|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obračanje ploda
18.1.2010 14:45:37   
vekybel
Pozdravljene!

Ne vem če je ta tema že odprta ampak mene zanima kako poteka obračanje ploda?
Sem v 33t nosečnosti in je user posted image  obrnjen z ritko dol-medenična vstava in se bojim da bo treba user posted image  obračat pri naslednjem pregledu.
Vse mamice ki ste to dale skozi vas prosim če mi lahko napišete kako to izgleda, koliko časa traja in če se lahko plod poškoduje pri obračanju?
Vsem se v naprej zahvaljujem za odgovore in želim lep dan. user posted image user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Obračanje ploda
18.1.2010 18:39:33   
Eva***
Obračanje izvajajo v 37. tednu, če se zanj odločiš. Jaz se pri tretji nisem, pa se mi je sama obrnila v 39. t. V četrti nosečnosti pa se otrok obrnil v 36. t.
Še je čas, počakaj še malo.

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Obračanje ploda
18.1.2010 18:42:16   
vekybel
eva sej bom počakala do naslednjega pregleda ko bom v 36t, sam ne vem kaj narest za kaj se odločit.
Zakaj se pa ti nisi odločila za obrat? Si se odločila da greš na CR ali?

(odgovor članu Eva***)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Obračanje ploda
18.1.2010 18:46:02   
Eva***
Meni je gin. rekla, da v lj. porodnišnici zaradi medenične vstave ne delajo CR, ampak normalno rodiš. Le malo bolj so pozorni pri porodu.
Glede obračanja - še vedno se lahko obrne nazaj medenično ...

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Obračanje ploda
18.1.2010 21:24:02   
emica2008
jaz sem bila pred božičem v 37 2/7 tednu. obrat ni uspel in mi je zelo žal da sem sploh šla probat. občutek je zelo neprijeten in tudi malo boleč. so pa tudi riziki: sprožitev poroda, poškodba posteljice...
no potem sem pa čez 6 dni rodila vaginalno v medenični vstavi user posted image s težo 3240g. ker je bil to moj drugi porod lahko rečem da ni razlike, mogoče je iztis malo težji pa čeprav ti presredek prerežejo, ker ga morajo.
no jaz na obrat ne grem nikoli več.

http://bibaleze.si/clanek//nosecnost/video-zunanji-obrat.html

tukaj je video kako zgleda. CR pa naredijo če ima otrok težo nad 3800g paše to je user posted image


< Sporočilo je popravil emica2008 -- 18.1.2010 21:25:40 >

(odgovor članu Eva***)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Obračanje ploda
19.1.2010 12:57:20   
vekybel
emica2008 hvala ti za informacije. Kaj ni to malo boleče roditi na ritko? Verjetno si rodila v LJ porodnišnici.

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Obračanje ploda
19.1.2010 13:01:29   
emica2008
pri medenični je iztis otroka je malo bolj boleč kot pri glavični vstavi. pa nekaj dni je spodaj kar dosti boleče, ker presredek kar dobro prerežejo.
ja rodila sem v P LJ in pri porodu je bilo zraven toliko osebja kot za pevski zborček user posted image user posted image user posted image (velik je blo firbčkov)


< Sporočilo je popravil emica2008 -- 19.1.2010 13:03:00 >

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Obračanje ploda
19.1.2010 13:09:49   
vekybel
Lih kar sem pogledala link ki si mi ga pripopala.
Odločla sem se tako, da bom poizkusila obrat in če ne bo uspelo bom raje šla na CR kot da bi rodila na ritko.

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Obračanje ploda
19.1.2010 14:13:34   
tassika
Jaz sem šla na obrat v KR porodnišnico, ker ima boljše rezultate kot LJ, je pa res, da je moj prvi otrok in sem si to lahko privoščila. Izgledalo je pa tako, da sem bila v 36t sprejeta in potem sem bila v porodnišnici 5 dni, najprej dobiš obliž na trebuh za mehčanje maternične stene in pa neke tabletke. Po vsem tem me je malo bolelea glava, ampak pravijo veliko pit in je boljše. Vsak dan sem tudi imela CTG da so preverjali stanje ploda. Po treh dneh so mi delali obrat, v žilo dobiš metuljčka in notri mislim da apavrin, da si malo bolj sproščen in potem ti ga ročno obrnejo, prej preverijo z UZ čeje res še v medenični vstavi. Sam poseg malo boli, ampak se da preživet, odvisno tudi od tvojega praga bolečine. Je pa tako najprej sem mogla 3 dni bolj ležat na levem boku, po obratu pa stati, da se otroček vsidra z galvico. Itak sem dva dni malo težje sedela, ker je bilo malo razboleno, najbolj me je bolelo pri rebrih, ker se mi je tja tiščala z glavico. Res je tudi da sem jaz potem čez 5 dni rodila, ampak mislim, da to ni bilo od obrata, ker mala ni več dobro pridobivala na teži in tudi plodovnica je bila malo motna. Tako sem v 37t5/7 rodila zdravo punčko 2525g in 49cm v glavični vstavi in nisem bila nič rezana. Če bi se še enkrat odločala bi se sigurno odločila za obrat in ponovno v KR porodnišnici, ker so bili izredno prijazni in strokovni.

ps. malo bolj jezna sem bila potem v LJ porodnišnici, tja sem šla rodit, ker so me vsi zasliševali kao zakaj sem prišla tja rodit če so mi obrat delali pa v kranju in sem potem rekla, da glede na to, da mi je voda odtekla nisem imela časa razmišljat kako priti iz domžal do kranja če sem pa v  LJ v 10 min in potem je bilo miruser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Obračanje ploda
19.1.2010 14:49:31   
tassika
Se opravičujem, rodila sem v 36t5/7

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Obračanje ploda
20.1.2010 20:29:26   
vekybel
tassika a kar apavrin dobiš al kako? Kaj ne vpliva na otroka to vse ali kako?
Še vedno sem v dvomih in se mal bojim obrata, ker sem brala kaj vse se lahko zgodi.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Obračanje ploda
20.1.2010 21:04:28   
vaney
Jaz sem trenutno noseča 35+4 in je user posted image tudi še vedno v medenični vstavi. Zdaj v ponedeljek sem imela pregled in me je G naročila na UZ čez točno 2 tedna, ko bo otroček donošen. Če takrat še ne bo obrnjen na glavo, je rekla, da mi bo dala napotnico, da se grem zmenit v P za CR. Rekla mi je sicer, da se nekatere odločijo, da najprej probajo roditi vaginalno in če se predolgo matrajo brez uspeha, potem naredijo CR, lahko pa se takoj odločiš za CR. In glede na to, da sem prvič rodila povprečno velikega in težkega otroka (52cm, 3160g) in bila prerezana od skrajne točke A do skrajne točke B, mislim, da bi bilo tokrat z ritko naprej še hujše, tako da...za zunanje obrate pa mi je rekla, da jih v Nm ne delajo več, ker niso zanesljivi, pa tudi jaz sem malo skeptična glede tega obračanja. Tako da, v mojem primeru, če se v pravem času ne obrne sam, me čaka CR (čeprav se ga čisto nič ne veselim, ker bi še vedno najrajši rodila naravno).

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Obračanje ploda
20.1.2010 21:21:02   
tassika
IZVIRNO SPOROČILO: vekybel

tassika a kar apavrin dobiš al kako? Kaj ne vpliva na otroka to vse ali kako?
Še vedno sem v dvomih in se mal bojim obrata, ker sem brala kaj vse se lahko zgodi.



Dobiš ga, da se tudi otrok malo umiri, ni nevarno, ker te ves čas spremljajo (ctg in UZ). Ma ne vem, jaz sem rekla rajši to kot pa CR s tem da v LJ ga niti ne delajo in sem šla probat in je uspelo. Saj pravim, mala je malo prej rojena, ampak ji nič ne fali v cm je enaka vrstnikom po kilaži pa rahlo lažja, pa ima vseeno pri 3m 60cm in 5kg.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Obračanje ploda
20.1.2010 22:03:59   
vekybel
tassika ja super je mala, res ji nič ne fali. Čestitke. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

vaney a si poskušala z ležanjem na levem boku pa z povštri pod ritko? Kaj ti tvoja G ni priporočla obrata ali kako? Ne bi probala z obratom, morda ti uspe. Jz ti želim srečo da se obrne.

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?