|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   TEŽA- 6 MESECEV
13.12.2005 22:30:49   
Anonimen
Moj fantič je star 6 mesecev in ima 10,5 kg. Velik pa je 72 cm. Smo pred kratkim bili v posvetovalnici in mi je zdravnica user posted image rekla, da je pretežek!!! Ampak meni se ne zdi debel user posted image  , za svojo velikost ima po mojem čisto dosti kil. Drugače jeva na 4 ure, po 180ml obroka. Zvečer ob 19.30 dobi 210ml mleka in spi (ponavadi) do 6-7 zjutraj!!!!
Kaj naj storim drugače?? Kako bi lahko pomagala svojemu sinu, ker se bojim da bo v prihodnosti še bolj pridobil na kilogramih. Prosim svetujte, ali pa me vsaj potolažite da moj mucek ni edini.
Hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
13.12.2005 22:49:11   
giga
Moj je star 11m, velik je 74 in ima 9 kg. Po normativih je bil prelahek. Meni pa se zdita oba čisto normalno rasla. Sploh se ne obremenjuj s težo, sploh če jesta samo mlekeca. Kasneje pa lahko paziš, da mali ne bo preveč "debel" s hrano. Ne dodajaj mu sladkorja, ne soli, pije naj samo vodo oz. nesladkan čajček. Kolikor sem prebrala jesta čisto normalno, oz. moj je imel količinsko enake obroke na 3 ure. mislim, da nimaš kej narest. Menda mu ne boš držala diete in mu ne dala za jest? Upam vsaj, da zdravnica ni imela kaj takega v mislih.

_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
13.12.2005 22:57:53   
Anonimen
Naša zdravnica je imela prav to v mislih!!!!!!!user posted image user posted image user posted image
Sedaj pa ne vem, a je ona malo nora ali pa jaz!  Ne jeva več samo mlekeca, ampak mu dajem zelenjavne kašice 2X  na dan, zjutraj in zvečer pa jeva Milumil 2. Pije samo nesladkan čaj, ker vode pa sploh noče piti. Popije približno 2-3 flaške po 200ml na dan. Je to preveč, ali morda premalo.
Oprostite za toliko vprašanj na enkrat, ampak to je moj 1. otrok in midva z možom nimama blagega pojma o otrocih, babice so pa dalečuser posted image

(odgovor članu giga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
13.12.2005 23:05:43   
bobek05
Hja, naš bo v petek imel 6 mesecev, 20.12. pa imamo posvetovalnico tako da teže in višine še ne vem... Je imel pa pri 5. mesecih 71cm in 8390g.
Anej poje dosti manj - na 3 ure 140ml (s tem, da ponoči NIČ), pa še to včasih kaj ven poliva, zvečer pa poje tam nekje 170-190ml. Že 1 mesec ima 1 sadni obrok, zdaj pa ga navajamo tudi na zelenjavo... teža mu gre gor počasi.

Sicer pa se pomiri... Otroka pri 6.mesecih ne moreš dat na dieto user posted image saj ni ravno, da bi sladkarije v njega rivala.. Pa tudi mleka mu ne moreš stran jemat user posted image Pravijo, da itak vse dol vzamejo ko shodijo. Počakaj še malo, da se začne gibat...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
14.12.2005 6:28:17   
inna
mi smo bili pri 6 mesecih in še malo veliki 70 cm in težki 7100g. smo bolj žlank sorte, pa ne po mamici.

glede teže se pa ne sekirat ko se bo začel bolj gibati bo šlo vse dol.
user posted image  user posted image  user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
14.12.2005 7:20:44   
sand
Hojla,moj sine je star 10m in ima pribl. 9600g in meni se zdi krasen, papca ful velik in mislim,da se glede tega sploh ne sekiraj, saj tudi mi nismo vsi enako težki,veliki,itd.Eni otroci hitreje pridobijo na teži,drugi počasneje.edino merilo ki tu velja je-zdravje.Res pa je,da danes zdravniki veliko raje vidijo lažje otroke,prav zaradi porasta debelosti med otroci.Ne smemo pa pozabiti,da gremo ljudje v življenju skozi različna prehranjevalan obdobja,ki določajo našo težo in zdrastveno stanje.Treba se je odreči predvsem sladkorju,ki (enostavna razlaga) popapca precejšen delež koristnih vitaminov.
Lp Sand

(odgovor članu inna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
14.12.2005 8:11:50   
CIPRESA
Kaj bi lahko rekla potem jaz ker ima naš Žiga pri svojih 4 mesecih že čez 9 KG pa ko ga pogledaš tudi ni debel le take nabite konstrukcije je...kaj morem. Pojeva pa na 3 ure (6X na dan)  od 120-170 ml kakor kdaj. Ponoči ne je prespi celo noč...sedaj sem mu začela dodajat malo sadja čez dan kakšen obrok pa potem poje malo manj mleka ker ne dojim je tale Aptamil ...to mleko pa kar napihuje se mi zdi. 
Tudi sama se bojim kaj bo januarja na posvetovalnici...je pa res da otroka ne moreš stradat.

(odgovor članu sand)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
14.12.2005 8:22:27   
Petrolinka
Hja, naš user posted image  je pri 5 mesecih imel 6650g in 68cm. Je taka suhcena "preklica". 
Jaz se pa sekiram, ker je taki suhec in nič noče popapat user posted image . Pa ko se tako mučima s to hrano mi včasih sploh ni več do smeha. 
Pač sprijaznit se je treba, da otroci niso narejeni po "standardih".  Pač eni rabijo več, drugi majn. Ne se sekirat. Ko bo začel migat okoli bo vse šlo dol.

Glavno pa je da je otrok zdrav in to naj bo merilo vsega.

_____________________________

Ko misliš, da že vse obvladaš, spet neka nova fora...

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
14.12.2005 8:39:37   
Urška//
Oj

naša je imela pri 6 mesecih 6900g, dolga je bila 64 cm, no tudi midve sma bolj pri tasuhih, ampak tudi poje manj kot tvoj, okoli 100ml, edino zvečer 150ml mlekeca

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Petrolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
14.12.2005 9:56:50   
rikica
Eh,nič se ne sekiraj.Moja user posted image je imela pri 6 mesecih točno 10 kg in bila dolga 74cm.Pa je user posted image .Nikoli ni nikoli nič rekla zdravnica,no rekla je da je za svojo starost pretežka,ampak ker sem takrat še polno dojila je blo ok.Sedaj je stara 8 mesecev in pol in ima nekje 10,5 kg in po mojih meritvah 79 cm.Tako,da se je naraščanje malo ustavilo.Prve mesece se pa je skoraj po 2 kili redila na mesec.Kaj čmo sem imela dobro "robo".Vsak pa reče,da ko bo shodla,da bo zgubila mišelinke.Upam,da bo tako,ker jaz tudi ne bi rada da bi imela probleme z težo.Je pa zdrava kot ribica in to je najvažnejše.Lp

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
14.12.2005 13:28:14   
Lana_s
Moja je tusi stara 6 mesecev in je velika 69cm in težka 9kg. Pa mi ni zdravnica nič rekla, da je pretežka.
Ne sekiraj se, saj zdaj se bodo kg verjetno počasi ustavili.
Moja nečakinja je imela pri 1 letu dobrih 11kg. Zdaj pa je že dva meseca nonstop bolana in je shujšala na 9 kguser posted image  Boljše je imet nekaj rezerve za vsak slučaj.

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
14.12.2005 17:59:59   
Suzi*
O, madona, imate vse veliiike otroke. user posted image user posted image  Naš je pri 9m velik 71 cm in tehta 8450 g. Je pa malo pod povprečno črto tako v velikosti kot po teži.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
15.12.2005 1:12:02   
lelaval
Naša princeska je  pri 6 mesecih velika 65 cm in težka 6,5 kg - ob polnem dojenju.  user posted image
Ima pa ful debele bedrce. user posted image user posted image

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
15.12.2005 12:45:33   
KIKI*
ŽIVJO!
Naša Klara ima že od 4 meseca težave stežo. 2x je bila na preiskavah ampak ni bilo nič
Pri 9 mescih-20.12.2005 tehta 7300gramov in meri 74 cm. Pa kaj eni so bolj močni drugi bolj suhi-večina jih pa itak shujša ko shodi!
Ne sekirajte se punce-ne moreji biti vsi po normativih, saj niso prileteli iz mašine, halo?!

_____________________________

Ničesar nikoli ne naredimo tako dobro, da ne bi mogli naslednji dan storiti še boljše.

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
15.12.2005 12:45:55   
mala
naš adam je bil tud bolj pr težkih otrocih in mislim da je imel okoli 9 kg velik je bil pa 66cmuser posted image sedaj pri dveh letih ima okoli 12kg in vse je izginilo čim je shodil pri 18 mesecih ko smo bili na pregledu je bil težek 11200 in pediater je rekel da je prelahekuser posted image  so pa smešni enkrat pretežek enkrat prelahek,jest ti predlagam da se ne sekiraj samo da je otrok zdrav zdravniki so pa itak razred zase!

lep sončen danuser posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
15.12.2005 15:41:32   
Alina_alin
Še naše mere pri 6  m: 66 cm in 6670 g.
Zdravnica pa jo zmerom pohvali. Je že od začetka bolj drobne sorte. Pa se mi ne zdi presuha, niti mi noben tega nikoli ne reče. Edino, ko slišim koliko tehtajo drugi (ponavadi več) se sekiram.
lp,nič sekirat!

(odgovor članu mala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
15.12.2005 21:44:24   
Lejči
pri nas je bila pa user posted image pri 6 m, težka 7700, velika pa 70 cm. 

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
15.12.2005 22:18:39   
Amoss
Včeraj je imela 6 mesecev in je težka 7050, velika pa 67, pa je zdravnica rekla da je to idealno.

(odgovor članu Lejči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
16.12.2005 9:23:03   
hubi
Hmmm, naš je star 3 mesece, pa ima 7 kg, 64 cm. Zdravnica je rekla, da je čisto normalen, ker je mene tudi skrbelo, da ga je preveč skupaj.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amoss)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
16.12.2005 12:43:35   
sonjaka
Mislim, da ne moreš glede mleka nič storiti, lahko mu pa potem, ko bo užival več goste hrane omejiš malo bolj redilno sadje (npr. banane) in priloge k zelenjavi (krompir, riž ipd.), nič piškotkov, kruha na začetku ipd., potem boste pa videli. Jaz bi na tvojem mestu vseeno malo pazila. Koliko se pa giblje? Ko se bo začel plaziti in vzdigovati se bo počasneje redil. Odvisno pa je tudi, koliko je imel ob rojstvu.
Moja hčerka je imela pri 6 mes 7200 g in 69 cm, pri 1 letu pa ima 8700 g in 77 cm. Pa ni prav nič suha, čeprav je po teži pod povprečjem, po višini pa nad. Joj, če bi vi imeli našo pediatrinjo, ki jo je skoraj kap, ko je pri treh mesecih podvojila težo (6 kg)- češ da bo predebela in ne vem kaj - pa se je samo dojila; no zdaj je pa zanjo manekenka. Ma, tem zdravnikom ni nič prav.
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
16.12.2005 14:00:40   
lelaval
Naša pupika ima pri 6 mesecih 65 cm in 6560 g. Je pa res, da so punčke lažje in še ob polnem dojenju, tako, da nima premalo kg, saj je kar okrogla.
Ne sekiraj se, ko bo več jedel še druge hrane in se več gibal - predvsem, ko bo začel hodit, ne bo pretežak.

(odgovor članu sonjaka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
20.12.2005 18:55:41   
bobek05
Evo, prišli s posvetovalnice.. Pri 6.mesecih ima 8500 g (zredil se je samo za 110g user posted image ) in 73cm (zrasel za 2cm) user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
22.12.2005 15:51:13   
blazka
Naš fant je bil pri 6. mesecih velik 71 cm, težek pa 7500g. Pa so rekli, da bi bil lahko kak gram težji. Ampak če ga pogledaš nagca, je čist lepo zalit. Zdravniki pa tut sam na številke gledajo, ne pa otroka. Glavno da so zdravi!!!

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
22.12.2005 17:18:22   
eva1
Moj je imel pri 6 mesecih 71cm in 8100g!
Za moje pojme imata dober jedilnik, sej potem se manj redijo, pa še gibat se bolj začnejo pa je ok!
Se pa spomnem, da so ful pretežke otroke dajali pri 1 letu na "diete"!

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: TEŽA- 6 MESECEV
29.12.2005 21:01:15   
Anonimen
Kaj bi pa rekle na to. Poznam enega fantica ki je pri 7 mesecih imel ze 11 kil in bil velik celih 80 cm.   Resnicno!!!!

(odgovor članu eva1)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?