|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zakon ki določa dela proste dni in nedelje,...
7.1.2010 9:17:05   
silvestra
Mi lahko kdo posreduje info kako gre z zakonom ki določa dela proste dni in nedelje za mati z dvema otrokoma.

Pri meni je tako, da imam dva otroka 1. 3leta,2. 2 leti (letos v nov bo 3leta), pa me zanima do katerega leta imaš možnost da nedelje in praznike ne delaš oz. ali moraš delati -koliko nedelj na leto. Ne koristim pa dela po šriti ure v službi.

Če ima katera kakšno info ali pa samo direktno stran linka mi naj prosim pošlje, si bom sama prebrala.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
7.1.2010 9:49:10   
zmajaz
Zakon o delovnih razmerjih določa samo, da ti, dokler otrok ne dopolni treh let, delodajalec brez tvojega pisnega soglasja ne sme naložiti nočnega dela in nadur.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
7.1.2010 10:05:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Zakon o delovnih razmerjih določa samo, da ti, dokler otrok ne dopolni treh let, delodajalec brez tvojega pisnega soglasja ne sme naložiti nočnega dela in nadur.


Tako je.

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
7.1.2010 10:32:58   
silvestra
To ja razumem ampak,kaj pa za delo ob nedeljah. Jaz sem mogla svojemu delodajalcu napisati, da ne delam nedelje in  dela proste dni v pisni obliki.
Pa me zdaj zanima, ko dopolni drugi otrok 3 leta se takrat to konča,ali se podaljša glede na dva otroka do 6 leta starosti.

lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
7.1.2010 11:59:27   
abi
IZVIRNO SPOROČILO: silvestra

To ja razumem ampak,kaj pa za delo ob nedeljah. Jaz sem mogla svojemu delodajalcu napisati, da ne delam nedelje in  dela proste dni v pisni obliki.
Pa me zdaj zanima, ko dopolni drugi otrok 3 leta se takrat to konča,ali se podaljša glede na dva otroka do 6 leta starosti.

lp


V zakonu ni nikjer navedeno glede nedelj in praznikov le nadur in nočnega dela ti ni potrebno opravljati.
Če pa delodajalec tvoji pisni prošnji ugodi (kar je le njegova dobra volja) pa toliko bolje. 
Zadeva je zanimala tudi mene, a žal zakonsko vikendi in prazniki niso nikjer zajeti user posted image

V primeru dveh otrok se ugodnosti podaljšajo do 6. leta najmlajšega otroka. 

< Sporočilo je popravil abi -- 7.1.2010 12:05:51 >


_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
7.1.2010 12:09:20   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: abi
V primeru dveh otrok se ugodnosti podaljšajo do 6. leta najmlajšega otroka. 

Tako je - do 6. leta se podaljša pravica do skrajšanega delovnega časa, to, da ti ne sme delodajalec naložit nočnega dela in nadur pa velja samo do 3. leta starosti mlajšega otroka in se ne podaljša. Za nedelje in praznike pa ni nikjer nič določeno, da ti jih ne sme dati delati - kot pravi abi je to samo njegova dobra volja, zakonsko pa ti glede tega ni dolžan ugoditi.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
7.1.2010 13:47:11   
Anonimen
Če delaš skrajšan delovnik si avtomatsko vikende  in praznike doma. Razen, če je delodajalec tolk prijazen, da te piše še vikende, odvisno od narave dela.user posted image

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
9.1.2010 21:19:58   
dushka
Ob nedeljah in praznikih ti ni treba delat do otrokovega 3. leta. To velja za delo v trgovini, drugje verjetno velja isto. Smem vprašat, kje delaš?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
10.1.2010 7:58:44   
silvestra
V trgovini objekt spar.

lp

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
10.1.2010 8:01:44   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: dushka

Ob nedeljah in praznikih ti ni treba delat do otrokovega 3. leta. To velja za delo v trgovini, drugje verjetno velja isto. Smem vprašat, kje delaš?


To ni opredeljeno v nobenem zakonu. Kot so že punce večkrat pšovedale, zakon opredeljuje nočno delo in nadure!!!

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
10.1.2010 8:09:43   
blaža
jaz sem pa na zavodu prejemala nadomestilo in so me poslali na razgovor za Kik poslovodje in so me za to delavno mesto izbrali.

Ker pa so tam vse nedelje delavne in imam otroka starega dve leti( takrat še manj), sem se sklicevala na to, da mi ni treba sprejet tega delavnega mesta, ker mi ni treba delat ob nedeljah do dopolnjenega tretjega leta otrokove starosti.user posted image

In mi pol niso vzeli nadomestila zaradi tega.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
10.1.2010 11:23:24   
boni25
Jaz tudi delam v trgovini in imam otroka mlajsega od 3 let pa mi ni treba delat nedelje.Sej to se po moje smatra kot nadura,ker sem jaz enkrat klicala na inspektorat in mi je reku da moras za vsako naduro podpisat da se strinjas ker sem prov za nedelje sprasvala.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
10.1.2010 22:54:58   
dushka
Silvestra, če ti to mogoče kaj pomaga.

K O L E K T I V N A   P O G O D B A
dejavnosti trgovine Slovenije

47. člen
Delo ob nedeljah

(1) Dela ob nedeljah ni dovoljeno naložiti:
– delavcu, ki skrbi za otroka do treh let starosti. Tako delo mu je lahko omogočeno na podlagi izrecne pisne pobude delavca, pod pogoji iz tretjega odstavka tega člena,
– delavki v času nosečnosti in še eno leto po porodu oziroma ves čas, ko doji otroka,
– enemu od delavcev – staršev, ki ima hudo bolnega otroka ali otroka s telesno ali duševno prizadetostjo in ki živi sam z otrokom in skrbi za njegovo vzgojo in varstvo. Tako delo mu je lahko omogočeno na podlagi izrecne pisne pobude delavca pod pogoji iz tretjega odstavka tega člena.

(2) Delodajalec mora z letnim razporedom delovnega časa določiti takšen razpored delovnega časa, da delavec, eden od staršev, ki skrbi za predšolskega otroka od tretjega leta starosti dalje, ne bo razporejen na delovno obveznost več kot deset nedelj v posameznem koledarskem letu, pri čemer morata delovni nedelji posameznega delavca obvezno slediti najmanj dve prosti nedelji. Delavcu je lahko omogočeno delo izven te omejitve na podlagi njegove izrecne pisne pobude pod pogoji iz tretjega odstavka tega člena.

(3) Za delavce, za katere ne veljajo omejitve ali prepovedi iz prejšnjih dveh odstavkov, mora delodajalec z letnim razporedom delovnega časa določiti takšen razpored delovnega časa, da delavec praviloma ne bo razporejen na delovno obveznost več kot na dve nedelji v mesecu, vendar ne več kot 26 nedelj v letu.

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zakon ki določa dela proste dni in nedelj...
10.1.2010 23:02:07   
dushka
Tu je še link
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2006111&stevilka=4697

Upam ,da sem ti kaj pomagala.

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?