|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kratka zgodba na dolgo in široko
17.7.2006 23:18:15   
Jančika_
No, tokrat je bilo pri nas takole. Večer pred akcijo sem posesala in pomila stanovanje, si obrila noge, postrigla nohte in oprala lase; Vasja je bil na rednem tedenskem dopustu pri dediju in babici – idealne razmere za rodit torej. Pa še Rijin rojstni dan je biluser posted image .  

Spat sva šla ob enih in ob dveh sem se zbudila, ker mi je začela odtekati voda. Še v spanju sem vedela, kaj se dogaja, prav plop je naredilo. »Joe, voda je odtekla, greva v porodnišnico.« Nič. Niti mrdnil ni. Sem se zrihtala, zraven ružila kolikor sem lahko in šla še enkrat do njega. »Joe, greva!« In končno reakcija: »Kam?« Madoniš....user posted image  

G, ki me je sprejela, me je vprašala, če imam copatke. Hm???user posted image Kaj? Ajaaaa, popadke je reklauser posted image . Ne, nisem jih imela. CTG je pokazal dva, ki sem ju komaj čutila, ker pa sem bila 3 cm odprta, me je G poslala na klistir namesto na oddelek. Ob treh sem sedla na školjko in takrat se je začelo – popadki praktično od nič na polno. In to ne popadek, premor, popadek – kje pa! Popadek na popadek na popadek...čisto brez premora. Skoraj bi me kap, na to sploh nisem bila pripravljena.  

Dvajset čez tri sem čutila, da moram potiskati. Jooooj, kaj pa zdaj? Sestra je rekla, da naj pridem ven ob pol štirih in v mojih zamegljenih možganih se je motalo samo to, da če grem zdaj ven, bom posračkala pol hodnika in sem se modro odločila, da ostanem notuser posted image . Presvetlila me je misel, kaj če bi potipala, če čutim glavo otročka. In sem potipala in res začutila nekaj trdega (pa ne zunaj, da ne bo koga kap – tam nekje malo bolj notri). Švic je v potokih lil z mene. Ob pol štirih sem zabrisala očala preko sobe na posteljo (v CE so postelja za klistiranje, wc in tuš v istem prostoru); zakaj jih nisem snela že prej, ne bom vedela nikoli. Poskusila sem vstati, ampak mi ni ravno uspelo, tako sem se po kolenih odplazila do tušauser posted image .


Od tam pa mi ni bilo več za iti sploh kamorkoli. Res. Komaj sem premagovala nujo po tiščanju, parkrat sem celo kar potisnila. Sploh nisem več zmogla kakšne bistre misli. Petnajst do štirih me je prišla iskat babica, že vsa zaskrbljena, in me je pod marš nagnala v porodno. Se ne spomnim, kako sem prišla tja, vem samo, da ko sem zlezla na posteljo, sem jo zafehtala za kaj proti bolečinam, ona pa je samo rekla, zdaj boste pa rodili.  


Ob štirih je v porodno prišel Joe – reveža je pozdravil pogled na moje rojevajoče mednožje (prvič je ves čas stal pri glavi; pač ni ravno rojen mesar). V šestih minutah, ki so minile od njegovega prihoda do dejanskega poroda, mu je uspelo dvakrat sesti od slabosti in obvestiti babico, da želim biti sama v sobi. Mislim, da je bil moj edini trezen stavek v celem večeru, da se ne bi zdaj menila o tem.  


Bila sem tako paf, da si še kolen nisem mogla držati sama, roke me sploh niso ubogale. No, pa saj jih ni bilo treba dolgo držati. Dva potiska, pa je bila glava zunaj, pa še en za telo. Kajetan je bil zunaj ob 4.06, velik 50cm, težek 3710g, obseg glavice 35cm (kasneje popravljen na 37,5cm). Tokrat sem ob pogledu na otroka izrekla malenost bolj inteligenten stavek kot prvič, ko sem izjavila: »Lej, ko je zunaj«. Zdaj sem izustila »Fantek moj mali«. No ja, posebej bistro tudi to ni bilouser posted image .  


G je rekel, da naj potisnem, da porodim posteljico. Prvič smo čakali na popadek, zato sem zdaj vprašala, a kar na suho? Je rekel, da lahko tudi na mokro, samo potisnem naj. Popadkov itak ni bilo več. Popkovnico sem tokrat prerezala sama, Joe je rekel, da je bilo enkrat čisto dovolj. No, in to je bilo to.  


Če bi lahko izbirala med prvim in drugim porodom – saj ne vem, kako bi se odločila. Prvi je trajal 6 ur, šel je lepo postopno, čas je bil za meditacijo, počitek, za sredstvo proti bolečinam. Drugi je trajal praktično samo eno uro, ampak vmes ni bilo časa niti za en pošten razmislek. Kar malo prehitro je bilo vse skupaj. Bom morala še razmisliti, kaj je boljše.

< Sporočilo je popravil Jančika -- 17.7.2006 23:19:30 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
17.7.2006 23:21:55   
Anonimen
Fejst zadeva, bejba, ni kaj. Kdaj bo pa tretji? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
17.7.2006 23:25:23   
KODA
user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
17.7.2006 23:28:53   
klepetka
ooo ,Jančika,najprej naj ti iskreno čestitam.Pridem z dopusta pa evo jo novico ,da je kajetan na svetu.
No,saj v bistvu si skoraj ne moreš želeti bolj idealnega poroda (1 uro)user posted image user posted image če primerjam mene(16 ur,od tega 12 ur intenzivnegauser posted image )
lp,marusa


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
17.7.2006 23:35:09   
Jančika_
user posted image Marusa05, si me prepričala - sem se odločila za drugi poroduser posted image .

Kerensa, tretji? Bo, bo. Ampak glej moj podpisuser posted image .

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
17.7.2006 23:38:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu klepetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 0:23:00   
Felicity
Iskrene čestitke!!!user posted image user posted image user posted image ž
Lepo se imejte!

p.s. Popkovnico si kar sama prerezala? Zanimivo! Bom vedla za drugič.user posted image

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 5:30:07   
zaljubljena23
user posted image user posted image čestitke še enkrat

_____________________________

23.4.2009, plusek...17.5.2009 si odšel med angelčke...
23.4.2010, plusek...17.12.2010 si prijokal na svet...
23.4.2012, plusek... 26.12.2012 PDP...

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 6:15:01   
dory
Ful dober napisan jancika...in cestitke se enkrat...tamala sta taka ornk cukrauser posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 7:33:37   
ajdaN
user posted image  user posted image  Čestitke user posted image  user posted image !

Super napisanouser posted image !

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 7:43:02   
melitkica
ČESTITKE!user posted image user posted image user posted image

Lepa izkušnja, kajne?

LP

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 7:51:56   
soncece24
Uj, je blo to intenzivno user posted image ful dobro pišeš, sem se kr vživela - še enkrat čestitke za malega Kajetana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kaj pa Vasja pravi na bratca?

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu melitkica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 7:53:42   
Naty*Taja
Joj Janči, jaz bi tudi takle v drugo. user posted image  A šival so te kej?

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu melitkica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 8:09:34   
jagoda
Uf, tole je šlo pa res po hitrm postopku. Še pri mojem carskem rezu se mi zdi, da je vse skupi dlje trajalouser posted image .

Čestitke še enkrat!

(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 8:18:05   
A_A
Brzina pa je tvoja vrlina! user posted image

Čestitke!

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.

(odgovor članu jagoda)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 8:21:59   
srki
Najprej čestitke za malega-velikega korenjaka, čestitke očiju in mamiciuser posted image user posted image .

Tako lepo si tole napisala, malček obrnjeno na humor, tako da sem se mogla prav smejčkala zraven, ker sem si te predstavljala, kako se na vseh štirih plaziš proti tuš kabini. Res lepa porodna zgodba. user posted image

(odgovor članu zaljubljena23)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 9:33:56   
kofetek2010
Iskrene čestitke še enkrat! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 9:47:26   
BarbaraE
user posted image user posted image  Jančika!user posted image user posted image Dobro napisano! Še bolj pa - dobro opravljeno! Sicer pa, thg, da te je prišla babca iskat, če ne bi Kajetan kar pod tušem privekal na svet.

Vse dobro še naprej! user posted image


Barbara

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 9:48:45   
sašaš
Najprej čestitke še enkrat! user posted image

Ne vem, če je tale zgodba primerna zame na današnji dan...user posted image ...bi si jaz želela le malo bolj na počas (vsaj ta prvič). user posted image

_____________________________

ČebELA je k nama priletela 20. 7. 2006

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 9:57:34   
Anonimen
Uf Jančika... user posted image  Mene tudi čaka drugi porod. Zdej me je pa malo strrrah user posted image

Ampak, kaj?! Tebi, vama, vam pa še enkrat iskrene iskrene čestitke!!!

(odgovor članu sašaš)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 10:04:09   
Maxica
Super, v pravi užitek mi je bilo to brati.user posted image user posted image
Sedaj pa samo še uživajte v medsebojni bližini.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu sašaš)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 10:07:27   
Urša
Jančika, prov podoživljala sem svoj drugi porod...res gre vse prehitro in preveč intenzivno...sicer mine endvatri, sam šok za telo pa je! Super si opravla!user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 10:29:56   
Anonimen
Še enkrat čestitke za pobiča!!!!! user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Urša)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 12:31:35   
Eviii
čestitke user posted image user posted image user posted image . je pa kajetan res hotu pohitet na ta svet user posted image .

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kratka zgodba na dolgo in široko
18.7.2006 13:12:43   
Anonimen
Jančikaaa user posted image user posted image user posted image  čestitke za drugega zdravega pob'ča!

Si me spomnila na moj porod, ko sem po klistirju komaj sedela na wc - ju user posted image user posted image user posted image  in imela fullll močne popadke, sestra mi je šla po sredstva proti bolečinam, jaz pa že rojevala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Eviii)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Velikost prsi po dojenju.
пеперутка16

Ali so vaše dojke po dojenju ostale enake ali so manjše/večje kot pred nosečnostjo in dojenjem?

Manjše. (15%)

Večje. (23%)

Enake. (15%)

Enake, le bolj sproščene. (46%)


Število vseh glasov: 13

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!