|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Skrajšani delovni čas in bolniška
2.4.2008 9:15:37   
pomlad1
Pozdravljene vse skupaj!
Ž
e nakaj časa sprejmljam forume na ringaraji, pa imam še jaz eno vprašanje: Koristim možnost dela za skrajšani delovni čas - 30 ur/teden, dokler mlajši otrok ne bo star 6 let. Ker sem v tem času zbolela in sem ostala na bolniški, je nastal problem. V službi želijo, da mora biti na bolniškem listu navedeno, da delam 6 ur/dan, sestra v zdravstnem domu pa meni, da to ne gre in mi mora zdravnica odobriti, da sem na bolniški samo 6 ur. Ali ima katera kakšne izkušnje s tem? Ali vam na bolniškem listu označijo, da delate za "skrajšani delovni čas", pa ste dejansko doma?

V naprej hvala za odgovore!

LP, Pomlad1
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Skrajšani delovni čas in bolniška
2.4.2008 10:43:01   
evelinka
pozdravljena!


Tak delavnik kot imaš v pogodbi ti pripada bolniška.
Osebno imam 20/h delavnik na teden in tako imam napisano tudi za stalež.
Ko sem prinesla 1krat  izpolnjeno za polni delovni čas, sem imela samo dodatne poti.
V staležu pa sem bila za otroka.
Lep pozdravuser posted image

(odgovor članu pomlad1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Skrajšani delovni čas in bolniška
2.4.2008 15:48:26   
Jutra
Živjouser posted image

Jaz sem imela krajši DČ do 3. leta starosti otroka.

Takole je z bolniškimi listi: na njem je označeno št ur, ki jih delaš na dan, preostalo pa se piše oz. krije iz postavke ZZZS-ja. Sem pa čisto vsakokrat imela težave, ko so mi sestre izpisovale tisti pildekuser posted image  Je pač malo drugačna procedura.

Če ti v zdravstvenem domu komplicirajo, se obrni na ZZZSuser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu pomlad1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Skrajšani delovni čas in bolniška
23.9.2014 13:10:23   
petea
Ne najdem odgovora glede osnove za izračun bolniške za delavca na KDČ:

recimo da starš v letu dela 10 mesecev polni delovnik z bruto plačo 1000 €, 2 meseca pa ima KDČ, po 20 ur, z bruto plačo 500 €;

kako se določi osnova za bolniško za naslednje leto, ko delavec nadaljuje s KDČ:
10 x 1000 + 2 x 500,
12 x 500,
ali kako drugače?


Kako se upošteva letno število delovnih ur, s čimer se deli osnova za bolniško?
2088 (40 ur),
1044 (KDČ),
10 mesecev x 40 ur/tedensko + 2 meseca x 20 ur tedensko,
kaj četrtega?

(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




sveče
Lelly28 RR

ali namesto klasičnih sveč zaradi varovanja okolja na grobove odneset_e lesene sveče, doma porisane kamne in podobno?

da (18%)

ne (53%)

ne, bom pa to spremenil/a v prihodnje (29%)


Število vseh glasov: 17

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!