|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prepovedane jedi
23.11.2007 20:10:23   
Majuska
Ojla,

zanima me, katera živila so "prepovedana" v času nosečnosti? Priporoča se verjetno veliko zelenjave in sadja, zanima me samo, ali so še kakšne posebnosti ... mastne hrane pa itak ne jem.

Se priporočam za vaše nasvete user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prepovedane jedi
23.11.2007 20:18:32   
Anonimen
Nepastirizirane sire oz. mehki siri, surovo oz. premalo pečeno meso, suhe mesnine(čeprav tiste v trgovini kupljene naj bi bile pregledane), surova jajca in vsa hrana iz surovih jajc(majoneza, tiramisu...), površno oprana zelenjava in sadje. Mislim da je to to. Zdrava prehrana, normalna v bistvu, samo navedenemu se izogneš za tistih par mesecev.

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prepovedane jedi
23.11.2007 20:44:31   
Petraa
Vse lahko ješ. to je bolj tko če vzemaš kje pri kakemu kmetu.
jaz sem iz dneva v dan žrla paštete,sire,špeh itd-mi je najblj pasalo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prepovedane jedi
23.11.2007 20:45:57   
Anonimen
Jedla sem vse....

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prepovedane jedi
23.11.2007 20:49:58   
Majuska
No jaz že iz zdravstvenih razlogov ne jem mastnega, trudim se pojesti čim več zelenjave in sadja, pijem dovolj tekočine, mesnin pa tako ali tako ne maram preveč (razen pršuta!) ... tako da upam na lep potek user posted image

Hvala dekletauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prepovedane jedi
23.11.2007 20:57:55   
Anonimen
No moja znanka je fasala hudo salmonelo v 6.mesecu. Otrok je umrl. Tako da jst se glih ne strinjam s tem da lahko ješ vse. Lahko....sam tvegaš.
No meni se glih nebi blo težko tem par stvarem odpovedat.

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prepovedane jedi
23.11.2007 20:59:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

No moja znanka je fasala hudo salmonelo v 6.mesecu. Otrok je umrl.


Ojoj........user posted image

Jaz sem jedla vse in nekako zaupala, da bo vse v redu.

Še dobro, da nisem brala RR.....včasih je lažje živeti z manj informacijami in enostavno zaupat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prepovedane jedi
23.11.2007 21:04:16   
Tanayya29
no,jaz tudi nisem komplicirala.Sploh pa mi je pasala nezdrava hrana...
Kakor je ena napisala,glih od kakšnih kmetov ni treba kupovat,kupljeno v trgovini pa naj bi bilo preverjeno(vsaj upam).



_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prepovedane jedi
23.11.2007 21:05:08   
Petraa
http://med.over.net/forum5/read.php?19,4061199,4061251#msg-4061251

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prepovedane jedi
23.11.2007 21:19:50   
Tanayya29
aha,torej salmonela ni nevarna?

no,saj jaz sem sprva tudi skušala jesti"zdravo"prehrano...zadnje dva meseca,se mi je pa utrgal.Sem hodila po krofe vsak dan,po hrenovke,majoneze,paštete....




_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prepovedane jedi
24.11.2007 8:37:44   
paris
Jaz sem jedla vse. Takrat, ko sem bila jaz noseča se itak ni dosti govorilo o prehrani nosečnic (pred 19 leti). Jaz bi rekla po pameti. Jaz verjetno kakšnih surovih, neprekuhanih jedi ne bi jedla.

_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prepovedane jedi
24.11.2007 16:30:51   
Inigo
men se pa tk bifteka lušta... pa tut ne smem, ne? user posted image

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prepovedane jedi
24.11.2007 16:40:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

http://med.over.net/forum5/read.php?19,4061199,4061251#msg-4061251


Če tako hudo dehidriraš, bruhaš in vse ostalo, dobivaš krče in od tega prezgodaj rodiš....no mene pač noben ne bo prepričal da ni nevarna. Sicer pa vsak po svoje.

(odgovor članu Petraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prepovedane jedi
24.11.2007 17:15:47   
Naja30
Izogibam se gobam, jedem kjer so nepredelana jajca notri, svinjini, mastnega na splošno ne maram... Drugače pa jem vse, tudi paštete in salame. In sladkarije user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
24.11.2007 18:38:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Inigo)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prepovedane jedi
25.11.2007 8:04:05   
Tanayya29
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

IZVIRNO SPOROČILO: Petraa

http://med.over.net/forum5/read.php?19,4061199,4061251#msg-4061251


Če tako hudo dehidriraš, bruhaš in vse ostalo, dobivaš krče in od tega prezgodaj rodiš....no mene pač noben ne bo prepričal da ni nevarna. Sicer pa vsak po svoje.



se strinjam karin s teboj.
ma,saj zarad salmonele so bili primeri,ko so umrli.Pušenjak kdaj trdi tudi kar po svoje....
sicer pa ja,po pameti.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prepovedane jedi
25.11.2007 10:00:22   
scubadiver
Če ne kupuješ jajc in mesa pri kmetu je možnost okužbe s salmonelo precej majhna.
Ko je meni G. povedal, da sem že prej prebolela toxo, da ni problematična, mi je lepo povedal, da sedaj lahko jem prav vse, tudi pršut, majonezo, tatarca, biftke... Da izogibam naj se le školjk. Tko da sem jedla prav vse..

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prepovedane jedi
25.11.2007 14:56:34   
Lea2007
Neki mi ni jasno, enkrat sem v prebrala v reviji nosečnica, da se naj ne bi jedlo arašidov in lososa.
A ni lih losos kao zdrav? Prekajen, verjetno, ni lih tabolš, samo kaj pa pečen, file?



(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prepovedane jedi
27.11.2007 18:16:46   
Majuska
Hm, kaj pa je z arašidi narobe? user posted image

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prepovedane jedi
27.11.2007 18:30:50   
Anonimen
Arašidi so ful alergeni. Če nimate glih kkšnih alergij v družini, pa če ne jeste arašidov glih vsak dan pomoje nima bit kaj. Gre se za alergije ki jih zarad tega lahko ima otrok pozneje.
Losos pa mislim da tako kot tuna vsebuje preveč svinca al neki tacga. Kar tud ni najboljš v nosečnosti. Sam kkšn kos lososa al pa konzerva tune ne škodi. Lahko škodi samo v velikih količinah, pa še to redko.

Drugač pa če ste toxo že prebolele ni nobene panike jest suho meso ipd.. Mogoče le na koncu ni pametno če začneš zatekat, ker je ful slano. Sam drugač pa če si toxo že prebolel ti od pršuta nima bit kaj.

Pri salmoneli je pa tako da se lahko fejst zastrupiš. In takrat gredo ravnotako vsi strupi v otroka. Mislm je neumno trdit da ne. Če aspirina ne smeš pojest, me ne bo noben pušenjak prepričal da je fejst da si par dni na infuziji, bruhaš, si totalno dehidriran in te šopajo z vsemi možnimi zdravili da te spravjo k seb.
Ne vem no, jst sm sam enkrat fasala salmonelo, na morju, blago obliko....pa sm mislna da me bo pobralo tak sm bla slaba. Nimam nobene želje v nosečnosti kej tacga preživljat sam zato k mi je neki zapašal.

Pa nisem nagnjena k kompliciranju. Sam da se pa za 8 mesecev odpovem majonezi pa nepasteriziranim sirom se mi pa res ne zdi konc svetauser posted image


< Sporočilo je popravil karin24 -- 27.11.2007 18:35:36 >

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prepovedane jedi
27.11.2007 19:46:14   
mojca83
Sreča tistim ki smo že prebolele toxo.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prepovedane jedi
27.11.2007 19:58:43   
Anonimen
Arašidi: ti so bili eni izmed tistih, ki so mi dali vedeti, da sem verjetno res user posted image , predno sem delala test. Nenormalno so mi dišali. user posted image Jedla sem jih kot kruh.

Suho meso: da bi se jaz odpovedala kolinam? Ni šans, raje seksa stradam.

Tune, losos: lahko nornalno ješ 1-2 na teden. Preveč rib se kopiči svinec v telo, kar ni dobro ne za user posted image  ne za user posted image . Jaz jem to normalno. V mejah.

Jajca, majoneza, siri: jem kar sem zasigurana. Ravno iz trgovine mi ne dišijo te stvari,ker so vse umetne.Razen sir, ki ga jem edino ementalca, najbolj mastnega.user posted image  Pa ogromno lukenj zraven.user posted image


Jem čisto vse, vse kar mi paše.Ne kompliciram. ker rada jem in ne mislim stradat oz. si cedit sline. In komaj čakam novoletne praznike, ko bo spet potica, pršut, francoska solata, sarme....njami še bi mami. user posted image

(odgovor članu mojca83)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prepovedane jedi
27.11.2007 22:26:51   
Majuska
Majoneze itak ne maram, ribja hrana pa tudi ni tisto, kar bi si želela na krožnik ... res pa je, da sem se ravno včeraj najedla arašidov user posted image

Hvala dekleta user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prepovedane jedi
28.11.2007 17:33:05   
Roberta69
Jaz se pa za ribe sploh ne bi strinjala. Mislim, da glede teh kovin preveč nabijajo, ker potem smo pa tam, da so tudi vse njive preblizu ceste itd. Zanimivo je, da se članek od članka razlikuje. V nekaterih recimo ravno priporočajo mastne ribe, kot je tuna, losos, itd., ker imajo npr. veliko omega-3 maščob in naj bi jih predvsem v zadnjem trimesečju jedel obilno, ker s tem pripomoreš k boljšemu razvoju otrokovih možganov (naj bi bil bolj inteligenten). Jaz že na splošno mislim, da so ribe zakon in se ravno jezim nase, da jih pojem premalo, ne pa da bi se jih še izogibala. Vsaka pa naj posluša svoj oz. tisti prav, ki mu verjame.

Cvrtje in mastne jedi (pečenka...) pa že tako in tako ne prinašajo veliko dobrega.

Drugače je pa po moje kar najbolje, da človek res dobro posluša svoje telo (v nosečnosti mu baje naravnost narekuje, kaj potrebuje) in ob hrani uživa. Je pa jasno, da če ti recimo ginekolog predpiše neke dodatke, da tvoja prehrana ni nabolj ustrezna oz. idealna.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prepovedane jedi
29.11.2007 10:26:40   
tosja
ribe - ne kr vseh rib dat v en koš... Težke kovine se kopičijo v tuni. V bistvu jih tune "srkajo" iz vode!
Losos pa se priporiča, ker ima veliko omega3 maščobnih kislin, ki so zlasti pomembne v času, ko se razvijajo user posted image možgani.

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Roberta69)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?