|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ogrevanje v bloku
3.9.2008 12:56:20   
ninataja
Tiste ki živite v bloku, zanima me kako plačujete ogrevanje - po kvadraturi stanovanja ali imate števec? In če se vam strošek ogrevanja porazdeli na celo leto, ali ga plačujete le v ogrevanih mesecih?

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 12:58:09   
Shuka
Mi mamo plinsko peč in plačujemo na podlagi porabljenega plina vsak mesec, je pa v mesecih ogrevanja tolk več plina za plačat.

_____________________________

Pot ni vedno rožnata, je pa cilj zato toliko lepši.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 12:59:04   
dinika
Živimo v bloku in je ogrevanega nekje 62 kvadratov. Plačujemo pa celo leto na mesec okrog 85 evrov. Nimamo pa števcev.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:02:41   
nejcko
Plačujemo po kvadraturi stanovanja.  Plačujemo pa skozi vse leto, le da je v kurilni sezoni ta strošek nekoliko višji, v nekurilni pa nek pavšal (cca 10€/mesec).

(odgovor članu dinika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:12:51   
sazi
Plačujemo po kvadraturi samo v kurilni sezoni.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:15:45   
ninataja
En sosed ima ideje, da bi ogrevanje na števec dali, ker kao on sedaj 2x več ogrevanja plačuje zaradi nas, ki živimo v najvišjem nadstropju (on živi nekje v sredini). In samo da me vidi, mi že začne o tem težit user posted image  Meni je dejansko vseeno, sam da bo mir v bloku.

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:21:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Shuka

Mi mamo plinsko peč in plačujemo na podlagi porabljenega plina vsak mesec, je pa v mesecih ogrevanja tolk več plina za plačat.


Isto. Hvalabogu. Mi je kar slabo k gledam bloke k majo sred zime okna skoz odprta k itak po kvadraturi plačujejo.

(odgovor članu Shuka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:21:56   
kokoska007
IZVIRNO SPOROČILO: ninataja

En sosed ima ideje, da bi ogrevanje na števec dali, ker kao on sedaj 2x več ogrevanja plačuje zaradi nas, ki živimo v najvišjem nadstropju (on živi nekje v sredini). In samo da me vidi, mi že začne o tem težit user posted image  Meni je dejansko vseeno, sam da bo mir v bloku.


običajno se deli tako: 30 % je fiksnega, ostalo imajo pa tazgornji in taspodnji drugačni količnik kot tisti v sredini. to mora tudi tasredni sosed vedet, ker se ne more delit kar vsem enako. sploh tisti v pritličju ful več kurijo in ogravajo še stanovanje nad njimi.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:22:29   
Katey
Tudi pri nas v bloku plačujemo po kvadraturi v kurilni sezoni, kar pomeni, da julija in avgusta ne plačujemo kurjave. Glede na to da so nam letos ogrevanje podražili  za ca. 55% in imam sedaj ogrevanja za 98eur, bi bila zelo vesela za števce, da bi plačevali po dejanski porabi.
Tudi pri nas v bloku imamo par pacientov, ki živijo v sredini in imajo dejansko toplejo kot mi, ki smo na vrhu in nam očitajo, da bi oni morali plačevati manj, ker nimajo odprtih vseh radiatorjev, mislm ideje za dol past. Jim pa tud vsakič sproti povem, da imamo pri nas nova okna, ki tesnijo kot je treba, ker pri starih je dobesedno pihalo noter pa se ne bunim pri plačevanju kurjave.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:26:16   
Kerensa*
Živimo v bloku, ogreva se slabih 80 m2, plačuje se samo v kurilni sezoni in po kvadraturi stanovanja in do sedaj ni bilo več kakor 100€/mesec.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:32:47   
ninataja
Ma, k res cele dneve tuhtajo kje bi pikal nas. user posted image Ko smo se v ta blok preselili smo plačevali večje stroške vode, ker imamo mi toplo vodo tudi v kuhinji, oni pa je nimajo in zato rabijo bojler da je topla. In pol smo dosegli svoje in sedaj plačujemo po osebi. Potem so imeli težave z razsvetljavo stopnišča, ker naj bi oni plačevali višje stroške skupne elektrike ker nam velikokrat celo noč gori luč pri vratih. In potem smo jim končno dopovedali da je ta luč samo naša in da je tudi šteta pod našo elektriko ampak še kar ne dojamejo tega. Ma jst dam 100 števcev montirat na svoje stoške, samo da ne slišim več tega, da oni za nas plačujejo user posted image

< Sporočilo je popravil ninataja -- 3.9.2008 13:35:03 >


_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:38:15   
Irena88
Plačujemo glede na kvadraturo in glede na skupno porabo v sezoni, izvensezone pa plačujemo samo neko priključnino.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:39:29   
sazi
Ma jst dam 100 števcev montirat na svoje stoške, samo da ne slišim več tega, da oni za nas plačujejo

Ti verjamem. Pri nas je en model v bloku, ki se razburja, ker so v več stanovanjih v najemu študentje in jih je potem več in da potem dvigalo res veliko dela in da mora on tudi za to plačevat, pa ga sploh ne potrebuje, ker živi v pritličju - mah, to je vedel, ko se je vselil - po mojem bi najraje dvigalo na žetone uvedel.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 13:50:06   
Katey
Podobno situacijo imam tudi jaz, v bloku so v 80% upokojenci, ki so cele dneve doma in samo študirajo kaj in kako, z elektriko na hodniku smo rešili tako, da se nam luči prižigajo na senzorje, vodo se plačuje na osebo in tukaj se pojavi problem, ker imam psa mi hočejo zaračunat še vodo za psa, kar se mi zdi popolnoma nesprejemljivo, ker ga ne kopamo doma nikoli, spije pa toliko vode kot človek porabi za umivanje rok čez dan, ampak to se jim ne da dopovedat, potem se je zataknilo pri čiščenju hodnikov, jaz sem bila takoj za čistilko pa mogoče še dva soseda ostali pa nikakor, no sedaj jo imamo in plačujem še dodatno za psa. Pri števcih za ogrevanje jim pa ni prav to, da vse te stvari precej stanejo.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 14:17:39   
ninataja
IZVIRNO SPOROČILO: Katey
z elektriko na hodniku smo rešili tako, da se nam luči prižigajo na senzorje

Saj mi imamo tudi to, samo smo posebej dali vgradit na svoje stroške da se pred našimi vrati prižge luč in oni zdj misljo da gre to na njihove stroške. Pač zdelo se nam je brezvezno za tista 2 metra ko imaš do dvigala celo stopnišče razsvetlit.
Koliko pa stanejo števci za ogrevanje?

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 14:24:34   
Katey
Vem kako je dopovedovat nekaterim, ki tega niti nočejo niti ne poskušajo razumet, kot pravim imamo podobno situacijo tudi pri nas in sem že obupala.
Točne cene ne vem, baje pa naj bi v roku 1 meseca dobili predračun in ti lahko takrat povem, koliko nas bo to stalo.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 14:58:02   
ninataja
Bi bila zelo vesela tega podatka.

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu Katey)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 15:36:31   
dmavrel
Pri nas plačaujemo tudi po kvadraturi! Mi plačujemo za 72kvadratnih metrov 10 oz. 11 mesecev po 94 evrov! Prejšnji mesec se nam je celo podražilo in imava sedaj obrok (plačujemo po pavšalu) 121 evrov!
Sva pa že razmišljala z možem, da bi dala raje noter kamin ali električne radiatorje, saj je bilo slišati, da nam naj bi kurjavo do spomladi podražili za 110%!

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 20:02:47   
LoCa
mi imamo števce, plačujemo ko se pač kuri (sezona). veste tko je, sem v 4em od petih, in mi pač noben en bo solil pameti npr, da ker sem vmes, manj porabim. sem na vogalu in je očitna razlika. sosedje, ki imajo poleg sosede levo in desno, sploh ne kurijo in ne morejo preživet zime brez da bi na široko zračli in v poletnih cunjah šetali po stanovanjih. mislim pa da obstaja nek pavšal glede na kvadraturo, v primeru da ne kuriš. to je vse kar vem.

(odgovor članu dmavrel)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 20:14:23   
Doll
Ne plačujemo,ker smo si samo naredili centralnouser posted image

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 20:28:43   
tažana
loca:
A potem enako plačujete kurjavo kot spodnji in zgornji?
Mi smo tudi spodaj in na vogalu pa imamo enako obravnavo kot tisti v sredini (Kotna so pa vsa stanovanja).

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 20:39:19   
K_a_t_i
Plačujemo po kvadraturi, skozi vse leto, pozimi je strošek višji.
In mi smo eni tistih "idiotov", ki imamo vso zimo odprta okna. Pa glej ga zlomka - imamo tudi zaprte vse radiatorje (razen tistega v kopalnici, kjer ni okna in so vrata zaprta), en radiator smo še celo ven vrgli (v dnevni sobi ga tako sploh nimamo). Ja, mi bi z veseljem plačevali po števcu, ker nam temperatura 26C pri zaprtih radiatorjih pač ne ustreza... Ampak se zavedamo, da niso vsi na sončni strani in da imajo nekateri samo zunanje severne stene in torej neprimerno bolj mrzlo. Zato ne težimo in plačamo kar nam zaračunajo. Težko bi rekla, kaj je tukaj fer in kaj ne...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ogrevanje v bloku
3.9.2008 22:57:43   
pokica_
Plačujemo toliko kot porabimo. V celem stanovanjskem bloku je urejena kurjava na plin, prav tako tudi ogrevanje vode, tako nam čez poletne mesece za stanovanje (90 kvadratov) nanese cca. 25 €, pozimi pa cca. 60-80 €.
Ampak lahko računam, da ko bomo imeli bebicouser posted image se bojo stroški povečali in hkrati kupili še kak prenosni radiator.

LP


_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ogrevanje v bloku
4.9.2008 10:31:39   
tabi
mi smo bli do pred 2.mes v bloku pa upam da nikoli več-sama nategvancija.Ogrevanje sva plačevala celo leto 70evrov 40 kv.brez števcev.ssma bla v najvišjem stanovanju pa tut enkrat nisva prižgala radiatorja kljub malim otročkom,sva večkrat odpirala vrata pa okna ker je blo tko toplo da ni blo za zdržat.Stare babe pa so sred julija jamrale da jih zebe naj se kuri ja seveda bundo vblec baba.jst sem za da se v te starejše bloke namontirajo števci pol se pa lohk vit kolk kdo porabi kurjave.Itak je pa tko da so po blokih zelo visoki stroški kot pa če imaš hišo.preverjeno

_____________________________

Moder je človek,ki se uči od drugih.Mogočen je tak,ki je zadovoljen s tem kar ima.Bogat pa je ta,ki prave prijatelje ima.

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ogrevanje v bloku
4.9.2008 12:54:27   
mirabela
IZVIRNO SPOROČILO: pokica_

Plačujemo toliko kot porabimo. V celem stanovanjskem bloku je urejena kurjava na plin, prav tako tudi ogrevanje vode, tako nam čez poletne mesece za stanovanje (90 kvadratov) nanese cca. 25 €, pozimi pa cca. 60-80 €.

LP













isto

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?