|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nove študije
2.6.2008 8:56:56   
TinaUros
Ne vem. Tle berem, vse se še sprašujete kdaj uvajati gluten, meso, ribe itd. Pri nas je situacija taka. Na tolminskem je bila naša pediatrinja zelo stroga, kar se je tikalo uvajanja hrane. Dojenje do 6.meseca in nato lepo postopoma. Za gluten je najraje videla, da se ga daje šele po enem letu... Vse to, do pred kratkega, ko so imeli nek strokovni seminar, ki je pač govoril o študijah, ki so jih delali. Ugotovljeno pa je bilo, da v vseh teh letih, ko so omejevali vnos določenih živil pri dojenčki, le to ni čisto nič zmanjšalo alergij. Zato po novem dojenčki lahko vse jejo. Čisto vse, gluten pa celo priporočajo po 4.mesecu. Uvajanje poteka isto, počasi po tri dni določena hrana. Sprememba je pač na tem, da lahko jejo res čisto vse. (no, razen gob in morskih sadežev).
Vem, men je blo to na začetku smešno, ampak take, da so nove študije.


Pa smo padli nazaj v čas naših babic:)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nove študije
2.6.2008 9:17:51   
buček
user posted image  

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nove študije
2.6.2008 10:29:18   
tinkarra:
V času naših babic je bila pšenica, ribe in ostalo meso, mleko, zelenjava... v večini veliko kakovostnejše. Problem je v tem, ker so žita tako obdelana z vsem kar človeška domišlija in "znanost" premoreta in zato je toliko alergij. Temu se ne izogne prav nobena zelenjava in sadje. Razen seveda eko izdelki. Zaenkrat jaz še verjamem v eko.
Meni je pediatrinja rekla naj ribe in morske sadeze uvajam sele po enem letu. Prav tako jajca (povezava jajc z laergijo na pršice v kasnejsem obdobju)

(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nove študije
2.6.2008 12:49:27   
Naja30
Meni se zdi, da se v nobeno smer ne sme pretiravat. Malo si prebereš, kaj se sme in kaj ne, malo ti P svetuje, potem pa po svoji pameti izbereš eno srednjo pot. Jaz sem ji npr. začela uvajat GH pri 5,5m potem ko mi je P rekla, da naj ji začnem po 4.mesecu. Za ml.izdelke je rekla po 1 letu, pa sem ji ga dala pri 11m, ko sva se nehali dojiti. Gluten sem ji začela dajat po 7.mesecu.

(odgovor članu tinkarra:)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nove študije
2.6.2008 15:16:04   
sandra85
po moje ne smejo še meda, sv.mesa in oreščkov

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nove študije
2.6.2008 15:57:49   
dreamz
Jaz se nisem strogo držala pravil, pa tudi naša P. mi ni vsiljevala nekih strogih zakonitostih,
ampak sem se le okvirno držala nekih smernic in delala po občutku.
Pač alergene sem dajala postopoma in kasneje, hrano sem poskušala kupit čimbolj svežo in po možnosti bio. Tudi, ko sem prvič dala ribo, mu nisem kupila gojene, ampak jo je ulovil moj tast v morju (divjega brancina).

Kot z vsako stvarjo pri dojenčkih: Čim manj komplicirat življenje!

_____________________________



(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nove študije
2.6.2008 17:13:05   
Anonimen
Za gluten bi kar verjela. Kolikor se spomnim moje sestre, je bila skorjica kruha med prvo hrano. Dala mu jo je v roke zaradi zobkov, da je glodal. Kaj pa so včasih dajali dojenčkom?Jaz mislim, da je za alergijo glavni krivec onesnaženje, saj je ni v trgovini stvari, da ne bi bilo notri eejev, kar je pomembno tudi pri času nosečnosti. Sestra, ki dela v trgovini pravi, ko odpre folijo iz škatle s sadjem ali zelenjave, neverjetno zasmrdi po škropivih. LP

< Sporočilo je popravil decembrka -- 2.6.2008 17:16:47 >

(odgovor članu dreamz)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nove študije
2.6.2008 20:41:05   
butt3rfly
jaz mislim, da je glavni razlog za toliko stvari pač panika, ki jo nekteri starši zganjajo glede prehrane, čistoče ipd. logično, da malemu dojenčku ne boš kar takoj ponudil svinjskega mesa ali česa podobnega. toda delati paniko glede tega, kaj kdaj uvesti...se mi pa zdi nepotrebno. najbolš je delati po lastni pameti in občutku. pediatri si pa tak niso nikoli enotni. mojo bi kmal kap zadela, ko sem ji povedla, kaj mali pri 7. mesecih je (riž, krompir, košček kruha,...). če ni reakcije, mu bom tudi dalje devala. konec koncev sem ob isti hrani zrastla, pa se ni nikoli nič pokazalouser posted image

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nove študije
3.6.2008 7:40:18   
anju
tudi jaz sem slišala za nove raziskave, ki pravijo, da s kasnejšim uvajanjem določenih živil ne preprečujemo alergij...

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nove študije
3.6.2008 15:05:01   
amaya
ah, dobro, da so na svetu študije....jaz mislim, da tudi materin čut nekaj velja

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Nove študije
3.6.2008 15:08:36   
Rivi
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

ah, dobro, da so na svetu študije....jaz mislim, da tudi materin čut nekaj velja


jaz pa verjamem bolj v študije (na njih temelji klasična medicina) in ne toliko v materin čut, kar se tiče tega, da vsaka mati ve kaj je najbolje za njenega otroka....

_____________________________

Mia - 20.08.2007
Miino mesto


(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Nove študije
3.6.2008 15:27:29   
amaya
Ja kaj pa praviš na to, da se iz dneva v dan menjujejo ideje in raziskave in.....potem pa po svojem čutu sprejmeš tisto, ki ti ustreza oz. za katero misliš da je OK. Torej ni tu tvojega čuta? Ali ji  dajaš...ne vem....citruse, potem pa nekje prebereš: da je en zdravnik ugotovil, da pa to ni dobro....in kaj...NEHAŠ?????? Ne vem no...ni mi jasno....vse v neki normali. Sploh pa so si otroci različni. Je potrebno gledati stvar malo bolj na široko in ne pobrat vsake monade, ki jih pišejo!

Moje mnenje seveda

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Rivi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Nove študije
3.6.2008 15:35:07   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Rivi


jaz pa verjamem bolj v študije (na njih temelji klasična medicina) in ne toliko v materin čut, kar se tiče tega, da vsaka mati ve kaj je najbolje za njenega otroka....


potem pa imaš verjetno zelo zakomplicirano življenje - namreč skoraj vsak dan so razkriti novi rezultati nekih študij, vsak dan si zmislijo nekaj novega, enkrat je nekaj smrtno nevarno, potem pa čez dve leti ful zdravo ... boga, res moraš met težko življenje.

aja, pa še to - v času mojega rojstva so študije priporočale umetno mleko, dojenje je veljalo za nekaj grozno oporečnega ...
... aja, no saj zdaj so spet nove študije, kajne?


Po pameti!

(odgovor članu Rivi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Nove študije
3.6.2008 21:10:55   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

ah, dobro, da so na svetu študije....jaz mislim, da tudi materin čut nekaj velja


Zelo veliko!

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Nove študije
4.6.2008 12:21:34   
Rivi
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Rivi


jaz pa verjamem bolj v študije (na njih temelji klasična medicina) in ne toliko v materin čut, kar se tiče tega, da vsaka mati ve kaj je najbolje za njenega otroka....


potem pa imaš verjetno zelo zakomplicirano življenje - namreč skoraj vsak dan so razkriti novi rezultati nekih študij, vsak dan si zmislijo nekaj novega, enkrat je nekaj smrtno nevarno, potem pa čez dve leti ful zdravo ... boga, res moraš met težko življenje.

aja, pa še to - v času mojega rojstva so študije priporočale umetno mleko, dojenje je veljalo za nekaj grozno oporečnega ...
... aja, no saj zdaj so spet nove študije, kajne?


Po pameti!


To niso bile študije, to je bilo takrat preprosto moderno.

Mogoče sem se narobe izrazila, ko ste me tako nazaj napadle. Sem hotela samo rečt, da vseeno verjamem bolj v to, kar je z dokazi in študijami podprto (seveda tu ne izključujem izkušenj), kot pa v to, kar se nam zdi, da je dobro, po lastni presoji.

Seveda je materin čut zelooo pomemben. Mame najbolj poznamo svoje otroke, kar se tiče obnašanja, razpoloženja, jih prepoznamo, ko so bolni, utrujrni, lačni....ampak, včasih po lastni presoji pa vseeno ne delamo prav, tudi, če se nam tako zdi..

samo to.


_____________________________

Mia - 20.08.2007
Miino mesto


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Nove študije
5.6.2008 22:45:28   
picola1
A sem te sam jst zastopla, kaj si hotla povedat?user posted image user posted image

Men je tut smešno, ko velikokrat preberem, da vsaka mamica za svojega otročka najbolje ve, kaj je zanj dobro...No...sej zato je pa tolk zlorabljenih otrok (psihološko, fizično in spolno) pa vsi smo brez problemov, ko odrastemo...
Res je, da je fajn, če se ravnaš po svojem notranjem čutu, sam je treba pa zraven upoštevat tut mnenja (in raziskave itd.) drugih...Vsaj premislit o njih...Se pravi neka srednja pot je po moje najboljša.

(odgovor članu Rivi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Nove študije
6.6.2008 8:08:49   
anju
točno tako!
saj vsak materin čut je načeloma čisto pravi, samo... recimo vsaka mama da pač enkrat jagodo otroku (bodisi kupljeno, bodisi z vrta ali gozdno) - a se vam zdi, da ima mama otoka, ki je alergičen na jagodo kaj slab čut? ali je pač otrok alergičen? in tako nekako je verjetno do (vsakršnih) študij tudi prišlo, da bi le te pomagale tam, kjer mamin čut ne more čutit. vzame se jih pa kot priporočila in poskus pomoči.
in vse kar naj bi nove študije povedale je to, da s kasnejšim uvajanjem določenih živil niso dokazali manj alergij.
(to si tako laično razlagamuser posted image )

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Nove študije
6.6.2008 14:19:29   
ninocka
Jst sem pa vceraj vprasala o tem naso P, pa je rekla, da prvic slisi za kaj takega in da je zaenkrat se vse po starem (KM po 1 letu, gluten po 6mesecih...). 

_____________________________

Never argue with an idiot. They drag you down to their level and beat you with experiences.

(odgovor članu anju)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Nove študije
6.6.2008 15:01:07   
butt3rfly
mene bi moja veleumna zdravnica skor okregala, ko sem ji rekla, da malemu že devam jagode od približno 6., 7. meseca dalje, češ da to so pa eni ful hudi alergeni, bla bla bla. je ne poslušam in delam po svoje. če bo mali alergičen na jagode, se bo slej ko prej ta alergija pojavla. če ne zdaj, pa čez 10 let. z izogibanjem alergije ne preprečiš. no, do zdej je blo vse ok, tak da jagode veselo papcamo daljeuser posted image

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu ninocka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Nove študije
6.6.2008 17:05:35   
nananaja
jaz sem sama bila hud alergik, pa se vseeno nisem 100% držala vseh prepovedi in zapovedi pri uvajanju GH. Sama sem sredi osnovne šole imela seznam hrane, kaj ne smem jest, dolg za a4 list. Je pa tohrana, ki sem jo prej lahko normalno jedla, pa tudi po koncu zdravljenja sem večino te hrane začela spet jest. Mami pravi, da sem alergijo velikokrat dobila po tisti hrani, ki sem jo sama zavrnila, pa so mi jo vseeno vsilili. Zato je potem začela opuščati vsiljevanje za vsako ceno. Ko pa sva pred časom govorili, kako dolgo sem bila dojena, kdaj sem začela jest gosto hrano, pa je rekla, da je dojila kar dolgo, gh ni  uvajala prezgodaj in uvajala postopno. Vam pa povem, da močno dvomim, da bi bila jaz kaj manjši alergik, če bi me navajali po "alergijskih" standardih uvajanja goste hrane.

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Nove študije
6.6.2008 23:15:59   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Men je tut smešno, ko velikokrat preberem, da vsaka mamica za svojega otročka najbolje ve, kaj je zanj dobro...No...sej zato je pa tolk zlorabljenih otrok (psihološko, fizično in spolno) pa vsi smo brez problemov, ko odrastemo...


Uh, ta je pa huda izjava! user posted image

Mislim, da se z vsemi temi študijami zeloooo pretirava. Dokler si še pediatri niso enotni, kako si bomo starši?
Zato pa ena srednja pot. Malo prebereš osnove, kdo ti kaj pove, narediš pa pač po občutku. Moj mož je hud alergik na koščičasto sadje, pa sem to sadje čisto normalno uvajala hčerki. Mah ne vem, čisto preveč se komplicira.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Nove študije
7.6.2008 10:58:53   
nananaja
Naja3 se strinjam.
Vsak se sam odloči, kako bo hranil otroka. Najboljša je srednja pot in tudi alergije pri starših ne smejo biti ovire. Saj moraš poskusit, da lahko ugotoviš, če otroku paše neka hrana.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Nove študije
7.6.2008 23:34:27   
picola1
Zakaj bi pa to bla huda izjava, če smem vprašat? Namreč če vsaka mamica najbolje ve, kaj je za nenega otročka najboljše (in to mislim v vseh pogledih, ker tako je mišljeno od tistih, ki tako pravijo-namreč tak odgovor srečujem na vseh sortah tem), potem bi pač vsi otroci morali odrast v popolne odrasle...Sej ja njihove mamice najbolje vejo, kaj je za njih dobro...Tako pa je dosti pretepanih otrok pa razvajanih in spolno zlorabljanih (ja, tudi od mamic, čeprav je res, da veliko manj kot od moških) pa zanemarjenih, ustrahovanih in kar je še tega...
Krenil smo iz teme...

< Sporočilo je popravil picola1 -- 7.6.2008 23:36:51 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Nove študije
8.6.2008 9:48:19   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: picola1

Krenil smo iz teme...



Ja, res. Govor je o uvajanju GH, zato, prosim, da se držite te teme...

Hvala in lp!

Bonnie


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Nove študije
8.6.2008 12:57:23   
picola1
Soriiii...user posted image

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?