|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Sok ali kašica za ZAČETEK?
29.10.2006 22:52:01   
zaliga
Pozdravljene!
Odočila sem se, da naši pupi začnem dajat še kaj druga, kot adaptirano mleko!
Pa me zanima, s čim ste začele??
S sokovi ali kar kašicami?
 Namreč pediater mi je rekel, da s sokovi, pa sem pozabila vprašat, če moram jabolko (korenček...) najprej prekuhat ali kar surovo naribam in iztisnem sok?

Prosim za nasvete, saj mislim, da ji je mleko že premalo!
Hvala in lepo nočko!



_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Sok ali kašica za ZAČETEK?
30.10.2006 5:41:41   
DORI
Ciao.user posted image
Začneš s sokovi, najprej iz jabolk in korenčka. Oboje pripraviš na isti način: naribaš in istisneš sok skozi gazo. Prvo ji daj za probat par kapljic, da se navadi na nov okus, potem pa vsak dan več. Čim več različnih okusov naj proba, čeprav boš potem že videla, kaj ji je všeč. Izogibaj se hrušk, jagod, ki lahko povzročijo alergije.
Upam, da sem ti kaj pomagala. Poglej še v kakšno knjigo za kakšno idejo, kaj bi ji pripravila.
Lepo se imejta.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čas ne čaka nikogar.
Uživaj vsak trenutek, ki ti ostane,
kajti ta ima vrednost

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Sok ali kašica za ZAČETEK?
30.10.2006 6:28:25   
SašaR
Najprej vse prekuhaš, ker je lažje prebavljivo.

Mi smo pa začeli kar s kašico. Dala sem ji jabolko popolnoma zmiksano in je vse lepo prenesla. Potem sem tako tudi nadaljevala. Sok pa je dobila kar po flaši od tistega sadja kot sem ga ji dala v kašico. Mi nismo imeli nobenih problemov.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu DORI )
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Sok ali kašica za ZAČETEK?
30.10.2006 6:39:08   
Marogica
Če še nisi dala otroku res nobene druge hrane, razen mleka, ti priporočam, da začneš s sokovi. In to z dvema-tremi žličkami, saj ti jih več niti ne bo pojedel/spil, za začetek, ker mu je okus preveč nov.

Sadja pa jaz nisem nobenega prekuhavala, saj se izgubi preveč vitaminov. Samo olupila sem. In to pri obeh otrokih.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu SašaR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Sok ali kašica za ZAČETEK?
30.10.2006 7:40:49   
ribica.

Pri prvem otroku sadjem začela s sokom, pri drugem pa kar s kašico. Soka mu ne dajem, se najmanj pa po flaški, saj nocem, da bi se tega navadil, ker ni fajn za zobke. Zacela sva s jabolčno kašico. Kadar mu pripravljam sama, pa sem jaboljko skuhala.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Sok ali kašica za ZAČETEK?
30.10.2006 7:42:16   
ribica.
ups, kak se je neki tekst zakvačkal. Hotla sem rečt, da sem pri prvem začela s sokom.....

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Sok ali kašica za ZAČETEK?
30.10.2006 8:19:28   
didi1
Jaz sem mu pa dala prvo kar naribano jabolko,potem banano in korenček.Zdaj jeva že pire in špinačo,pa cvetačo, vse pretlačen.Soka mu ne dajem, razen vodo, sam tudi tega ne pije vsaj pa flaški ne, se začne dret sam da mu  jo pokažem.Ja pri nas je joška zakon, še vedno.user posted image

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Sok ali kašica za ZAČETEK?
30.10.2006 8:23:08   
dskubin
mi smo najprej poskusili s sokom (korenček, jabolko), pa je vse izpljunil. Potem sem čez kakšen teden naredila kašico - isto sadje, pa je šlo vse dol po grlu. Smo ostali kar pri kašicah. Na začetku sem par minut pokuhala, ker sem delala večjo količino. Ko smo poskusili že nekaj vrst sadja, sem več vrst (tudi 5 ali 6) malo pokuhala in zmiksala ter kašice zamrznila. Ko smo bili doma in imeli več časa, pa smo jedli sveže naribano.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Sok ali kašica za ZAČETEK?
30.10.2006 8:24:50   
Anonimen
Začneš s sokovi, še bolje s kompotom, npr. jabolčnim.
Ko obvladaš kompot, mu daš lahko jabolka iz njega.
Potem pa kašice, jabolko, banana.


(odgovor članu zaliga)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Sok ali kašica za ZAČETEK?
1.11.2006 14:13:04   
Pupica
100 ludi, 100 čudi...alias 100 mmic, 100 nasvetov.
Pr Tii se niti ne spomnem, kuko je blo, ampak mislim, da sva začeli s prekuhanim jabolkom.Pojedla ga je za cel obrok, in potem je šlo kot po maslu naprej.
Gal pa ni hotel nič. Ne korenja, ne jabolka, nič!No dokler ni banane probal, po 3 žlicah sme nehala, je bilo tako dretje, sem mu jo dala celo in je celo pojedel.V prvo.Nobenih težav.Potem sem pa pač dodala banano povsod. Banano z jabolkom, banano z korenčkom,...celo z karfjolco in krompirjemuser posted image ja sej vem...
Pije pa še vedno le komarčkov čaj.
Aja pa oba BOSTA pila po flaški, saj si ne predstavljam, da bi do 3 leta nosila 5 posod s sabo, pa 1 nahrbtnik cunj. tko da kr veselo mu daj čajček ali sokec v flaško, ker tak mejčken še nima zobkov, pa tudi ko jih bo imel boš z navadno higieno(redno!)prav lepo poskrbela za zobke!!!!!Tako da flaša načelom ob higieni, in ob tem, da otrok ne zaspi s flašo sladkega soka zvečer, NE KVARI ZOBKOV!!!

LP

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?