|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NORO-Grosuplje tudi čisto poln
16.5.2008 8:55:12   
*raci*
Kar se dogaja z našimi vrtci ni več normalno. V Grosuplju je bilo oddanih 406 prijav od tega sprejetih 145 in zavrnjenih 261, in od tega, kar totalno ne morem razumet 82 otrok iz leta 2007user posted image user posted image user posted image  Mislim halo, kako je to možno, kakšne razporeditve se grejo tukaj.  Sem tako slabe volje, da se mi kar iz ušes kadiuser posted image user posted image user posted image user posted image .
Treba je tud na našga župana Lesjaka mal prtisnt. Namesto , da bi zgradil kakšen vrtec on gradi knjižnico ki je res zelo pomembna in neke glupe spomenike postavlja po Grosuplje, Uoau zdej bomo pa mesto spomenikov. Na mestu kjer stojijo Sončno dvori je bilo močvirje, ki ni blo zazidljivo, seveda, je spremenil namembnost v zazidljivo, prodal in pokasiral denar, zdaj pa vsi spodnji pritlični štuki stojijo prazni že 3 leta. KATASROFALNO!!!!! Naredi vrtce spodaj, id***!!!!
Kar raznesl me bo od jeze!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
16.5.2008 9:17:11   
ZmajTolovaj
SE STRINJAM, ne morem verjet da je bilo 261 otrok zavrnjenih, nas so ravno včeraj "razveselili" z odločbo. Itak zviseli.  user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
16.5.2008 10:54:20   
bskrle
Taka situacija je bila tudi pred 6 leti. Sama sem moji dve punčki vpisala v 3 vrtece in odibli smo mesto v nabolj oddaljenem. Palčujemo 220 evrov za obe.
In sem srečna,da ju imam kam dati.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
16.5.2008 12:34:10   
Ulaa
Ja situacija je res katastrofalana. Mislim, da je letos se ta problem, ker tam kjer je sedaj Mojca ne bo vec vrtca. To, da je pa najcvec otrok sprejetih  iz letnika 2007 je pa logicno, saj se vsako leto sprostijo jaslicni oddelki, in to tisti, kamor gredo otroci privic v vrtec. Vsi ostali so zasedeni, in so prosta mesta samo, ce se kdo izpise.
Sicer pa bi bilo res dobro, da starsi napisejo pismo zupanu:
kopirano s strani:http://e-uprava.gov.si

Vprašanje (08.04.2008) Zanima me kakšne pravice imamo starši, ki smo prejeli zavrnjeno vlogo za vpis otroka v vrtec? Odgovor (21.04.2008) Če starši menijo, da je prišlo pri odločanju komisije za sprejem otrok do nepravilnosti potem se lahko zoper njeno odločitev pritožijo. O pritožbi odloča svet vrtca, zoper njegovo odločitev pa je dopustno vložiti upravni spor.
V praksi starši vpišejo otroka v več vrtcev in običajno je otrok  vsaj v enem  vrtcu tudi sprejet. V nasprotnem primeru se odklonjeni otroci razvrstijo na čakalno listo po prednostnem vrstnem redu. V skladu s čakalno listo se otroci  vključujejo na prosta mesta. Posebej pa poudarjamo, da Zakon o vrtcih v 10. členu izrecno zavezuje občino, da mora takrat, ko se v občini v kateri imajo starši stalno prebivališče, pojavi interes staršev za vključitev tolikšnega števila predšolskih otrok, da bi se lahko oblikoval en oddelek (v starostno homogeni oddelek prvega starostnega obdobja je lahko vključeno  najmanj 9  otrok, v starostno heterogeni oddelek prvega starostnega obdobja pa najmanj 7 otrok), v 30 dneh  zagotoviti  dodatne kapacitete v javnem  vrtcu oz. razpisati koncesijo. Da lahko občina izpelje svojo obveznost, morajo starši  občini pisno sporočiti svoj interes za vključitev otrok v vrtec, občina pa jim je dolžna pisno sporočiti, kakšen postopek  zagotovitve prostih mest je pričela izvajati in predviden rok v katerem bo zagotovljena vključitev otrok v vrtec. Sektor za vrtce MŠŠ Saj kaksega cudeza ni za pricakovati, vendar poskusiti ni greh.


(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
16.5.2008 12:48:46   
ZmajTolovaj
Jaz sem poslala mail na občino, pozivam tudi druge mamice, da storijo tako, saj ni treba na dolgo in široko, samo da dobijo več pošte in občutek, da nas je res veliko jeznih. user posted image
Naslov je obcina-grosuplje@ob.grosuplje.si
na spletni strani imajo narobe napisano, prvi mail sem dobila nazaj. Mogoče se kateri zdi brezveze, da itak ne bo nič drugač, ampak mene tole res živcira.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Ulaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
16.5.2008 13:05:46   
nova sloncica
tudi v ivančni ni nič boljše. cez 100 prijav in 13 sprejetih.res je treba opozorit pristojne na to situacijo.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
16.5.2008 13:16:55   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: nova sloncica

tudi v ivančni ni nič boljše. cez 100 prijav in 13 sprejetih.res je treba opozorit pristojne na to situacijo.


Že drugo leto zapored smo odklonjeni (Ivančna Gorica); ne vem al naj se jokam al besnim user posted image user posted image . Ne ostane drugega kot pisanje pritožb.

(odgovor članu nova sloncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
17.5.2008 11:14:26   
Dajadada
ZmajTolovaj, hvala za mail. Jaz sem tudi poslala poziv na občino, naj že odprejo kakšno novo enoto, če vidijo, koliko otročkov čaka na mesto. Res ne vem, kje je problem. Prostor bi zihr našli, kadre tudi...da jim manjka denarja se ne morejo glih zgovarjat, ker se mi zdi, da morajo biti naši otročki za njih prioriteta.

(odgovor članu atea)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
17.5.2008 11:15:16   
ZmajTolovaj
Seveda se znajde, saj drugega ne preostane, ampak vrtec ti pripada, pa ne moreš otroka vpisat!! Varuške so pa, vsaj v tem koncu, precej dražje od vrtca - kaj recimo ena, ki ima dvojčke? V vrtcu bo plačevala bistveno manj kot dvojno pri varuški. Gre se pa predvsem za mačehovski odnos občine, ki ne poskrbi za tisto, česar imajo vrli možje na vrhu polna usta: mladi rod, nataliteta, družine. Naj nehajo pleteničit in govoričit, raje naj kaj naredijo. Mogoče pa je tale predvolilni čas še toliko bolj za izkoristit ...



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu atea)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
17.5.2008 11:17:45   
ZmajTolovaj
O, Dajadada, živijo! user posted image Super, da si poslala, upam, da še druge mamice to naredijo. No jaz še nisem dobila odgovora, mogoče drug teden.  user posted image

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
17.5.2008 11:21:21   
helimaša

IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Seveda se znajde, saj drugega ne preostane, ampak vrtec ti pripada, pa ne moreš otroka vpisat!! Varuške so pa, vsaj v tem koncu, precej dražje od vrtca - kaj recimo ena, ki ima dvojčke? V vrtcu bo plačevala bistveno manj kot dvojno pri varuški. Gre se pa predvsem za mačehovski odnos občine, ki ne poskrbi za tisto, česar imajo vrli možje na vrhu polna usta: mladi rod, nataliteta, družine. Naj nehajo pleteničit in govoričit, raje naj kaj naredijo. Mogoče pa je tale predvolilni čas še toliko bolj za izkoristit ...





user posted image user posted image user posted image user posted image  ZmajTolovaj........tole  si pa dobr napisala............upam, da si tud županu kaj podobnega napisala........pa naj si malo zamislijo........KATASTROFA......
drugače pa sem jaz očitno edina med vami, ki je dobila vrtec.........hmmmmm......res čudno......

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
19.5.2008 11:06:44   
ZmajTolovaj
Zdravo punce, nov teden, nove priložnosti za akcijo! user posted image Ste poslale kakšno pisemce županu? Meni še nič niso odpisali z občine, še čakam.
Res bi bilo dobro, da malo strnemo vrste, drugače sigurno nič ne bo, tako pa se mogoče vseeno kaj premakne ... Isto v Ivančni, če imate 13 sprejetih in 100 vpisov, je procentualno še huje kot pri nas. Možno pa tudi, da so tudi drugi poskusili z vpisom v Ivančno, enkrat vmes sem celo sama pomislila, da bi dala vlogo še dol v tisti konec. Pa vidim, da je do NM in Kočevja vse zasedeno, tako da čist vseen.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu helimaša)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
19.5.2008 11:12:16   
emaa
Zmaj Tolovaj evo to mene zdaj čaka, ker imam dovjčke, pa so nas tudi v Domžalah zavrnili, v Lj smo pa itak izviseli. Je moja plača manjša kot bom verjetno za varstvo dajala. 

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
19.5.2008 12:50:51   
ZmajTolovaj
Vem, emamair, saj prav nate sem imela v mislih, ko sem zgornji post pisala. Že za enega otroka je varstvo prava umetnost in finančni zalogaj, dva pa ... Si ne predstavljam. Upam, da vam rata kaj zrihtat.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
19.5.2008 13:37:16   
Lu
ZmajaTolovaj sem Grosupeljčanka in ravno zdaj ena punca išče še nekaj otrok, da bi naredili skupino. Če te zanima ti pošljem njen GSM

_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
19.5.2008 13:41:15   
emaa
Zgleda mislijo, da starši denar ser***o, a neuser posted image

(odgovor članu Lu)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
19.5.2008 15:22:06   
picikato matic
pozdravljene vse skupaj ..... tudi jaz sem BESNA user posted image  Grosupeljčanka, ki ne ve kam z otrokom s 1. septembrom. Bili smo že drugič zavrnjeni user posted image ,  tako da se pripravljam, da grem kar osebno do župana. res ne vem, če so vsi spomeniki bolj pomembni kot naši otroci. Tudi zanima me, kam gre denar od vseh gradbenih dovoljenj .... v vrtce sigurno ne ..... user posted image user posted image user posted image user posted image

vam sporočim kako bom sprejeta na občini  user posted image  !!!!!!!

Lu, tebe pa bi prosila, če bi hotela meni zaupati telefonsko od gospe iz Grosuplja ...... bo treba očitno privat varstvo iskati    user posted image  user posted image  user posted image  user posted image   Moja telefonska 040 309 335 - Tina


Lp


(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
19.5.2008 16:43:54   
ZmajTolovaj
Ja, prosim če lahko tudi meni posreduješ njeno številko, moja je
041 840 441 Anja


< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 19.5.2008 16:44:00 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu picikato matic)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
19.5.2008 20:07:13   
picikato matic
ZmajTolovaj, na katerem mestu pa ste? Mi smo pristali na 24 mestu. Ste imeli vi kaj več sreče? V vrtcu mi je gospa razložila, da mogoče pa še imamo možnost da pridemo notri, če se jih veliko ne odzove vpisu .... sem pa optimist ne user posted image  !!!!!!!!!

Si že kaj klicala privat varuške po grosuplju - kakšne pa imajo kaj cene?

No pa če boš kakšno telefonsko dobila od kakšne gospe, ki pazi otroke, SE MOČNO PRIPOROČAM  ....... 040 309 335 Tina

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
19.5.2008 20:21:21   
ZmajTolovaj
Mi smo na 16. mestu. Hja, jaz tudi nekako še nisem čisto izgubila upanja, ampak to se mi zdi vseeno velika številka ... Nisem še nič čekirala varušk po Grosupljem, tako da cen tudi ne poznam; kdaj pa naj bi dokočno sporočili vrstni red za vrtec? Oz. kdaj se bo vedelo, koliko se jih bo dejansko vpisalo?
Koliko pa je tvoj otroček star?


< Sporočilo je popravil ZmajTolovaj -- 19.5.2008 20:22:20 >


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu picikato matic)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
20.5.2008 6:26:45   
picikato matic
joj super ..... vi ste skoraj 100 % notri user posted image . Lansko leto se jin ni ozzvalo vpisu 22 - no niso bili vsi iz 1. starostnega obdobja, ampak vi imate res VELIKO šans. No izvedeli pa bomo, ko bodo zaključeni vpisi .... na internetni strani Kekca sem zasledila, da je zadnji dan vpisov 09.06., tako da kakšen teden po tem, pa bodo najbrž obveščali še ostale srečneže.

Moj sonček je rojen 20.10.2006.

Sem pa klicala malo varuške po Grosuplju, ampak imajo vse polno. Mi je pa ena gospa omenila, da ni problem samo s 1. starostnim obdobjem, ampak tudi z 2. ni nič bolje. Iz njene skupinice je samo ena 5. letna punčka dobila vrtec ..... tako da bo res treba malo bolj na župana pritisnit.

Ste vi tudi "novi" v Grosuplju .... mi smo tukaj že skoraj 10 mesecev, pa drugače res uživamo, ampak tale vrtec pa kar malo črne sence na celo Grosuplje meče.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
20.5.2008 7:43:49   
*raci*
joj, a pol praviš, da se jih tolk velik ni odzval vpisu, mi smo na 22 mestu, pol je tu zame mal upanjauser posted image , varuške v Grosuplju so čist polne, pr nas ( v Grosuplju mislim) je tako, da si jo moreš rezervirat že ko zanosišuser posted image

(odgovor članu picikato matic)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
20.5.2008 8:06:35   
picikato matic
ja za vrtec imaš *raci* lahko vsaj upanje .... UPANJE UMRE ZADNJE user posted image  

(odgovor članu *raci*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
20.5.2008 10:45:27   
helimaša
punce jst tud držim pesti za vse vas da dobite varstvo.....drgač je ena varuška na Obrtniški če katero zanima......sam je pa ful draga......mi smo mel lansko leto isti problem z iskanjem varuške......tko da tud če ne bi bili sprejeti se ne bi glih preveč obremenjevala ker mamo varuško......tko pa je še boljše.......da smo dobil vrtec.....

(odgovor članu picikato matic)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: NORO-Grosuplje tudi čisto poln
20.5.2008 12:49:55   
ZmajTolovaj
Dobila sem odgovor z občine:


Naj vam navedemo nekaj dejstev za razumevanje situacije v kateri ste se znašli vletošnjem letu tako starši predšolskih otrok, kot tudi Občina.
Razumemo vaše nezadovoljstvo, vendar smo na Občini večkrat v situaciji, ko za težavenismo krivi sami, ampak žal samo dolžni, da jih rešujemo. Letošnje veliko številovlog za sprejem otrok v vrtce ni povzročeno samo s priseljevanjem, temveč tudi sspremembo Zakona o vrtcih. Kot veste, je sedaj varovanje drugega otroka v vrtcubrezplačno. Tudi to je vzrok, zakaj tako veliko vlog v letošnjem letu in to v večiniobčin po Sloveniji. V Mestni občini  Ljubljana imajo letos veliko težav z velikimvpisom otrok. To pa je lahko problem tudi za otroke iz naše občine, za katere se jedo nedavnega našel prostor tudi v ljubljanskih vrtcih. Občine so preko svojihzdruženj, že ob sprejemanju zakona, opozarjale Ministrstvo za šolstvo in šport naprostorsko stisko, ki bo ob predlagani spremembi zakona v vrtcih še večja, saj noveprostore občine ne morejo pridobiti tako hitro, kot bodo nastale potrebe.  Naj vam še povemo, da je Občina v zadnjih petih letih veliko vlagala v nove prostoreza potrebe varstva naših otrok. Odprta je bila nova enota >Kosobrin< v podružničniOŠ Št. Jurij. Izgradili smo nov vrtec >Pastirček< V Grosupljem. Trenutno pridobivamoprostore v naselju Sončni dvori za potrebe varstva jasličnih otrok. Ker so bivanjskinormativi za vrtce zelo visoki (za dve skupini jasličnih otrok potrebujemo cca 400m2 površine), lahko ugotovite, kako velik strošek za občino je pridobivanje novihprostorov za te namene. Normative nam seveda predpisuje država. Država piše tudineživljenjske zakone in jo ne briga, kako jih je možno v praksi izvajati.  Glede na to, da v lanskem letu praktično nismo imeli odklonjenih otrok, je za nasštevilka o odklonjenih otrocih v letošnjem letu presenečenje in velika skrb, kakorešiti nastalo situacijo, za katero občina v večji meri ni kriva. Iskali bomomožnosti, da situacijo čim bolj omilimo.
Lepo vas pozdravljamo in želimo, da za otroka najdete kljub vsemu dobro varstvo!

 


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu helimaša)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?