|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Porodniška + pogodbeno delo
21.4.2008 17:32:55   
drobižek
Če si na porodniškem dopustu, lahko še delaš zraven po pogodbi? Oz. kje bi si lahko to prebrala, če kdo ve...

hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Porodniška + pogodbeno delo
22.4.2008 7:53:24   
Anonimen
Kolikor jaz vem, načeloma lahko, vendar pod opisom dela v pogodbi delo ne sme biti enako za kar prejemaš že porodniško. To je najbolj splošno mnenje. Za nekatere poklice je to lažje izvedljivo (prevajanje, svetovanje, pisanje člankov, knjig), za druga pa malčce težje (prodajalke...). Na splošno prejemaš nadometilo za nego in varstvo otroka za tvoj nekdanji delavnik, tako da v prostem času lahko človek počne marsikaj.

(odgovor članu drobižek)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Porodniška + pogodbeno delo
22.4.2008 13:14:45   
2mama
sama sem opravljala "svetovalno delo". brez tezav.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Porodniška + pogodbeno delo
22.4.2008 17:06:15   
ČebelicaMaja
jaz sem nekaj podobnega spraševala pod družinsko zakonodajo -  http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2680328 , pa so mi punce rekle da ne... sedaj sem malo zmedena...
2mama sem ti poslala ZS.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
23.4.2008 9:19:11   
arsha
Tudi jaz sem razumela, da v asu dopusta za nego in varstvo otroka ne sme delati ni, ker ti sicer prispevke ukinejo.

Kaj je zdaj res?

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
23.4.2008 9:51:00   
drobižek
Mene tudi zanima kako je pravzaprav s tem. Tam , kjer me potrebujejo, pravijo, da so imeli že takšne primere in da se to da, ker ti ne prejemaš plače in nisi v bolniški, ampak prejemaš nadomestilo za dopust za nego in varstvo otroka. Ne vem...mogoče se bi mogla kakšna pravnica javit sem ali pa kakšna mamica, ki dela po pogodbi in je v porodniški oz. na dopustu za nego in varstvo otroka ....

(odgovor članu arsha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
23.4.2008 10:20:44   
drobižek
Zdaj sem našla tole:
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=1065&sid=676&faqid=12180

Po tem sklepam, da lahko delaš, ampak (logično) se ne smeš zaposliti. Delaš lahko po pogodbi.

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
23.4.2008 14:02:55   
blak
Jaz sem delala. Ampak se je šlo le za občasno delo, avtorska pogodba.

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
24.4.2008 12:07:37   
2mama
drobižek ima čist prav.

ziher funkcionira. delala zadnjih šest mesecev tako. zdaj sem pa spet nazaj v službi.

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
25.4.2008 20:33:46   
ZmajTolovaj
?????????
Madonca, jaz sem bila pa sveto prepričana, da to ne gre. 2mama, kako je pa to zgledalo, kaj to pomeni, da "ni elementov delovnega razmerja"? Ja svašta ... Hm. Koliko se odvaja od avtorske pogodbe, 25%?


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu 2mama)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
26.4.2008 9:02:17   
*bubi*
Hm. Koliko se odvaja od avtorske pogodbe, 25%?


Ja, 25%. Dohodnina zna precej vdarit po žepu! user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
26.4.2008 9:06:47   
*bubi*
To pomeni, da lahko oseba v času koriščenja starševskega dopusta in prejemanja starševskega nadomestila opravlja delo po avtorski ali kaki drugi civilni pogodbi po obligacijskem zakoniku, v kolikor takšno delo nima elementov delovnega razmerja.
 
 
Jaz sem bila prepričana, da se delat zraven pač ne more in pika. Moja situacija je rahlo nenavadna, ne vem, če bi jo v skladu z zgoraj napisanim lahko izpeljala.
Sem namreč redno zaposlena, pri istem delodajalcu pa delam še dodatno preko avtorske pogodbe. Delo je zelo podobno, ni pa čisto isto. V tem primeru avtorska verjetno ne pride v poštev?

Sicer zdaj še ne razmišljam o tem, ker je porodniška še daleč, ampak če je že tema odprta...

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
26.4.2008 18:51:12   
ZmajTolovaj
Hm. Koliko se odvaja od avtorske pogodbe, 25%?



Ja, 25%. Dohodnina zna precej vdarit po žepu!

Hm. user posted image Kaj pa če naročniku naprtiš teh 25 %, tako da ti isto dobiš ven neto, kolikor ti dolgujejo? Glede dela za isto firmo pa ... ne vem, ampak si mislim, da avtorska je avtorska - ? Maš res specifično situacijo, ja. Nikoli pa ne škodi kak fajn podatek, se strinjam. user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
28.4.2008 7:17:31   
*bubi*
Kaj pa če naročniku naprtiš teh 25 %, tako da ti isto dobiš ven neto,


Neto že neto. Saj 25% oni sproti odvajajo. Ampak če si glede na ostale dohodke v višjem davčnem razredu, potem pri dohodnini še razliko od 25% navzgor plačuješ user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
30.4.2008 20:36:08   
ZmajTolovaj
Ja, ja, to kapiram - no, meni se ni treba bat, da bom v kakšnem visokem razredu, glede na mojo "nobl" porodniško user posted image Krasno, da sem tole zvedla, sem bla ziher, da se ne sme na avtorsko nakazovat.



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
6.5.2008 23:10:32   
ZmajTolovaj
Spet jaz. user posted image Mam eno mal butasto vprašanje: če sem zaposlena na firmi A in bi rada sklenila avtorsko pogodbo s firmo B (sem pa še na porodniški), kaj moram točno naredit - moram na zavod al kam drugam, ali samo firmi B povem, da bi rada izplačilo prek avtorske? A moram potem kak račun izdat? Glede na to, da nisem s.p. ali kakšna podobna pravna oseba. Hvala za info.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
7.5.2008 10:14:50   
ČebelicaMaja
ZmajTolovaj najprej moraš sklenit pogodbo z AAS... v Lj. računajo 33% provizije, kar načeloma zaračunajo itak delodajalcu, ti se moraš samo dogovorit za neto znesek, ki ga dobiš. Pokliči na AAS, ker ti za delo, ki ni avtorsko ne bodo želeli izstavit pogodbe oz. računov. Z njimi mora tudi firma B sklenit pogodbo, ki jim jo pošlje AAS.
Preveri pa dohodninsko lestvico, ker v srednjem razredu te država obdavči 21%, če pa padeš v višjega- pri meni je 2000€ lufta ali pa še manj, te pa cepijo za 41%- sedaj bom pač pazila, da ne bom šla preko tih 2000€...ker se mi sicer sploh ne splača delat preko ASS ali kake druge civilne pogodbe.
Jaz bom sklenila podjemno pogodbo z delodajalcem, ker je moje delo le deloma avtorsko.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
7.5.2008 11:06:57   
ZmajTolovaj
Najlepša hvala za pojasnila, Čebelica Maja!
user posted image



_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
7.5.2008 15:12:37   
sazi
te pa cepijo za 41%- sedaj bom pač pazila, da ne bom šla preko tih 2000€...ker se mi sicer sploh ne splača delat preko ASS ali kake druge civilne pogodbe.


sicer čisto izven teme, ampak en komentar na zgornjo izjavo:
Na razumem, zakaj mislite, da se vam potem ne splača delat? Kar če si v višjem razredu, si z 41 % (no, nisem šla gledat lestvice in se zanašam na pravilnost zgoraj napisanih %) obdavčena samo za presežek tistega, pri čemer bi bila obdavčna 21%.
Upam, da je dovolj razumljivo, ker včasih nekaterim res ni jasno, kako je z obdavčitvijo in razredi in se ful bojijo, da padejo v višji razred, pa to sploh ni neka panika,ker je dodatno obdavčen samo presežek spodnjga razreda.

(odgovor članu ČebelicaMaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
7.5.2008 15:50:26   
ZmajTolovaj
Upam, da je dovolj razumljivo, ker včasih nekaterim res ni jasno, kako je z obdavčitvijo in razredi in se ful bojijo, da padejo v višji razred, pa to sploh ni neka panika,ker je dodatno obdavčen samo presežek spodnjga razreda.

Ja, jaz štekam, kaj hočeš povedat, isto je bilo pri študentskem delu, ko so z januarjem 2007 na novo obdavčili prihodek in so se vsi pritoževali, da je meja znižana, v bistvu pa je bil obdavčen samo presežek. Jaz sem menda takrat zdoktorirala, pa mi je blo fajn, da vse vem, pri avtorskih sem pa čist frišna in nimam POJMA, kako to zgleda, no bom že kmal videla, ne. user posted image


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
31.5.2008 10:43:57   
rumenasoncnica
Pozdravljene,

imam vprašanje glede zgornje debate - ali velja enako tudi za podjemno pogodbo (da torej lahko delaš po podjemni pogodbi v času porodniške oz. starševnskega dopusta)?
hvalauser posted image user posted image

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
6.6.2008 1:17:31   
ČebelicaMaja
Lahko delaš po katerekoli civilni pogodbi, ki nima značilnosti rednega delovnega razmerja. Preverjeno.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
9.6.2008 11:05:59   
drobižek
rumenasoncnica - jaz že delam in po podjemni pogodbi.user posted image

(odgovor članu rumenasoncnica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
21.6.2008 7:30:03   
MARUŠKA28
Kaj pa mi svetujete v mojem primeru: sem v porodniški, ki jo prejemam od centra za socialno delo, saj sem bila pred zanositvijo zaposlena za določen čas; sedaj pa bi delala polovični delovni čas (šola)... a je možno to opravljati po pogodbi in da prejemam vseeno porodniško ali ne??? kolegica je tako delala - porodniška v šoli + pogodbeno delo na ljudski univerzi, meni pa je ravnateljica rekla, da za polovičko me ne more pogodbeno zaposlit??? kakšna je razlika?
Ima katera izkušnje s tem?
Kaj pa če bi si pustila polovično porodniško ( in s tem tudi samo polovico prejemka seveda), za ostalo me pa lahko potem zaposlijo a ne? drugo polovico porodniške pa bi vzel partner???

(odgovor članu drobižek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: PorodniÅ¡ka + pogodbeno delo
6.7.2010 10:54:41   
Roberta69
Kaj pa če imaš odprt sp in greš ti na prorodniško, zasposlen ni nihče drug, a po avtorski pogodbi pa lahko takrat kdo dela, ko si ti na porodniški?

(odgovor članu MARUŠKA28)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?