|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Načini pospešitve poroda
13.8.2007 11:07:03   
PIAF
Ker sem že čez rok in se mi zdi, da vas je tako malo rodilo čez rok (vse nekako prej), sprašujem, katere tehnike lahko malo sprožijo-pospešijo porod?

Slišala sem za slednje:
- sex oz. sperma
- hoja po stopnicah navzdol (skakanje)
- draženje bradavic

še kaj takega poznate mogoče?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 11:07:56   
piščanc
čimveč telesne aktivnosti

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 11:53:41   
adrijana.sara
Jaz sem se večer prej res najedla grozdja, mi je super prečistilo telo in začeli so se popadki. Tudi pri kolegici je bil tak postopek. Poskusit ni greh, garantiram pa ne. Pa še klistirja nisem rabila dati skozuser posted image

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 12:08:52   
mert
Preverjeno deluje tudi; malo daljša hitra hoja, nato pa tuširanje ali še bolje kopel v precej topli vodi.
Meni je to svetovala kolegica - babica porodničarka  in pri meni je delovalo.

Upam, da se tudi tebi kam premakne.

Verjamem, da je zoprno čakati čez rok.  Pa veliko sreče!

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 12:17:38   
Lunca1
umetni popadki user posted image , se hecam, jaz sem ena od tistih ki smo šle čez rok in smo tako pospešili poroduser posted image

(odgovor članu mert)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 12:22:44   
Petjana
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

umetni popadki user posted image , se hecam, jaz sem ena od tistih ki smo šle čez rok in smo tako pospešili poroduser posted image

Mislim, da tudi mene  jutri  čaka  isto. Daj če se ti ljubi mi  malo opiši kako je bilo.A si  bila kaj odprta ?

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 12:53:10   
sisi80
Oprosti, če sem vdrla v temo. Pri meni so sprožili z umetnimi popadki. Najprej ginekolog predre mehur (nič ne boli). Babice te pripravijo (obrijejo, klistir...), tudi to ne boli nič, samo neprijetno je. Potem greš v porodno in dobiš skozi žilo umetne popadke. Pri meni so začeli kmalu delovati. Najprej na deset, nato na pet minut. Vmes so mi dali še nekaj proti bolečinam, da sem lahko med popadki celo malo zadremala. Nato pa vedno močnejši popadki in končno rojstvo bebice.

Lep porod in veliko sreče ti želim.


_____________________________

Moja fanta sta smisel mojega življenja.

(odgovor članu Petjana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 13:49:24   
chips
sisi80-tudi pri meni je bilo tako,samo da pri meni so bili popadki na 10 minut že ko sem prišla v porodnišnico.Potem pa enak postopek.

_____________________________

6.11.2005 ob 13:04 se je rodila najina princeska TEA!!
23.8.2007 ob 11:13 se je rodil najin princ NIK!

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 13:56:08   
Anonimen
  • pritiskanje na akupunkturno točko, ki jo najdeš na notranji strani leve noge nad gležnjem, odmeriš 3 prste (kazalec, sredinec in prstanec) nad tisto  izbočeno kostjo in pritiskaš na točko večkrat na dan - mora malo boleti
  • klistir
  • vroča kopel
  • baje tudi ananas ali njegov sok (predvidevam, da mora bit sveže)
To je poleg zgoraj naštetega. Meni ni nič pomagalo. Prvič so mi sprožili 5 dni čez rok, drugič 11. Pa vso srečo.user posted image

(odgovor članu sisi80)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 14:10:34   
tikatoka
Jaz sem en dan preden sem dobila popadke pojedla fuuul ananasa, iz konzerve no pa tudi tisti dan ko sem šla rodit sem ga tut jedla ampak ne toliko kot prejšni.

Sem pa prebrala da naj bi ananas lahko pospešil porod, zato sem se tudi tako z veseljem basalauser posted image .

Aja šla sem pa rodit 11 dni prejuser posted image

Naj ti porod čimhitreje mineuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 14:22:04   
eva1
Meni je pomagal sex(ob 3h ponoči)..ni blo treba 3x, je 1x zadostovalouser posted image user posted image user posted image -popadki so se začeli pol ure po sexu, ćep šel po 2 urah, voda odtekla po 5 urah...rodila pa sem zvečeruser posted image

(odgovor članu tikatoka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 14:38:17   
Lunca1
Janana jaz sem bila 2 prsta odprta, popadkov pa nisem imela še nič. najprej so me klistirali in pobrili, potem so mi vstavili umetne popadke in EA, nato pa še predrli mehur. Rodila sem pa v 6 urah.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 16:48:17   
Caarmen
Tudi jaz sem 2 prsta odprta ( danes preverjeno) pa hodim - skačem po stopnicah, hodim na več km sprehode, pa danes je luna...

Kako pa to da si rodila pa samo 2 prsta odprta si bla?

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Načini pospešitve poroda
13.8.2007 17:40:05   
bucbuc
Sperma naj bi vsebovala ogromno prostaglandinov- to so snovi, ki jih vsebuje tudi gel(prostin), s katerim sprožijo porod. Če je vsaj malo pripravljeno (zrelo) potem bi moralo delovati. Pa tudi spolni ud draži maternično ustje in lahko sproži popadke. Poskusiti ni greh. Vendar nežno.user posted image
Veliko sreče. Pa lep in hiter porod.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Načini pospešitve poroda
14.8.2007 14:20:54   
PIAF
Hvala za nasvete, sem še vedno v enem kosu. Probala pa sem grozdje, ki ga itak že jem cel teden, pa hoja po stopnicah, zdaj še moram ostalo....

(odgovor članu bucbuc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Načini pospešitve poroda
14.8.2007 15:09:13   
ašun
PIAF kdaj pa imaš rok?

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Načini pospešitve poroda
14.8.2007 15:14:20   
Klarita
Očitno nas je kar nekaj tukaj, ki bi rade pospešile porod. Ravno razmišljam, da bi šla v toplo bano.
Še prej si bom pa čaj iz malininih listov naredila.

(odgovor članu ašun)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Načini pospešitve poroda
14.8.2007 18:54:05   
suzanamai
ja punce kam pa se vam tako mudi, jaz sem sla prvic 14 dni cez rok in je bilo prav super, edino do gin. sem sla vsako jutro na cvek pa se malo pokazat. Naj narava opravi svoje...

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Načini pospešitve poroda
14.8.2007 22:14:12   
Mateja82
Men so ga tudi sprožli 14 dni po roku z gelom, ssem bila čist zaprta uglavnem nič se ni dogajalo ...pol je pa šlo pa hitro sploh po klistirju sem se precej odprla.
Bom pa tokrat sigurno poskusila s kakšnimi od naštetih pedlogov in upam da nam tokrat ne bo treba čakat  še dodatnih 14 dni na user posted image

_____________________________

7.3.2006 je štorklja končno dostavila prvi paket...

8.9.2007 pa še drugega :)

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Načini pospešitve poroda
14.8.2007 22:28:13   
Anonimen
Pomagalo ni popolnoma NIČ, razen umetnih popadkovuser posted image

(odgovor članu Mateja82)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Načini pospešitve poroda
14.8.2007 22:33:07   
Anonimen
Meni pa niti umetni popadki niti gel. Je bilo kar CR treba narediti.

Drugače pa mi je pred tem G rekla, naj skuham kompot s cimetom in klinčki, da to pospeši odpiranje. No, pa ni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Načini pospešitve poroda
15.8.2007 10:08:21   
Anonimen
samo res. kam se vam mudi?

uživajte še malo same s partnerjem, NASPITE SE...privoščite si kino, sadje zelenjavo...ker potem tega vsaj nekaj časa ne bouser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Načini pospešitve poroda
15.8.2007 19:12:28   
Klarita
IZVIRNO SPOROČILO: suzanamai

ja punce kam pa se vam tako mudi, jaz sem sla prvic 14 dni cez rok in je bilo prav super, edino do gin. sem sla vsako jutro na cvek pa se malo pokazat. Naj narava opravi svoje...


Meni se nebi pol toliko mudilo, če nebi imela nog zatečenih, da komaj hodim. Prav kot baloni so in vsakič, ko stopim boli, zato bi rada že rodila pa da sploh ne omenim kako me radovednost daje, kakšen bo otrok....

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Načini pospešitve poroda
16.8.2007 15:48:24   
suzanamai
Klarita verjamem, da komaj čakaš ob takih nogah, samo ne vem če je pametno pospeševat. Nogice v luft, pa dragi naj te malo zmasira, boš videla da bo bolje, aja pa manj soli, jaz sem bla čisto zabuhla, noge sem imela ko pujsa, potem sem pa ugotovila, da sem se preveč pršuta najedla, izogibaj se soli, pa velik vode... Pa saj sem sigurna da to že veš.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Načini pospešitve poroda
16.8.2007 18:04:00   
Klarita
Suzanamai hvala za napotke, ampak meni nič ne pomaga, ne masaža, ne hladna voda, ne noge v luft, ker se s takšnimi nogami že zjutraj zbudim in jih imam cel dan, če počivam ali ne. Hrana pa tudi ne more bit kriva, ker sovražim sol in jem celo hrano brez soli ali pa minimalno....
Očitno meni samo še porod pomaga, da se znebim teh slonastih nog in čevapčičev namesto prstov. user posted image

(odgovor članu suzanamai)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?