|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Končni izlet - vrtec
25.4.2014 8:14:07   
Melia
Pozdravljene,

tema verjetno ni za tukaj, vendar se mi zdi ta tema bolj aktivna....tako da vas prosim kar tukaj za mnenje,

Torej, zadeva je takšna: moj sin, ki bo letos star 4 leta hodi v vrtec in v mesecu maju imajo končni izlet z vrtcem. Sploh ne bi bila v dilemi ali naj gre ali ne, ampak moti me to, da je kar dolga pot. Grejo namreč v Avstrijo, v Styrrasic Park gledat dinozavre (skulpture). Iz našega kraja do tja je cca. dobra ura vožnje.

Kako bi se ve odločile? Meni se zdi absolutno premajhen za tak park in pa moti me tudi to, da grejo izven države. In to kar daleč. S partnerjem sva v dilemi ali naj ga pustiva ali ne. Priznam, sem med tistimi mamami, ki ima v glavi vedno črni scenarij, vendar se že izboljšujem. :)

Prosim za mnenja, graje, nasvete,.... :)

Lep dan.

< Sporočilo je popravil Melia -- 25.4.2014 8:15:51 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 8:20:44   
Polona31
Ne vem...jaz imam tudi velikokrat filme s črnim scenarijem v moji glavi...ja res je veliko vožnje za tako male otroke in mene bi skrbelo da mu ne bi bilo slabo, ker mu slabo že če se pelje cca 15min...če mu je pa slabo pa...
jaz bi bila tudi ZELO skeptična glede takšnega izleta za tako majhnega otroka.

(odgovor članu Melia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 9:26:00   
malaMravljica
Po novem sem cisto blond zato se mi oprosti. Res me zanima kje je kec v tem vprasanju. 1 h voznje z busom za 4 letnika?
Daj mu obliz cez popek in ti ne bo bruhal, pa se v vrtcu vzgojitelcam povej, ce ze same ne delajo tega.

(odgovor članu Polona31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 9:38:10   
bskrle
Popolnoma nepotrebno,da hodijo tako daleč. A dinozavri v Volčjem potoku niso dovolj dobri?
A starše niso nič vprašali?

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 10:05:34   
pipapopa
Pri nas je končni izlet skupaj s starši + vedno je pred tem izletom sestanek v vrtcu kjer starši predlagamo izlete.

Ja, meni je mimo, da grejo čez mejo in da niste starši zraven.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 10:21:17   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

A dinozavri v Volčjem potoku niso dovolj dobri?



Glede na to, kje je ta park in da imajo do tja 1 uro, imajo do VP več vožnje.

Po moje ura vožnje ni preveč za 4-letnika, sicer pa saj ste se o tem morali dogovoriti na rod. sestanku? user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 10:22:41   
zvezdica05
Oprosti, ampak taka skepsa zaradi enourne vožnje? Mi smo eno uro vožnje oddaljeni npr. od Ljubljane, pa si ne znam predstavljat, da bi to meni ali mojemu otroku predstavljalo problem... Na avtobusu jih bodo vzgojiteljice že zabavale - s pesmicami, ugankami, igricami, na poti domov bodo pa itak vsi tako utrujeni, da bodo spali. In ponavadi je ravno vožnja z avtobusom tista, katere se otroci najbolj veselijo. V drugo državo? Kakšna je pa razlika? Kaj se mu lahko v Avstriji zgodi, kar se mu v Sloveniji ne more? Neverjetno, kako lahko mame s svojimi strahovi in frustracijami zavirajo (in prikrajšajo) otroka... Če mu je običajno slabo med vožnjo, nekako razumem, v nasprotnem primeru pa nikakor ne. Veš, črn scenarij se zgodi lahko tudi, ko gredo v vrtcu na čisto običajen dnevni sprehod...

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:07:00   
Hope2
Pri nas imajo 4-5 letniki vec izletov na leto. In jaz imam ob vsakem izletu crne scenarije in dvome... zaenkrat je sel na vse in je prav vesel in zadovoljen prisel domov.
En izlet je meni skrajsal vsaj 10 let zivljenja. So sli v stari del mesta na trznico. To je pri nas dobesedno tako, kot vidis trznico v indiji (umazano, narinjeno, en kup samskih moskih, guzva za znoret.....). K sreci se pri nas vsak stars sam odloci in podpise da otrok lahko gre ali ne gre. hkrati pa imamo starsi moznost, da gremo z njimi (1 odrasel na 2 otroka). Ker nisem mogla it, sem malemu skoraj oprala mozgane z vsakodnevnimi pogovori, kaj sme, kaj ne, tujci, hudobni strici....... Moram rect, da je mali uzival, pravi, da je to bil najboljsi izlet, hkrati pa se je tudi veliko naucil.
Zadnji izlet je bil z 1,5 urno voznjo. Ni panike, nazaj grede so skoraj vsi spaliuser posted image .

Mene sama voznja ne bi motila nic, zmotilo bi me druga drzava, ceprav je eu (in glede na to, da so dinozavri tudi v slo), se bolj bi me zmotilo, ce na pot ne bi smeli starsi ali da ne bi imeli dovolj odraslih ljudi za varstvo (pri tako mali vsaj 1 odrasel na 2-3 otroke).

(odgovor članu zvezdica05)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:11:09   
RIJA*
ljubi bože...pa saj ne gredo v pakistam mater no....če se morate kje bati, to zagotovo ni avstrija in bad gleichenberguser posted image user posted image user posted image

seveda bi ga pustila in rekla UŽIVAJ!

naši so šli lani v prvem razredu (ja, ja ok, je malo starejši) tudi v avstrijo v čokoladnico, pa mali tega še zdaj ne more pozabiti....


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:15:30   
Melia
Najlepša hvala za odgovore.

Naj povem, da je bil roditeljski sestanek kakšen mesec dni nazaj (šel je moj partner, ne jaz). In tam so vzgojiteljice enostavno povedale kam se gre in večina (beri okrog 10 staršev, ker jih več ni bilo na roditeljskem) dvignila roko, da se strinjajo. Razen mojega, ki je rekel, da se o tej zadevi ne more kar takoj odločit.

Skratka zdaj smo dobili obvestilo, da je bil sprejet sklep, da se gre v Avstrijo v ta park.

Kar mene moti ni to, da vožnja traja 1 uro, saj se zelo rad vozi, sploh z avtobusom je za njega prava atrakcija. Predvsem sem mnenja, da od tega parka dinozavrov ne bo imel nič. Gre za zelo velike skulpture, dinozavri ga (še) ne zanimajo, starši ne moremo (ne smemo) iti zraven....dorečenega koliko spremljevalcev gre zraven še ni nič.

Ja, priznam, sem paničar in me določene stvari skrbijo....vem, da se lahko na navadnem sprehodu marsikaj zgodi, ker se mu tudi je - na žalost.

Enostavno mi pač ni všeč dejstvo, da se dela takšne izlete za tako majhne otroke. Sem mnenja, da tako malim veliko več pomeni druženje, igra, razna igrala in športne dejavnosti, kot pa ogled takšnega parka. Samo moje mnenje.

Vsekakor, če bo želel iti, ga bom pustila...jaz pa doma trepetala....


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:42:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ljubi bože...pa saj ne gredo v pakistam mater no....če se morate kje bati, to zagotovo ni avstrija in bad gleichenberguser posted image user posted image user posted image

seveda bi ga pustila in rekla UŽIVAJ!

naši so šli lani v prvem razredu (ja, ja ok, je malo starejši) tudi v avstrijo v čokoladnico, pa mali tega še zdaj ne more pozabiti....




Ja...3 leta razlike se pri otroku precej pozna......user posted image

Sicer pa meni so taki izleti za 4 letne otroke, ko se otroci vozijo več kot uro z avtobusom sami tudi brez veze in ne vidim kakega ekstra pomena v njih (recimo glede odvijanja v vato, osamosvajanja in podobnih duhovnih rasti otroka)........

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:43:38   
Hope2
sigurno ga bo zacelo zanimat, ker bo v druzbi in ga bo povleklo--- je cisto drugace kot pa s starsi.

Kaj bi pol rekla, na nase izlete za 4 letnike trznica zacimb (kot rija omenja pakistanuser posted image , peka pizze- pizze na koncu ni noben niti jedel, center za recikliranje. Nasega nic od tega ni zanimalo, pa so jim razlagala in pokazala na nacin, ki jim je zanimiv in dojemljiv.... verjemi za otroke je vse atrakcija, sam da dogaja in je druzba. pa da so kdaj tudi malo vstran od starsev, da so malo bolj svobodniuser posted image

(odgovor članu Melia)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:45:07   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Melia
starši ne moremo (ne smemo) iti zraven....dorečenega koliko spremljevalcev gre zraven še ni nič.



zanimivo
pri nas v vrtcu ni nobenih končnih izletov, ker med drugim niti nočejo prevzeti odgovornosti, če bi šlo kaj narobe, niti vrtec sam brez sodelovanja ni sposoben zagotoviti dovolj spremstva

kar se v naslednjih tednih organizira zaključnih srečanj, se vsa dogajajo nekje v naši okolici, max. 10 km iz mesta, s poudarkom na sproščenem druženju in zabavi staršev, otrok in vzgojiteljic

In še opcija, da bi šli predšolski otroci na en daljši izlet z avtobusom je pri nas zaradi velikega nasprotovanja večine staršev odpadel, ker: večina staršev ni bila pripravljena otrok pustiti samih na izlet, prav tako si brez staršev izleta ne bi upali organizirati vzgojiteljici, problem bi naj bil, da bi se otroci dolgočasili na avtobusu in bi morali kar nekaj postankov za lulanje, pa še drago bi v končni fazi prišlo, tako da smo se potem dogovorili za drug predlog.


p.s.: kdo pa je plačnik izleta pri vas - starši ali vrtec?

(odgovor članu Melia)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:46:04   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

ljubi bože...pa saj ne gredo v pakistam mater no....če se morate kje bati, to zagotovo ni avstrija in bad gleichenberguser posted image user posted image user posted image

seveda bi ga pustila in rekla UŽIVAJ!

naši so šli lani v prvem razredu (ja, ja ok, je malo starejši) tudi v avstrijo v čokoladnico, pa mali tega še zdaj ne more pozabiti....




Ja...3 leta razlike se pri otroku precej pozna......user posted image

Sicer pa meni so taki izleti za 4 letne otroke, ko se otroci vozijo več kot uro z avtobusom sami tudi brez veze in ne vidim kakega ekstra pomena v njih (recimo glede odvijanja v vato, osamosvajanja in podobnih duhovnih rasti otroka)........



pa se ti liliana zavedaš, da se nekateri pri 4 letih še niso peljali z avtobusom ali vlakom?

pa da bo njim ravno ta vožnja največje doživetje?
tudi če se v krogu peljejo....

hope2: vi ste ja čisto specifična zadeva user posted image priznam, na tej tržnici bi tudi mene zelooooooo skrbelo :))))

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:53:11   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

pa se ti liliana zavedaš, da se nekateri pri 4 letih še niso peljali z avtobusom ali vlakom?

pa da bo njim ravno ta vožnja največje doživetje?
tudi če se v krogu peljejo....




Se zavedam......in z avtobusom se lahko peljejo tudi 10 minut (kot si rekla, jim je glede tega vseeno, če se vozijo v krogu).....ni treba iti na izlet, kjer je vse skujaj več kot dve uri vožnje......

Tudi moja hči se, se mi zdi da nekje do 5 leta ni peljala z avtobusom (na vlak smo šli že prej) in sem jo pobasala na Sobočanca, pa sve se v krogu po Soboti vozile......user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:53:12   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
pa se ti liliana zavedaš, da se nekateri pri 4 letih še niso peljali z avtobusom ali vlakom?

pa da bo njim ravno ta vožnja največje doživetje?
tudi če se v krogu peljejo....


ali pa npr. vožnja s cestnim vlakcem, ladjo po reki, jahanje konjev ...


pogosto tudi ljudje ne vidimo, koliko zanimive, četudi na prvi pogled preveč vsakdanje ponudbe dejavnosti je na voljo v naši bližini, a te zadeve potem večinoma obiskujejo ljudje od daleč ...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 11:53:37   
Luns
Naši 4 letniki so bili letos, že v muzeju šli so gledat razstavo mumije, njim je blo blazno zanimivo. Pa ga mumije drugače nič ne zanimajo. Šli so v LJ Cankarjev dom gledat baletno predstavo. Pa to so se morali peljat z avtobusom sicer res samo pol ure.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 12:00:45   
Češnca
Razumem, da te skrbi, tudi jaz sem taka in zagotovo me bo skrbelo tudi, ko bosta večja. Sicer pa mislim, da bo mali užival v družbi svojih prijateljev, poleg tega pa se v vrtcu zagotovo že pogovarjajo o dinozavrih, ali pa se še bodo. V skupini našega ta mlajšega so imeli letos cel mesec namenjen dinozavrom in so še vedno čisto navdušeni. Poleg tega so šli za 2 dni v Bohinj (imamo tudi cca. uro do tja) in so uživali 100 na uro, tudi zvečer ni bilo problema, so padli v postelje. Jaz sem pa seveda komaj čakala, da pridejo domov! user posted image

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu Melia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 12:10:02   
Hope2
rija, sem ze 100x rekla, da ne bom vec primerjala, pa mi skoz uide. Problem je, ko berem zgodbe iz rr, ko poznam nekaj otrok iz slo vrtcev in potem se mi tukajsnji otroci (moj itakuser posted image ) zelo smilijo. Pri 3-4 letih v solo, nobenga spanja cez dan, v soli od 7.30-15.00, 2 tuja jezika, crke, stevilke, branje, malica in kosilo od doma spakirana, veckratni izleti.... Priznam sem se parkrat zjokala in klela vse skupaj... ampak bolj ko gledam svojega otroka in druge tukajsnje otroke, bolj vidim da jim nic ne manjka..... se nisem videla, da bi vsi s takim veseljem sli v solo, nobenga joka, nobenga ni mi vsec, ne grem..... vsi letijo v razred. V slo vrtcih in solah pa skoz neko jamranje. Se bolj se opazi razliko, ko otroci iz slo vrtcev in sol pridejo v tukajsnji sistem, se naenkrat sovrastvo do sole spremeni v ljubezen. Zaradi vsega pol vidim, da niso nobeni revezi in jim nic ne manjka, cetudi gredo v" pakistan" pri 4 letih. Otrostvo in igro pa se vedno imajouser posted image

Pa se je liliana spotaknila, da ne rabijo tega... mogoce res ne, ampak tudi skodi jim ne nic. nic ne izgubijo, le pridobijo lahko. Povdarek je itak na varnosti in neprisli, res ne vem kako ampak pri nas res vse poteka tako, da otrok usput posrka in dozivlja info na zabaven nacin. Organizacija pa tudi ni nikoli sepala, kot pravim, ni problem 1 odrasel na 2 otroka, ni problem placilo izleta, ne prevoz- ker so solski avtobusi skoz na razpolago.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 12:13:54   
mojcaziga
Pri nas končnih izletov sicer niso imeli, so pa šli pri 5ih letih na petdnevno zimovanje. Šli so skoraj vsi, nazaj pa so prišli tako veseli in zadovoljni in kar niso nehali razlagati kaj vse so doživeli. Tako da jaz kaj dosti ne bi komplicirala. Sploh pa za to lokacijo ne. Okoli parkirišča ni nič, razen kake hiše, potem pa vstopijo v sam park in so tako poti na široko in dolho speljane skozi, na koncu pa še fino igrišče. Nima kaj bit, azen če je otrok tak, ki ne posluša nobenega in "išče" svojo zabavo.

lp

(odgovor članu Češnca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 12:34:08   
RIJA*
hope2....meni pa je to super....ok, ne to, da gredo tako zgodaj v šolo, ampak sem vseeno prepričana, da je to bolj mešanica med šolo in vrtcem (ali se motimuser posted image ) pač se drugače reče.....super pa mi je, da imajo dva tuja jezika, da imajo toliko izletov, da se jim vedno dogaja....


in tudi se NE strinjam z liliano (in seveda ostalimi takorazmišljajočimi) da je pri teh letih itak vse brezveze....ni. samo se na prvi pogled to ne vidi.
jaz sem svojega vlačila povsod zraven od rojstva naprej....pa babico tudi, da ga je vmes popazila in SE POZNA! in to zelo. vedo tudi učiteljice povedat, da je nadpovprečno splošno razgledan, da ima ogromno splošnega znanja....ker vsaka takšna nepotrebna pot ga je nekaj naučila. smo po poti žlobudrali o tem in drugem, kar smo videli.
je pred šolo ločil države okrog nas, njihova glavna mesta....ker ga je na vsako nekaj spomnijalo....kaj se mu je tam zgodilo....medtem, ko taki, ki jim je sobočanec dovoj (liliana karikiram, tudi midva sva se nemalokrat vozila v tem kroguuser posted image ) pa niso imeli niti pojma, v kateri državi mi živimo.

mogoče starši nezavedno delajo in prikrajšajo svoje otroke za masikaj, ker mislijo "da so premajhni"....in si itak ne beodo ničesar zapomnili....

ne vem no....moj se spomni, kaj je delal pri 3 letih v Budimpešti recimo....


hope2: a je možno pri vas, da gre otrok recimo en dan "zraven" v šolo? da malo vidi kak je tam?

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 12:49:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*



in tudi se NE strinjam z liliano (in seveda ostalimi takorazmišljajočimi) da je pri teh letih itak vse brezveze....ni. samo se na prvi pogled to ne vidi.



Nisem rekla, da je vse brez veze......samo pretirano zanašanje na vrtec in druge institucije se mi ne zdi vredu pri nekajletnem otroku......ker starši tudi lahko marsikaj "naučimo" in marsikaj "damo" svojemu otroku.....in za 3 in 4 letnega otroka je, vsaj po moje, večje doživetje iti gledat dinozavre, pando v živalski vrt, plavat na bazen skupaj z mamo in atijem kot pa zgolj z vrtecm in učiteljem plavanja.......

ne vem no....moj se spomni, kaj je delal pri 3 letih v Budimpešti recimo....


Moja tudi.....še posebno kaj je doživela in delala z nama, z mamo in očetomuser posted image .....iz vrtca se ne spomni dosti iz tistega časa.......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 12:52:35   
ronja
pogosto tudi ljudje ne vidimo, koliko zanimive, četudi na prvi pogled preveč vsakdanje ponudbe dejavnosti je na voljo v naši bližini, a te zadeve potem večinoma obiskujejo ljudje od daleč ...

joj, jaz obožujem naše rodno mesto! Meni se zdi, da je tu ogrooomno za počet, ves čas se nekaj dogaja in ni treba nikamor it. Ne rečem, da nikamor ne gremo, ker je tudi drugje lepo, ampak tudi čisto tu zraven. Mi je pa hecno - vzg. v prejšnjem vrtcu so peljale male ne vem kam vse, pa zelo redko v botanični vrt, ki je bil par korakov stran.

V Lj. v vseh vrtcih, kar jih poznam, se otroke že zelo zgodaj daje ne vem kam vse tudi za več dni (R je šla na kmetijo za 3 dni, preden je bila stara 4 leta). In vzg. velikokrat tako operejo možgane tamalim, da si vsi zelo želijo it - potem jim je pa hudo, ko so tam, sami (brez staršev). Če pa ne bi šli, bi jim bilo pa hudo brez prijateljčkov v drugih skupinah in vsi grejo, ona pa ne sme... Enostavno ne moreš zmagat, karkoli narediš, je narobe. Je pa odvisno od vzg. - ko so jo dali v drugo skupino, ni nihče nič težil ali omenjal tega, kdor se je odločil, je šel, kdo pa ne, pa ne. In takrat ni nič jokala zvečer. Če jim pa najprej vse predstavijo, da bo samo krasno fino fajn, pa valjda potem udari realnost. Jim sicer prej poveš, samo tamali si ne predstavljajo in če jim obljubijo, kako bo vse super duper, verjamejo.

Jaz bi si zelo zelo želela, da bi vrtec bil spet samo za varstvo in crkljanje - da jih ima nekdo rad, da se lahko prosto igrajo in pridejo sem pa tja stisnit k vzg. in ne, da je en kup vsega zraven, kar vzame del pozornosti vzgojiteljic, da imaš včasih občutek, da se več z aktvinostmi ukvarjajo kot z otroki... Ne da mora bit milijon nekih aktivnosti, pol plačljivih (čeprav dopoldne),... Saj fajn, da grejo kdaj kam, ampak lutke, ki jih naredijo vzg. so lahko ravno tako zanimive kot tiste v gledališču... Malo je čisto ok, ampak vsak teden parkrat nekaj, ves čas neki urniki... ma, meni se zdijo premali za to. Ne vem, včasih sem bila kar utrujena od tega non stop nekam, non stop se spreminja urnik, enkrat to s sabo, drugič drugo... Je prav lažje zdaj, ko je velika v šoli, maladva pa doma... Pa se nič ne dolgočasita, vsaj ne zgleda. In vseeno gremo kam;). Ampak recimo ne v snežnem metežu v lutke čez mesto, da potem vsi zbolijo.

Prej se mi je že večkrat zgodilo, da se je tamala želela doma igrat z obrazložitvijo, da se še nič ni ta dan - kako hudiča - se v vrtcu ni mogla nič igrat? Ker se je ves čas nekaj moralo dogajat... in moja mala pač rabi en čas, da ji nihče ne diha za vrat, da ni nobene vodene aktivnosti, da ji pustiš en čas delat, kar ji paše... Tavelika pa da ima čas se pocrkljat (tudi pri vzg., ko je bila še mala). In če je treba 24 otrok spravit do lutkovnega/na izlet/na nemščino/ples/itd itd... potem pač tega časa ni... ker je treba še jest, spat, preoblečt, itd... In to ni vedno "boljše za otroke". Vsaj za mojidve ni. Ker je tavelika res zacvetela, ko je dobila druge vzg., ki nista bili tako zelo ambiciozni in ni bilo treba vsake par dni nekam it in nekaj naredit in že v vrtcu pisat in ne vem kaj še vse.
Tamali je mel zaenkrat fajn vzg. in ker je z malimi, še niso nič takega počeli, hvalabogu:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 12:59:03   
ronja
.in za 3 in 4 letnega otroka je, vsaj po moje, večje doživetje iti gledat dinozavre, pando v živalski vrt, plavat na bazen skupaj z mamo in atijem kot pa zgolj z vrtecm in učiteljem plavanja...

Podpis. Celo za malo starejšega otrokauser posted image .

Sem vesela, da je mela tamala najprej eno vzg. tik pred penzijo, ki je sama povedala, da komaj čaka, da gre v pokoj. Imela jo je strašno rada. Ta vzg. ni ne vem kaj počela z njimi, je bila pa vedno tam zanje, če so jo rabili. Naredila je red, da se niso garbali, kar nobeni drugi vzg. kasneje ni uspelo (z isto skupino). Imela je tisto samozavest, ki potem pomiri tamale, ker vejo, da je vse ok. In stisnila je tamalo, ko ji je bilo hudo. To bi rada od vzg. Ne pa to, da mi jo vlačijo ne vem kam. Ne to, da morajo it vsak dan na en hrib, ker j epač vzg. zelo športna in je potem problem, ker vsi pa ne morejo nazaj (ne, ni bila moja tamala problem, vseeno se mi pa ne zdi prav).

Vrtec ni šola. Seveda si zapomnijo, če kam grejo, z vrtcem ali z nami, ampak največ jim navadno pomenijo tisti detajli - sendvič ovit v papir s štampiljkouser posted image .

Štekam, da veliko staršev HOČE, da se "dogaja" v vrtcu in to je najlažje pokazat in potem te starši hvalijo. Se strinjam, da je otroke, ki se prosto igrajo, dostikrat težje krotit/nadzorovat/pazit kot če jim daš neko usmerjeno aktivnost. Se strinjam, da je kakšna usmerjena reč fajn. Ampak ne vsak dan, večino dneva. In ipak - urnik in rutina jim pomenita več kot razstave, vsaj 3 letnikom... Kdaj pa kdaj - ni problema - ves čas nekaj, vsak teden nekam... ni več ok. Ker so zmatrani od tempa in to čisto brez potrebe - zaradi blesavih kapric odraslih.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Končni izlet - vrtec
25.4.2014 13:02:05   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Štekam, da veliko staršev HOČE, da se "dogaja" v vrtcu in to je najlažje pokazat in potem te starši hvalijo. Se strinjam, da je otroke, ki se prosto igrajo, dostikrat težje krotit/nadzorovat/pazit kot če jim daš neko usmerjeno aktivnost. Se strinjam, da je kakšna usmerjena reč fajn. Ampak ne vsak dan, večino dneva. In ipak - urnik in rutina jim pomenita več kot razstave, vsaj 3 letnikom... Kdaj pa kdaj - ni problema - ves čas nekaj, vsak teden nekam... ni več ok. Ker so zmatrani od tempa in to čisto brez potrebe - zaradi blesavih kapric odraslih.



user posted image user posted image user posted image ronja, pa kdo pravi da vsak dan? večino dneva.....

saj se gre v tem primeru za par izletov letno ali v konkretnem primeru za enega.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Ime deklice
N5ra

Kako naj poimenujemo naso deklico?

Asja (15%)

Zoja (30%)

Zaja (3%)

Zala (52%)


Število vseh glasov: 238

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!