|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Piknik-koliko hrane za 32 oseb?
13.5.2008 10:05:03   
tinkatonka
Torej prosim za pomoč....

V nedeljo bomo imeli piknik kjer bo 28 odraslih in 4 otroci (2,5,7, 8 let).

Odločili smo se da naročimo enga "pujska" in pečene piščance.

Koliko kruha mislite, da moram nakupiti za toliko oseb? Pa ker ne jejo vsi pujska, me zanima koliko bi npr ve naročile zraven še pečenih piščancev za toliko ljudi? Pa koliko pijače in piva?? Res sem čisto nova pri tem. Ne bi rada da nam kaj zmanjka, ne bi pa tudi rada, da bi preveč ostalo.

Hvala za vse nasvete.

Lp Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Piknik-koliko hrane za 32 oseb?
13.5.2008 10:19:30   
mojsoncek
Se lahko pridruzim vprasanju user posted image Se sploh ne spomnim, koliko smo imeli lansko leto, vem pa da je slo na tesno user posted image . Si moram letos na listek napisat in v kaksno kuharsko knjigo zataknit user posted image

No, mi imamo povabljenih 30 odraslih in 8 otrok. Me pa zanima tudi za meso... koliko kotletov, raznjicev, cevapov...




_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Piknik-koliko hrane za 32 oseb?
13.5.2008 11:09:37   
Luni
Moj kolega pravi takole: pol kilce mesa na osebo naj se računa in bo ravno prav!

_____________________________



(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Piknik-koliko hrane za 32 oseb?
13.5.2008 11:16:00   
mojsoncek
No, pa si me spomnila kako smo lansko leto racunali. Sedaj pa ne vem ali so bili gostje vsi res tako zelo lacni ali kaj, ker je bilo glih za glih. Bomo letos raje malo vec racunali. Se vedno damo lahko meso v zmrzovalnik, ce ga bo prevec.

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Piknik-koliko hrane za 32 oseb?
13.5.2008 12:52:15   
romta
Pa na kaksne solatke in zelenjavo ne pozabit...

_____________________________

Kjer je volja je pot!

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Piknik-koliko hrane za 32 oseb?
13.5.2008 12:56:22   
mojsoncek
Ja solate in zelenjava (sveza in za na zar) je obvezna. Ampak za to ponavadi ni bojazni, da bi zmanjkalo  user posted image

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu romta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Piknik-koliko hrane za 32 oseb?
13.5.2008 18:18:06   
mama_milchy
Pri nas bo letos tudi cca.35 odraslih in 5 otrok na pikniku oziroma rojstnem dnevu našega Žigca: jaz računam približno 1kg mesa na 4 osebe (cca 7-9kg) + 20dkg pečene zelenjave + 10dkg francoske solate + 10dkg sezonske solate; 5-7 vrst peciva, 2 zaboja pive + 5l črnega vina; 2 paketa različnih sokov; nekaj vrečk smokija, čipsa, palčk in seveda kruha ne smem pozabit; približno 1 navadno štruco na 3 osebe razdelim in nam zaenkrat nikoli ni zmankalo + torta na koncu; pa kakšno sadje dam ponavadi na mizico (grozdje, jagode, češnje)

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Piknik-koliko hrane za 32 oseb?
13.5.2008 18:59:54   
kaya2007
mi smo imeli v soboto piknik, bilo je cca. 20 oseb in mi je ostalo ogrooooooooomno vsega user posted image  kruha je šlo 2 francoski štruci (pol kanapejev je ostalo) in recimo da še en kruh.. v glavnem, če bi še 1x delala, bi spustila pol predjedi..pa zelenjava tudi ni šla v promet.

(odgovor članu mama_milchy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
14.5.2008 13:45:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Piknik-koliko hrane za 32 oseb?
14.5.2008 15:15:36   
Anonimen
pol kile kruha in pol kile mesa na osebo, to je nek okvir.

Mi smo imeli prejšni teden 17 ljudi, pa je kar šlo, ker je bilo vroče, je šlo tudi veliko zelenjave, jaz ponavadi naredim eno ogromno skledo zelene solate z redkvicami, pa eno skledo šopske solate, na nekaj krožnikov pa narežem še papriko, korenček, paradižnik, kakšne olive, kumare, redkvice,... pri nas gre zelenjava zelo v promet, tudi na žar jo vržemo, malancane, bučke, papriko....

Za pit pa ti ne vem povedat, odvisno od profila ljudi, pri nas gre veliko piva, pa malo vina, veliko vode in malo sokov, kavica je obvezna.

Imam pa vedno za vsak slučaj še nekaj paketov čipsa, smokijev in podobnega, če bi slučajno kaj zmanjkalo, do sedaj sicer ni user posted image .

Aja, pa včasih naredim še kakšno sadno kupo s sladoledom, sploh za otroke je fajn ali pa če je zel vroče za osvežitev.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
5 slastnih kašic za dojenčke
Hitro preverite pet receptov za slastne in zdrave kašice za dojenčka, ki se spoznava z gosto hrano.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?