|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Recept za piškote
7.10.2004 8:11:34   
Lenny
No, pa mi je le uspelo :)- Z zamudo zaradi pozabljivosti :ups:
Jaz delam piškote na strojček po tem receptu (običajno količine 3xpovečam, da se bolj splača):

7 dag sladkorja v prahu
14 dag margarine
21 dag gladke moke
2 rumenjaka

Na hitro zgnetem, natlačim v strojček in stisnem piškote direktno v pekač na peki papir. Pečem pri cca. 200 stopinjah 12 do 15 minut.
Sledi ta boljši del: mazanje z ogreto marmelado, pomakanje v čokolado, kokos, mandlje ... torej packanje in oblizovanje prstov :)-

Nam so všeč, ker so zelo mehki in se resnično topijo v ustih.

Veliko uspeha in dober tek! :)
Lp
Lenny
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Recept za piškote
7.10.2004 8:15:47   
Donja
Lenny ti si zlata :rozica::rozica::rozica:
Bomo jih sprobali pred prazniki. Moram pa povedat, da bomo letos jedli samo pecivo, katere recepte sem izvedela na RR + kinder pingvin, ki ga sama naredim. Je zelo dober. Moj ljubi ne je peciva, tega pa obožuje. Namesto tega biskvita, včasih spečem kar navadnega in krema s čokolado njami.

Sestavine za 12 oseb (pri nas ga pojemo 4)
BISKVIT:
6 jajc
6 žlic sladkorja
6 žlic moke
3 žlice kakava
1 pecilni
KREMA:
7 dcl mleka
3 velike žlice moke
3 velike žlice gustina
2 V.Š.(vanilin sladkor)
3 žlice sladkorja
1 margarina.

GLAZURA:
20 dag čokolade
6 žlice olja.


Priprava
Biskvit pripravite tako, da ločite jajca. Rumenjake in sladkor penasto umešajte, posebej stepite beljake v trd sneg. Nato sneg dodajte beljakom, prav tako moko ter na rahlo mešajte. Nato dodajte še kakav in prav na rahlo premešajte. Biskvit specite in ga kasneje prerežite na polovico.
Kremo pripravimo tako, da v 2 dl mleka razmešajte sladkor, vanilin sladkor, moko in gustin. Ostalo mleko dajte na štedilnik segrevat. Ko zavre, dodajte zmes moke, gustina in sladkorja ter s šibo gladko razmešamo. Ko se zgosti, odstavimo in pustimo, da se malo ohladi. Ko je še mlačno, dodamo margarino in dobro zmiksamo.
Potem na eno polovico biskvita namažemo polovico mase, kreme in lepo izravnamo. Polijemo s čokoladno glazuro in počakamo, da se čokolada strdi. Nato dodamo še ostalo kremo in pokrijemo z drugo polovico biskvita. Na koncu še prelijete s čokoldano glazuro.

LP:metulj::metulj::metulj:




(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Recept za piškote
7.10.2004 9:57:22   
Lenny
Mmmmmmmm, tudi to se dobro sliši. Pa še pred malico :)- :)- :)-
Se bo treba na kakšno telovadbo spraviti, če bom odprla sezono pečenja :)- :)- :)-

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Recept za piškote
7.10.2004 10:02:37   
KatjaP
Donja mi lahko prosim poveš v kakšenm oz. kako velike pekaču to spečeš?

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Recept za piškote
7.10.2004 10:10:34   
Donja
Hmm, po spominu je nekje 5 cm visok, 30 cm dolg in nekje 20 cm širok. Pa na peki papir vlijem, da se ne prime, ker moram lepo celega ven dobit, da ga lahko prerežem.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?