|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mnenje glede delitve premoženja
20.4.2012 13:14:03   
PIAF
Zdravo,

Prosila bi za vaše mnenje glede moje situacije. Z možem sva kupila stanovanje s kreditom, v katerem živiva že 10 let ter ½ mamine hiše. Moja plača je višja od njegove cca. 400 eur neto. Mama mi je umrla in po njej sem pred kratkim podedovala ½ hiše in kar nekaj denarja. V to hišo se nameravamo preseliti, potrebno pa je veliko vložka za obnovo. Mož dela začetna dela sam (trganje podov, podiranje sten itd…), kasneje bo treba plačati izvajalce (zidar, električar, vodovodar…). Ta ves denar, ki sem ga podedovala od mame, bom vložila v obnovo hiše. Od prodaje stanovanja nama bo ostalo po poplačilu kredita le 15.000 eur, katere bova prav tako vložila v obnovo hiše in opremo.
Ko sva kupila ½ mamine hiše, sva postala lastnika vsak do ¼. Sedaj ko sem podedovala hišo, je njegova lastnina ¼, moja pa ¾. Denar, ki ga bova vložila, je moja dediščina in se mi zdi razdelitev lastnine takšna kot je, pravična, mojemu moža pa ne! On bi rad imel večji delež.  Eventuelno če gledam, da nama od prodaje stanovanja ostane 15.000 eur in vloživa v hišo, bi lahko njegov delež povišala za 5% glede na vrednost hiše, torej bi bil potem on lastnik 30%, jaz pa 70%. On pravi, da nisem fer!
Ker sem mnenja, da je potrebno biti pri teh zadevah zelo pazljiv, saj lahko slej ko prej pride do ločitve (sva že bila skoraj na tem), imava tudi dva otroka in moram zagotoviti svojo in otrokovo varnost, menim, da je tako prav. Saj v primeru, da njemu dam 50% delež in se ločiva, dobi on 50%, potem pa še dobi svojo dediščino (ki bo nekje enake vrednosti kot moja), katere pa se jaz ne bom posluževala, če več ne bova poročena.

Prosim za vaše mnenje, ne želim komentarjev v smislu, kaj sploh razmišljava o ločitvi, to je realnost, na katero moram biti pripravljena. Poznam nekaj primerov, kjer so t.i. idealni zakoni šli v 0…user posted image

Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?