|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pecivo - izvolite recepte
10.11.2005 23:06:25   
Anonimen
Tako teja., na tvojo željo objavljam recepte treh vrst peciva, ki si jih želela. Morebiti bo zanimalo še katero drugo, zato sem odprla novo temo.
Recepti so zelo enostavni, pri meni preizkušeni že večkrat.
MASLENI OBROČKI
 
150 g masla ali margarine raztopimo, ohladimo in primešamo
75 g sladkorja v prahu
1 vanili sladkor
to vse skupaj mešamo, da dobimo penasto kremo.
 
Nato dodamo:
1 jajce
175 g mehke moke
25 g jedilnega škroba
 
Zmešamo in napolnimo injekcijo ali vrečko... Z njo na pomaščen pekač ali na peki papir narišemo majhne obročke oz. tolarčke (tako eni pravijo) brez luknjice v sredini ali pa z luknjo, kako vam pač uspe.user posted image
Pečemo pri 180-200 stopinjah 8-10 minut, da so lepo zlatorumeni.
 
 
 
ČUPAVCI (BITLESI)
 
Biskvit:
10 dag sladkorja
3 dag margarine
1 jajce
25 dag moke
1 dcl mleka
1 pecilni prašek
 
Preliv:
1 margarina
35 dag sladkorja v prahu
6 žlic mleka
20 dag čokolade
 
30 dag kokosove moke
 
Sestavine za biskvit zmešamo skupaj in pečemo v pečici približno 20 minut pri temperaturi 180-200 stopinj. Ko se biskvit ohladi, ga narežemo na primerno velike kocke.
 
Sestavine za preliv, razen kokosove moke, zmešamo skupaj in segrevamo tako dolgo, da dobimo vročo tekočo maso. V maso pomočimo kocke biskvita in jih povaljamo po kokosovi moki. Ponudimo ohlajeno pecivo.
 
 
CIMETOVE CIGARE (ŠIBICE)
 
25 dag moke
1/4 vrečke pecilnega praška
pol žličke cimeta
12 dag sladkorja
10 dag neolupljenih mletih mandljev
12 dag masla
2 rumenjaka
2 žlici kisle smetane ali mleka
 
Premaz:
stepeno jajce
 
V moko damo pecilni prašek, cimet, sladkor in mandeljne. Dodamo v dlani razmehčano maslo (jaz to opravim kar v mikrovalovki), naredimo kašico, primešamo rumenjaka in kislo smetano ter zgnetemo testo. Damo v hladilnik, da pol ure počiva. Testo narežemo na kose, oblikujemo dolge svaljke, te narežemo na koščke in spet posvaljkamo, da dobimo enakomerne, približno 5 cm dolge paličice. Hehe, pri meni pa so nastale bolj cigare.user posted image user posted image user posted image  Paličice polagamo na pekač, premažemo z jajcem in jih pečemo okoli 15 minut pri 180 stopinjah.
 
 
Pa dober tek vsem skupaj!user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pecivo - izvolite recepte
10.11.2005 23:17:06   
Magi*
oooo, hvala Blacky. Bitlese je pa moja babica vedno delala. njamiii.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pecivo - izvolite recepte
10.11.2005 23:20:43   
Andra
Blacky, kaj lahko pridemo kaj probat? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 0:17:31   
Anonimen
Absolutno lahko, se bom posebej potrudila za vas.user posted image  Se slišiva.

(odgovor članu Andra)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 8:00:39   
dory
Najlepsa hvala :)...o rezultatih moje peke vsekakor obvestim :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 12:29:11   
total
Nisem še slišala za ta recept čupavci,a gre res samo 1 jajce,jaz mam kokosove kocke,to ni isto,al je???

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 12:52:08   
Anonimen
Mene pa zanima, kaj bi lahko dala namesto kokosove moke? Meni tako ne leže kokos od nosečnosti dalje.user posted image

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 12:53:38   
ZARA
Blacky, pa ti si pravi leksikon podatkov user posted image !!!

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 19:03:46   
Anonimen
Total, preverila in je prav samo 1 jajce. Bi pa se temu lahko reklo kokosove kocke tudi ja. A imaš enak recept, svetli biskvit, na koncu povaljan v čokoladi in kokosu? Koliko pa imaš ti jajc v receptu?user posted image
 
Gekko, jaz bi mogoče na koncu povaljala biskvit v čokoladi in zdrobljenih lešnikih ali mandeljnih. Bi bilo verjetno tudi zelo dobro, kaj praviš? Poskusi, pa nam javi.user posted image
 
Zara, hvala. Rada delim z vami.user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 19:13:30   
total
Blacky,jaz mam kokosove kocke z 6 jajci,tud namakaš v čokoladi in povaljaš v kokosovi moki,a si mogoče že jedla tudi kokosove kocke,noter pa nadev čokoladni,spolh nikjer ne najdem recepta zanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 19:28:00   
Anonimen
Joj, zdaj pa upam, da ni narobe ta recept napisan. Bom ga morala v kratkem preizkusiti.user posted image

Tiste tvoje kokosove kocke s čokoladnim nadevom pa bi tudi jaz z veseljem sprobala, pa žal nimam nobenega takega recepta.

Zdaj pa grem peči jabolčno pito in bounty.user posted image user posted image

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 19:32:43   
Anonimen
Sem šla iskat oni tvoj recept, Total, pa žal nisem imela sreče. Ne vem, kako bi se mu še lahko reklo. Sem pa našla nekaj zelo dobrega, kar bo v kratkem pristalo tudi na naših mizah:

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?prikazi=IJK&ID=5469 




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pecivo - izvolite recepte
11.11.2005 19:40:30   
total
Ok Blacky,pridno peči pa še zame en kos pojej,če boš pa kje zasledila te kocke z nadevom mi pa javi,hvala,jaz bom pa juter probala en biskvit od RR receptov,čokoladni,z marmelado in kislo smetano+orehi,bomo videli kak bo ratalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?