|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moja organiziranost
12.1.2012 18:41:45   
Saralina
  Česa se držite, da vam stvari ne uidejo izpod kontrole?

Položnice plačujete točno na datum, slike urejate sproti, pošljete v izdelavo in zložite v albume?

Ali vas kdaj vmes ujale ODLAGANJE? ;)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moja organiziranost
12.1.2012 19:02:37   
Cassiopeia
Ja, se trudim bit organizirana, ker se mi zdi, da je lažje tako živet oz. al pa sem tak nareta.user posted image  Tega se držim tako v službi kot tudi doma. Je pa res, da pridejo dnevi, ko se mi ne ljubi in takrat pač nisem organizirana.user posted image


(odgovor članu Saralina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moja organiziranost
12.1.2012 19:09:56   
Cassiopeia
Položnice plačam, ko dobim plačo. Včasih zamudim kak dan...odvisno kdaj mam zvečer čas, da se vsedem za računalnik in jih plačam. Slike ima moj preko. Ponavadi imama mali računalnik zraven na počitnice in jih sproti ureja. Tu pa tam kaj razvijema in obesima na steno.
Kako ste pa kaj oragnizirane preko dneva?

(odgovor članu Cassiopeia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moja organiziranost
12.1.2012 19:32:54   
helena27
Ja...
Položnice povečini plačam točno na rok (čakalna vrsta v kliku...) - se pa tudi zgodi, da kakšna počaka do plače.
Slike - pa že 4,5 let ni bila nobena razvita... do tega pa ne pridem, jih sicer redno dajava v računalnik, to je pa tudi vse. Enkrat bo že malo več časa user posted image

Čez dan naredim kar morem, ampak zvečer, ko grem spat sigurno nimam vsega pospravljenega...user posted image  sploh poleti ne, ko sem še na vrtu...

Čez par let bo več časa za te reči...

(odgovor članu Cassiopeia)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moja organiziranost
12.1.2012 19:52:17   
pelin
Sem od nekdaj sto na uro neorganizirana...fouš sem do neba ljudem, ki imajo vse popredalčkano...sama od nekdaj zamujam ( to vedo vsi prijatelji, sodelavci, sorodniki)na sestanke, zmenke, prireditve...Od nekdaj se mi mudi za znoret, vse počnem zadnji trenutek ( vsako seminarsko na faksu sem pisala do treh zjutraj, rojstnodnevno torto za otroke ponavadi delam zadnji dan ponoči, pakiram za dopust zadnji večer...položnice plačujem kronično z zamudo....)...Mogoče sva se zato z mojim tako ujela, ker je on pojem ziher človeka...vse naredi pravi čas, vse si pripravi prej, nikoli ne zamuja,....Malo me je sicer že discipliniral, malo sem jaz njega "pokvarila"user posted image ...skratka...vedno znova, ko se mi zadeve izidejo za las, si rečem, da sem tokrat zadnjikrat toliko časa odlašala....maj es...no, ravno zato sem ponosna na svoja otroka, ki sta zelo zanesljiva....res sem ju sama teoretično na žive in mrtve spodbujala in vztrajala...moj pa je pridal praktičen del...user posted image

(odgovor članu helena27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moja organiziranost
12.1.2012 21:04:58   
Saralina
 Pelin- hvala, ker si mi pobožala dušo! ;))  Je pa tako res, si misliš tokrat zadnjič- last time... pa si spet tam, ma čas prehitro beži a ne! ;)

Ja, smo pa toliko bolj ponosne nase, ko nam nekaj rata za spremembo prej! ;) In tako imamo pred sabo vedno izzive! Sicer pa, ko se odločimo, popedenamo... sicer pa če delaš vse sproti... skoz delaš! user posted image   Je pa res, da te nepričakovi obisk lahko kdaj spravi do ... 

Torej rabimo konkretne nasvete!

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moja organiziranost
12.1.2012 21:15:59   
Anonimen
Zelo se trudim biti organizirana, ap mi ne ratuje najbolje ... mi gre blazno na živce, ker ogromno stvari pozabim in zato v veliki meri uporabljam googlov koledar, kamor vpisujem vse pomembne zadeve, ki jih nebi bilo fajn pozabit in potem me ta po meilu ali opomniku na gsmju spomni, nanje. Položnice odlagam na pult poleg leptopa in ko jih ne morem več gledat jih pač plačam in ospravim v mapo ... je pa to ponavadi v prvi polovici meseca enkrat, torej po plači ... so pa moja šibka točka predali s hrano v kuhinji ... non stop so v njem po 3 odprte vrečke napol porabljene moke, kaše, riža... , malo raztresenih makaronov itd ... to mi gre pa res čisto na živce in sem že kupila posodice za vsako tako zadevo, samo potem ni šla cela vrečka notri pa je bila naprimer moka v posodi pa še malo v vrečki poleg ... mah brezveze ... je pa bolje odkar si delam tedenski jedilnik in nabavim 1x na teden toliko hrane kolikor jo bomo dejansko tisti teden porabili .., tako mi ne ostaja dosti viška po predalih.

(odgovor članu Saralina)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moja organiziranost
12.1.2012 21:24:17   
Saralina
Otika.... počasi bo, a ne!

Predlog; jaz sem za hrano; moko, droptine, zdrob, makarone, uporabila steklene dozice od kave (instant- jo dosti spijem vem user posted image , od meda, vložene pese,..! Tako ne vržem vstran doze, je dobro zaprto s pokrovom  in še vidim kaj in koliko je notri.
Košček po košček rešujemo.. a za ene stvari preprosto ni idej in volje vedno! ;) 

En namig- sem si kupla letos Lunn koledar... mi daje mislit, kdaj naj kaj naredim da bo vsaj luna z mano! ;))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moja organiziranost
12.1.2012 21:51:41   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Sem od nekdaj sto na uro neorganizirana...fouš sem do neba ljudem, ki imajo vse popredalčkano...sama od nekdaj zamujam ( to vedo vsi prijatelji, sodelavci, sorodniki)na sestanke, zmenke, prireditve...Od nekdaj se mi mudi za znoret, vse počnem zadnji trenutek ( vsako seminarsko na faksu sem pisala do treh zjutraj, rojstnodnevno torto za otroke ponavadi delam zadnji dan ponoči, pakiram za dopust zadnji večer...položnice plačujem kronično z zamudo....)...Mogoče sva se zato z mojim tako ujela, ker je on pojem ziher človeka...vse naredi pravi čas, vse si pripravi prej, nikoli ne zamuja,....Malo me je sicer že discipliniral, malo sem jaz njega "pokvarila"user posted image ...skratka...vedno znova, ko se mi zadeve izidejo za las, si rečem, da sem tokrat zadnjikrat toliko časa odlašala....maj es...no, ravno zato sem ponosna na svoja otroka, ki sta zelo zanesljiva....res sem ju sama teoretično na žive in mrtve spodbujala in vztrajala...moj pa je pridal praktičen del...user posted image



A to si mene opisovala? user posted image user posted image user posted image

No sej mogoče navzven delujem organizirana, ampak nekje noter (al pa doma) se mi nalaga...

Časovno pa itak, vse je treba zadnji trenutek ali pa še čez to. Če ne drugi, pa šef popeni.  Še zdaj se pripravljam na vaje, ki jih imam jutri zjutraj. Vodim jih, ne bom lepo sedela in poslušala - upam, da študenti ne berejo... user posted image Grozna.

Jah, hrana... še dobro, da moj kdaj pride, pa zmeče stvari stran (male količine že zdavnaj odprtih stvari). Papirji se mi nalagajo... dokler enkrat ne popenim in jih zabrišem stran. Položnice pa kar takoj ko jih dobim - in dam da jih plača klik, ko je rok. Če ne bi itak pozabila user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moja organiziranost
13.1.2012 8:28:14   
josephine27
pri meni je tako, da kar se tiče položnic in papirjev sem super organizrana.... vse plačam ob plači, vse ima svoje mape ( bančni izpiski, zvarovanja,...) tako da lahko v trenutku najdem kar potrebujem.

slike
nesemo razvit vsake tolko drugače so na računalniku ( recimo nekje vsake pol leta pogosteje ne znese) običajno si potem ko jih razvijem vzamem tud tolk časa da jih zložim v albume in še kaj dopišem zdraven. ponavadi to delam zvečer ko drugi spijo. razvijamo pa samo tiste "ta lepe" nikakor vseh. od vsake priložnosti ene par tako, da tud ni problem v albume pospravit. ostale mamo pa na računalniku. mož jih občasno shrani še na CD, ker se nam je enkrat v preteklosti že sesu računalnik in so šle vse rakom živžgat.

hrana in kuhinja
. dokler sem se trudila, da bi šla v šoping 1x mesečno je bil pri meni kaos. ker imamo malo stanovanje je bilo že težko kam pospravit, pa je bilo potem kar nametano eno čez drugo. zdaj k hodim 1x tedensko je veliko bolje ker imam vsaj prostor kam zložit. imam eno mini shrambo zdraven kuhinje kamor zložim še ne odprte stvari, kar je odprto pa potem hranim v kuhinji. tako da najprej pogledam tam potem pa grem v shrambo iskat. ta sistem se pri meni kar obnese. moj problem pa je hladilnikuser posted image tam mi konstantno kaj preteče.


na splošno v življenju. zamujat nimam navade se pa tud to zgodi čeprav redko. mi grejo pa na živce ljudje, ki konstantno zamujajo. prosim ne me napadat. saj vem, da smo različniuser posted image . če imam kark rok za kaj naredit običajno odlašam in je potem v zadnjem trenutku. če se mudi sem veliko bolj produktivna. pomembne stvari, ki se bojim, da bi jih pozabila si dam na telefon v opomnik. sicer pa imam tud planer, ki pa ga uporabljam nekje tako tako.

zase lahko rečem, da se na splošno bolje počutim, če imam tud doma stvari organizirane. sicer ne uspeva vedno in moja merila so se z leti zmanjšala (vsaj kar imam otroke). vsake toliko pride tud pri nas do kaosa. običajno je tako, da ko je kaos pri meni zunaj je tud znotraj in sem običajno pod stresom.


_____________________________



(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moja organiziranost
13.1.2012 8:36:02   
noranate
Hmmmm moja organiziranost, ufff da pokneš od user posted image ...

Položnice plačam takrat, ko mojmu ljudje plačajo, itak mi pa po zakonu pripada opomin. Slike...neki časa sem zlagala v albume, potem sem tulila, ker je zmanjkalo polic zanje, potem sem jih začela nametat v predal, pa je postal poln...... hvala bogu, sedaj jih ima na plečih ta računalniška škatla in do sedaj jih še ni bilo preveč.

Sem se pa strogo odločila, da bom zelo organizirana pri spravljanju potrdil od položnic....sam že 2 tedna kupujem tisto mapo, pa mi še ni ratalo.
Samo, da ne boste mislile. Včasih me piči delovna muha in takrat vse frči v kanto, tud tisto, kar ne bi treba in se potem vse sveti od predalov, do omar. A sreča kratko traje....user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moja organiziranost
13.1.2012 13:46:12   
rozilu
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

slike
nesemo razvit vsake tolko drugače so na računalniku ( recimo nekje vsake pol leta pogosteje ne znese) običajno si potem ko jih razvijem vzamem tud tolk časa da jih zložim v albume in še kaj dopišem zdraven. ponavadi to delam zvečer ko drugi spijo. razvijamo pa samo tiste "ta lepe" nikakor vseh. od vsake priložnosti ene par tako, da tud ni problem v albume pospravit. ostale mamo pa na računalniku. mož jih občasno shrani še na CD, ker se nam je enkrat v preteklosti že sesu računalnik in so šle vse rakom živžgat.


Evo, slike na računalniku (vsaj moje, ne tiste, ki jih od koga dobim) imam dokaj lepo urejeno: SLIKE / Ime fotoaparata / not pa mape z LETO_MESEC not pa mape po dnevih (2012_01_13_imedogodka). To mi je kar fajn... Razvijanje: ni prišlo na vrsto že eno leto, kar sem lani razvila sem nekaj malega nalepla v album, ostalo je v razsutem stanju user posted image




IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

na splošno v življenju. zamujat nimam navade se pa tud to zgodi čeprav redko. mi grejo pa na živce ljudje, ki konstantno zamujajo. prosim ne me napadat. saj vem, da smo različniuser posted image .



Zakaj bi te napadali, imaš vso pravico, da ti gremo na živce - jaz grem sama sebi na živce zaradi tega user posted image Zato imajo drugi še toliko večjo pravico do tega...

Jaz se tudi bolje počutim, če je vse lepo urejeno, ampak... z izbirami si dodatno kompliciram življenje, ki ga je skoraj nemogoče organizirat:
- živim malo tu, malo tam in s sabo vlačim bogega otroka... ne vem na katerem naslovu imam katere papirje... no za tamalo vsaj približno vem kje ima oblačila in igrače :)
- namesto da bi imela monotono in dolgočasno službo, kjer bi se nekaj naučila in to delala, je vedno nekaj novega - sej je lepo in izziv... ampak enkrat je pa dovolj tega, bi rada delala kar znam...

Mah, ni treba brat ker ne spada več v to temo user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moja organiziranost
15.1.2012 22:45:11   
Saralina
Rozi... se veselimo, da enkrat BOMO bližje k popolnosti... imamo izziv pred sabo! In smo ponosne, če nam sproti rata vsaj  eno stvar popedenat. A kaj ko se okrog obrneš- pa lahko začneš spet znova!
Pri otrocih- redko doživiš, da lahko rečeš- sedaj imam pa vse popedenano.. ali pa si mamatimulti...a vprašanje če z nasmehom na licu! ;)

(odgovor članu rozilu)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moja organiziranost
17.1.2012 9:29:33   
Saralina
 Kot vidim, hočemo štartat v frišno leto popedenane vsaj malo bolj... in tako debata tudi o tem, kam zapisovat vse obveznosti, stroške- računalnik, papir, telefon... Še kakšna ideja! ;)

(odgovor članu Saralina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moja organiziranost
17.1.2012 9:59:17   
Paštetka
Položnice plačam, ko imam čas. Včasih za dva meseca tudi skupaj. user posted image
Fotografije urejam približno 1x na leto. V bistvu jih obdelam nekak sproti, 1 na leto pa naredim foto album za tisto leto in fotoalbum za dopuste za tisto leto extra.
1 x na leto spucam predale v nulo, ko se naberejo razne drobnarije, ki jih samo nekam zlagamo.
1x na mesce ali pa sproti odvisno od količine otrokom oz. meni shranim za spomin izdelke, slikice...
kar se tiče organizacije dopusta, izletov, planov... mora pa biti v nulo zorganizirano.
Tudi, ko se s kom zmenim, sem vedno točno in sovražim, ko kdo zamuja.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.1.2012 10:00:15 >

(odgovor članu Saralina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moja organiziranost
20.1.2012 9:22:44   
Poka
Ena moja nova sodelavka, ko me še ne pozna, pravi, kako sem jaz ful organizirana oseba user posted image - ker nosim kovance v taki denarnici, ki se na pošti dobi in so lepo zloženi...

Organiziran je moj partner - to je res... Mogoče me je samo naučil, da je fajn bit organioziran in imam zdaj veliko idej, akko bit organizirana, sam uresničit in naredit bi pa mogli drugi. user posted image

Položnice imam jaz v fasciklih v mapah za vizitke. Se obenese bolj kot tista mapa za položnice - imam dve sicer... Lahko pa sama dam gor poljubne nalepke.

Plačilne liste, bančne izpiske in pogodbe hranim v posebni mapi.

Račune shranjujem v kuvertah, na katere sem natisnila kaj je kje in vsake toliko pregledam stanje - da vidim, kje neupravičeno preveč zapravim in kje še lahko kaj priohranim. To dam v posebno škatlo, ke rzgleda včasih razmetano.

V trgovino grem enkrat mesečno na večji nakup in enkrat tedensko po zelenjavo in sadje. To takoj operem in kar ej takega, da se lahko nareže za tri dni naprej ali do enega tedna, razdelim na manjše porcije. Tako da hitro skuham med tednom kako juho, naredim solato - ker s emi sproti ne ljubi. Imam tudi kunca, ki veliko pojesta - zato je to postal problem. Meso dam na porcije po 100 g na osebo in v zmrzovalnik. Tako imam res za velikokrat. Zdaj pa pripravim npr. veliko količino haše omake in jo dam v male plastične posodice za enkratno uporabo v zmrzovalnik - porabim za juhe, omake, mineštre - skupaj z narezano zelenjavo. Ker žal ni časa za kuhanje vsak dan in še jesti zdravo - to je potem lahko v 15 minutah. V kuhinji probam bit organizirana - ker bi mogla bit na dieti... Zaenkrat nisem imela velike volje, ker se mi je ustavilo pri nepomiti posodi - katastrofa.... Drug teden dobim pomivalni stroj  - moj prvi. Sicer sem ga imela enkrat v najemniškem stanovanju, pa sem dala zvečer prat, zjutraj pa samo ven posodo. Aja - v zmrzovalniku imam spravljen vedno zmrznjen toast - dam delat sendviče, kar zmrznjene in so isto gotovi. Imam tudi na kose narezan kruh, če ga slučajno zmanjka in ga odtalim v toasterju na minimum - ne v mikrovalovki. Pač - ne da se mi hodit dnevno po štacunah. Mleko je pa vedno cel paket pod stopnicami. Hladilnik je vedno pospravljen - v enem predalu melčni izdelki, v malem maščobni, en je za meso, pa en za zelenjavo. Moram samo še kupit nekaj plastičnih škatel za shranjevanje - da bo še malo bolj pospravljen. Aja, midva sva samo dva - problem je, ker se hrana pokvari, preden jo poješ - zato dam npr. zmrznit nariban sir, ki ga rabim za sendviče, pice...

Kar se tiče pospravljanja - samo ob sobotah - groza... Sproti sploh ne. Jaz posesam, moj tačas sčisti kopalnico in zraven ful jamra pri čiščenju kanalete... Zajce pa čistim itak dve uri, zato se je prestavilo na petek popoldan... V ponedeljek zjutraj hodim veterinarju, v troek zjutraj hodim k veterinarju, v sredo grem po zdravila k vaterianrju - upam, da ste dojele user posted image

Likam enkrat na mesec, ko mi zmanjka vsega - user posted image bljak... Enkrat sem nogavice in gate zložila kot kaže na youtube... user posted image Pol je bilo čez tri mesece isto - da nič ne najdem.

Zamujam pa ne.






(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moja organiziranost
20.1.2012 9:48:43   
Tutan
Jaz vlečem neko srednjo pot.... opažam pa da imajo tisti, ki so organizirani dost več časa user posted image (sama sem v določenih zadevah organizirana, v določenih pa sploh ne).
Recimo kar se službe tiče, je vse tipi topi (še vsako kemikalijo smo sedaj označili z mestom, da vsak ve, kam točno se odlaga, ker je dost teh odlagalnih mest, pa dobro - to je bil sedaj nujni ukrepuser posted image ...)
V službi imam tudi vse lepo zapisano, kaj in kako dolgo se kaj bo/je delalo, naredila sem si tudi hitre izračune prek excella, da si jih samo printam (ne nosim za sabo več tistih ogromnih beležk, ampak samo kakšno malo, za kak zgolj zapisek, ostalo vse prek računalnika).
Tako da na tem področju sem strašno ponosna nase user posted image ....
Doma...
hm, položnice se plačajo ob plači, oziroma ob prvi poplačni priliki zvečer (lahko je tudi 18.,20. itn...) - glavno da so plačane in se ne pušča kaj za naslednji mesec (to te izuči iz prakse - en mesec je luštno, če pozabiš, naslednji mesec pa ni več tako luštno, ko je vse x 2).
Večji nakup opraviva 1x mesečno (sproti si zapišem na hladilnik (yp, ne se čudit user posted image ) kaj mi zmanjka - sol, sladkor, testenine, špageti, moka itn.... to mam v večini nekaj na zalogi, pa potem 1x mesečno dokupim. Drugače pa hodimo v trgovino po potrebi - kakšen teden vsak dan, kakšen teden sploh ne, pa se vzame kaj iz zmrzovalnika. Če se nam kaj zalušta - gremo in kupimo. Cenovno ni nič drugače, če bi vse kupili 1x mesečno, doma pa tudi nimamo prenatrpane shrambe in hladilnika - ravno prav user posted image ....
Kar se tiče pospravljanja - damn! tule nam pa ne gre.... pa si vsakič rečem da bomo sproti pospravljali vsak krožnik, pa se nam ponavadi vedno kam mudi (izkoristimo vikende, včasih čez teden kam skočimo), potem pa nalagam pomivalca ob 6h zjutraj, namesto da bi fino kafetkala do 7h user posted image ... za sesanje bomo kupili rombo, brez pardona, ker ne morem več vsak dan pometat ali sesat - nima smisla, pa poleg psa in otroka.... naj bo kar romba. Prah obrišem 1x tedensko - evo, to mi kar gre..... user posted image Načeloma nimamo briljantno čisto, kot bi si želela, je pa znosno.
Hja no - pa fino bi bilo, da iz sušilca zložim cunje, ne pa da jih dam ven in v garderobo kar v vedru, češ da jih bom zložila, ko bo čas... in potem pride kak teden, ko se nabere cunj, da kasneje zlagam celo uro user posted image ... likamo ne (no, razen kakšne moževe ali moje srajce - 1x mesečno, recimo user posted image )....
Slike - nisem jih dala že razvit 4 leta :S ja, groza. Evo - zdaj imam čas in bom naredila selekcijo. Takoj. Pa še kakšen lušten album bom šla kupit (imamo pa vse na disku in cdjih).


(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moja organiziranost
21.1.2012 20:22:42   
Poka
Aja, prahu skoraj ne brišem, se mi zdi, da je hiša tako velika, da se nekako porazgubi. user posted image Roombo si moram pa tudi jaz nabavit... Sesam 1x tedensko. mi vzame 1 h in pol, pa je čez dva dni fuuuuuj. 

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moja organiziranost
6.2.2012 18:00:15   
misiika
Romba je res zakon user posted image

drugače pa sem se res presmejala, ko sem vidla na forumu, da imamo vsi iste težave... sama sem tako zelo zorganizirana oseba, da letno kupim vsaj 5 planerjev ker jih vmes zgubim.... user posted image kaj čmo...stresni časi user posted image

(odgovor članu Saralina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moja organiziranost
12.11.2013 0:30:17   
Saralina

A se je kateri že uspelo popravit? ;))

(odgovor članu misiika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?