|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Razni problemi
10.11.2009 13:08:59   
žab*ca
A je vam vsem uspelo do enega leta starosti otroke naučit kolikor toliko samostojno jesti.
A ste imele tudi ve grozno krizo iti po porodniški v službo?
A imate kdaj občutek,da se je vse obrnilo na glavo?

Sem v depresiji,rada bi ustavila časuser posted image .

< Sporočilo je popravil Primoza RR -- 11.11.2009 5:50:03 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: xxxx
10.11.2009 13:14:05   
melanija
Meni je uspelo pri vseh 3, da so pri enem letu samostojno jedli v stolčkih. K sreči. S tem nisem imela nobenega problema.

Kriza za v službo pa je seveda bila, raje bi bila doma pri njih, ma kaj češ, redki si lahko privoščijo lusksuz da so lahko doma z otoki in je v službi samo oče.

Je pa res, ko greš v službo je nekaj časa vse obrnjeno na glavo, dokler spet vsega ne zorganiziraš ponovno.

Kar pogumno, vse se bo postavilo na pravo mesto, ne skrbi.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: xxxx
10.11.2009 13:16:48   
žab*ca
Hvala Melanija,sem še za spoznanje bolj v depresiji zaradi tvojega prvega odgovora.Zakaj nam to hranjenje ne steče user posted image .

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: xxxx
10.11.2009 13:18:45   
gajka
IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

A je vam vsem uspelo do enega leta starosti otroke naučit kolikor toliko samostojno jesti.
Ne. Samo z rokami je uspel kaj dati v usta (koščke), z žličko pa zdaj (skoraj 16m) občasno treniramo, ampak več pristane na mizi oz. na tleh. Ni pa v vrtcu.

A ste imele tudi ve grozno krizo iti po porodniški v službo?
Kriza je bila zaradi tega, ker sem se vračala v službo, kjer ne vladajo ravno dobre razmere (medsebojni odnosi). Po drugi strani pa sem si v službi vsaj tistih 8 ur + vožnja lahko ''oddahnila'' od malega in mi ni bilo treba gledati ves čas samo nanj in na njegove potrebe.

A imate kdaj občutek,da se je vse obrnilo na glavo?
Ja, takrat, ko ima mali svoje momente. Pa težko se je bilo sprijazniti s tem, da nisem več samo jaz tista, ki kroji moje plane. user posted image

Sem v depresiji,rada bi ustavila časuser posted image .
Ko najdeš način, kako ustaviti čas, bodi tako dobra in mi zaupaj recept. user posted image



< Sporočilo je popravil gajka -- 10.11.2009 13:19:49 >

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: xxxx
10.11.2009 13:19:22   
nuala
Ja, oba sem uspela nauciti jest z zlico, sta si pa rada pomagala z rokami...

Porodniske sem imela prvic 6 in drugic 8 tednov.

Ker jemljem stvari bolj ali manj tako kot pridejo, se mi zivljenje ni posebno obrnilo na glavo. Morda kasneje, ko sta bila dva, pa majhna razlika. Je postalo zivahnejse, pa prioritete si je bilo treba malo drugace razporedit.


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: xxxx
10.11.2009 14:04:18   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

A je vam vsem uspelo do enega leta starosti otroke naučit kolikor toliko samostojno jesti.
Niti v sanjah. Do 10. meseca je pil izključno mleko - vso GH je zavračal. Je pa res, da sem imela podaljšano porodniško zaradi razvojnih težav in potem tudi v vrtec ni šel, pač pa k privat varuški, ki je imela 3 otroke in vse tako pedenala, da je samostojno začel jesti zelooooo pozno - sploh ker itak ni hotel jesti.

A ste imele tudi ve grozno krizo iti po porodniški v službo?
Niti ne, ker sem šla v drugo - super službo. Če bi se vračala v tisto pred porodniško, bi me pa precej stiskalo - sploh, ker je bila v drugem kraju in bi bila skoraj cel dan zdoma - sem razmišljala o krajšem delavniku, potem sem pa zamenjala službo.A imate kdaj občutek,da se je vse obrnilo na glavo?
Jap, se mi dogaja. Pa se spet kamlu vse na noge postavi.

Sem v depresiji,rada bi ustavila časuser posted image .
Ne ustavljat časa. Tako lepo je gledati naše sončke, ki rastejo in se razvijajo... Se boš že znašla v običajnem po porodniškem ritmu.


< Sporočilo je popravil sazi -- 10.11.2009 14:05:30 >

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: xxxx
10.11.2009 14:09:45   
žab*ca
Kako pa ne preveč ješčega otroka pripravit,da bo sam jedu,ko mu je veliko večje veselje se s hrano igrat,kot pa jo jest,pa naj bo to piškot al pa kruh.Se mi že kar meša,ko ga moram skoz z nečim zaposlit,da spravim par žlic v usta.(ok,zdaj smo res bolni,ampak tud drugače ni bogve kaj jedec).

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: xxxx
10.11.2009 14:50:02   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Kako pa ne preveč ješčega otroka pripravit,da bo sam jedu,ko mu je veliko večje veselje se s hrano igrat,kot pa jo jest,pa naj bo to piškot al pa kruh.Se mi že kar meša,ko ga moram skoz z nečim zaposlit,da spravim par žlic v usta.(ok,zdaj smo res bolni,ampak tud drugače ni bogve kaj jedec).


Ja, pri nas je bilo tudi veliiiiko zaposlitev. Vsi so me postrani gledali, zakaj "pitam" tako velikega otroka, ampak drugače ni jedel. In pri treh letih ni imel niti 13 kg, velik pa nekje v povprečju - pa sem ga pitala, da je le jedel. Zdaj bo kmalu star 4 leta in je zelo lepo, če hoče.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: xxxx
10.11.2009 14:55:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Hvala Melanija,sem še za spoznanje bolj v depresiji zaradi tvojega prvega odgovora.Zakaj nam to hranjenje ne steče user posted image .


Nikar se ne sekiraj.Moja niti pod razno ni sama jedla do prvega leta,sem bila vesela ce sploh je.Zdaj ima 18m,pa ze z zlicko tako lepo juhico obvlada in vilcka ji ravn tako laufa.

(odgovor članu žab*ca)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: xxxx
10.11.2009 14:58:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

Kako pa ne preveč ješčega otroka pripravit,da bo sam jedu,ko mu je veliko večje veselje se s hrano igrat,kot pa jo jest,pa naj bo to piškot al pa kruh.Se mi že kar meša,ko ga moram skoz z nečim zaposlit,da spravim par žlic v usta.(ok,zdaj smo res bolni,ampak tud drugače ni bogve kaj jedec).



pri nas je isto.Tam nekje pri dopolnjenem letu se je zacelo.Najprej ni sans vecjih kosckov,potem nic vec sadaj,zdaj je malo zbolela,pa sploh nic vec ne je.Skoraj nic.Mi gre kar na jok,ko zacne odkimavat,pa njen neee,neeeuser posted image

(odgovor članu žab*ca)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: xxxx
10.11.2009 15:14:50   
livia
Do enega leta še ne. Je pa šla v vrtec s 15 meseci in po treh dneh uvajanja ni več pustila, da bi ji pomagali pri hranjenju.
Kriza iti nazaj v šiht je bila, valda, hvala bogu sem imela v drugo podaljšano porodniško, da je bilo malo lažje. Meni je bila največja kriza pustit otroka v varstvu, v joku in it. Sva se pa obe počasi uvajali, ker je bila veliko bolna in sva bili veliko doma. Pa še pri prvi sem vedela, da bom kmalu spet na porodniški, pa mi ni bilo tako hudo it nazaj. Zdaj sem se pa sprijaznila, da jaz čas zapravljam za računalniku, moji dve pa 9 ur preživita v vrtcu. A mi ni hudo, ker vidim, da gresta radi v vrtec.
Življenje se ti na glavo obrne že s prihodom dojenčka, s samim odhodom v šiht niti ne toliko. Vsaj pri nas ni bilo tako čutiti.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: xxxx
10.11.2009 15:29:08   
mateyka
hmm, do enega leta samostojno jest - to se mi zdi boljredkost kot pravilo..
je pa tako pri ne preveč ješčih - hranjenje je pač del tojega preživljanja z otrokom, kot npr. branje knjige user posted image uživaj v tem karkoli pač delaš z njim. ni toliko važno katero stvar počneta skupaj, dokler sta skupaj in se mata fino. tebi se pa res ni treba sekirat zraven, uživaj skupaj z njim user posted image

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: xxxx
10.11.2009 16:20:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: žab*ca

A je vam vsem uspelo do enega leta starosti otroke naučit kolikor toliko samostojno jesti. Ne. Niti je nisem takrat še učila samostojno jesti.

A ste imele tudi ve grozno krizo iti po porodniški v službo? Krize pa nisem imela, sem nekako komaj čakala, da grem med ljudi, kjer ne bom govorila samo o tem, kaj otrok je, ali že hodi, ali že nemara celo kaj govori, če že ne poje.

A imate kdaj občutek,da se je vse obrnilo na glavo? Zdaj imam bolj poredko tak občutek, pred letom in pol pa se je večkrat pojavil,
....kljub temu, da sem rada hodila v službo in sem rada bila doma z otrokom.....Vendar včasih je bilo pa vsega preveč, vendar sem se čez čas naučila "organizirati" in je bil tak občutek vedno redkejši.....


Sem v depresiji,rada bi ustavila časuser posted image . Drugače pa, čisto nič ni narobe s tabo......si le normalna ženska, ki želi biti super ženska, in prej kot boš ugotovila, da je super nemogoče biti, boljše bo.....user posted image

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: xxxx
10.11.2009 17:54:48   
zmajaz
Naši nismo niti dajali žlice v roko še tako hitro - je tudi bolj neješče sorte in se mi res ni dalo potem še s tem ubadat, da bo, ko ji bom enkrat pokazala, potem non-stop hotela sama jest in ne bi pustila, da ji pomagam, pa tudi packarije mi ni bilo za pucat in jo non-stop preoblačit. Zato smo jo dokaj pozno začeli učiti, da bi sama jedla - pri kakih 14 mesecih, če ne kje celo pri 15, se sploh ne spomnim čisto točno. Moram pa rečti, da sem bila prav vesela, da smo naredili tako, ker je potem pri tej starosti takoj začela lepo jesti in natančno nositi žlice v usta in nikoli ni delala packarij. user posted image

Glede konca porodniške bi težko imela krizo, ker imam tak poklic, da delam od doma in delam koliko mi paše, tako da sem že dosti pred koncem porodniške začela delati 2-3 urce na dan prek avtorske pogodbe, po koncu porodniške sem pa tudi delala tam 4-5 ur na dan, čez 4 mesece pa šla nazaj na drugo porodniško.

Življenje se nam je zagotovo spremenilo z dvema majhnima otrokoma (trenutno 6 in 22 mesecev), ampak ne bi pa rekla, da se nam je postavilo na glavo - kar dobro shajamo. user posted image  Se pa zagotovo pri vsakem (tudi pri nas kdaj) pojavijo trenutki, ko imaš vsega dovolj, a vse mine.

Drži se - saj bo. user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: xxxx
10.11.2009 18:50:41   
felicia
pri nas je začel bolj samostojno jesti ko je štartal vrtec in so jih tam malo bolj spodbujali h samostojnemu hranjenju.

verjamem pa da bo tudi tebi uspelo ga navadit na samostojno hranjenje. Jaz se nisem toliko obremenjevala s tem koliko bo polil, pa če noče slička ga pač ni imel, vse je bilo umazano okoli ampak sem ga hvalila ob vsaki dni žlici v usta. Tako nekako no.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
10.11.2009 19:42:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu felicia)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: xxxx
10.11.2009 20:19:49   
žab*ca
Punce najlepša hvala,če je bil že dan tako kilav,ste mi polepšale večer,ko zdaj berem vaše odgovore.
S hranjenjem sem obremenjena samo zaradi vrtca,ker mi vzgojiteljica daje občutek,da sem se premalo potrudila v tej smeri,pa tudi sit vem da ne bo ravno tam,ker mi je logično,da mu ne bojo mogle posvetiti toliko časa.

Ma saj vem da bom nekako zalaufala tudi s službo,samo zdaj par dni pred dan D sem čist zgubljena in žalostna,pa še cele farse se dogajajo tam,
Ajoj hitro v akcijo še za enim user posted image  pa bo,a neuser posted image . Nočko.

(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: xxxx
10.11.2009 22:31:10   
tins
Ne skrbi, kar se tiče hranjenja!
Je točno tako, kot so napisale predhodnice: tisti, ki zelo radi jejo že pri enem letu sami vihtijo žlico, tiste malo manj ješče je pa še pri treh letih treba "pitat" (taka je bila tudi naša madam...). V vrtcu so ji tudi vedno pomagale, da je pojedla dovolj...


(odgovor članu žab*ca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: xxxx
11.11.2009 7:57:02   
barni
Nasa je stara 2 leti, pa ji moram obcasno se jaz dajati v usta, saj obvlada, samo vcasih se ji kar ne da?! V vrtcu pa lepo je sama. Pri enem letu pa pac se ni, pa kaj. S tem se nisem obremenjevala, sem ji pa pustila, da je packala po krozniku, ze zelo zgodaj sem ji dala zlicko, v bistvu takrat ko je zacela jesti GH, nekako po 6. mesecu. Pa je bilo pac vse posvinjano.

V sluzbo sem sla z veseljem, ceprav ni prav roznata, sem pa noro zelela med ljudi! Me je bila sicer panika zaradi varstva, samo sem res zelela prekiniti to monotonost in vedno iste teme z vozickaricami.

Na glavo se je seveda vse postavilo, ko je prisel novi clan, pa se je potem pac v novi situaciji zadeva uredila na drugacen nacin kot je bilo prej, sampak ravno tako ok.

Vsaka ima kdaj tak dan, nic se ne sekiraj. Jaz ponavadi takrat recem, samo da danes mine, pa bo jutri bolje.

(odgovor članu tins)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: xxxx
11.11.2009 15:08:07   
mate0ja
Bo bolje. Nič ni hujšega kot zadnj dnevi pred iztekom porodniške. Sediš doma in študiraš kako se bo za boga bo malo dete postavilo zase, ko pa ga doma opazuješ in je popolnoma odvisen od tebe. Strah te je joka, problemov, bolezni, novega tempa, nove organizacije...

Prihajajo še slabši dnevi. Ko zjutraj pred vrati igralnice ne bo hotel iz tvojega naročja in ga boš trgala iz sebe in potisala vzgojiteljici.

Ampak prihajajo tudi najlepši dnevi, ko ga zjutraj loviš po garderobi, da ga slečeš in preobuješ, ker bi kar v čevljih in jakni poletel v igralnico. Potem greš v službo in v miru ob kavici poklepetaš s sodelavci. Odklopiš gospodinjska opravila in menjanje plenic in se počutiš zelo koristno. In popoldan mali smrkaček noče domov, ker se prijateljčki igrajo. Popoldnevi in večeri so najnaj lepši, ker si želiš čas izkoristiti maksimalno in se veliko družiš s svojim otrokom ter odkrivaš nove in nove stvari, ki se jih je naučil v vrtcu. Hvaležen si, da otrok hodi v vrtec, ker se sam ne bi spomnil kaj vse se ga da naučiti. In zvečer si vzameš minute za pravljico. Želim si, da bi moja miš, do tridesetega leta sedela v mojem naročju in poslušala pravljico. user posted image user posted image user posted image


Prvi in drugi odstavek sta zelo kratka. Zakaj? Ker hitro mineta.

Otroka pa v vrtcu ne bodo pustili lačnega. Nihče ne zahteva, da otroci znajo jest s priborom. Naša se je naučila v vrtcu. Ti le poskrbi, da bo imel dovolj bodyjev, majčk in hlačk za preoblečt. Pralni stroj bo definitivno opravljal več dela kot do sedaj.

Srečno in veliko užitkov v novem življenskem obdobju. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomlad je prebudila tudi klope
S pričetkom pomladi se prebujajo tudi na prvi pogled nedolžni klopi, ki prenašajo vse prej kot nedolžen virus klopnega m...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?