|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 21:24:38   
renbos
Pozdravljene,
nujno rabim vašo pomoč.

Že par dni ima moja pikica zelo vneto ritko user posted image . Najprej je bila samo rdeča, sedaj pa zglega kot bi imela nekakšne razjede.

Prosim vas, če ima katera podobne izkušnje da mi pomaga in mi pove s čim naj jo mažem. Mogoče ima to tudi kakšno zvezo z alergijo, saj smo alergični na jajce in verjetno še na kaj drugega.

Svetujte mi kaj naj storim.

lp, R.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 21:25:36   
Anonimen
Pri nas je pomagala Praška pasta, ki se kupi v lekarni.

(odgovor članu renbos)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 21:27:38   
makica
A si probala mazati z Bepanthen mazilom ali Praško pasto? Ritko pusti čim več na zraku in preden jo zaviješ naj bo ritka suha. Če je koža že zelo razdražena, pomagajo tudi kamilični obkladki med previjanjem.

LP

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 21:27:44   
lelaval
Moja je imela še bel jezik - potem so to iste glivice. Sem morala k zdravniku - dobile kremo Canasten.

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 21:31:45   
urška
šentjanževo olje; dobiš v lekarni

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 21:34:07   
thunder
Naš mali je tudi imel že prave razjede preden sem pogruntala pravo kombinacijo mazil in v 2 dneh je bila rita kot nova. Moj recept: 2x/dan Canesten + 3x/dan praška pasta ostalo pa hladilna krema, sedaj mažem samo s hladilno in je vse ok. Krive so bile Huggies. Najboljše je da čez eno noč pustiš praško pasto ker fajn suši čez drugo pa canesten.

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 21:37:23   
renbos
Punce hvala za pomoč.

Sem probala s canestenom in ni pomagalo. Jutri bom šla iskat praško pasto in upam da bo bolje.

Lp, R.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 21:37:31   
usa
poskusi z riboderminom.če pa ne bo nič pomagalo jo pa peli k pedijatrinji in ti naj ona predpiše kakšno mazilo oziroma jo raje pokliči in povej kako je pa ti bo napisala recept  da ne hodiš zuser posted image  preveč po ZD

_____________________________

ČE ŽELIMO POSTATI VELIKI,
MORAMO BITI SKROMNI.


(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 21:58:15   
StBarbara
praška pasta+hladilno mazilo

izmenično 

nistatin+hladilno mazilo

user posted image

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 22:56:54   
rozi81
Jap te rdeče pike so značilne pri punčkah, ne pri vseh ampak kar pri dostih. Tudi moja jih je imela. Mazala sem s praško pasto, pa z Bepanthenom pa neko hladilno kremo pa vse skupaj zmešano pa nevem kaj še vse. na koncu sem ji ritko namazala z Daktarinom, pa ne z oralnim gelom ampak z mazilom, pa se ji je končno pozdravilo. Lahko dobiš na recept lahko pa tako kupiš. Pa kot ti je že ena napisala, bodi pozorna še na jeziček na take drobne bele pikice. Če ima tudi to pa vzemi še Daktarin oralni gel in ji parkrat na dan namaži dudo pa bo zginlo. Meni je samo ta krema pomagala.

Lp S

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 23:32:27   
figa
Saj so že ostale veliko napisale, jaz bi dodala samo še to, da pri vsakem previjanju čisti ritko z Bubchen čistilnim oljem in ne z vodo ali čistilnimi robčki.

(odgovor članu rozi81)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 23:34:04   
KODA
Pri nas je pomagala Praška pasta.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu figa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 23:40:02   
urbancek
Tudi mi smo imeli ta problem, pa sem sprobala vse čudo od krem. Od vseh mu je še najbolj pomagal kanesten.

Lp

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 23:45:10   
Veronika
Jaz sem pa malo "pogoljufala" in šla iskat nazaj sporočilo, ki sem ga pred kratkim poslala ravno na to temo... Da ti ne bo treba iskati, ga kopiram spodaj.
Ampak toplo bi ti svetovala, da če že ima razjede, res greš k pediatru.
Sicer pa so za celjenje razjed najboljši obkladki iz hrastovega lubja (vsebujejo nekek čreslovine, ki na koži naredijo zaščitni plast), ali pa tudi kar fiziološke raztopine. Ko boš punčko previjala, ji daš na ritko tak moker obkladek - uporabiš zloženec (gazo), recimo 5x5.



Tole pa je moje sporočilo, poslano pred kakih mesecem:

no, pa bom še jaz pristavila svoj piskrček, ker smo imeli pred kratkim podobne težave. če je ritka le rahlo vneta, je ponavadi dovolj, da uporabiš močnejšo kremo - tako, ki ima več cinka, na primer Bubchen, Panaten, najboljša je pa praška pasta, ki jo dobiš v lekarni.
če se rdečina ne poleže v dveh do treh dneh in se mogoče še širi, pa je res je dobro, da ritko pokažeš pri zdravniku, ki bo znal presoditi, ali gre tudi za glivice. v takem primeru dobiš canesten ali pa močnejši daktarin. včasih je glivično vnetje ritke povezano tudi s sorom v ustih (bele pikice, ki se ne dajo odstraniti), ker gre za isto glivo kandido. to imamo vsi v svojem organizmu, ob ustreznih pogojih pa se širi.
za vsako vnetje ritke pa je res dobro tudi:
- umivanje s poparkom iz ognjiča in kamilice
- namakanje v poparku iz hrastovega lubja, še posebej, če je ritka tako vneta, da nastajajo že majhne ranice (hrastovo lubje dobiš v vsaki lekarni, na zavojčku je tudi napisano, kako se pripravi. jaz sem svoji bebiki pripravila kopel tako, da sem poparek zmešala z vodo v čebričku, v katerem sem jo potem namakala namesto kopanja)
- sušenje na zraku - obvezno, pa še uživajo pri tem, ko lahko nagi brcajo.

in seveda tako, kot so napisale druge - menjaj plenice in opazuj, ali je pri katerih kaj bolje. enim pašejo pampers, drugim fixies, tretjim huggies, pa babylove, pa pampers sensitive... moraš sama sprobat, res.

no, pri nas je bilo tako: sprobala sem vse, res vse. po nobenih ni bilo bistveno bolje. dobila sem kremo daktarin, delala vse te kopeli - najbolje je bilo po hrastovi, za higieno skrbela sto na uro... bilo je bolje, čisto v redu pa ne. kar pomeni, da ritka ni bila več rdeča, vendar je še zmeraj imela nekaj pikic. ampak jaz pravim, da mora biti dojenčkova rita kot "baby face".
no, potem sem sprobala še bombažne plenice racman, ker sem si po vsem tem rekla, da je morda občutljiva na katerekoli plenice. v eni noči - ampak res v eni noči! - je bila ritka čisto čista! res.
zdaj kombiniram oboje, racmanke in navadne pamperske. čez noč ima obvezno bombažne plenice. brez skrbi, so dovolj debele, da ne pride skozi. čez dan pa izmenično, enkrat oblečem pamperske in enkrat bombažne. namreč, te bombažne so take, da je tamala res kot racmanka - debele, pa kot bi bila še zmeraj na široko povita.
pa pa,
veronika



(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.1.2006 23:54:09   
Veronika
aja, šele zdaj sem videla, da si napisala, da si canesten že sprobala, pa ni pomagal. to pa verjetno zato, ker je od teh protiglivičnih mazil še najbolj omejen - daktarin ima že širši spekter, pa mislim, da deluje nekoliko tudi protibakterijsko.
poglej tudi, od kod se rdečina širi - je v glavnem okoli zadnjične odprtine? če je tako, potem je možno, da so glivice tudi v blatu. še posebno, če ima sor tudi v ustih? v takem primeru je treba kombinirati oralni gel + mazilo + sušenje na zraku itd.
še enkrat: po moje je treba kar k zdravniku...
lp
v.

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NUJNO- vneta ritka
27.1.2006 7:42:31   
April
Pri nas je zmeraj pomagalo umivanje s kamilicami. Pa rito je treba fajn posušit preden jo opleničaš.

(odgovor članu Veronika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NUJNO- vneta ritka
27.1.2006 8:29:01   
muha1
Praška pasta je zakonuser posted image

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
27.1.2006 10:20:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu muha1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NUJNO- vneta ritka
27.1.2006 10:27:39   
doroteja23
Moja je tud mela, pa ni nič drugega pomagalo kot canasten. Je pa res da ne takoj. Trajalo je nekje teden do dva tak da moreš vztrajat.

_____________________________

Imeti otroka je zaneslijvo
najbolj čudovita brezumnost,
ki jo zgrešita zaljubljenca.

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NUJNO- vneta ritka
27.1.2006 21:05:37   
renbos
Pozdravljene,
smo danes probali s praško pasto pa je kar malce bolje, tako da upam da se bo uredilo brez zdravnika.

Vam vsem pa še enkrat hvala za nasvete in pomoč.

Lp, R.

(odgovor članu doroteja23)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NUJNO- vneta ritka
27.1.2006 21:20:32   
Anonimen
Ma ja, Praška pasta rula, če le niso glivice. Pa očitno niso, če Canesten ne pomaga.

(odgovor članu renbos)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: NUJNO- vneta ritka
30.1.2006 18:40:15   
simonita
samo voda in Lamprehtovo mazilo zmesano po stari recepturi- polni naslov mazila mariborskih lekarn . Nobeni vlazilni robci

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: NUJNO- vneta ritka
30.1.2006 22:03:14   
Barči78
Pri nas sigurno pomaga Canesten in Bepanthen, kombinacija.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu simonita)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.2.2009 20:07:59   
ellienovak
živjo
jaz sem imela tudi tak problem pa sem z kombinacijo canastenom in alojo vero pozdravla.
pa še nekaj šentjanževo olje iz lekerni ni tako kvalitetno kot doma pripravljeno.

Upam, da sem pomagala čeprav malo pozna bo pa morda komu drugemu.

(odgovor članu renbos)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: NUJNO- vneta ritka
26.2.2009 21:59:57   
deja87
kaj pa Bepanthen PLUS?
nam je pomagal!!!user posted image

(odgovor članu ellienovak)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?