak mojidve nista bili bogvekoliko v vrtcu, ker smo skoz nekaj bolane. Sem pa že takoj povedala, da imam raje, da me pokličejo kot pa da je otrok v vrtcu bogi, nočem, da se ji vrtec zagravža.
Je pa odvisno od vzgojiteljice. Od tamale vzg. ne kliče, če nima otrok res visoke vročine in mu jo uspejo zmerit (pa si lahko mislite, kako to zgleda pri 1 letnikih - torej po moje sploh ne kličejo...), od tavelike pa tudi če joka in se ne pomiri. Po pravici povedano, meni je slednje ljubše. Če joka, že nekaj ni v redu, vsaj Ronja ni nerazpoložena, neješča in jokava brez razloga.

Mislim, da v javnih vrtcih pač več zbolevajo, tako da te verjetno tudi zato večkrat kličejo... Če otrok žari brez razloga (če ni to od divjanja), potem verjetno res ni najbolj zdrav, isto ej s kašljem, po moje. Malo vsak kdaj zakašlja, pa smrkajo itak vsi v vrtcu, ampak nekje pač morajo potegnit mejo in ta je potem subjektivna, glede na vzg.

Jaz bi bila na tvojem mestu verjetno vesela, da tako opazujejo otroke. Pri nas so otroci, ki so vidno bolni in so še kar v vrtcu - verjetno so vzg. tudi poizkušale s klici staršev, pa niso nič dosegle in so zdaj pač bolani otroci v vrtcu. Nalezejo pa potem še ostale in to je ta šit. Če se trudijo, da je tega čim manj, je po moje dobro... Čeprav kdaj falijo pri tem...

Če bi Ronja izjavila, da jo boli uho, bi me po mojem tudi klicale. Pa za kašelj verjetno tudi.

Sicer pa lahko to jemlješ kot obvestilo - one ti povejo, kako je z otrokom, ti se pa potem odločiš, ali boš prišla prej ponjo ali ne. Ne vem, meni je to všeč, ker tako lahko sama odločam in vem, da kadar me nihče ne kliče, je vse v najlepšem redu. Imam to rajši kot pri Lejli, kjer vem, da ne bojo klicali, če ne bo glih napol mrtva in nimam pojma, kako je z njo (na srečo so v njeni skupini bolj zdravi in navadno ni ona tista, ki prva zboli)... Saj te v bistvu nihče ne sili, da prideš prej. Ampak vsaj veš, da pa ni tapravi dan, da se zaklepetaš na hodniku s sodelavko, recimo;)

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 13:01:51   
ronja
Saj ne moreš kar tako iz službe hodit, kaj se pa grejo

Saj tega nihče ne zahteva - sporočijo, potem pa če lahko, organiziraš tako, da nekdo pride po otroka, če ne moreš, pač prideš kot po navadi in vsaj veš, da je otrok bogi, pa mogoče odpoveš kake obiske za popoldne... Ne vem, jaz tega ne jemljem kot da mi one nekaj težijo, kaj jaz moram, ampak da mi povejo, kaj je in potem se lahko sama odločam - in sem jim hvaležna za to. Če lahko, pridem, če ne morem, povem, kdaj bom lahko in to je to, ni nikoli problem.

(odgovor članu MušiM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 13:09:08   
ronja
Enkrat, ko sem prišla popoldan po tamalo mi je pomočnica rekla, da ma ful rdeča lica, da so merile vročino, jo nima, da se normalno obnaša, da so jo opazovale ... ampak da rdeča lica pa niso normalna.

Za rdeča lica NISO klicali! Kje ste to pobrale??? samo POVEDALE so mami, POTEM, ko jo je prišla iskat, da je mala nenavadno rdeča!

Prvič kašelj, drugič je bla kao mal slabše volje in ni bla razpoložena za igro, mal se je cmerala

Klicali so za kašelj in drugič za jok, pa danes, ker jo baje boli uho (mimogrede, moja je imela totalno vneto uho, pa se ni nikoli držala za uho - to ni glih 100% pokazatelj...).

In v vrtcu so pravila, da otrok 24 ur potem, ko je imel vročino, ne sme v vrtec, zato ni čudno, če zavrnejo otroka, ki je imel prejšnji dan vročino!

Uf, zaradi slabe volje pa res ne pelješ dete k zdravniku. Jst ne bi šla iskat, res ne.

Napisala je, da so spraševali, če lahko pridejo starši malo prej - že po počitku, ker je otrok nerazpoložen, torej se ne počuti najboljše (ni nujno, da je bolan, mogoče samo rabi kaj). In ne, da ga je treba zato peljat k zdravniku ali da moraš prit prej! Ti pač sporočijo. Če se ne da, se pač ne da, saj razumejo. Včasih se da tako zorganizirat, da gerš iz službe prej in potem popoldne nazaj, recimo. NI ti pa treba.

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 13:55:10   
oka
Podobne izkušnje imamo z vrtcem, ki ga obiskuje mlajša hči. Enkrat je celo zjutraj niso hoteli sprejeti, ker je imela prejšnji dan v vrtcu vročino in še ni minilo 24 ur od vročine.


Pri nas pred igralnico visi obvestilo kdaj lahko otroka pripelješ v vrtec: ko je 24 ur brez vročine, driske in bruhanja. Predvidevam, da ima večina vrtcev taka navodila in ne vem zakaj se jih ne bi starši držali. In dobro se mi zdi, da se jih držijo vsaj vzgojiteljice, čeprav se mi včasih zdi, da premalo.

Vzgojiteljica ima prav, da pokliče starše, če otrok zboli. Da bi pa klicala zato, ker je otrok siten? No, to je pa smešno. Koga pa potem pokličejo njihov delodajalec, otroci, mož... ko so one sitne?

Za sina me nikoli niso klicali. Za malo madam pa enkrat, ko je po kosilu zakuhala (angina). Se mi zdi, da mene niso več kot enkrat klicali zato, ker imajo moji otroci ta talent, da zbolijo med vikendom ali pa na morju.

< Sporočilo je popravil oka -- 20.5.2010 13:59:45 >

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 14:09:01   
Nika v službi
Nikoli prav - če ne kličejo, ni ok, če pa kličejo, so preveč sitne.user posted image

Mene so klicali točno 1x, ker so ji merili temperaturo in je bila povišana. Jaz sem bila takrat na službeni poti in sem organizirala, da so ponjo prišli moji starši. Doma so ji izmerili temperaturo in je bila povsem normalna. Naslednji dan je šla normalno v vrtec in še zdaj ne vemo, kateri termometer je takrat narobe kazal.user posted image Očitno njihov, saj tudi v nadaljevanju ni zbolela.
No, kakor koli že, oni so bili prepričani, da je bila temperatura in so povsem pravilno ravnali, da so me poklicali. Otrok z vročino ne spada v vrtec in tudi sama sem mnenja, da če že je vročina, potem naj mine 24 ur brez, da je otrok primeren za v vrtec.

Vsa ostala odstopanja od "normale" pa sporočijo sproti: če je slabše razpoložena, če je manj jedla, če se je kaj poškodovala (manjše poškodbe, da ne bo pomote - recimo udarec v koleno, ugriz, ipd.), če pri kakšni dejavnosti, kjer sicer rada sodeluje, tisti dan ni hotela sodelovati, ipd.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 14:12:54   
mate0ja
Hja, ... bil lažni alarm. Opet. Zdej je čist uredu, brez suma na karkoli. Pravzaprav sem res vesela, da me pokličejo in povejo, če se kaj neobičajnega dogaja, moti pa me to, da postavljajo diagnoze in strašijo z nekimi boleznimi, čeprav jih ni na vidiku. Sej zdej vidim, da bi se na začetku mogla še bolj razpisat, da bi razumele situacijo, vendno se namreč dogaja, da otroku tudi diagnozo postavijo. Tudi ob rdečih licih so jo, pa nobena ni usposobljena za to delo. In če ti nekdo polaga sum ves čas, potem postaneš sumničev in se težko zaneseš na svojo presojo. In sm bla že tud pri P. na izrednem sistematskem, ker se nisem več upala na svojo presojo zanest, z otrokom pa ni blo popoloma nič narobe.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kolikokrat se je zgodilo, da so vas klica...
20.5.2010 14:17:40   
koala.cek
no takole je. da kličejo zato, ker je otrok slabe volje - je absurd. dokler ne bodo one podpisovale naše bolniške, službena dovoljenja za izhod, .... potem naj si taka obvestila nekam zataknejo.

kot drugo. otrok ne sme imeti vročino 24 ur in to popolnoma podpiram.

do sedaj so me klicali enkrat. je imel rahlo vročino in gnojne učke. smo bili doma en teden.

sicer pa sem pripravljena vsakodnevno na klice in bi se pač tako zoorganizirala. ali grem jst ven ali pa mož. tudi na babice in tete računamo. definitivno pa bi ga šla iskat. razen seveda, če ni razlog ''slaba volja''.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?