|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prehrana v vrtcu- jaslice
6.11.2010 18:28:10   
krivonoska
Pozdravljene

Zanima me kako je s prehrano v vrtcu-jaslicah. Mi smo pričeli z uvajanjem, stara je 11 mesecev pa imajo hrano enako kot vsi ostali, ki so stari npr 5. let. Saj 11 mesečni otzrok ne more jest celega koščka jabolka, ocvrtega sira, govejega zrezka, paradižnikove solate, ponfrija....
Zanima me kako je to urejeno pri vas??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
6.11.2010 18:40:13   
branka81
Sm vesela,da si načela to temo tud mene zanima?user posted image

(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
6.11.2010 19:08:31   
nynna
 
prehrana v jaslih je drugačna, velikokrat je pire pa razne omakice pa ni segedina pa takih težjih stvari pa namesto solate je kakšna cvetača al pa brokoli.... Pa zajtrki so v glavnem mlečni oz pri nas sta oba zajtrka. Vglavnem nič skrbet vse je prilagojeno.user posted image

(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
6.11.2010 19:40:52   
mateyka
seveda hrana jaslic ni ista kot za 5letnike.

poglej tukaj so npr. jedilniki za vrtec Andersen; za jaslice (1-2 leta), 2-3 leta in 3-6 let.
http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/Zdravje%20Prehrana/JEDILNIK%20nov%201-2.doc
http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/Zdravje%20Prehrana/JEDILNIK%20nov%202-3.doc
http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/Zdravje%20Prehrana/JEDILNIK%20nov%203-6.doc

je razlika, ne? user posted image npr. 24.11.
- jaslice majo Kremna juha iz špinače, sesekljana telečja pečenka, pire krompir, mlado korenje v omaki
- "ta veliki" pa Kremna juha iz špinače, svinjska pečenka, pražen krompir, radič in endivija s krompirjem

kdaj pa je zelo podobna (ko je to možno), npr. 12.11.
- jaslice majo Kremna juha iz hokaido buč, kruhove kocke, (drobni makaroni) makaronovo meso, zelena solata
- "ta veliki" pa Kremna juha iz hokaido buč, kruhove kocke, makaronovo meso, zelena solata

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
6.11.2010 20:48:33   
benika
Hrana za jaslične otroke je lahko ista kot za vrtčevske otroke, vendar je precejšnja razlika v postrežbi le-te. Zrezkov nimajo, imajo pa meso, narezano na mini koščke, imajo pire namesto krompirja v kosih, imajo drobno rezano solatko, tudi paradižnik in ostala zelenjava je narezana na majhne koščke. Svinjine načeloma ni, tudi cvrtja ni veliko. Zajtrk je mlečni (načeloma).

A ti 11-mesečniku hrano doma pasiraš?

Saj 11 mesečni otzrok ne more jest celega koščka jabolka, ocvrtega sira, govejega zrezka, paradižnikove solate, ponfrija....


Krhelj jabolka je najbrž tvoj otrok že kdaj dobil za žulit? Ocvrtega sira, pomfrija v vrtčevski prehrani NI, tako da se s tem ne obremenjuj. govejih zrezkov v taki obliki prav tako ne oz. so tako mehki, da ga otrok komot pogoltne.


< Sporočilo je popravil benika -- 6.11.2010 20:52:01 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
6.11.2010 21:25:36   
Najaa
Jaslična prehrana ziher ni ista kot za 5-letne otroke. Poleg tega ocvrte hrane ala pomfri ipd v vrtcu sploh ne delajo. Jasli imajo ponavadi vse bolj "vodeno", tekoče, razne pireje in omakice, mehko meso, juhe... Sadje pa ne vem, sej tud doma daš otroku krhelj jabolka v roke? No jaz sem svojima dala. Kakšna banana, melona ipd pa tudi ni trda hrana... Ne sekiraj se, vse bo ok. 

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
6.11.2010 21:49:11   
K_a_t_i
Naš otrok je pri 7ih ali pa 8h mesecih (nisem zdaj 100%) v rokah držal celo jabolko z olupki in ga jedel. Res je bil med bolj "zobatimi", ampak kljub temu si ne predstavljam kako drugače kot v krhljih bi dal 11m otroku za jest jabolko user posted image

Ocvrt sir in pomfri - počasi, počasi, saj gre v jasli in ne na študentske bone jest...


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 7:30:22   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: krivonoska

Pozdravljene

Zanima me kako je s prehrano v vrtcu-jaslicah. Mi smo pričeli z uvajanjem, stara je 11 mesecev pa imajo hrano enako kot vsi ostali, ki so stari npr 5. let. Saj 11 mesečni otzrok ne more jest celega koščka jabolka, ocvrtega sira, govejega zrezka, paradižnikove solate, ponfrija....
Zanima me kako je to urejeno pri vas??



ne vem od kod prihajaš, ampak v javnih vrtcih v LJ zagotovo nimajo enakih jedilnikov.
Hrana za namanjše je posebej pripravljena.

Prav tako na jedilnikih ne boš našla pomfita, pohanih svinjskih šniclov, pohanega sira... in podobnega
Jabolka, hruške, in podobno jim lupijo in režejo na krhlje.

Tule imaš primer jedilnika:

PONEDELJEK:
Zajtrk I: ribana kaša na mleku, sadje
Zajtrk II: čokoladni namaz, korenje, kruh, mleko, sadje
Dopoldanska malica: hruškov nektar
Kosilo: kolerabna juha, ohrovtov narastek, zelena solata
Popoldanska malica: sadna kaša, kruh

TOREK:
Zajtrk I: mlečni močnik, sadje
Zajtrk II: puranja prsa, ščep kislega zelja, kruh, čaj, sadje
Dopoldanska malica: breskov nektar
Kosilo: ričet, pecivo s kokosom, orehi in rozinami, pomarančni sok
Popoldanska malica: tekoči navadni jogurt, kosmiči s pšenično klico

SREDA:
Zajtrk I: prosena kaša na mleku, sadje
Zajtrk II: maslo, med, kruh Zdravko, orehova jedrca, mlečna kava, sadje
Dopoldanska malica: 100% sadno zelenjavni sok
Kosilo: grahova juha, makaronovo meso, riban sir, zelena solata s koruzo
Popoldanska malica: sadna kaša, kruh

ČETRTEK:
Zajtrk I: polenta, mleko, sadje
Zajtrk II: sirni namaz, črn kruh, sadje
Dopoldanska malica: 100% jabolčni sok
Kosilo: paradižnikova juha z rižem, junečji zrezki v zelenjavni omaki, kruhov cmok, zelnata solata
Popoldanska malica: sadna kaša, kruh

PETEK:
Zajtrk I: kus kus na mleku, sadje
Zajtrk II: sirova štručka, rozine, kakav, sadje
Dopoldanska malica: borovničev nektar
Kosilo: brokoli juha, pečena panga , pire krompir s korenjem, rdeča pesa v solati
Popoldanska malica: sadni jogurt, kruh


(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 13:51:10   
benika
KR vrtci imajo tudi ločeno in sicer 1-2leti, 2-3 leta ter jedilnik za starejše otroke. Jedilniki so so zelo podobni, vendar vseeno z opaznimi razlikami.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 17:49:31   
žab*ca
No v našem vrtcu so imeli enako hrano kot starejši otroci,z odgovorom vzgojiteljice "da se bolje najejo".Je pa bila hrana menda narezana na manjše koščke.Tako je naš 11-mesečnik dobil normalni kos orehove potice.Seveda jo je bilo več pod mizo,kot v želodcu user posted image .

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 18:59:02   
nananaja
Pri nas ni bistvene razlike med hrano za prvo in drugo starostno obdobje, so se pa pohvalili, da poskušajo biti zdrav vrtec. Na jedilniku nimajo neke nezdrave hrane (pohanje in pomfri), menda so vsaj pri mlajših ukinili celo paštete, hrenovke in podobno. Hrana je pa vedno primerno pripravljena za zelo majhne. Pri nas je bilo še celo tako, da je ob vstopu septembra (cela skupina novincev) samostojno jedla samo naša, pa je bilo tako postreženo, da so se vsi najedli.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 19:09:54   
PC Baby
Pri nas imajo celo hrano za tri obdobja: 1-2 letniki, 2-3 letniki, 4 in starekši

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 20:28:13   
krivonoska

Ja no ne, da ne bom našla te hrane, na jedilniku, vsa ta hrana je bila ta teden v krožniku v jasličnem oddelku in v vseh ostalih oddelkih. Vzgojiteljica pa reče "pa saj jejo".

Za zajtrk pa je ponavadi namazan kruh, ki pa je na koncu vse na tleh, želodčki pa so prazni.

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 20:34:28   
benika
V kateri vrtec pa hodi tvoj otrok? Ker da so imeli ocvrt sir pa pomfri...močno dvomimuser posted image Sama delam v kuhinji, kjer kuhamo cca. 1000 vrtčevskih obrokov in vem, kakšni so standardi prehrane. In verjemi, sira ne boš našla.

In tudi to, da za zajtrk jedo le namazan kruh...ne verjamem, sori.


< Sporočilo je popravil benika -- 7.11.2010 20:35:11 >

(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 20:41:22   
krivonoska
Ja glej si ne zmišljujem, tako je pač bilo v tem tednu, pravijo pa, da je premalo otrok, da bi lahko kuhali posebej.

Ne vem zakaj bi lagala, sem samo vprašala za vaše mnenje?!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 20:47:56   
benika
OK, recimo da je tako. Še vedno me zanima, kateri vrtec je to in v katerem koncu SLO. Lahko na ZS.

(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 21:00:24   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: benika
V kateri vrtec pa hodi tvoj otrok? Ker da so imeli ocvrt sir pa pomfri...močno dvomimuser posted image Sama delam v kuhinji, kjer kuhamo cca. 1000 vrtčevskih obrokov in vem, kakšni so standardi prehrane. In verjemi, sira ne boš našla.

In tudi to, da za zajtrk jedo le namazan kruh...ne verjamem, sori.


to je meni ful čudno. jaz namreč zakorakam po parkrat na dan v kuhinjo vrtca od naše tamale in vem kaj kuhajo. + jemljemo tam kosilo za dedija in babi in nisem nikoli videla, niti dobili nismo pomfrija, niti pohanega sira. včasih nam tudi dajo, če kaj malega ostane od zajtrka (da ne vržejo stran), razne mlečne kaše - gres, mlečni riž .itd. in včasih dobimo mešano procijo za domov in prav vidiš kaj so mele jaslice (čufte) in kaj "taveliki" (filana paprika).

jaz mislim, da lahko podaš prijavo, če je tako slabo s prehrano kot praviš. kakor pravi benika - standardov se morajo držat. a nimajo vodjo zdravstveno higienskega režima? ker v našem vrtcu jo majo in jo vidim, ko čekira zadeve (higieno in hrano, ki jo na veliko pripeljejo dostavljalci - saj veš solate, krompir, meso in podobno) in pripravlja jedilnike za skupine. poglej,tukaj je stran kjer vidiš kako ima naš vrtec to organizrano (pa še slike naših super kuharic in kuharjev na delu user posted image ):
http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/Zdravje%20Prehrana/mzdrp.htm

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 21:19:16   
benika
Evo krivonoska, to je naš jedilnik za vrtce

http://vrtec.skofjaloka.si/default.aspx?Tip=1551651&KeyID=33&Naslov=Prvi_teden

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
7.11.2010 22:42:44   
livia
Pri nas imajo en jedilnik za 1-3 in enega za 3-6 letnike.
Res, da tudi v jaslih ni spasirano, je pa vseeno bolj na koščkih. Popoldan so bolj naribane čežane sadja.

Mene je bolj zmotilo pomfri, ocvrt sir. No, naši imajo malo bolj "zdrave" jedilnike.

Evo naš jedilnik za ta teden:

PONEDELJEK 8.11.2010
ZAJTRK prosena kaša na mleku, kruh
MALICA jabolčni sok
KOSILO bistra juha z rezanci, dušena govedina, pire krompir, sestavljena solata     
MALICA pomaranča, kruh


TOREK 9.11.2010
ZAJTRK ribana kaša na mleku, kruh
MALICA pomarančni sok 100% (razredčen)
KOSILO bučkina  juha, domači ribji polpeti, pire krompir, dušena mix zelenjava v prilogi    
MALICA jabolko, kruh


SREDA 10.11.2010
ZAJTRK čokolešnik, kruh
MALICA breskov sok
KOSILO segedin golaž, polenta,domač marmorni kolač , malinovec
MALICA sadni jogurt Yoviland(Vipava), kruh


ČETRTEK 11.11.2010
ZAJTRK koruzni kosmiči na mleku, kruh
MALICA marelični  sok
KOSILO cvetačna  juha , dušen piščančji file, zelenjavni riž, paradižnikova solata    
MALICA mandarina, keksi


PETEK 12.11.2010
ZAJTRK pšenični zdrob na mleku, čokoladni posip
MALICA jabolčni sok
KOSILO špinačna juha, mesno- zelenjavna lazanja , zelena solata s koruzo    
MALICA banane, kruh    

(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
9.11.2010 7:45:43   
sončnica24
Pri nas v mariboru, imajo otroci v jaslicah in vrtcih popolnoma isto hrano, je pa res da dobijo jaslični vse čisto na majhno narezano in moj je čisto vse od prvega dneva dalje. 

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
10.11.2010 8:32:02   
nananaja
Za zajtrk pa je ponavadi namazan kruh, ki pa je na koncu vse na tleh, želodčki pa so prazni.

To je pa  problem vzgojiteljic ne jedilnika.

(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
10.11.2010 21:11:34   
pelin
Tako malo za šalo malo za res...Krivonoska  a veš kaj se zgodi z nosom  tistih, ki lažejo?user posted image user posted image Sori, ampak tvoje ime in posebej tvoje izjave so me asocirale...hi, hi...
Mislim, da je vsem jasno (tudi tebi verjetno) da takšne hrane ne dobijo  v nobenem vrtcu ne ta večji in ne ta mali...Tako, da...tvoje vprašanje je kar neki...oz. imaš svojega otroka nekje v privat varstvu, ki ima kvaliteto hrane pod kritiko...javni vrtec si kaj takega ne bi dovolil...

Aja...pa praviš, da je premalo otrok da bi kuhali posebej...čigava pa je potem ta kuhinja ..od kakšnega rokovskega benda? Še dobro, da dobijo za piti čaj in ne...pir...user posted image

No, ker pa sem človek, ki pravi, da se na svetu vse mogoče dogaja...dopuščam 0 0.000001 % verjetnosti, da se kaj takega res dogaja v javnem vrtcu  in se v tem primeru strinjam z Mateyko...prijava...


< Sporočilo je popravil pelin -- 10.11.2010 21:18:22 >

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
12.11.2010 23:11:30   
krivonoska
No moram povedat, da ste me nekatere z vašimi odgovori kar razočarale. Vidim, da vedno ko kdo kaj sprašuje, ste kar nesramne.
Glede prehrane pa ni nič izmišljeno, gre za javni vrtec v manšem kraju na podeželju, već pa ne mislim debatirat, da me neboste spet imele za lažnjivko.
Pa hvala vsem.

LP

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
13.11.2010 10:19:32   
benika
Oprosti draga krivonoska, ampak jaz v nobenem izmed postov ne vidim nobene nesramnostiuser posted image Če je zate nesramnost to, da se ne strinjamo s tabo in da smo izrazile dvom o takšni prehrani, potem boš težko preživela na tem forumu. Veš, ne ploskamo vsakič in se ne strinjamo z vsako izjavo.

Punce so ti lepo povedale, kakšna je prehrana v vrtcih in če si slučajno pozabila, smo ti prijazno nalepile oz. prepisale naše jedilnike.

In kljub temu da živite na vasi, je takšen jedilnik za otročke NESPREJEMLJIV in jaz bi šla v luft. Takoj. Vsega obsojanja vredno pa je dejstvo, da je to javni vrtec. Če tvoje navedbe seveda držijo. Ali imajo slučajno jedilnik tudi na internetu?

(odgovor članu krivonoska)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prehrana v vrtcu- jaslice
13.11.2010 11:13:47   
mateyka
glej, če je res tak jedilnik kot si rekla, podaj prijavo. kaj drugega naj ti še rečemo? a to ti ni ok? mislim,da lahko podaš anonimno. druga opcija je, da prepišeš otroka v drug vrtec.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?