|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prva noč po odvzemu dudice
13.11.2007 21:20:14   
Marogica
Našemu ta mlajšemu smo danes odvzeli dudico(boooogiuser posted image ). Čez dan je kar šlo, bala sem se večera. In res je jokal v postelji "duda, duda", da se mi je trgalo srce. Sva se z možem vlegla poleg njega in ga božala in cartala, nakar je zaspal. 
Me za pa zanima, če se je vam otroček prvo noč kaj zbujal in na splošno, kako dolgo je to odvajanje oz. "žalovanje" za dudico trajalo? Dan, dva...več?

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
13.11.2007 21:39:59   
skuštrana
Pri nas je bila kriza 3 noči, potem je bil pa mir. Ali pa morda samo 2 nočiuser posted image , se ne spomnim dobro, je pa hitro minilo.
Podnevi pa dude ni pogrešala. Aja, je bila pa full dudlar - ponoči jo je imela non stop v ustih, sem mislila, da ne bomo nikoli brez.
Držim pesti, da vam kriza čimprej mine.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
13.11.2007 21:40:03   
Ro-La
nič ni žaloval...jaz pa tut neuser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
13.11.2007 21:46:04   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Ro-La

nič ni žaloval...jaz pa tut neuser posted image


Meni pa se tako smili naš mali sinko....Še ta velikemu je bilo tako hudo, ko je BRin jokal, da je neprestano govoril: "Mama, daj mu takoj dudo!" Ko sem rekla, da je nimamo, je pa rekel, daj gremo novo kupiti.user posted image  Pa sem mu povedaka, da je zdravnica rekla, da mu zobki že sedaj nepravilno rastejo...potem je bil šele žalosten..."nočem, da ima Brin krive zobke", ... pa ste že oba jokala....Ojojojojooj

Mi očitno vsi žalujemouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
13.11.2007 22:21:54   
Barči78
Me za pa zanima, če se je vam otroček prvo noč kaj zbujal in na splošno, kako dolgo je to odvajanje oz. "žalovanje" za dudico trajalo? Dan, dva...več?


Naša se ni nikoli zbudila, pred spanjem je kakšen teden samo omenila dudo, pa hitro pozabila. Pa je imela pred tem dudo v ustih 23 ur na dan.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
13.11.2007 23:02:38   
lelaval
Midva sva vzela obema naekrat dude -ta večji (3 leta) je zobozdravnica rekla, da se ji že malo pozna na zobkih, meni pa še vzgojiteljica, ko sem prišla ponjo v vrtec. In sem izkoristila dano priliko, da gremo zvečer spat brez dude - veljalo je kar za oba - sin je rekel, da noče imet grdih zobkov. S sinom ni bilo težav, ne čez dan in ne čez noč, hči pa je potrebovala ene 3 dni in noči, da se je navadila brez dude (je bila dobesedno obsedena z dudami: eno v ustih in v vsaki roki po 2 dudi user posted image user posted image ).
Dude sem pospravila v škatlico in jih hranila še 1 mesec (če slučajno nastopi resna kriza - a hvalabogu ni), potem pa sem jih vrgla stan.
O odvzemu dude najmlajši pa sploh nočem niti razmišljat - jo je malo pred 2. letom začela uporabljat user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 6:48:46   
srki
Jaz sem bila pri našemu pozitivno presenečena. Letos, ko smo prišli iz morja, jo je nekam vtaknil in iskali smo jo cel večer, dude nikjer. Povedala sme mu, da je dudo sam izgubil, da ne vem več, kje naj jo iščem. Sam se tudi ni spomnil, kam si jo je dal.

Večera in noči me je bilo strah, mojega še bolj. Skoz mi je govoril, naj si grem eno sposodit k sestri, ki imajo dojenčka. Rekla sem si, bomo videli, kako bo. Prišel je večer, k sebi je stisnil medvedka, malo smo se še pogovarjali in je zaspal, brez joka in stoka.

So bili dnevi in večeri, ko se je na dudo spominjal in rekel, da bi "dudi", hujšega pa ni bilo. Ponoči se tudi ni zbujal. Tako da, to smo prestali in verjamem, da boste tudi vi.

Naš je bil tako navezan na dudo, da me je bilo res groza, kako se bo vse razpletlo, pa se je zelo OK in sem vesela, da je tako.

Če pa vidi npr. od mojega nečaka dudico, si jo včasih kar v usta dauser posted image . Ga daje nostalgijauser posted image .

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 7:59:51   
Marogica
Torej...naš otrok je prespal noč mirno, brez bujenja in iskanja dude, tudi zjutraj ni povpraševal po njej, preden je šel v vrtec. Me zanima, kako bo danesuser posted image

Pa hvala za odgovoreuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 8:12:33   
viv_
Pri nas je bila prvi večer kriza, jok pred spanjem... Drugi večer je bilo samo še malo "cmih cmih", potem je bilo pa OK. Duda je ni nikoli več zamikala, tudi potem pri Zarji ne.

To "mučenje" smo izvajali pri 2 letih in pol.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 8:23:42   
anitaz
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Torej...naš otrok je prespal noč mirno, brez bujenja in iskanja dude, tudi zjutraj ni povpraševal po njej, preden je šel v vrtec. Me zanima, kako bo danesuser posted image

Pa hvala za odgovoreuser posted image


...potem ne bo več problemov.

Tudi Tjaša je brez problema prenesla odvzem dude (no, muca jo je odnesla in ji v zameno prinesla bonbončke user posted image ). Prvi dan je samo zvečer parkrat rekla, da bi rada dudo in je malo težje zaspala. Ampak noč je bila še bolj mirna, kot navadno. user posted image user posted image  In do danes sploh ne omenja dude. Če jo že kdo omeni, lepo pove, da jo je odnesla muca.

Res, tako sem ponosna, ko je tako "odraslo" sprejela to, da vam ne morem povedat user posted image user posted image  

Marogica, ne bo nobenga problema, boš vidla.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 8:56:02   
mala zirafa
Naša si je nekaj časa po odvzemu dude pritiskala dlan na usta , tako da je čutila da ima nekaj na ustihuser posted image user posted image user posted image .Tudi sesala je v prazno.Po kakem mesecu je prenehala s tem.Še vedno se z ličkom rada kam stisne ob odejo ali plišasto igračko.
Je bla pa pravi odvisnik od dude vsa 3 leta.Prej ko ga odvadiš lažje je.

(odgovor članu anitaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 8:59:55   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: mala zirafa

Naša si je nekaj časa po odvzemu dude pritiskala dlan na usta , tako da je čutila da ima nekaj na ustihuser posted image user posted image user posted image .


To je včeraj naš tudi delal, si je pritiskal prstke na usta, igrač pa ima tako ali tako milijon okrog sebe..še dobro, da ima postleljo 160x200user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mala zirafa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 9:14:17   
Teja N
Timoteja smo odvadili tako, da sta se z očitom vsedla in se zmenila, da je zdaj on velik fant in je ne rabi več, zato jo bo dal revnim otrokom v Afriko.

Sta jo zapakirala v kuverto, napisala "naslov", zalepila in dala na eno polico, da jo bomo dali v nabiralnik, medtem ko bo spal. Seveda smo jo pol skrili, če bi le bila kriza.
Pred spanjem s eje sicer spomnil in malo potožil, d abi jo imal, pa smo rekli, da je že v Afriki. Pa je el zaspal brez nje. Še kak večer se je spomnil,  pol pa ne več.

Nik je pa sploh ni imel, ne kot dojenček ne kasneje. Ni pokazal nobenega interesa, toliko bolje.

Tako da Marogica, nič panike, mamice se itak ponavadi sekiramo 10x bolj zaradi teh stvari kakor otročki. Se bo že navadil.user posted image

_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 9:23:53   
Marogica
Ja, saj to je. Naš ta starejši tudi ni imel dude-nikoli, zato nimamo izkušenj z odvajanjem. Pa saj zaenkrat je OK, me res zanima, če bo imel še krizo in kako bo reagiral. Se javim kaj

Mi smo mu rekli, da bo dudo dobil dojenček, ki je še majhen in nima zobuser posted image , zato jo lahko ima. Njemu pa je "dojenček" prinesel ninjo-želvo v zahavalo, za dudico. Je bil zadovoljen z "menjavo".user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 11:15:07   
Anonimen
Smem samo vprašat, zakaj si mu jo odvzela?

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 13:59:18   
Marogica
Decembra bo star 3 leta in včeraj smo imeli z njim sistematski pregled. Zobozdravnica je ugotovila, da so zobki že kar fajn "zamaknjeni" in da ga naj probamo čimprej odvaditi od dude.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 14:04:53   
HuAnita
Meni pa se tako smili naš mali sinko....


IZVIRNO SPOROČILO: Marogica



Morigica, tole mi je pa res novo!!! da se tebi otrok smili???user posted image user posted image user posted image  Zakaj že?user posted image
ne zameri, ampak ne skapiram, če se šališ s to temo ali misliš resno....user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 14:08:05   
HuAnita
No, pri nas je bilo prvo noč hudo, potem je še parkrat zatežila za dudo, ampak je celo že predden so ji račke vzele dudo, spala vso noč, tkao je tudi poslej. sems e pa bala, ker sem malemu tišala dudo ob vsaki priložnosti, pa je ni zagrabil, da se bo njej stožilo po njej, jo je res tu pa tam še dala v usta, če jo je našla, ampak ni bilo krize.
Je pa res, da so ji račke prinesle igračko, ki si jo je močno želela....

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 14:16:49   
Marogica
Huanita, resnično ne vem, zakaj bi se naj šalilauser posted image  In kljub temu, da sem dosledna pri vzgoji, še ne pomeni, da otroka nimam rada, in da se mi kdaj ne smili, čeprav vztrajam pri svojem.  Doslednost ne pomeni, da otroka ne maraš, temveč, da ga imaš ZELO rad.

Torej prevedeno, da boš razumela, da to vse skupaj ni šala: Sinko se mi je smilil, ker smo mu vzeli dudico, ki jo je imel tako rad, vendar smo pač vztrajali.

Nemci pravijo:"Harte Schalle, weicher Kern" (Trda lupina, mehka koščica) 

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 14:24:51   
mily
Marogica, probi se čimmanj sekirat. Tudi jaz sem morala moji kr čez noč vzeti dudo. Sicer zato, ker je padla na zobke in sta se ji prva dva migala, ampak je bilo mogoče zato še toliko težje, ker se ni mogla potolažit. Sploh prvo noč, ker je tko milo prosila  in jo iskala. Pa vedela sem da jo zobka zelo bolita in mi je blo res hudo. No pa lahko rečem, da je bilo potem vsak večer boljše. Čez kakšen teden se je le še tu pa tam spomnila in ni več jokala zaradi tega. Se je pa takrat full navezala na pleničko in jo ima še zdej za spat.

_____________________________

Ali poznate najzanesljivejše sredstvo, s katerim lahko pahnete v nesrečo svojega otroka?
Dovolite mu, da bo počel vse, kar se mu bo zahotelo.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 15:18:08   
solatja
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Huanita, resnično ne vem, zakaj bi se naj šalilauser posted image  In kljub temu, da sem dosledna pri vzgoji, še ne pomeni, da otroka nimam rada, in da se mi kdaj ne smili, čeprav vztrajam pri svojem.  Doslednost ne pomeni, da otroka ne maraš, temveč, da ga imaš ZELO rad.

Torej prevedeno, da boš razumela, da to vse skupaj ni šala: Sinko se mi je smilil, ker smo mu vzeli dudico, ki jo je imel tako rad, vendar smo pač vztrajali.

Nemci pravijo:"Harte Schalle, weicher Kern" (Trda lupina, mehka koščica) 


mislim, da je tole huanita omenjala. da včasih na RR dobro skriješ, da se ti kak otrok smili. user posted image user posted image

sicer pa vam želim, da bi bil ta prehod na "velikega fantka, ki ne potrebuje dude", čim manj naporen. user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 19:26:28   
Pi-kica 1
Upam, da boste danes že boljše prestali večer brez dude in boste manj žalovaliuser posted image . Nas ta postopek še čaka. Enkrat smo že tri dni vzdržali. Saj ni jokal, le zaspati ni in ni mogel. Opolnoči sem obupala, mu dala dudo in je zaspal v dveh minutah. Sploh ne vem, kako bo to šlo pri nas, še z dudo rabi vsaj eno uro, da zaspi.user posted image

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 19:58:54   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: Teja N

Timoteja smo odvadili tako, da sta se z očitom vsedla in se zmenila, da je zdaj on velik fant in je ne rabi več, zato jo bo dal revnim otrokom v Afriko.



Naš bi rekel, da NI velik fant. user posted image  

Midva tudi razmišljava kdaj in kako se bomo losali te razvade. Imam pa eno vprašanje: Našemu se včasih ponoči kaj sanja, se rahlo predrami .. in takrat ga najhitreje in anjbolj učinkovito pomiri duda. Kako ravnat v takih primerih? Ne vem če bo ravno dovolj, da se uleževa k njemu in ga pocartava user posted image

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Teja N)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 22:43:02   
HuAnita
marogica, prav rada bi spoznala tvoje mehko jedro!!!user posted image
Kako nas vlečeš za nos!!!!user posted image   Jaz pa sem si ob izlivanju moje mehkobe vedno predstavljala Marogico, s kakšno neizprostjo bi ona to uredila!!!! What a mistake!!!user posted image

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 22:49:10   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

marogica, prav rada bi spoznala tvoje mehko jedro!!!user posted image
Kako nas vlečeš za nos!!!!user posted image   Jaz pa sem si ob izlivanju moje mehkobe vedno predstavljala Marogico, s kakšno neizprostjo bi ona to uredila!!!! What a mistake!!!user posted image


user posted image user posted image , Eh kje pa, HuAnita...samo nastopim strogo, "noter" me pa "trga", pa si rečem, Marogica, vztrajaj. Aja, pa popustim tudi kdaj, da ja ne boš mislila...user posted image


Drugače pa je naš mali "bimbo" čez dan lepo "vztrajal" brez dude, ni je niti omenjal....Zvečer pa je tudi kar lepo zaspančkal brez. Pa je prišel prej iz sobice, sva šla skupaj nazaj, pa je že z roko tipal po polički, kjer so bile rezervne dude....user posted image  Pa se je vseeno vlegel.

Mislim, da smo prebrodili problem duda. Sedaj so na vrsti plenice. V glavnem...noče...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?