|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 14:53:36   
lubicamoja
Kje bi ga bilo najbolje skleniti?

Z hčero sva pogosto v bolnicah in moram bivanje plačati. Prav tako vsa dodatna ceplenja, ko jih ne plača zavarovalnica. Sem zavarovana osnovno in dodatno pri vzajemni. Hčera pa po meni.

Kaj svetujete...
Ima kdorkoli izkušnje z tem?

Vesela bom vsakega odgovora.
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 16:27:13   
Mišni
Kolikor jaz vem, sploh to zavarovanje za spremstvo otroka v bolnišnico ob bolezni ima samo Adriatic. Pa še sam se moraš tam zavarovat. Pa tri mesece po začetku zavarovanja začne šele veljati, zato če se boš, se daj čimprej.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu lubicamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 16:50:19   
Arwenko
Jaz ga imam sklenjenega pri adriaticu, ampak nisem ga še nikoli koristla, tak da konkretnih izkušenj nimam. JE pa res to, da ti začne veljat šele čez 3 mesece, v tem času plačuješ, nisi pa opravičen do storitev. Pri čemer je tako, da si do kritja nadstandardnih storitev upravičena samo v določenem znesku letno in ta ni ravno preveč visok, tak da če si dosti po bolnišnicah se splača preračunat ali se dejansko splača.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 16:58:00   
Goldy
Takšno zavarovanje za otroka, da lahko gre starš zraven v bolnico ima tudi Zavarovalnica Merkur, reče se mu KIV. Je pa menda res 3 mesece karence, tako da se dela to čimprej. Mislim pa da ni omejitev kolikokrat greš z otrokom v bolnico, vedno dobiš povrnjeno. Mislim, da je cena 5 oz. 9 eurov. Bi morala moža vprašat.

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 16:58:26   
lubicamoja
Joj,mislim, zdaj sem pa zbegana. Na vzajemni so dejali, da se (ker sva res veliko po bolnicah) zavaruje v tem primeru otrok in da je potem dejansko edenen od staršev oproščen plačila, oz. se stroški povrnejo.
A potem mislite, da dejansko določenih stvari sploh ne povedo? 
Ke res pa ne mislim plačat kakšne velike premije,
če že skoraj na mesec tam pustim cca 300eur.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 17:07:16   
Goldy
lubicamoja - tega ne vem, vem približno kako ima to Merkur.

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu lubicamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 19:05:39   
s.
Meni prav nič ne koristi in smo dajem denar tja v tri dni. Naslednje leto, ga ne plačujem več. oz že letos, ko mi pogodba preteče.
Samo nategovanje ljudi.

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 19:14:03   
Anonimen
Ke res pa ne mislim plačat kakšne velike premije,
če že skoraj na mesec tam pustim cca 300eur.


Ce si veliko v bolnisnici, se ti zavarovanje itak splaca (zavarovalnici pa ne user posted image ).

Adiatic Slovenica nudi ravno to vrsto zavarovanja, mesecna premija je 9,16€ za zavarovalno vsoto 500€ (mozna je se vsota 1.000 in 1.500€).
Ali preracunano: 5 mesecev placujes premijo 5x9,16€, skupaj nekaj manj kot 50€, za to pa dober mesec in tri cetrt koristis storitev do maximuma 500€. Samo vprasanje, ce te bodo sploh zavarovali glede na stanje.

Aja, se link sem pozabila: AS (klikni).

< Sporočilo je popravil Mič II -- 12.1.2009 19:16:26 >

(odgovor članu lubicamoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 19:23:44   
bumerang
Pred leti sem gledala tudi jaz in ugotovila, da se absolutno ne splača, je znesek, do katerega krijejo, prenizek.

Bom pogledala, če najdem še pogoje...

Našla - vidim, da so se spremenili, takrat je bila zavarovalna premija fiksna, nisi mogel izbirat. No, zdaj vidim, da so jo povišali tako da, če pričakuješ kaj podobnega, je opcija verjetno primerna.


"Kdo se lahko zavaruje?
Zavarovanje lahko sklenejo starši ali skrbniki in je prenosljivo na osebo, ki jo pooblasti zavarovanec. Otrok ne sme biti že naročen na kakšno preiskavo, zdravljenje ali operativni poseg.
Zavarovanec mora imeti sklenjeno Dopolnilno zdravstveno zavarovanje pri Adriaticu Slovenici.
Zavarovalno obdobje?
Zavarovanje se lahko sklene za največ dve leti.
Kaj krije zavarovanje?
Zavarovanje krije stroške hospitalizacije spremljevalca otroka skupaj z obolelim otrokom v bolnišnicah, v naravnem ali klimatskem zdravilišču, ki nastane kot nadaljevanje zdravljenja oziroma rehabilitacije, ne glede na vrsto otrokove bolezni ali poškodbe. Vključeni so stroški nastanitve in prehrane ter potni stroški spremljevalca otroka, vendar največ do višine zavarovalne vsote.
Kolikšna je premija? Primer
Izbrana zavarovalna vsota: 500 EUR




Pristopna starost zavarovanca

Mesečna premija


20 let

9,16 €


30 let

9,16 €


40 let

9,16 €
V premiji je vključen 6,5% davek od prometa zavarovalnih poslov.
Kaj vpliva na premijo?
Premija je odvisna od izbrane zavarovalne vsote (500 EUR, 1000 EUR, 1500 EUR)
Posebnosti
  • Kadar bolnišnica ali zdravilišče za spremljevalca otroka ne more zagotoviti nastanitve, je možna nastanitev v najbližjem hotelu, hrana pa je zagotovljena v bolnišnici.
  • Zavarovanje ima tri mesečno karenco. V tem obdobju zavarovanec nima kritja in ne more uveljavljati pravic iz zavarovanja. Karenca ne velja v primeru, ko je otrok hospitaliziran zaradi poškodb ali urgentnih stanj.
  • Starost otroka ni omejena, pravica pa ugasne s polnoletnostjo, razen v primerih duševno močno prizadetih otrok. "


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 19:24:42   
Anonimen
Otrok ne sme biti že naročen na kakšno preiskavo, zdravljenje ali operativni poseg.


Sem sla se podrobno prebrat user posted image .

Po moje ti zavarovanja niti sklenili ne bodo.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 20:16:29   
Anonimen
Šele sedaj sem videla to temo, pa sem že postavila podobno vprašanje glede bivanja z otroki v bolnici.
Sem pa ta čas brala zakone in našla sledeče v zakonu o spremembah in dopolnitvah Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju, da nam pripada - seveda brezplačno:

"– sobivanje enega od staršev v zdravstvenem zavodu z bolnim otrokom do starosti otroka vključno 5 let";

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 21:12:41   
benika
Brezpalčno bivanje poleg otroka naj bi imele le doječe matere, pa še tega se ponekod ne držijo. Žal.

Jaz sem se želela nadstandardno zavarovat, ker ima otrok 3 telesne okvare in 2 od njih zahtevajo zdravljenje v bolnici. Vendar pa mi je ena gospa razložila takole...zavarovalnica mora ob nadstandardnem zavarovanju od zdravnika pridobiti zdravstveni karton in na podlagi izvidov se oni odločijo ali ti bodo sploh sklenili zavarovanje. Ponavadi je pa še celo tako, da težave, ki jih ima zavarovanec izklučijo iz nadstandardnega zavarovanja.

Na podlagi težav, ki jih ima hčerka dvomim, da vam bodo sploh sklenili zavarovanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nadstandardno zavarovanje
12.1.2009 21:13:43   
benika
"– sobivanje enega od staršev v zdravstvenem zavodu z bolnim otrokom do starosti otroka vključno 5 let";


Znanka je sobivala v bolnici s 3-letnim fantkom, pa je morala nekaj doplačati. Tako da ni brezplačno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nadstandardno zavarovanje
13.1.2009 9:17:00   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: lubicamoja
Joj,mislim, zdaj sem pa zbegana. Na vzajemni so dejali, da se (ker sva res veliko po bolnicah) zavaruje v tem primeru otrok in da je potem dejansko edenen od staršev oproščen plačila, oz. se stroški povrnejo.


Ja, ja, je tako, zdaj sem se spomnila, da je res tako. Ker sem jaz tudi spraševala in so mi tako rekli. Sem tudi pri Vzajemni zavarovana. Res je pa treba pvereit še kakšen drobni tisk ozoiroma da ti česa ne zamolčijo.
Samo potem sem šla še po drugih zavaraovalnicah spraševat in sem prišla do tega, da bi bilo pri Adriatiku najugodneje. Bi se pa morala sama tam zavarovati in pri mojem zavarovanju vključit še to opcijo, da ti povrnejo sobivanje z otrokom v bolnišnici. Je pa odvisno, koiko na leto ti povrnejo, od tega, kolikšno premijo plačaš na mesec. Se lahko sam odločiš. Ni pa velikih razlik pri mesečnem prispevku, tako da če malo več plačaš, je letna vsota, ki ti jo povrnejo, veliko višja.

Niso mi pa nič rekli, da bi morala kakšen karton nosit ali kaj podobnega.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu lubicamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nadstandardno zavarovanje
13.1.2009 18:52:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: benika

"– sobivanje enega od staršev v zdravstvenem zavodu z bolnim otrokom do starosti otroka vključno 5 let";


Znanka je sobivala v bolnici s 3-letnim fantkom, pa je morala nekaj doplačati. Tako da ni brezplačno.



Benika, kdaj pa?
Ta zakon je bil sprejet v uradnem listu že v juliju 2008 -  Uradni list RS, št. 76/2008 z dne 25.07.2008, vsekakor pa sta mi tako sestra kot kirurg v KC zatrdila da oni to izvajajo že kar nekaj časa in me je ob sprejemu hčerke posebej opozorila na brezplačno bivanje pri njih - res pa je, da bivam v 7. nadstropju KC, ta mala pa je v pritličju - sam važn je, da si lahko tam brezplačno in pri otroku ves dan.

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nadstandardno zavarovanje
13.1.2009 23:47:44   
benika
Oktobra 2008.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nadstandardno zavarovanje
14.1.2009 10:26:03   
Poka
Jaz vem,za nekoga ki je zavarovan na ta način. Naj bi potem dobil menda nadstandardno sobo. Ampak je ne dobiš, če je npr. nimajo.

Jaz bi si na tvojem mestu dobila odvetnika, nekoga dobrega, da ti svetuje... Resno. Ker te zavarovalnice te znajo okrog prinest. Plačaš pač tist nekaj za nasvet, pa si 100%, ker tu ti bo nekdo rekel tako, drugi pa drugače.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nadstandardno zavarovanje
14.1.2009 19:40:33   
Anonimen
Jaz ga imam nadstandarno zavarovanega pri Adriaticu. Glede na to, da je otrok s posebnimi potrebami so zahtevali njegov zdravstveni karton, na koncu sem ga vseeno lahko zavarovala.
Je pa res, da ne sme imeti ob sklenitvi zavarovanja predvidene nobene operacije oz. hospitalizacije. Pa tri mesece zavarovanja ne moreš koristiti.

(odgovor članu lubicamoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nadstandardno zavarovanje
18.3.2009 16:36:17   
zavar
Poglej na http://www.zavpro-zavarovanje.si/dodatno_nadstandardno_zdravstveno_zavarovanje.html

(odgovor članu lubicamoja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nadstandardno zavarovanje
19.3.2009 6:11:37   
Kerensa*
Od 01.01.2009 dalje eden od staršev otroka, mlajšega od 5 let (torej do 5. rojstnega dneva), brezplačno biva ob otroku v bolnišnici (ne glede na dojenje). V kolikor bi kjerkoli zahtevali plačilo, smete račun zavrniti brez posledic. Je pa res, da če postelj za vas, kot starša, ni več na voljo (zasedene), potem je pač ne morete dobiti, dokler se ena ne sprosti. Zakon v tem primeru ne določa, da mora bolnišnica isti dan kupiti še eno posteljo (ležalnik) za vas.
Zato je nadstandardno zaavrovanje pametna reč, saj vam v takem primeru krijejo stroške bivanja v najbližjem (prostem) hotelu oz. prenočišču, vendar mislim, da mora biti vaše stalno bivališče oddaljeno neko določeno število kilometrov od bolnišnice oz. vaše bivališče ne sme biti bližje, kot najbližje prosto prenočišče.
Cena cca. 10€/mesec je simbolična v primerjavi z zneskom, ki ga krije zavarovalnica - cca. 500€. Čisto po kmečko - kaj ni lažje dati 10€/mesec in potem namesto 1.000€ računa (za karkoli) plačati 500€?

(odgovor članu zavar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?