|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Naredila sem p...
9.3.2011 10:50:44   
Barbara_L
...in to v FB grupi mamice 2010. Videla sem napreč 70 komentarjev o višini socialnie pomoči, dodatkov, prejkemkov itd., ki jih plačujemo mi. Vem, stopetdesetkrat prežvečena tema, lahko se zgodi tudi meni. zmotilo me je stanje duha:smiljenje sami sebi, nimamo, nimamo. A delat ne bi šla nobena, ni kam otroka dat, se ne splača, bom raje s sončkom.... Sledil je seveda linč do te mere, da sem se odjavila iz skupine, le zato, ker sem napisala da naj si išejo službo, naj gredo delat-mlade so še. Pa dobro, kam plovemo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:02:30   
Micy
Ja in kaj se ti zdej sekiraš, a si se kej zlagala al kaj????

Delat nej grejo, aja to ne ker več od socialne dobijo, itak. Zakaj bi pa hodila na šiht za minimalno plačo tko k jest, pa še za določen čas že tretje leto.

Dejmo raje jamrat da NIMAMO.

Najboljš se je smilit sam sebi pa čakat, da ti služba na drevesu na dvorišču zraste.!!!!??????

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:06:59   
mojamura
meni se je vedno zdelo čudno....oz. ne vem kaj potem njihovi partnerji oz. možje pravijo na to?? vsi vemo, da se družine ne da preživljati samo z eno plačo (ok......razen če si nekaj takega kot zidar ali kak drugi tajkun)...

ne vem, če bi bila moški vem, da ne bi gledala zdrave mlade ženske doma....vedno se najde rešitev za varstvo:
- babice
- vrtec
- privat varuške

najbolj pa tudi mene dvigne to, da potem celo upajo jamrat....gggrrrrr


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:14:34   
mika
Fajn je bit pameten s službo in govorit delat naj grejo. A res? Kam pa?

Seveda obstajajo lenuhi, ki bi radi na čimlažji način in nič truda prišli do denarja.
Poglejete koliko ljudi je na zavodu prijavljenih in koliko delovnih mest je razpisanih. A so vsi ti lenuhi, ki  izkoriščajo državo?

Sama sem trenutno brez službe, ne dobivam popolnoma nič, nadomestilo iz zavoda sem izkoristila.
Ne jamram okrog, niti tu gor. Oglasila sem se le zato, ker so vas polna usta, kako je treba delat. neeeeeee...a res... pa ne ga srat....če pa denar raste na drevesu.

(odgovor članu Micy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:17:11   
mika
Vem, stopetdesetkrat prežvečena tema, lahko se zgodi tudi meni.


ne veš....

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:17:26   
Barbara_L
Lej, Mika, govora je o tistih, ki bi lahko delali, pa NOČEJO, raje jamrajo. Jaz tud ne vem, kaj bi moj rekel na to, da bi jajca guncala doma. Za pridne roke se vedno delo najde, ni takoj, to res ne, samo slej ko prej pa že. In ne nabijajte o tem, KJE. Ja, kje? Že kje, pa če ne drugač pa na črno!

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:18:23   
uškinamama
u mika, žal mi je. Sem bila prepričana, da si dobila službo oz. da so ti podaljšali.



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:22:47   
Fleka
Mika,se podpišem.Napisala sem veeeliko prošenj,klicarila,spraševala,bila na kar nekaj razgovorih,.......pa nič od nič(že več kot eno leto).user posted image Ja brezposelnih je veliko in ogromno delodajalcev se ŽAL "izogiba" mamic malih otrok(strah,da bo veliko na bolniški).In če pomislim:moja malčka sta bila letos že tolikokrat bolna(norice,viroze,....),da bi skupaj delala cca.14 dni,če bi hodila v službo.user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:24:21   
alenkica
Tudi jaz sem mlada in zdrava. Mati dveh otrok, pa sem doma.
In to ne zato ker jaz tako hočem, ampak ker v našem koncu ni nobenega dela - je zares grozno.
Pa ze skoraj dve leti iščem službo.
Verjemi, da kdor je v tem položaju da mu je zelo hudo.
In so imeli prav, da so te "linčLI" KER TISTIM, KI IMAJO SLUŽBO JE LEPO REČT, JA POJDI DELAT.

Hudo je, ampak sem vesela, da ima vsaj mož službo.
Ne morem pa si predstavjat, kako mora biti hudo, da sta oba brez službe.
Grozen čas je, in upam, da bo hitro konec te dobe!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:25:01   
Micy
Mika, malo se pomiri, nobena ni polnih ust, govorimo o tem kako so eni flegma in znajo samo jamrat.

No pa poglej moj primer:

Zaposlena v javni upravi že tretje leto, dobila pogodbo za določen čas šestih mesecev, na poti je zelo zaželjen dojenček.

Stara sem 25 let, doma pa imam že punčko staro 5 let.

Pri 19 mesecih sem jo dala v vrtec in šla delat, veš kam na BENCINSKO ČRPALKO, za 400 eurov na mesec.
Potem sem dobila službo kle kjeer sem zdaj, čakala 3 leta da mi bojo dal za nedoločen čas, kaj sem dobila prst u rt pa še pol leta sm kle pol pa pokam na porodniško, ki mi pripada. Po porodniški pa v borbo za službo.

Aja sem pa dip. ekon, in bom šla tudi sekret pucat če bo treba.
Ne bom jamrala in izkoriščala tako kot drugi.
In nobena ni rekla da je službo lahko dobit, jo pa dobiš če hočeš delat, seveda pa tudi 500 eurov je nekaj, ne samo 1500.
Danes jih dobim natanko 760 z malco in prevozom.

Hvala pa lep dan


_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:25:46   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

u mika, žal mi je. Sem bila prepričana, da si dobila službo oz. da so ti podaljšali.




sem dobila službo potem, ja....službo v peklu za 6mes. Kaj takšnega ni doživel nihče, ki ga poznam. Tako da sem bila srečna ko sem se jih rešila.
Na žalost je pa takšna situacija, da tednesko grejo manjša podjetja v stečaj, večja pa mesečno. Menda je sedaj to dno in bi se počasi naj začelo izboljševat.
Skoz sem v kontaktih za službo, tako da verjamem da bom kmalu dobila. Je pa groza bit doma. Sicer mi je od začetka pasalo, ker sem mogla prit k sebi, ko sem se pa pobrala, pa me je začelo nervirat.

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:29:19   
josephine27
Že kje, pa če ne drugač pa na črno!


ja tud tako se da krast državi. tisti k delajo na črno delajo enako škodo državi kot tisti k socialno dobivajo če smo že pri tem. po možnosti še kombinacija obojega.


_____________________________



(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:32:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Barbara_L

A delat ne bi šla nobena, ni kam otroka dat, se ne splača, bom raje s sončkom....


Namesto da iščejo izgovore, naj začnejo iskati delo.
200 prošenj, 1000 razgovor v pol leta, potem naj pa jamrajo, da ni dela.

(odgovor članu Barbara_L)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:34:03   
Fleka
Ja,res je nekaj žensk,ki delajo v javni upravi in so kar nekaj časa med službo privat na internetu.In take so največkrat pametne kaj in kako.Očitno pozabljajo za kaj so plačane.user posted image

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:34:31   
bučkabb
no tudi jaz se strinjam z avtorico te teme

gledam iz drugega zornega kota, kot ve,ki ste doma. namreč že večkrat sem bila v vlogi delodajalca in smo iskali kandidate za zaposlitev, pa jih ni bilo tako lahko najti. so nam poslali en kup kandidatov iz borze, ki jih pol sploh ni prišlo, tisti, ki so pa prišli so pa imeli 100 in en razlog zakaj ne bodo šli delat, tako da.......
no tudi zdaj smo v situaciji, ko iščemo nadomestek za mene za eno leto, ker grem v porodniško in ker bomo zaposlili samo za skrajšani delovnik (20 ur tedensko) spet ni kandidatk, ker ena več dobi na borzi, kot če bi delala 4 ure, druga ne bi delala 4 ure, ker išče 8 urni delovnik, ma skos neki izgovori.....

tako da drage moje tiste ki hočejo delat, bodo prej ali slej nekaj našle, ni pa nujno da bo sanjska zaposlitev in v branži ki je njihovo področje, no tega pa ne sprejmejo, ker jim je lepše doma

(odgovor članu alenkica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:36:11   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

u mika, žal mi je. Sem bila prepričana, da si dobila službo oz. da so ti podaljšali.




sem dobila službo potem, ja....službo v peklu za 6mes. Kaj takšnega ni doživel nihče, ki ga poznam. Tako da sem bila srečna ko sem se jih rešila.
Na žalost je pa takšna situacija, da tednesko grejo manjša podjetja v stečaj, večja pa mesečno. Menda je sedaj to dno in bi se počasi naj začelo izboljševat.
Skoz sem v kontaktih za službo, tako da verjamem da bom kmalu dobila. Je pa groza bit doma. Sicer mi je od začetka pasalo, ker sem mogla prit k sebi, ko sem se pa pobrala, pa me je začelo nervirat.


Te razumem, to je hudič, če ne znaš biti doma. Probala enkrat (2 meseca) in bila na koncu z živci.
Kar se tiče dna krize - naj bi šlo še navzdol. Kam ne vem.

Na katerem področju pa iščeš?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:36:53   
mika
Po porodniški pa v borbo za službo.


Se beremo takrat, kako lahko je dobit službo... ti pa iz srca privoščim, da ne bi dolgo trajalo.

Še za čiščenje je ni za dobit....vse dogovrjeno vnaprej. Sicer me ti dogovori ne motijo, ker ima vsak pravico zaposlit kogar želi oz. mu zaupa.

Jaz imam 6 let starega otroka. Službe za določen čas in zaradi občutka odgovornosti še kar zavlačujeva z drugim otrokom.

In veliko več nas je takšnih, ki  želimo delo, kot pa tistih ki ne želijo.  jaz ne morem vedet kaj je zate jamranje. Vem da so nekateri sposobni iz ene besede naredit človeka popolnoma za nič, lenuha, pa kaj vem kaj vse.

(odgovor članu Micy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:36:59   
Anonimen
Bučkabb, na katerem področju pa iščete? Lahko na zs.

(odgovor članu bučkabb)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:37:29   
Fleka
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Že kje, pa če ne drugač pa na črno!


ja tud tako se da krast državi. tisti k delajo na črno delajo enako škodo državi kot tisti k socialno dobivajo če smo že pri tem. po možnosti še kombinacija obojega.



Se podpišem.Jih ni malo,ki prejemajo socialno pomoč in delajo na črno-imajo dvojni profit.

_____________________________

Ne želi drugim tistega,česar si tudi sam ne želiš,.....*

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:38:42   
mika
Kar se tiče dna krize - naj bi šlo še navzdol. Kam ne vem.

Na katerem področju pa iščeš?


Tud jaz sem mnejna da dno še ni blizu....sem pa iz najbolj udarnega foha...gradbeništvauser posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:38:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Že kje, pa če ne drugač pa na črno!


ja tud tako se da krast državi. tisti k delajo na črno delajo enako škodo državi kot tisti k socialno dobivajo če smo že pri tem. po možnosti še kombinacija obojega.



Se podpišem.Jih ni malo,ki prejemajo socialno pomoč in delajo na črno-imajo dvojni profit.


Ugotavljam, da sem čisto preveč poštena.

(odgovor članu Fleka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:39:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kar se tiče dna krize - naj bi šlo še navzdol. Kam ne vem.


Glede na razmišljanja tudi v tej temi - nič čudnega.

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:40:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica.

IZVIRNO SPOROČILO: Fleka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Že kje, pa če ne drugač pa na črno!


ja tud tako se da krast državi. tisti k delajo na črno delajo enako škodo državi kot tisti k socialno dobivajo če smo že pri tem. po možnosti še kombinacija obojega.



Se podpišem.Jih ni malo,ki prejemajo socialno pomoč in delajo na črno-imajo dvojni profit.


Ugotavljam, da sem čisto preveč poštena.


Poštena do koga? Do nepoštenih državljanov?

Ko bi neumni ljudje vedeli, da je potencial, ki ga imajo za ustvarjanje (vsega in posledično tudi denarja), bistveno večji od potenciala za goljufije, vsaj na dolgi rok.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:41:51   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Kar se tiče dna krize - naj bi šlo še navzdol. Kam ne vem.


Glede na razmišljanja tudi v tej temi - nič čudnega.


Jaz pa iz izkušenj mislim, da se obrača navzgor, počasi, a le leze nekam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Naredila sem p...
9.3.2011 11:42:33   
bučkabb
no tudi mi smo iskali delavce za gradbeništvo, sedaj pa rabimo za knjigividstvo, no hvala bogu smo po 2 mes. iskanja le našli eno kandidatko, ki je pripravljena delat, tako da......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?