|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko "stane" otrok?
5.6.2010 18:06:14   
elanor
zanima me, kako veliki so bili stroški pri prvem otroku (torej, ko je treba kupiti vse) in koliko za njega porabite na mesec?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 19:36:45   
alejna
Moja je stara 14 mes.,ze pred porodom sem porabila okoli 2000 eurov (postelja,previjalna mizica in nekaj oblacil) ostalo so nama kupili sorodniki vozicek,lupinico...Zdaj porabim priblizno 400 eurov mesecno (Pampers,robcki,kremice,oblacila,hrana...) vcasih tudi vec...Otroci so precej dragi user posted image

(odgovor članu elanor)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 19:41:09   
sonček33
elanor - odvisno od pričakovanja, zahtev ... želja ... nova oprema  - voziček, lupinica, previjalna, banjica, oblačila in drugo - je lahko velik strošek...če si sposodiš vsaj kaj od tega, kupiš morda rabljeno ...pa niti ni tako drago. Strošek so plenice in hrana v primeru, da ne dojiš ali še slabše, če je otrok alregik, ker ta hrana je pa res svinjs*** draga.

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 19:47:57   
tessi
hm... men se zdi 400 eur na mesec mal velik. jz mislim da se ne zapravi toliko, max okoli 200, tudi če ne dojiš

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 20:09:24   
gaya24
No ja....400evr za plenice in kremice je pa res mal velik.... jaz dam za hrano in plenice pa robčke, tolk. Kremic za rit pa mila pa tudi ne kupiš vsak teden. Cotke pa tud niso tolk drage... spet odvisno kakšne so tvoje zahteve.
Postelja, previjalna...odvisno kje kupiš.... postelje od lip poljčane so od 100-200evr, previjalna pa tud ne stane neki ful...v ikei jo imaš že od 20evr dalje... Men je bil najbolj pomemben voziček, tist je bil 1000evr ampak so mi ga drugi kupili in pa pri avtosedežih nisem nič šparala.

(odgovor članu elanor)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 20:14:25   
ribica.
oprema se da kupit rabljena in lepo ohranjena, sam mal časa si moraš vzet in pobrskat po oglasih. Previjalne tako sploh ne rabiš, pač previjaš na obstoječih površinah. Tudi oblačila se dajo ponavadi dobit, za take male tako niso ponošena. Plenice, ajde, to je nek strošek. Kozmetike se pa tudi ne porabi toliko. Kremica za ritko, pa robčki, vse ostalo pa se itak uporablja samo občasno in ni tak strošek. Tiste malenkosti, kot dudke, stekleničke, slinčki in kaj za gušt pa tudi ne nanese tolko. Vsaj jaz tako gledam na zadeve. NIkoli nisem gledala na otroke s tega vidika. Problem nastane edino, če hočeš imet res vse novo, in fancy, sam potem se je pa treba že mal vprašat, kaj je tu pomembno, status to da si lahko mama. Pa brez zamere!

(odgovor članu tessi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 20:26:18   
Najaa
Tudi, če ne kupiš rabljene opreme, jo dobiš dosti ugodno, če recimo spremljaš akcije.
Mesečno pa niti ne vem, kolko gre za otroke, ker tega nisem nikoli računala. Glede na to, da jima cunj skoraj ne kupujem, ker veliko dobim, je pol hrana in plenice ipd. in vrtec seveda, pa je mogoče za obe okol 400.., ma ne, še to je preveč. Ne vem točno.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 20:28:49   
alejna
Jaz sem rekla zase koliko jaz porabim,in mi se 400 eurov ne zdi veliko,ker moja se vedno hitro raste,vsak mesec porabim za oblacila in obutev kar veliko,tako da me z hrano,pampersom,oblacili... pride okoli 400 evrov mesecno.Se pa cene oblacil razlikujejo tudi od trgovine do trgovine,vse je odvisno kje kupujes.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 20:28:55   
*miska.mcc*
za opremo in oblekice nisem dala nikoli nič. oz. miniminimalno.( za mojo duso).

pri fantih za hrano prvo leto nisem dala nič. dojila, uvajanje gh pa ne stane nic. ker imas itak vedno doma cetrt jabolka, pol krompirja, , malo zelenjave....

za plenice se ne spomnim. pri nini ponucam recimo 30-40 e na mesec
za novalac 60€ na mesec. govorim priblizno




_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 20:37:31   
23tina
IZVIRNO SPOROČILO: ribica.


Vsaj jaz tako gledam na zadeve. NIkoli nisem gledala na otroke s tega vidika. Problem nastane edino, če hočeš imet res vse novo, in fancy, sam potem se je pa treba že mal vprašat, kaj je tu pomembno, status to da si lahko mama. Pa brez zamere!


to je tvoje mnenje.jaz pa na otroku ne bom šparala.nimamo nekega bogastva,ampak dokler ji lahko privoščimo bo tamala imela "vse".ampak to ne pomeni,da bo vzgojena kot razvajenka,ki ne zna ceniti stvari...NITI SLUČAJNO!!!!!pa ne gre se za status,ampak za užitekuser posted image

< Sporočilo je popravil 23tina -- 5.6.2010 20:38:52 >


_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 21:00:28   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: 23tina
to je tvoje mnenje.jaz pa na otroku ne bom šparala.nimamo nekega bogastva,ampak dokler ji lahko privoščimo bo tamala imela "vse".ampak to ne pomeni,da bo vzgojena kot razvajenka,ki ne zna ceniti stvari...NITI SLUČAJNO!!!!!pa ne gre se za status,ampak za užitekuser posted image

He he - to dvoje pa res gre odlično skupaj - imela bo VSE, ampak ne bo razvajenka, ki ne zna ceniti stvari. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 21:09:19   
*miska.mcc*
ja, moji nimajo vsega,...pa vseeno ne znajo cenit stvari tko, kot bi sama zelelauser posted image

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 21:10:12   
23tina
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: 23tina
to je tvoje mnenje.jaz pa na otroku ne bom šparala.nimamo nekega bogastva,ampak dokler ji lahko privoščimo bo tamala imela "vse".ampak to ne pomeni,da bo vzgojena kot razvajenka,ki ne zna ceniti stvari...NITI SLUČAJNO!!!!!pa ne gre se za status,ampak za užitekuser posted image

He he - to dvoje pa res gre odlično skupaj - imela bo VSE, ampak ne bo razvajenka, ki ne zna ceniti stvari. user posted image

a če imaš "vse" je nujno,da tega ne znaš cenituser posted image .
sicer pa to ni tema tega pogovorauser posted image

_____________________________

LIJA 28.8.09
porodna 4090g 53cm
1.mesec 5400g 58cm
2.mesec 6530g 62cm
3.mesec 7950g 67,4cm
4.mesec 9050g 69cm

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 21:15:41   
Eva19
mene tamala res košta skor nič. prej sva se dojile, potem umetno melko cca 30 € na mesec, uvajanje goste hrane-tko kot je ena že  napisala maš vedno vse doma. kuham take stvari ki jih tud midva jeva, pri uvajanju res ne kompliciram. cunj sem veliko dobila,kar kupim, kupujem v cenejših trgovinah in ne v baby centru, kvaliteta je ista, sploh pa pol leta star otrok cunje tako hitro preraste da se ne splača ne vem kakšnih hudih kupvat. pa ne šparam na njej, tamala je vedno lepo oblečena. planice me pridejo cca 30 na mesec...skratka če rečem 100 €, sem rekla veliko... mislim da v povprečju kakšne 80 €, vključno s kakšnimi stvarmi ki niti niso nujne, pa ji jih vseeno kupim.

(odgovor članu 23tina)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 21:20:28   
Taula
Mene sedaj stane okoli 400 e na mesec (no prejšnji mesec konkretno več še več ker sem ji kupovala poletno garderobo)-ker je v privat varstvu. Plenic pa nima več čez dan, samo eno porabi za ponoči, kar se tudi pozna.
Prej pa sem kupila vse novo, koliko me je stalo nisem nikoli računala. Je pa res, da sem preden sem jo imela, mislila da bo ceneje.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu elanor)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 21:27:27   
*miska.mcc*
se pravi, da otrok stane od 0€ do 99.000 € na mesecuser posted image

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 22:41:34   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Plenic pa nima več čez dan, samo eno porabi za ponoči, kar se tudi pozna.



O, pridna bejba user posted image  Za našega tudi upam, da se jih tekom poletja losamo.

Tudi jaz nisem nikoli delala neke računice okol stroškov, 400€ je pa absolutno preveč na otroka, čisto pretiravanje, sploh če tu niso vkalkulirani stroški vrtca oz. šole.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 22:44:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*

se pravi, da otrok stane od 0€ do 99.000 € na mesecuser posted image

Točno tako ... stane te kolikor pustiš, da te stane ... nprimer komplet pohištvo za sobo smo kupili v Ikei pa smo za celo sobo dali manj kot kdo samo za posteljio in previjalno mizo ... glede cunj kasneje je pa tut tako ... trenirko za po peskovniku valjat lahko kupiš v Kiku za par evrov al pa v recimo Benettonu za par 10 evrov ...

(odgovor članu *miska.mcc*)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 22:46:50   
Anonimen
Ja, kolikor kakšen hoče zapravit.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 22:52:44   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

Ja, kolikor kakšen hoče zapravit.user posted image


T očno toliko, ja. user posted image Edino pri stroških vrtca in šole se ta matematika ne izide več user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 5.6.2010 22:53:28 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 22:56:47   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: Eva19

mene tamala res košta skor nič. prej sva se dojile, potem umetno melko cca 30 € na mesec, uvajanje goste hrane-tko kot je ena že  napisala maš vedno vse doma. kuham take stvari ki jih tud midva jeva, pri uvajanju res ne kompliciram. cunj sem veliko dobila,kar kupim, kupujem v cenejših trgovinah in ne v baby centru, kvaliteta je ista, sploh pa pol leta star otrok cunje tako hitro preraste da se ne splača ne vem kakšnih hudih kupvat. pa ne šparam na njej, tamala je vedno lepo oblečena. planice me pridejo cca 30 na mesec...skratka če rečem 100 €, sem rekla veliko... mislim da v povprečju kakšne 80 €, vključno s kakšnimi stvarmi ki niti niso nujne, pa ji jih vseeno kupim.


se podpišem. No, prvih nekaj mesecev je bilo malo več zaradi adaptiranega mleka.

Drugače pa za začetek so bili naši stroški takšni:
posteljica z jogijem (Lip poljčane in ta dražji jogi) skupaj 200€
lupinica Maxi cosi 120€
voziček in avtosedež 9-18kg - izposojeno od sestrične
previjalna - 200€ (naredil mizar po naročilu in je res ogromna in uporabna za vsa oblačila in plenice)

Drugo pa vse sproti in niti pod razno nikoli ne preračunavamo. Pač prej smo hodili na potovanja pa vsak mesec sem si vsaj ene čevlje kupila, sedaj pa gremo mal bližje pa ceneje na dopust, pa malo sem se omejila pri svoji obsedenosti s čevlji (no, iskreno, če si še 10 let nič ne kupim za obuti, ne bom bosa user posted image )

Skratka OTROK NE STANE NIČ VEČ - samo družinski proračun se malo prerazporedi in prej nujne stvari
naenkrat sploh niso več pomembne, kaj šele "nujne".
Če pa že govorimo o finančni plati zgodbe - otrok je moj najlepši strošek, kar sem jih kdaj imela in uživam v tem!!! user posted image

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:04:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: njamka

Ja, kolikor kakšen hoče zapravit.user posted image


T očno toliko, ja. user posted image Edino pri stroških vrtca in šole se ta matematika ne izide več user posted image


No, če pa govorimo potem o teh stroških, jih presegamo že samo s položnico za vrtec.user posted image

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:17:07   
alejna
400 eurov pretiravanje???!!!Zakaj bi bilo pretiravanje,ce si lahko toliko stroskov mesecno privoscim pol zame to ni pretiravanje,porabila sem na svojega otroka in mi ni zal.Res pa je da ji nikoli niti spodnjic ne bi kupila v Kiku (zaradi kvalitete),in ker je prvi otrok si nisem zelela sposojati ne oblekic in ne vozicka,postelje...nicesar.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:22:07   
clara23
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka



Skratka OTROK NE STANE NIČ VEČ - samo družinski proračun se malo prerazporedi in prej nujne stvari
naenkrat sploh niso več pomembne, kaj šele "nujne".
Če pa že govorimo o finančni plati zgodbe - otrok je moj najlepši strošek, kar sem jih kdaj imela in uživam v tem!!! 


zelo lepo povedano!user posted image user posted image




(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: koliko "stane" otrok?
5.6.2010 23:24:13   
*miska.mcc*
alejna...lepo receno, se ti mal preseravas!user posted image

_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu alejna)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?